Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

zweryfikowana
Moderator
Posty: 114

Ile wydajecie na jedzenie

01 gru 2010 - 00:24:44

u nas też to nie przetrwało, zapominaliśmy wpisywać i robiły się zaległości

Ile wydajecie na jedzenie

01 gru 2010 - 08:01:58

Ja jezdze raz w tygodniu na wieksze zakupy do marketu i wydaje jakies 100 zl, nie liczac miesa.
Dodatkowo codziennie wychodze z mala na spacer to wstepujemy do sklepiku i robimy takie bierzace zakupy typu chleb, parowki, mleko, drozdzowki, slodkosci :) wiec znow sie uzbiera okolo 50 zł.

zweryfikowana
Posty: 795
Ostrzeżenia: 2/5

Ile wydajecie na jedzenie

01 gru 2010 - 08:20:41

Cytat
marwal
Limonka moze to chinski hahaha juz mnie nic nie zdziwi.czosnek z Chin jest wielokrotnie tanszy niz nasz a jaki wielki hehe;)masakra!


ten chinski to czosnek chyba tylko z nazwy jak dla mnie w ogole nie ma smaku czonsku, nie ma juz tego zapachu, ja tam jestem zaopatrywana przez babcie w czosnek i cebulkę bo na dzialce są:)

co do owoców to przedwczoraj zakupiłam w tesco, banany, mandarynki, jabłka (nie dobre, kwasne:)) bo jakbym w te -9 miała iśc na bazar kupować to później nie chciałabym tego jeść, wszystko zmarznięte i zaraz czerniało by.

Ile wydajecie na jedzenie

01 gru 2010 - 08:54:39

Większe zakupy raz w tygodniu to około 300 zł do tego dochodzą drobne zakupy w ciągu tygodnia 100/150 zł
Lubie małe sklepiki ale są strasznie drogie:/ więc kupuje tam to co zabrakło albo się zapomniało, owoce i warzywa kupuje na bazarku bo są świeże a mięso i jajka w witkowie.Pewnie gdyby nie mąż wydawali byśmy połowe mniej. Wciąga wszystko jak rura od odkurzacza...



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2010-12-01 08:54 przez antykwak.

Ile wydajecie na jedzenie

01 gru 2010 - 09:03:19

My też wydawaliśmy bardzo dużo na jedzenie o wiele więcej niż teraz. Aż któregoś razu postanowiłam wprowadzić zmiany.I tak raz w tygodniu większe zakupy w markecie(bo w osiedlowym "społem" potwornie drogo), mamy już swoje sprawdzone produkty spożywcze, więc średnio wychodzi 100 - 150zł., bez mięsa.Wędliny kupujemy tyle ile rzeczywiście potrzebujemy,żeby nie wyrzucać,bo nie cierpię marnowania jedzenia! I staram się łapac jakieś promocje...ale zgadzem sie z tym, że i tak wszystko jest bardzo drogie i człowiek prawie nic nie ma w koszyku ale i też nic w portfelu, ehhh.

Ile wydajecie na jedzenie

01 gru 2010 - 09:06:49

Cytat
alus
U nas w miesiącu:
-dwa wyjazdy DO REALA, GRUBSZE ZAKUPY 200-250
- co drugi dzień chleb, szynka i świeże warzywo
-pieluchy i małego obiadki
Ale w tych kolosach też chyba podrożało.My jeżdzimy raz,dwa razy w miesiącu do Reala i na początku wydawałam ok.200 -250 zł a teraz 300-350 do 400 zł a w zasadzie kupuję to samo.Nie da się zaoszczędzić

Ile wydajecie na jedzenie

01 gru 2010 - 09:10:12

Cytat
mamapatryka
Cytat
alus
U nas w miesiącu:
-dwa wyjazdy DO REALA, GRUBSZE ZAKUPY 200-250
- co drugi dzień chleb, szynka i świeże warzywo
-pieluchy i małego obiadki
Ale w tych kolosach też chyba podrożało.My jeżdzimy raz,dwa razy w miesiącu do Reala i na początku wydawałam ok.200 -250 zł a teraz 300-350 do 400 zł a w zasadzie kupuję to samo.Nie da się zaoszczędzić
Dokładnie podrożało, a tak jak pisałaś w sumie za każdym razem kupuję to samo:(

Ile wydajecie na jedzenie

01 gru 2010 - 09:50:47

u nas 200 zł co drugi dzien,duzo za duzo

Ile wydajecie na jedzenie

01 gru 2010 - 10:03:00

właśnie moja mama mówi gdyby nie ta du... to by była złota chałupa heheheh na jedzenie idzie masa pieniędzy kiedyś próbowałam zapisywać wszystko w zeszycie co i za ile kupiłam ale dałam sobie spokój.apropo chleba mój mąż jak przyjeżdża z trasy i przywozi np chleb Rosyjski to jest dopiero koszmar taka glina że ugryżć tego nie można.Tylko w polsce jest super pachnacy prawdziwy chlebek.

Ile wydajecie na jedzenie

01 gru 2010 - 10:05:09

tygodniowo ok 300 zł w tym soczki czy kaszki dla małej ...

