Obecnie rozmawiamy o:

Zapalenie pęcherza

28 minut temu

transportery taśmowe

dzisiaj o 9:45

sprawdzony stomatolog

dzisiaj o 9:41

sklep detailingowy

dzisiaj o 9:17

kosmetyki samochodowe

dzisiaj o 8:33

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Czy któraś z Was korzystała z usług ekipy sprzątającej lub prywatnej osoby, która oferuje usługi sprzątania?
Byłyście zadowolone, a mieszkanie faktycznie czyste? I ile za taką przyjemność płaciłyście??

niestety nie byłam zadowolona korzystalam z usług 2 osob i niestety nie sprostały moim oczekiwaniom :) chyba mam zbyt duze z reszta byłam tez i po drugiej stronie wiec jakby wiem jakimi trikami mozna sie posłuzyc by powaliło pseudo czystoscia :)

jakimi trikami można się posłużyć?
napisz bom ciekawa;)

ooo kurde wyobrazcie sobie ze miałam ekstra szkolenie w tej dziedzinie byłam duzo młodsza ale sadzilam ze wsio wiem jak trzymac scierke :) a tu nie oczywiscie sprzatasz tam gdzie potencjalnie cie sprawdza i akurat tam gdzie byłam sprawdzało sie to idealnie wiec framugi drzwi ramy obrazów istotny był zapach i tak np łazienka była czysta według mnie wedlug kogos nie wystarczylo wlac to i owo i była czysta :D poza tym dywany z dlugim włosem musialy miec charakaterystyczny wzor "jodełki" wiec sie nie odkurzało tylko walnełam wzór i tyle jak zmieniałam posciel ktora zmienialam np co 2 dzien wkladalam ja tylko do suszarki z wkladka zapachowa (u nas tego nie widzialam) i po problemie moze dla was okaze sie nieetyczne ale jak mialam potezne wille z 4-5 łazienkami w tym jedna cała z marmuru druga w szkle to trzeba było sobie radzic zwłaszcza ze sama szefowa mnie szkoliła :D

A takie panie do sprzątania, które ogłaszają się w gazecie? Korzystał ktoś z ich usług? Bo wydaje mi się, że jeśli będzie się w domu w czasie ich sprzątania, to trudno będzie zostać oszukaną.

hm to nie wiem ;/ chociaz byłam ze tak powiem po drugiej stronie i nade mną tez ktos stał i nawet pomagał i nie ukrywam ze to mega stresujące ale mozliwe pokazujesz palcem to i śmo ma byc zrobione i tyle kontrolujesz i ewentualne braki wytykasz (chociaz tez udawało sie krecic) bo wiadomo w polsce sa inne realia aby kogos wpuscic to domu to musisz mu mega ufac (chyba ze znasz dana osobe) chyba ze korzystasz z serwisu sprzatajacego ktory rzadzi sie innymi prawami

raczej bym nie zostawiła domu pod opieką "sprzątaczy", co prawda wiele do wyniesienie nie ma, ale chodzi mi bardziej o to, czy są dokładni i ładnie posprzątają.
Ostatnio moja koleżanka chciała, żeby jej ktoś okna umył, bo ma złamaną rękę i sama nie mogła i pani z ogłoszenia za okno balkonowe i 3 zwykłe zawołała 100zł!!! Jak dla mnie to jakaś kosmiczna cena. Koleżanka poratowała się moimi darmowymi usługami :)

nie sa dokladni ... a wynajmujac kogos do sprzatania liczysz sie z tym ze nie bedziesz musiała sterczec nad głowa i dyrygowac chyba ze tak to mozesz osiagnac sukces :) a co do cen to ja zarbiałam 8$ na godzine jakies 9 lat temu ;) a sama płaciłam 160 zł za samo mieszkanie ale to były inne czasy ;) teraz chetnie sama bym sie wziela za takie "cuś" byle by wyjsc z domu :)

zweryfikowana
Posty: 165
Ostrzeżenia: 4/5

To i ja sie dopne:) ,wstawiałam ostatnio wątek o otorzeniu takiego biura usług -pomoc domowa ale mało osób pisało...Do rzeczy ja też tak jak limonka82 mysle o otworzeniu takich ekip do sprzątania nawet byłam w tym tygodniu w UP ,ale skierowali mnie do UM zeby tam o wszystko sie dopytać ,i dziś nie poszłam ,zastanawiam sie czy isc w poniedziałek ,a tylko dlatego ,że wczoraj na forum biznesu przeczytałam o kilku takich osobach którzy mają takie firmy latami ,i oczywiscie tylko narzekają że sie nie opłaca ,że to cięzki kawałek chleba ,że trzeba sie napracować nawet jak sie kogoś przyjmie to trzba go pilnować żeby przekrętów nie robił...poprostu żebyśmy wyszli na tym .Pisały też takie dwie panie które założyły taką usługe i są zadowolone ...i nie wiadomo komu wierzyć:P ,myśle cały czas o założeniu takiej pomocy domowej ponieważ u mnie w miescie jeszcze takiej nie ma ...sama jużniewiem ,wydaje mi sie ,że by wypaliła ,wiem z samego doswiadczenia kiedy 3 lata temu pracowałam we włoszech sprzątając mieszkania ...i własnie takie biuro we włoszech z usługami pomocy domowej otworzyła sobie nasza polka i prosperuje jej to juz pare dobrych lat sporo osób sie do niej zgłasza do pracy ...naprawde bym chciała coś takiego otworzyć i przyjąć kobiety do pracy ponieważ jest ciezko z pracą u mnie w miescie...tylko boje sie zeby to wypaliło jak myslicie kochaniutkie :)

