Obecnie rozmawiamy o:

Zapalenie pęcherza

gorący temat

Syfilis?

dzisiaj o 18:41

Otwarcie własnej kawiarni

dzisiaj o 15:49

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Jak wysłać zapakować

15 lis 2010 - 14:22:33

Ja kupowałam wózek 3w1 używany na All i dostałam wszystko w kartonie po duuużym płaskim telewizorze. Zmieściła się gondola, fotelik, spacerówka, stelaż i dodatki. Ale ceny przesyłki to już nie pamiętam :(

Jak wysłać zapakować

15 lis 2010 - 14:42:49

Ja sie kiedys wpakowalam i wozek (gleboki+spacerowka) przeslalam kurierem. Zaplacilam 120 zl bo zapakowalam w pudlo po duzym, starym telewizorze (takim z wielka "dupa";). Kurier powiedzial, ze musi mi policzyc jak za paczke 70kg bo gabaryty

Jak wysłać zapakować

17 lis 2010 - 17:37:20

pochawlę się ze mi sie udało tak jak chciałam - nie dośc ze zapłąciłam za 4 wielgachne gabaryty + 1 malutki az całe 25 zł, to jeszcze człowiek do mnie przyjechał, zabrał, zawiózł do magazynu gdzie to spakowani i pozabezpieczali... no wypas:D niech zyją kurierzy:D:D:D

Jak wysłać zapakować

16 gru 2010 - 17:11:44

Nie wiem gdzie mam to napisać więc pisze tutaj chciałabym sie was dziewczyny zapytać jak wy wysyłacie ciuszki czy w formie paczki czy jakoś inaczej i ile kosztuje na poczcie wysłanie bo mam kilka fajnych ciuszków do sprzedania ale nie mam pojęcia jak sie za to zabrać nie wiem jak to ma wyglądać czy mam te ciuszki do jakiejś większej koperty wsadzić czy wysyłać piorytetem czy jako normalny list???będe wdzięczna za pomoc Z góry dziękuje:)

Jak wysłać zapakować

16 gru 2010 - 20:17:51

Polecam do przeczytaniazły/u]

Poczta Polska
Centrum Poczty
Oodział Rejonowy w Krośnie
Wg rozdzielnika 2009 r.
Data 12 marca 2009 r.



Sprawa: dotyczy działań sprzedażowych i poprawy bezpieczeństwa obrotu przewozowego


Ustawa Prawo Pocztowe - Art 13 pkt.18 określa, że przesyłka listowa to przesyłka nie będąca paczką pocztową, zaś Art. 3 pkt.13 stanowi, że paczka pocztowa to przesyłka rejestrowana zawierająca rzeczy. Ponadto w myśl Art.22 operator może odmówić zawarcia umowy o świadczeniu usługi pocztowej albo może odstąpić od jej wykonania, jeżeli m.in.

- nie są spełnione wymagania dotyczące świadczenia usług pocztowych określone w ustawie lub w przepisach wydanych na jej podstawie, a także regulaminach wykonywania usług,
- zawartość lub opakowanie przesyłki naraża osoby trzecie lub operatora na szkodę.


W świetle powyższych uregulowań podczas przyjmowania przesyłek do obrotu pocztowego zachodzi konieczność definiowania rodzaju przesyłki przy każdorazowym jej nadawaniu w oparciu nie tylko o obowiązujące przepisy (wyżej wymienione) ale także praktykę, doświadczenie zawodowe pracownika UP i inne okoliczności związane z bezpieczeństwem obrotu pocztowego.

W związku z tym służby nadawcze UP zobowiązuje się do stosowania według niżej wymienionych zasad:

1. Zgodnie z przepisami pocztowymi zawartość przesyłki listowej poleconej może stanowić: korespondencja, dokumenty, prasa, książki lub drobne rzeczy dopuszczone do przewozu pocztowego o znikomej wartości.

2. Przesyłka listowa polecona nie może zawierać: monet, banknotów, papierów wartościowych, wartości dewizowych, platyny, złota, srebra, wyrobów jubilerskich, kamieni szlachetnych i innych przedmiotów wartościowych.

3. Przedmioty stanowiące wartość handlową, jak np. odzież, obuwie, telefony komórkowe, sprzęt informatyczny etc. nie mogą być wysyłane w listach poleconych.

4. Jeśli w chwili przyjmowania przesyłki pracownik stwierdzi (np. po formie/ kształcie opakowania), że zawartością listu nie jest korespondencja, należy wówczas Klienta poinformować o konieczności nadania takiej przesyłki za pomocą alternatywnej usługi.

5. Ze względu na przesyłaną zawartość inną niż korespondencja pracownik UP ma obowiązek poinformować i zaproponować Klientowi usługę: list z zadeklarowaną wartością lub paczkę pocztową.

6. Klienci, którzy składają reklamacje i skargi nagminnie twierdzą, że nie byli poinformowani o innych bezpieczniejszych formach przesyłania korespondencji/ przedmiotów niż listem poleconym, ani też nie byli poinformowani o możliwości ubezpieczenia przesyłki.

7. Służby nadawcze mają obowiązek propagowania usług z zadeklarowaną wartością poprzez m.in. uświadamianie Klientom, że jeżeli przesyłają przedmioty wartościowe w listach zwykłych lub paczkach zwykłych, to wówczas w przypadku składania reklamacji z tytułu zaginięcia bądź ograbienia przesyłki nie uzyskują od Poczty zwrotu równowartości przesyłanych rzeczy, a jedynie ustawową kwotę odszkodowania.