Ile wydajecie na jedzenie

01 gru 2010 - 10:19:20

Szkoda, ze lato sie skonczylo. w lecie naprawde niewiele wydawalam na jedzenie, moze z jakies 100zl/tyg. odpadala mi masa produktow. owoce, warzywa (z dzialeczki rodzicow), mielismy zabitego swiniaka (z rodzicami na pol), poza tm dziadkowie zawsze zapewniaja mi ziemniaczki, make i jajeczka przez caly rok. Teraz jest roznie, czasami tydamy 150zl?na tydzien, a czasmi 200-250zl.

Ile wydajecie na jedzenie

01 gru 2010 - 10:22:05

My też od pewnego czasu wydajemy niestety coraz więcej. Raz w tygodniu zakupy w hipermarkecie - wydatek rzędu 200 zł, a do tego w ciągu tygodnia chleb, jakieś produkty których akurat zabraknie i oczywiście pieluchy, chusteczki i reszta dla malucha. Nawet nie chcę liczyć ile to będzie miesięcznie, ale na pewno grubo ponad 1000 zł :( a ja właśnie przechodzę na wychowawczy hmmm... i trzeba będzie się ograniczać bardziej.

Ile wydajecie na jedzenie

01 gru 2010 - 10:24:56

Co tydzień w markecie ok 150-200zł + codziennie pieczywo, wędliny, mięso, owoce i jakieś drobne zakupy. To dużo, choć nie odmawiamy sobie czegoś na co mamy chęć, ale z drugiej strony nie kupujemy nie wiadomo jakich wydziwianych rarytasów :)

Tak sobie czytam te nasze posty i dochodzę do wniosku, że przejadamy miesięcznie ok 1000zł!!! To bardzo dużo!

Ile wydajecie na jedzenie

01 gru 2010 - 10:54:13

Oj Chrupku przepis super a dziewczyny chyba nigdy nie próbowały mrożonego chleba - a od razu fuuj , .ja czesto kupuje w pt 4 chleby , bo w sb są ogromne kolejki i zamrażam , pychota po odmrożeniu .Jak jest dobry chleb i przechowamy w zamrażarce nic nie traci wystarczy wcześniej wyjąc na parę minut cały lub parę kromek .jak chleb kupimy kruszacy sie to i po odmrożeniu kruszy się
.Normalny stary jak świat przepis na przechowywanie żywności , tak samo jak mrożenie warzyw latem , zimą swieżutkie pachnące , smaczne , a nie jakaś zgnilizna zmarznięta.ja również zamrażam owoce latem , koperek .A zakupy tez wieksze robię co kilka dni już nie łapie się tak jak kiedyś na promocje , kupuje to co potrzebne w danej chwili , pkt tez zbieram i mam już kilkaset na coś ze sprzętu domowego wymienię , jakaś fajna waga elektroniczna jest w zamian upatrzyłam to do wazenia dkg i gr na make , cukier i jakieś słodkosci jak znalazł .Życie w mieście nie nalezy do nałatwiejszych przy 4 osobowej osobie i 1 osobie pracującej , mąż jeszcze dodatkowo jest kuratorem sadowym społecznie więc jakies grosze zawsze dla dzieciaków przydają się

Ile wydajecie na jedzenie

01 gru 2010 - 10:55:26

my raz w miesiącu zakupy większe typu środki czystości pampersy mleka kaszki jedzenie 200-250 a tygodniowo idzie min 100 zł ale nieraz było tak ,że miałam 150 zł na 2 tygodnie i trzeba było żyć albo i mniej masakra ale 800 zł na miesiąc idzie na pewno ale potwierdzam wszystko podrożało ja ide do sklepu człowiek ma jedną reklamówkę a w portfelu 60 zł brak mleka pampersy kaszki śr czystości jakieś pakowane rzeczy typu herbata granulowana kawa itd kupuje w marketach a jakiś nabiał mięso warzywa szynki kupuje u nas w centrum lub lewiatan bo mają tanio i mam znajome zaprzyjaznione panie i zawsze wiem czy miesko jest świeże czy wczorajsze szynki czy coś codziennie nowa świeża dostawa i owoce warzywa również a serek biore od takiej prywatnej pani na wsi robi sama i przyjeżdza do miasta i ma branie jak cholera kolejkami do niej stoją po sery masła jajka śmietany babka przyjeżdza z 4 ogromnymi torbami pksem i nie drogo bo 3 zł sera pół kilo . chrupku masakra jak u was winogrono 18 zł kilo to ja za to spokojnie mam obiad mięsny ,chlebek jakąś szynke masakra takie ceny . męza kuzyn w warszawie zarabia 5000 tyś na miesiąc ale za samą kawalerkę płacą 2000 tyś a jedzenie to masakra do tego jedzenie i rachunki jak tam chleb podobno 6 zł kosztuje a ja sobie pomyślałam 5tyś zarabia ale mają luksusy a tu się okazuje ,że ledwo koniec z końcem wiąże

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Pochłaniecze wilgoci