słuchaj jesli ciezko jest z praca w twoim miescie musisz sie liczyc z tym ze niewiele bedzie chetnych osob na panie do sprzatania ale z tego co ja przeszłam pracujac w serwisie sprzatajacym to dojezdzalismy nawet kilkadziesiat km jak sie chce to mozna a co do osob wypowiadajacych sie czy sie opłaca czy nie hmmm to ja szczerze nie znam nikogo kto by polecił swoj biznes kazdy broni swego przed konkurencja ja np bym poszerzyla usługi na pranie tapiecerki meblowej i dywanow była u mnie taka pani ktora brała za fotel 30 zł tyle samo za dywan a za wersalke 40 mało tego miała czyszczenie parowe fug i kurcze nie narzekała ... wiec jak sie chce to mozna według mnie pomysl rewelacja ja akurat sprzatałam za wielka woda i to niestety sa inne realia moja szefowa była kobieta ktora kiedys tez zaczynala od latania ze scierka po kilku latach dorobila sie takiego majatku ze jak weszłam do jej domu to dostałam oczopląsu ;) powodzenia

Ja mam ten + że u mnie w rodzinie są osoby które w taki sposób dorabiają ponieważ żadnej innej nie wpuściłabym do domu.
Za całe mieszkanie płacę 70 zł ( okna,kurze itp) za ok 5 godz pracy
Moja mama płaci za codzienne sprzątanie 5 razy w tyg (pranie,prasowanie,układanie w szafkach,kurze itp)400 zł na miesiąc 2 godz dziennie.


I jesteśmy zadowolone



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2010-11-12 19:34 przez Motylek09.

Ja nie korzystam, ale znam Panią która za posprzątanie domku jednorodzinnego z myciem okien bierze 100zł, za posprzątanie mieszkania z myciem okien 70zł.

przepraszam bardzo ale za 400 zł miesiecznie nie ruszylabym palcem dla mnie upokarzajace stawki ;/
70 zł za całe mieszkanie ?????????? masakra ja płaciłam za 40 metrow 180 zł bez okien
dodam ze to było gruntowne sprzatanie

Cytat
asiunia2706
Ja nie korzystam, ale znam Panią która za posprzątanie domku jednorodzinnego z myciem okien bierze 100zł, za posprzątanie mieszkania z myciem okien 70zł.
mam pytanie ta pani chodzi od świeta ? czy systematycznie ?



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2010-11-12 19:45 przez Limonka82.

oczywiście s aosoby ktore sprzataja 4 razy w misiącu za 500zł osobiście znma takich ludzi, nigdy bym nie poszła posprzatac domu meikszania za 100zł-kpina nie mialbym sumienia komus tyle dac...
kiedy orientowałam sie ilo kosztuje mycie okien u studentów i pani ktora sobie dorabia w ten sposób: małe okno 30złz okno pokojowe 50zł- balkonowe 100zł
posprztaania mieksznai mycie podług łazienka ubikacja oraz kurze w pokojach 200zł.
mojej koleżanki mama własnie korzystała z takiej pani ktora tak dorabia sobie i cennik byl podobny byla zadowolona.

Cytat
Limonka82
przepraszam bardzo ale za 400 zł miesiecznie nie ruszylabym palcem dla mnie upokarzajace stawki ;/
70 zł za całe mieszkanie ?????????? masakra ja płaciłam za 40 metrow 180 zł bez okien
dodam ze to było gruntowne sprzatanie
Cytat
asiunia2706
Ja nie korzystam, ale znam Panią która za posprzątanie domku jednorodzinnego z myciem okien bierze 100zł, za posprzątanie mieszkania z myciem okien 70zł.
mam pytanie ta pani chodzi od świeta ? czy systematycznie ?


Ja nie ustalałam tych stawek. Pytam ile się należy i płacę ... Mieszkamy w bardzo małym miasteczku gdzie stawki napewno są niższe... Dodam że jest ot nasza rodzina więc napewno jesteśmy traktowani ulgowo....
400 zł miesięcznie to jest 1/2 etatu gdzie trzeba się narobić 4 godz a ona przychodzi na 1,5-2 godz jakbym miała taką możliwość sama bym poszła tak dorobić



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2010-11-12 20:02 przez Motylek09.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Warszawskie mamusie