Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

adpocja maleństwa

30 lis 2010 - 11:18:03

Witajcie,

czy są tutaj rodziny mające adoptusia? :)

jakie warunki trzeba spełniać aby móc adoptować maleństwo??

jakie zarobki muszą być spełnione ??? bo nie mogę znaleźć konkretnie ile to ma byc.

czytałam tez, że czesto trzeba byc 5 lat małżeństwem, czy wszędzie tak jest??
czy trzeba byc bezpłodnym aby móc adoptować?


od czego wogóle zacząć?? :((

gdzie zacząć, gdzie szukać ??

prosze o jakieś informacje na temat tych wszystkich kryteriów, warunków, wszystkich rozmów o co pytają - też wiem, że chodzi się na rożne rozmowy do psychologów itp. o co tam pytają? i co najlepiej odpowiadać na jakieś ciężkie pytania aby to źle nie wyszło bo wiadomo, że stres i emocje czasami biorą górę i nie raz sie powie coś co inni źle odbierają a wcale tak nie miało być.

i ile się czeka na maluszka (niemowlaka) ?? od czego zależy oczekiwanie?

mam nadzieje, że są tu dobre duszyczki które mi pomogą :) bardzo prosze o pomoc :)

adpocja maleństwa

30 lis 2010 - 11:50:19

u mnie w rodzinie jest adoptowany chłopiec,wiem jedynie,że procedura trwała długo i musieli spełnić mnóstwo warunków(stała praca,mieszkanie,testy itd), to było 11 lat temu,więc pewnie sporo zmieniło sie w tym temacie,wiem,że jak dzidziuś był w drodze,już wiedzieli,ze to dziecko dla nich,a najzabawniejsze jest to,że Kubuś jest do nich mega podobny:)nikt by nie przypuszczał,że to nie jest ich naturalne dziecko,czego nie moge powiedzieć o własnych,powodzenia!

adpocja maleństwa

30 lis 2010 - 11:50:35

Cytat
tanioszek
Witajcie,

czy są tutaj rodziny mające adoptusia? :)

jakie warunki trzeba spełniać aby móc adoptować maleństwo??

jakie zarobki muszą być spełnione ??? bo nie mogę znaleźć konkretnie ile to ma byc.

czytałam tez, że czesto trzeba byc 5 lat małżeństwem, czy wszędzie tak jest??
czy trzeba byc bezpłodnym aby móc adoptować?


od czego wogóle zacząć?? :((

gdzie zacząć, gdzie szukać ??

prosze o jakieś informacje na temat tych wszystkich kryteriów, warunków, wszystkich rozmów o co pytają - też wiem, że chodzi się na rożne rozmowy do psychologów itp. o co tam pytają? i co najlepiej odpowiadać na jakieś ciężkie pytania aby to źle nie wyszło bo wiadomo, że stres i emocje czasami biorą górę i nie raz sie powie coś co inni źle odbierają a wcale tak nie miało być.

i ile się czeka na maluszka (niemowlaka) ?? od czego zależy oczekiwanie?

mam nadzieje, że są tu dobre duszyczki które mi pomogą :) bardzo prosze o pomoc :)

adoptuś - prześliczne slowo:)

ja nie pomogę, bo nie bardzo wiem - myslę ze trzeba zacząć od domów dziecka lub ośrodków adopcyjnych w twoim mieście i tam pokierują dalej i poinstruują co i jak, no ale to tylko moje przypuszczenia.

co do psychologów - myslę ze lepiej strzelić gafę niż siedziec wyprostowanym jak struna i nie byc sobą. oni wiedzą przeciez jak duzy jest to stres dla przyszłych rodziców:)

powodzenia

adpocja maleństwa

30 lis 2010 - 11:56:11

Wejdź sobie na stronę nasz-bocian.pl. Tam jest wszystko na temat adopcji forum rodziców adopcyjnych itp.

