Obecnie rozmawiamy o:

Meble

gorący temat

najtańsza apteka

dzisiaj o 20:20

Sypialnia tapeta

dzisiaj o 16:04

Hiszpania

dzisiaj o 14:40

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Cytat
majka51
Cytat
effa22
Cytat
majka51
Cytat
emitatynka
Cytat
majka51
Ja jeszcze nawet nie czekam, bo jeszcze nie złożyłam, bo 1 z pracodawców nie przysłał mi PITa ;)
Ale w ubiegłych latach 2 tygodnie, zawsze się rozliczałam na początku marca, jak tylko dostałam pity od pracodawców.
ale pracodawca ma czas do końca lutego aby dostarczyć pit-a
No ma, ale okazuje się, że nie każdego to interesuje ;)
Zmienił mi się adres, poinformowałam o tym pracodawcę mailem 31 stycznia, dostałam informację, że pit nie został jeszcze wysłany i zostanie wysłany na stary adres. Napisałam, że byłam w US (chociaż oczywiście nie byłam) i że powiedzieli mi, że pracodawca MUSI wysłać na nowy adres, gadka od razu się zmieniła, napisali, że wyślą na nowy.. I do dziś cisza :D Nie wiem już co z tym zrobić, poczekałam do dziś, bo niby poczta działa różnie, więc od 28 lutego mógł iść, i napisałam znów maila z prośbą o nr nadania. Jak nie dostanę w ciągu 3 dni to składam bez tego, najśmieszniejsze że grosze u nich zarobiłam ;)

Musisz się rozliczyć z każdego dochodu z 2010r, nie możesz tak zaniechać jedego PIT-u nawet jak to było kilka groszy. Później jakieś problemy z tego mogą być.
? Nie bardzo wiem o co Ci chodzi. W sytuacji, kiedy pracodawca odmawia wydania pitu, należy wpisać dochód faktycznie uzyskany od tego pracodawcy. Jako że ja tego dochodu nie znam, bo nie mam już tego konta na które mi przyszły pieniądze, a w umowie jest podana tylko kwota brutto, nie mogę tego zrobić, więc muszę złożyć pit bez tego dochodu, zawiadomić US o fakcie nieotrzymania pitu, a po jego uzyskaniu złożyć korektę. Nic nie zamierzam zatajać, serio ;)

Właśnie o to mi chodziło co teraz napisałaś :)

zweryfikowana
Posty: 379
Ostrzeżenia: 2/5

składane miałam drogą elektroniczną,dostałam pieniążki na konto po 8 dniach.

Ja składałam 14 lutego i jeszcze do tej pory nie mam pieniążków i nie wiem czy to nie jest wina że nie podałam nr krs i dzwonili za mną 4 marca żeby przyjść i podać numer krs.Pewnie mieli w reku moje rozliczenie a że nie było krsu to odłożyli na bok i moja kolejka przeszła i teraz pewnie będę czekać długo.Co o tym myślicie dziewczyny?

Witam,my zawsze czekaliśmy równe 3 miesiące a składaliśmy w marcu,teraz tez składaliśmy jakieś 2 tygodnie temu i jak na razie kaski nie ma;-(
Pozdrawiam

Ja jeszcze czekam ale jak już dostane to zaszaleje ;)

Ja czekałam 2 tygodnie ;)

Mąż składał 2 marca,póki co cisza .W tamtym roku składaliśmy w lutym a pieniądze przyszły jakoś w połowie kwietnia.

my dostaliśmy zwrot po 1,5 tygodnia :) :) :) :)
ale skaładaliśmy PIT przez internet dlatego tak szybko
moja siostra też przez internet składała i po 1 tygodniu dostała :)
także polecam robić pita przez internet :)

Mam pytanie do tych pań, które rozliczały się przez internet: trzeba mieć jakiś podpis elektroniczny? jak w ogóle się rozliczyć w ten sposób? bo kiedyś szukałam i doszłam do wniosku że trzeba... a teraz już nie wiem, skoro Was tyle ;)

nie trzeba mieć podpisu wystarczy kwota rozliczenia z poprzedniego roku tzn dla tego roku kwota z 2009 (tylko nie wiem dokladnie ktora)
a do rozliczania jest specjalny program ale nie znam nazwy bo maż się akurat tym zajmuje :)
może jakas inna mama wie
albo w googlach pewnie wystarczu wpisac i też sie znajdzie

Dziękuję bardzo! Znalazłam już stronę, teraz muszę ją rozgryźć, mam nadzieję że chociaż niemęża w ten sposób rozliczę, bo swojego pita złożyłam tradycyjnie, ale dopiero tydzień temu, więc będę czekać i czekać na zwrot ;)

Cytat
franc225
Składanie pitów drogą elektroniczną.
Osoby fizyczne mogą skorzystać z możliwości składania deklaracji tą drogą.
Osoba taka musi posiadać bezpieczny podpis elektroniczny oraz zgłosić do urzędu skarbowego zamiar składania deklaracji w tej formie,
a za taki podpis chyba się płaci
My złożyliśmy 3 tygodnie temu i jeszcze nie dostaliśmy zwrotu.

Ja już od dwóch lat rozliczam się elektronicznie przez stronę www.e-deklaracje.gov.pl i wcale nie trzeba mieć elektronicznego podpisu. Weryfikują Cię na podstawie rozliczenia za ubiegły rok. Musisz podać kwotę jaki miałaś przychód. Pieniążki dostałam w dwa tygodnie. W zeszłym roku po tygodniu:)

zweryfikowana
Posty: 795
Ostrzeżenia: 2/5

zlozylam 17 lutego, kasiorka na koncie byla 16 marca

ja złożyłam w połowie lutego i 3 tyg

ja 14 marca jeszcze cisza pewnie pod koniec kwietnia dostane zwrot

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

dochód roczny netto