8. Uzyskanie przez Klienta zwrotu równowartości zaginionych rzeczy następuje tylko wówczas, gdy przesyłka była nadana ze świadczeniem "zadeklarowana wartość".

9. W przypadku przyjęcia przesyłki listowej poleconej, zawierającej rzeczy stanowiące wartość handlową i jej zaginięcia bądź ograbienia pracownik, który nie zastosował się do ww.uregulowań poniesie z tego tytułu konsekwencje służbowe.

10. Proszę z ww. zasadami zapoznać pracowników służb nadawczych i nadzoru w placówkach pocztowych (za podpisem) i niezwłocznie wprowadzić do stosowania.

11. Zobowiązuje się naczelników/ kierowników placóewk pocztowych do nawiązania kontaktów z klientami, którzy nadają większe ilości przesyłek listowych w kopertach tzw. bąbelkowych zawierających przedmioty/ towary handlowe w celu poinformowania o obowiązujących przepisach.

Jak wysłać zapakować

10 sty 2011 - 11:19:16

Odnośnie pakowania tu jest poradnik jak wszystko zrobić w zależności od rodzaju i wymiarów paczek: http://www.ainkurier.pl/pakowanie - w sumie nigdzie nie znalazłam tego opisanego prościej i klarowniej. Mam nadzieję, że się komuś przyda! :)

Jak wysłać zapakować

10 sty 2011 - 11:29:18

JA SPRZEDALAM TU WOZEK, SKLADAJCY SIE Z 4 ELEMENTÓW STELAŻ GONDOLA FOLETELIK SPACERÓWKA, ZAMÓWIŁAM KURIERA DO DOMU, SPAKOWAĆ MUSIALAM SAMA, KUPIŁAM FOLIE DO PAKOWANIA PALET , KOSZT OK 12ZL WSADZIŁAM JEDNO W DRUGIE, BO ZA KAZDY ELEMENT PLACISZ OSOBNO. JA WYSLALAM POCZTEXEM ZA KOMPELT WAZACY 27KG ZAPLACILAM 135ZL



Stosuj odpowiednie formatowanie tekstu (pogrubienie, podkreślenie, pochylenie, rozmiar czcionki, kolory, itp.) jeżeli naprawdę coś musisz podkreślić. Pisanie dużymi literami traktowane jest jako krzyk, a krzyczeć nie musisz



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-01-10 12:49 przez moderator.

Jak wysłać zapakować

10 sty 2011 - 12:44:57

Cytat
nefretete69
JA SPRZEDALAM TU WOZEK, SKLADAJCY SIE Z 4 ELEMENTÓW STELAŻ GONDOLA FOLETELIK SPACERÓWKA, ZAMÓWIŁAM KURIERA DO DOMU, SPAKOWAĆ MUSIALAM SAMA, KUPIŁAM FOLIE DO PAKOWANIA PALET , KOSZT OK 12ZL WSADZIŁAM JEDNO W DRUGIE, BO ZA KAZDY ELEMENT PLACISZ OSOBNO. JA WYSLALAM POCZTEXEM ZA KOMPELT WAZACY 27KG ZAPLACILAM 135ZL

strasznie drogo:((((
ja jak juz pisalam wyslalam kurierem w 2 paczkach i wynioslo mnie to 35 -38 zl

zweryfikowana
Moderator
Posty: 4.355

Jak wysłać zapakować

10 sty 2011 - 12:48:37

nefretete69 no to ładnie zabuliłaś!! Ja za wysłanie 4 opon do samochodu terenowego zapłaciłam kurierem UPS 50zł ! Jedna opona ważyła więcej niż ten twój cały wózek!

Jak wysłać zapakować

10 sty 2011 - 14:41:19

Jest taka oferta e-przesyłka (usługa Poczty Polskiej) niestety nie dociera jeszcze do wszystkich miast (chyba). Ale do 1 kg przesyłka to 7zł, od 1 kg do 2kg - 8,50 od 2kg do 5kg - 9,50 (reszta na stronie poczty polskiej)
Druk do tej przesyłki jest podobny do druku paczki. Haczyk jest tylko taki, że przesyłkę odbiorca musi sobie odebrać SAM z poczty, nie przywożą jej do domu. Otrzymuje tylko sms-a z poczty, że ma się zgłosić po odbiór przesyłki. Nie trzeba żadnych specjalnych opakowań, najczęściej przesyłka jest następnego dnia u odbiorcy.

Przez przypadek znalazłam tanią ofertę kurierską na furgonetka.pl (współpracują z DPD) - sama może będę potrzebowała skorzystać jak ktoś kupi ode mnie krzesełko do karmienia :)

zweryfikowana
Moderator
Posty: 4.355

Jak wysłać zapakować

10 sty 2011 - 14:48:39

Krzesełko wysyłałam pocztą - 25zł

Jak wysłać zapakować

17 sty 2011 - 15:39:04

cena jeszcze zależy od objętości paczki, wiadomo że im coś większe, to zajmie więcej miejsca, nawet jak mało waży - no i wtedy cena wzrasta... dlatego trzeba dobrze wszystko zapakować :]

niezweryfikowana
Posty: 9
Ostrzeżenia: 5/5

Jak wysłać zapakować

03 sty 2018 - 19:52:25

hejka pakowanie najlepiej obejrzyć na yt filmiki jeżeli nie wiesz jak, pakować najlepiej jest kupować na necie hurtową ilość dzięki czemu masz dużo tanie ja korzystam z tej strony https://www.tmkserwis.pl/ masz tam jakieś folie koperty itp

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Warszawskie mamusie