Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Pierwsze strzyżenie

04 mar 2011 - 15:44:15

witam:)Liczę na radę z Waszej strony,otóż wiem ze z pierwszym obcięciem włosków naszych dzieciaczkó czeka sie do pierwszego roczku,i tu jest moje pytanie.Synek za mniesiąc bedzie miał roczek i planuje mu obciąc włoski ,bo juz mu na oczka padają,ale jak to zrobic jak bylo z waszymi pociechami?same to robilyscie?wątpie zeby moj jakkub spokojnie siedzial a ja go mam obcinac,kompletnie nie wiem jak to zrobić.poradzcie jak wy to zrobilyscie?



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-03-04 17:41 przez moderator.

Pierwsze strzyżenie

04 mar 2011 - 15:47:23

ja byłam u fryzjera , ale spokojnie samemu można to zrobić.

Pierwsze strzyżenie

04 mar 2011 - 15:48:57

jak mój synek skończył roczek zabrałam go do fryzjera. Sama nie eksperymentowałam.

Pierwsze strzyżenie

04 mar 2011 - 15:52:03

ale własnie watpie zeby dal obciac fryzjerce

Pierwsze strzyżenie

04 mar 2011 - 15:52:15

Cytat
iw0nka
otóż wiem ze z pierwszym obcięciem włosków naszych dzieciaczkó czeka sie do pierwszego roczku,

Kolejny przesąd.
Bez problemów możesz pójść z synkiem do fryzjera, mają tam specjalne siedzonka dla dzieci.
Ja mam córeczkę i też obcięłam jej włosy- maszynką tak na ok 1cm. Nie miałam wyjścia, jak przestałam podawać małej witaminkę D, to włoski zaczęły mocno wypadać. Przejechałam maszynką raz i po wszystkim. Mała wcale się nie bała, nie protestowała.

zweryfikowana
Posty: 1.353
Ostrzeżenia: 1/5

Pierwsze strzyżenie

04 mar 2011 - 15:54:50

Z moim synkiem była u fryzjerki-koleżanki...nawet było ok ale się kręciła. Drugi raz poszłam do tej samej to darł się w niebogłosy że go w domu sama dokończyłam maszynką strzyc. Trzeci raz inna koleżanka fryzjerka przyszła do mnie,mały siedział w krzesełku i nawet nie pisknął,ale ja musiałam wyjść taki był grzeczny ale teraz to już go sama strzygę maszynką-nie lubo tego ale jakoś powoli daję radę :)))

Pierwsze strzyżenie

04 mar 2011 - 15:57:05

chyba wybiore sie do fryzjera,nie wiem jak to bedzie;)a ile miały wasze pociechy jak pierwszy raz zostaly obciete?

Pierwsze strzyżenie

04 mar 2011 - 16:15:57

moj 19 mies u fryzjera,wczesniej mu grzywke podcianalam



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-03-04 16:16 przez marwal.

Pierwsze strzyżenie

04 mar 2011 - 16:18:12

W przypadku mojego syna poszła w ruch maszynka do włosów.Próbowałam go sama obciąć ale się strasznie wiercił i wyglądał tak jakby go ślepy fryzjer dopadł:)

Pierwsze strzyżenie

04 mar 2011 - 16:37:48

Hehe :) moja córka jak miała rok to jeszcze była prawie łysa, więc nie miałam tego problemu ;) Włosy jej zaczęły rosnąć jak miała półtora... Podcięłam jej pierwszy raz grzywkę jak miała jakiś rok i 9, sama rzecz jasna, z tyłu nie obcinam bo ma słodkie loczki już prawie do ramion. Ale grzywkę podcinam jej nadal, bo opada jej na oczy, włosy jej rosną do przodu jakoś i za nic nie chce nosić spinek...

Pierwsze strzyżenie

04 mar 2011 - 17:06:24

Mój synek to bardzo żywiołowy szkrab i nie wyobrażam sobie bym go sama porządnie ogarnęła, dlatego poszliśmy do fryzjera. Pierwszy raz siedział razem ze mną, u mnie na kolonach, a fryzjerka nas okryła peleryną i jakoś to poszło. Drugi raz już nie było tak łatwo, ale na deseczce siedział sam, a ja byłam w pobliżu i go zagadywałam, znowu jakoś się udało. Trzecia wizyta była najzabawniejsza. Żaden z wcześniej opisanych przykładów nie zdał egzaminu, a synek jak zobaczył te wszystkie babki w "pazłotkach" na głowie wogóle nie chciał zostać. Fryzjerkę mam sprawdzoną i tylko do niej chodzę, tak się składa, że ma podejście do dzieci i przede wszystkim dobrą rękę do strzyżenia. Nie namyślała się długo i zaproponowała, byśmy wyszli na dwór. Ja wzięłam synka na ręce, a Ona zwinnie się wokół krzątała i zanim mały się obejrzał już było po wszystkim. Tylko tu był ten konfort, że to było latem i przed salon spokojnie mogliśmy wyjść, było cieplutko, a lekki wiaterek zwiewał z nas obcięte włoski. Kolejne wizyty już idą sprawniej, a teraz synek ma 3 latka, zazwyczaj siedzi sam, chociaż mu to nie w smak, ale zawsze go czymś zajmę i jakoś się uda.
Myślę, że śmiało możesz iść z synkiem, skoro już mu włoski dokuczają, weż jakieś zabawki, książeczkę czy autko i staraj się synka zająć, a fryzjerka w tym czasie zrobi swoje.
Powodzenia !!! :))

Pierwsze strzyżenie

04 mar 2011 - 17:33:11

Ja sama synkowi grzywke podcielam :)

Pierwsze strzyżenie

04 mar 2011 - 17:37:01

ja obcinałam swoich chłopców jak mięli kilka miesięcy, takie kudłacze z nich :)
ostatnio pięciomiesięczniaka zagadałam i ciachnęłam mu grzywkę, bo wchodziła w oczy
jak już będzie siedział pewnie to na mokro w kąpieli podetnę znowu
nożyczki mam ostre tylko z okrągłymi końcami
do fryzjera chodziłam dopiero jak mieli po dwa latka

Pierwsze strzyżenie

04 mar 2011 - 17:41:40

ja pierwszy raz synkowi obcielam wlosy jak mial pol roku bo mu wchodzily do oczu a z tylu byly do ramionek juz:) i sama obcinalam maszynka:)

Pierwsze strzyżenie

04 mar 2011 - 17:54:37

Ja córuni pierwszy raz podcięłam włosy jak miała 8 miesięcy i do tej pory robię to sama
Grzywkę musimy podcinać co miesiąc bo leci do oczek Nie wyobrażam sobie córy u fryzjera
Ja za nią czasami biegam żeby poprawić więc fryzjer nie miałby szans :)

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

lezaczek bujaczek-jak czyścic?