Obecnie rozmawiamy o:

wybór przedszkola

gorący temat

najtańsza apteka

wczoraj o 19:23

rozwód

wczoraj o 18:09

Przebranżowienie lokalu

wczoraj o 17:32

kupno samochodu

wczoraj o 14:37

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Ile czekałyście na zwrot pieniędzy z urzędu skarbowego?

Witaj ! :) Ja złożyłam zeznanie podatkowe 14 lutego i chyba fajnie trafiłam bo za 2 tygonie i 4 dni ( dokładnie ) już kaska była na koncie, zaskoczona byłam, gdyż zawsze zdecydowanie dłużej czekałam. :))
Pozdrawiam !

zweryfikowana
Posty: 1.443
Ostrzeżenia: 1/5

2 tygodnie.Pieniążki już zostały rozprowadzone:)))

Maja czas do 3 miesięcy od daty złożenia. Wiele zależy od tego kiedy sie rozliczyłaś - najlepiej to robić zaraz na poczatku - niewiele osob tak robi a Ci własnei dostają kase dość szybko ,wszyscy czekaja na ostatni dzwonek i wtedy oczekiwanie sie przeciąga. Wiem cos o tym bo sama pracowałam przy wprowadzaniu zeznań do systemu i wiem ile to trwa.

Ja jeszcze nawet nie czekam, bo jeszcze nie złożyłam, bo 1 z pracodawców nie przysłał mi PITa ;)
Ale w ubiegłych latach 2 tygodnie, zawsze się rozliczałam na początku marca, jak tylko dostałam pity od pracodawców.

Mnie teściowa rozliczyła przez internet i pieniążki były w tydzień:)

zweryfikowana
Posty: 379
Ostrzeżenia: 2/5

mój sąsiad właśnie mówił,że drogą internetową jak wyśle się rozliczenie to pieniążki są w tydzień.
Zobaczymy wczoraj puścił moje rozliczenie.

Cytat
majka51
Ja jeszcze nawet nie czekam, bo jeszcze nie złożyłam, bo 1 z pracodawców nie przysłał mi PITa ;)
Ale w ubiegłych latach 2 tygodnie, zawsze się rozliczałam na początku marca, jak tylko dostałam pity od pracodawców.
ale pracodawca ma czas do końca lutego aby dostarczyć pit-a

Ja po 8dniach od złożenia dostałam

Cytat
emitatynka
Cytat
majka51
Ja jeszcze nawet nie czekam, bo jeszcze nie złożyłam, bo 1 z pracodawców nie przysłał mi PITa ;)
Ale w ubiegłych latach 2 tygodnie, zawsze się rozliczałam na początku marca, jak tylko dostałam pity od pracodawców.
ale pracodawca ma czas do końca lutego aby dostarczyć pit-a
No ma, ale okazuje się, że nie każdego to interesuje ;)
Zmienił mi się adres, poinformowałam o tym pracodawcę mailem 31 stycznia, dostałam informację, że pit nie został jeszcze wysłany i zostanie wysłany na stary adres. Napisałam, że byłam w US (chociaż oczywiście nie byłam) i że powiedzieli mi, że pracodawca MUSI wysłać na nowy adres, gadka od razu się zmieniła, napisali, że wyślą na nowy.. I do dziś cisza :D Nie wiem już co z tym zrobić, poczekałam do dziś, bo niby poczta działa różnie, więc od 28 lutego mógł iść, i napisałam znów maila z prośbą o nr nadania. Jak nie dostanę w ciągu 3 dni to składam bez tego, najśmieszniejsze że grosze u nich zarobiłam ;)

Składanie pitów drogą elektroniczną.
Osoby fizyczne mogą skorzystać z możliwości składania deklaracji tą drogą.
Osoba taka musi posiadać bezpieczny podpis elektroniczny oraz zgłosić do urzędu skarbowego zamiar składania deklaracji w tej formie,
a za taki podpis chyba się płaci
My złożyliśmy 3 tygodnie temu i jeszcze nie dostaliśmy zwrotu.

