Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Jak wysłać zapakować

15 lis 2009 - 12:00:40

Święta tuż tuż..

Zwracam się głównie do dziewczyn które mają styczność z nadawaniem paczek do Angli.
Syn mojego męża mieszka w Angli,był u Nas na wakacje,także niestety nie możliwe jest aby przyleciał na Święta:(Oczywiście nie może
ominąć go Prezent:)


Tylko że chcielibyśmy kupić coś dużego gabarytowo,ale przesyłka Pocztą Polską jest strasznie droga:(
W zwykłych bąbelkach do 2 kg to koszt ekonomicznego listu ok 50zł-tylko co ja włoże w taką kopertę-nie opłaca się.Słyszałam,że lepszym pomysłem jest nadawanie paczek przez kuriera...szukałam troszeczkę w Google,ale nic ciekawego nie znalazłam.MOże wy macie jakieś wypróbowane firmy kurierskie?

Jak wysłać zapakować

08 kwi 2010 - 12:03:52

Witam,mam do Was pytanie....
Jak pakujecie np.zabawkę małą plastikową delikatną,obawiam się że może mi w transporcie się połamać.Wysyłacie w tym ptzypadku paczką ? bo chyba listem poleconym to nie bardzo rzecz delikatną,która pozniej ląduje w worku z listami?/?

Jak wysłać zapakować

08 kwi 2010 - 12:24:23

Owiń ja w wate potem w jakies jeszcze 2 warstwy a na paczce mozesz napisac nie rzucac....wczoraj taka paczke widzialam jak babka nadawla :)

zweryfikowana
Moderator
Posty: 4.355

Jak wysłać zapakować

08 kwi 2010 - 12:24:29

możesz owinąć folią bąbelkową i wsadzić w pudełeczko i wysłać jako list polecony

Jak wysłać zapakować

08 kwi 2010 - 12:30:41

dzieki :)

Jak wysłać zapakować

11 kwi 2010 - 19:31:32

Witam.mam pytanie do Was czy któraś wysyłała może parasolkę do wózka?Jeśli tak, to czy poleconym czy paczką?Jak ją zapakowałyście?Czy mogę ja po prostu owinąć w folie bąbelkową?Nie chciałabym, by na Poczcie na mnie krzywo patrzyli:-)
Z góry dziękuję za odpowiedź

Jak wysłać zapakować

11 kwi 2010 - 19:38:34

Wydaje mi sie ze owinać babelkami i papierem do pakowania. Jezeli powyzej kilograma to lepiej wyslac jako paczka.

Jak wysłać zapakować

11 kwi 2010 - 20:15:44

ja bym wyslala w wielkiej bombelkowej kopercie - powinna sie pod skosem zmieścic

Jak wysłać zapakować

11 kwi 2010 - 20:23:57

Polecam link
http://www.tani-kurier.pl/cennikpl.php
Korzystałam z ich usług już kilka razy ...są pewni, solidni ...i co najważniejsze tani...każda wysyłka do 30 kg kosztuje Cię 20.00 zł
Wymagania jakie stawiają to zapakowanie dokładne pakunku. Ja kiedyś przesyłałam wózek 15 kg (na poczcie pocztexem musiałabym zapłacić 50 zł...więc jest różnica...), zapakowywałam w duży karton.
Jeśli skorzystasz z usług tego kuriera pamiętaj że do Ciebie należy wydrukowanie 2x nadania wysyłki (1 egzemplarz wręczasz kurierowi)
Pozdrawiam:)



Upsss...Tobie chodziło o parasolkę do wózka, a ja w pędzie przeczytałam i skojarzyłam "parasolkę" jako wózek-spacerówkę...przepraszam za wprowadzenie w błąd...ale może komuś info się przyda...pa:)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2010-04-11 20:26 przez 83Agatha.

Jak wysłać zapakować

11 kwi 2010 - 20:29:29

Na Allegro wysyłają parasolki listem poleconym.zwiń parasol w folię bąbelkową i dodatkowo w papier.
1.Wymiary przesyłek listowych nadawanych w formie rulonu wynoszą:
Maksimum: suma długości plus podwójna średnica - 1040 mm, przy czym największy wymiar (długość) nie może przekroczyć 900 mm
Minimum: suma długości plus podwójna średnica - 170 mm, przy czym największy wymiar (długość) nie może być mniejszy niż 100 mm
Może to się przydać

Jak wysłać zapakować

11 kwi 2010 - 21:01:05

Ja osobiście wysylalam i to jako list polecony, zapakowane w papier taki do pakowania paczek, a wcześniej owinęlam folią bąbelkową i bez problemu mi przyjeli na poczcie. Można również jak tu wcześniej inna mama pisala w dużej bąbelkowej kopercie pod skosem, powinna wejść.
Paczka również wchodzi w grę, niestety koszt zdecydowanie większy, toteż lepiej wybierać pomiędzy pierwszą i drugą opcją :)))

Pozdrawiam !

Jak wysłać zapakować

11 kwi 2010 - 21:35:19

Cytat
misiu190208
Ja osobiście wysylalam i to jako list polecony, zapakowane w papier taki do pakowania paczek, a wcześniej owinęlam folią bąbelkową i bez problemu mi przyjeli na poczcie. Można również jak tu wcześniej inna mama pisala w dużej bąbelkowej kopercie pod skosem, powinna wejść.
Paczka również wchodzi w grę, niestety koszt zdecydowanie większy, toteż lepiej wybierać pomiędzy pierwszą i drugą opcją :)))

Pozdrawiam !
dziękuję:-) A pamięta Pani może ile płaciła?

Jak wysłać zapakować

11 kwi 2010 - 22:08:32

Cytat
matkapolka30
Cytat
misiu190208
Ja osobiście wysylalam i to jako list polecony, zapakowane w papier taki do pakowania paczek, a wcześniej owinęlam folią bąbelkową i bez problemu mi przyjeli na poczcie. Można również jak tu wcześniej inna mama pisala w dużej bąbelkowej kopercie pod skosem, powinna wejść.
Paczka również wchodzi w grę, niestety koszt zdecydowanie większy, toteż lepiej wybierać pomiędzy pierwszą i drugą opcją :)))

Pozdrawiam !
dziękuję:-) A pamięta Pani może ile płaciła?

Ojejku, to dość dawno bylo ... chyba 7,50 zl jak dobrze kojarzę, :))

Jak wysłać zapakować

12 kwi 2010 - 06:56:53

Jesli wazy ok 2 kg, to ja bym wyslala paczka-taniej wyjdzie, bo tak to za list 7,50 + 2,50 koperta babelkowa...i do tego babelki??? Jesli jednak do kg, to pakuj ja do koperty, badz w babelki i papier szary :)

zweryfikowana
Moderator
Posty: 4.355

Jak wysłać zapakować

12 kwi 2010 - 08:36:54

ja wysyłałam pocztą, parasolkę owinęłam czarną folią stretchową i zakleiłam taśmą

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Czarna lista nieuczciwych szafkowiczek - zgłoszenia