adpocja maleństwa

30 lis 2010 - 11:56:58

http://www.adopcja.net/

u nas jest taki przykościelny ośrodek adopcyjny,pewnie trzeba mieć zaświadczenie od proboszcza:) to ja bym szans nie miała:D

adpocja maleństwa

30 lis 2010 - 12:51:33

moze znajdzie sie jakas mama która ma adoptusia :) i sie wypowie :)

adpocja maleństwa

30 lis 2010 - 14:02:49

Ja nie jestem mamą adoptowanych dzieci , ale mam kogoś w rodzinie , kto pracuje w Ośrodku Adopcyjnym.Czasami rozmawiamy na temat adopcji i warunków przyznawania dziecka stąd moje uwagi.
Po pierwsze trzeba wybrać w miarę dobry ośrodek co to znaczy , jeżeli jesteś osobą mało związaną z KK to nie polecam katolickich ośrodków kierowanych przez siostry zakonne , bo nie przejdzie się przez ich" religijne sito", chociaż to w tych ośrodkach można adoptować malutkie dziecko np. z "Okna Zycia".W tzw. państwowych ośrodkach dzieci do 1roku rzadko się zdarzają i trzeba mieć wiele szczęścia.

Nie trzeba być bezpłodnym aby starać się o adopcję.
Wymagane jest zatrudnienie, dobre warunki mieszkaniowe , tak żeby był pokój dla dziecka, ustabilizowana sytuacja rodzinna , zdrowotna,psycholog może popytać o wszelkie choroby , nałogi w rodzinie nawet tej dalszej , psycholog może odwiedzić starających się rodziców w ich domu tak aby ocenić stan faktyczny oraz atmosferę w rodzinie
.Zadają bardzo dużo pytań przedewszystkim co was sklania do adopcji , jak sobie poradzicie jako rodzice w różnych sytuacjach np. kiedy zachoruje dziecko z kim pani je zostawi ?

Psycholog zwraca uwagę na bliskie więzi z waszymi rodzicami , rodzeństwem , czy są poprawne stosunki, czy jest zwierzątko w domu....lepiej jak jest. Dużą uwagę zwracają na relacje z mężem/zoną , jak do siebie się odnoszą, czy mają podobny pogląd na wychowanie dziecka , jego edukację w tym religijną ....jednym słowem pytać mogą o mnóstwo rzeczy a zależy od osrodka , no i na kogo się trafi.


Proponują dzieci starsze czasami z wadami rozwojowymi, bądz rodzeństwa ........silnym przezyciem jest wizyta w takim osrodku i zwyczajne pobycie z tymi dziećmi, czasami ktoś oczekuje słodkiego , rożowego bobaska a zakochuje się w okularniku pięcioletnim......
Duzo zalezy jak jestescie zdeterminowani do podjęcia zadania swiadomego rodzicielstwa ,waszej stabilności emocjonalnej , wrazliwości , jakie macie oczekiwania względem dziecka, to wszystko oceniają psycholodzy cały sztab ludzi ........po to aby tu powiem brutalnie nie bylo "zwrotów", aby dziecko było szczęśliwe, a wy razem z nim pomimo trudow , choroby , niepowodzeń życiowych.
Jeżeli już pozytywnie zostanie taka para zopiniowana czeka na upragniony telefon.......
Tanioszek wiele wysilku przed Wami, ale mamą/tatą nie zostaje się z dnia na dzień , dlugie 9m-cy trzeba wyczekać rownież w niepewności.
Zyczę dużo sily , uporu w dązeniu do celu a cel jest piękny! szczęścia i radości , pozdrawiam cieplo.

adpocja maleństwa

30 lis 2010 - 20:13:42

przede wszystkim musicie się zgłosić do ośrodka adopcyjnego w celu przeszkolenia programem np. PRIDE dla rodziców adopcyjnych, taki kurs trwa 9 miesięcy.

adpocja maleństwa

30 lis 2010 - 20:49:14

Pracowałam w domu dziecka,skierujcie się do pracownika socjalnego w takiej placówce,lub do PCPR (powiatowe centrum pomocy rodzinie) w waszej miejscowości lub w poblizu.Oczekiwanie czasami jest baaaardzo długie,ale w końcu bocian zawsze wie,gdzie ma ostatecznie trafić:)))Oby zagościł u was tupot małych stóp:)

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Ile wydajecie na jedzenie