My dostaliśmy w ciągu 8 dni od złożenia a złożylismy normalnie w urzędzie :)

ja wysłałam pocztą poleconym z jakieś 4 tygodnie temu jeszcze nie mam ;/ a szkoda

Cytat
majka51
Cytat
emitatynka
Cytat
majka51
Ja jeszcze nawet nie czekam, bo jeszcze nie złożyłam, bo 1 z pracodawców nie przysłał mi PITa ;)
Ale w ubiegłych latach 2 tygodnie, zawsze się rozliczałam na początku marca, jak tylko dostałam pity od pracodawców.
ale pracodawca ma czas do końca lutego aby dostarczyć pit-a
No ma, ale okazuje się, że nie każdego to interesuje ;)
Zmienił mi się adres, poinformowałam o tym pracodawcę mailem 31 stycznia, dostałam informację, że pit nie został jeszcze wysłany i zostanie wysłany na stary adres. Napisałam, że byłam w US (chociaż oczywiście nie byłam) i że powiedzieli mi, że pracodawca MUSI wysłać na nowy adres, gadka od razu się zmieniła, napisali, że wyślą na nowy.. I do dziś cisza :D Nie wiem już co z tym zrobić, poczekałam do dziś, bo niby poczta działa różnie, więc od 28 lutego mógł iść, i napisałam znów maila z prośbą o nr nadania. Jak nie dostanę w ciągu 3 dni to składam bez tego, najśmieszniejsze że grosze u nich zarobiłam ;)

Musisz się rozliczyć z każdego dochodu z 2010r, nie możesz tak zaniechać jedego PIT-u nawet jak to było kilka groszy. Później jakieś problemy z tego mogą być.

Cytat
effa22
Cytat
majka51
Cytat
emitatynka
Cytat
majka51
Ja jeszcze nawet nie czekam, bo jeszcze nie złożyłam, bo 1 z pracodawców nie przysłał mi PITa ;)
Ale w ubiegłych latach 2 tygodnie, zawsze się rozliczałam na początku marca, jak tylko dostałam pity od pracodawców.
ale pracodawca ma czas do końca lutego aby dostarczyć pit-a
No ma, ale okazuje się, że nie każdego to interesuje ;)
Zmienił mi się adres, poinformowałam o tym pracodawcę mailem 31 stycznia, dostałam informację, że pit nie został jeszcze wysłany i zostanie wysłany na stary adres. Napisałam, że byłam w US (chociaż oczywiście nie byłam) i że powiedzieli mi, że pracodawca MUSI wysłać na nowy adres, gadka od razu się zmieniła, napisali, że wyślą na nowy.. I do dziś cisza :D Nie wiem już co z tym zrobić, poczekałam do dziś, bo niby poczta działa różnie, więc od 28 lutego mógł iść, i napisałam znów maila z prośbą o nr nadania. Jak nie dostanę w ciągu 3 dni to składam bez tego, najśmieszniejsze że grosze u nich zarobiłam ;)

Musisz się rozliczyć z każdego dochodu z 2010r, nie możesz tak zaniechać jedego PIT-u nawet jak to było kilka groszy. Później jakieś problemy z tego mogą być.
? Nie bardzo wiem o co Ci chodzi. W sytuacji, kiedy pracodawca odmawia wydania pitu, należy wpisać dochód faktycznie uzyskany od tego pracodawcy. Jako że ja tego dochodu nie znam, bo nie mam już tego konta na które mi przyszły pieniądze, a w umowie jest podana tylko kwota brutto, nie mogę tego zrobić, więc muszę złożyć pit bez tego dochodu, zawiadomić US o fakcie nieotrzymania pitu, a po jego uzyskaniu złożyć korektę. Nic nie zamierzam zatajać, serio ;)

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

dochód roczny netto