Obecnie rozmawiamy o:

dresy na ulice

gorący temat

transportery taśmowe

11 minut temu

sprawdzony stomatolog

14 minut temu

sklep detailingowy

38 minut temu

kosmetyki samochodowe

godzinę temu

Studia online

godzinę temu

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Skomentuj
<-- 1 2 ... 5 6 7 8 9 10

U mnie na plamy bezapelacyjnie wygrywa żel odplamiający z Lidla. Ale on jest dostępny tylko w trakcie promocji.

Prosze o pomoc czym skutecznie wyczyścić fugi białe?

zweryfikowana
Moderator
Posty: 946

fugi? widziałam w TV jak jakaś "Idealna Pani domu" czy ktoś taki czyściła fugi pasta zrobioną z sody i soku z cytryny :) no i super jej szło

Cytat
Czarna76k
Ja proponuje szare mydlo. Jest naprawde skuteczne a zwlaszcza jesli sie szybko do plam dobierzecie:-)

szare mydło wetrzec w plame i pozostawić na 10-15 min. potem wrzucić do pralki i normalnie wyprac. Mnie schodza plamy:)

Witam:)
ja mam jeden sposób ,babcia mi go pokazała;p
Musisz zagotowac wod w garnku gdy bedzie si juz gotowała wrzucach np zszarzałą bluzke potem dodajesz sok z cytryny i potem mieszaj drewniana łyzką no dosc długo ok 20 -30 minutek,jeszcze mozesz do normalngo prania dodac troche płynu do naczyń :)
Ja tez mam problem ale z kurtką dzinsową kupiłąm jasną katanke pochodziłam w nij wkoncu musiałam ją wyprac i po praniu ściemniała nie mam pojęcia jakim cudem ;(
najbardziej ścimniała przy zszyciach na krawędziach kieszonek i rękawów co mam zrobic?:(

Witam:)
mam wielki problem :(
kupiłam jasną katanke pochodziłam w niej i wkoncu musiałam ja wyprać gdy sie wysuszyła myślałam ze sie przewróce moja kurtka poprostu ściemniała! na wszystkich zszyciach ,krawędziach rękawów i kieszonek teraz wygląda jakbym tymi miejscami wycierała nią podłoge :(
nie wiem co si stało , z niczym jej nie prałam więc nic nie mogło mi jej zafarbowac ,wyprałam ja potm ponownie i dalej to samo to mam zrobic pomóżcie :(

a ja polecam mydelko, baaaardzo skuteczne, polskie produkcji GAGA kosztuje jakies 5zl, jest po prostu rewelacyjny:)

Polecam z czystym sumieniem odplamiacz w spreyu np Arier 500ml koszt 10zł
Vanisch 500ml- 22zł
lub doktor beckerman czy coś takiego -12zł za 200ml

Mialam już te wszystkie i te najtanszy arier w spreyu tak samo dziala jak te pozostałe 2, spryskuje się plamę na suchy ciuszek,pociera po czym wrzuca sie do pralki i wszystko ladnie odplamia się

Ja używam niemieckiego mydełka na plamy,jest rewelacyjne koszt ok 5zł ,spora kostka i mega wydajna:)

Mi wlasnie te mydelko nie odpowiada,ja kupilam jakies dokror beckerman czy cos takiego i u nas nic kompletnie nie zadzialalo

niezweryfikowana
Posty: 55
Ostrzeżenia: 1/5

polecam odplamiacze dostępne w hurtowni to-ma. Przez przypadek w sumie je zamówiłam, przy okazji większych zakupów i muszę przyznać, że sprawuje się rewelacyjnie i cena dosyć przystępna

zweryfikowana
Posty: 114
Ostrzeżenia: 1/5

mój sprawdzony sposób na plamy jest prosty i tani:MYDŁO SZARE.namaczam plame wcieram mydło.po jakimś czasie zapieram.polecam ,naprawdę usówa wszelkie plamy:)

polecam oxy z biedronki

Cytat
mamaasi
Tłuste plamy na ubraniach polewam płynem do naczyń, przez chwilę pocieram i spłukuję pod ciepłą wodą. Nie zawsze, ale bardzo często plamy znikają.

Robię podobnie. Na tłuste plamy wlewam ludwik do mycia naczyń i zostawiam na min 10 minut. Wszystko schodzi.
Cytat
-antonina-
plamy z marchewki najlepiej usuwać szarym mydłem

Ciuchy z plamami z marchewki (świeżymi) normalnie piorę i wieszam na słońce - wszystko schodzi.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-02-18 22:19 przez oranje.

Może nie mam jakiegoś sprawdzonego domowego sposobu ale pochwalę się moim nowym odkryciem. U nas najgorszą plamą jak na razie były plamy z buraczków i soku pomarańczowego. Nie wiem co mają w sobie , że nie można się ich pozbyć. Ale ostatnio trafiłam na odplamiacz loveli i wiecie co, usunął wszystko dokładnie. Pokażę fotki



Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

maluszek chce jeść tylko sam