Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Skomentuj
<-- 1 2 ... 5 6 7 8 9 10

U mnie na plamy bezapelacyjnie wygrywa żel odplamiający z Lidla. Ale on jest dostępny tylko w trakcie promocji.

Prosze o pomoc czym skutecznie wyczyścić fugi białe?

zweryfikowana
Moderator
Posty: 946

fugi? widziałam w TV jak jakaś "Idealna Pani domu" czy ktoś taki czyściła fugi pasta zrobioną z sody i soku z cytryny :) no i super jej szło

Cytat
Czarna76k
Ja proponuje szare mydlo. Jest naprawde skuteczne a zwlaszcza jesli sie szybko do plam dobierzecie:-)

szare mydło wetrzec w plame i pozostawić na 10-15 min. potem wrzucić do pralki i normalnie wyprac. Mnie schodza plamy:)

Witam:)
ja mam jeden sposób ,babcia mi go pokazała;p
Musisz zagotowac wod w garnku gdy bedzie si juz gotowała wrzucach np zszarzałą bluzke potem dodajesz sok z cytryny i potem mieszaj drewniana łyzką no dosc długo ok 20 -30 minutek,jeszcze mozesz do normalngo prania dodac troche płynu do naczyń :)
Ja tez mam problem ale z kurtką dzinsową kupiłąm jasną katanke pochodziłam w nij wkoncu musiałam ją wyprac i po praniu ściemniała nie mam pojęcia jakim cudem ;(
najbardziej ścimniała przy zszyciach na krawędziach kieszonek i rękawów co mam zrobic?:(

Witam:)
mam wielki problem :(
kupiłam jasną katanke pochodziłam w niej i wkoncu musiałam ja wyprać gdy sie wysuszyła myślałam ze sie przewróce moja kurtka poprostu ściemniała! na wszystkich zszyciach ,krawędziach rękawów i kieszonek teraz wygląda jakbym tymi miejscami wycierała nią podłoge :(
nie wiem co si stało , z niczym jej nie prałam więc nic nie mogło mi jej zafarbowac ,wyprałam ja potm ponownie i dalej to samo to mam zrobic pomóżcie :(

a ja polecam mydelko, baaaardzo skuteczne, polskie produkcji GAGA kosztuje jakies 5zl, jest po prostu rewelacyjny:)

Polecam z czystym sumieniem odplamiacz w spreyu np Arier 500ml koszt 10zł
Vanisch 500ml- 22zł
lub doktor beckerman czy coś takiego -12zł za 200ml

Mialam już te wszystkie i te najtanszy arier w spreyu tak samo dziala jak te pozostałe 2, spryskuje się plamę na suchy ciuszek,pociera po czym wrzuca sie do pralki i wszystko ladnie odplamia się

Ja używam niemieckiego mydełka na plamy,jest rewelacyjne koszt ok 5zł ,spora kostka i mega wydajna:)

Mi wlasnie te mydelko nie odpowiada,ja kupilam jakies dokror beckerman czy cos takiego i u nas nic kompletnie nie zadzialalo

niezweryfikowana
Posty: 55
Ostrzeżenia: 1/5

polecam odplamiacze dostępne w hurtowni to-ma. Przez przypadek w sumie je zamówiłam, przy okazji większych zakupów i muszę przyznać, że sprawuje się rewelacyjnie i cena dosyć przystępna

zweryfikowana
Posty: 114
Ostrzeżenia: 1/5

mój sprawdzony sposób na plamy jest prosty i tani:MYDŁO SZARE.namaczam plame wcieram mydło.po jakimś czasie zapieram.polecam ,naprawdę usówa wszelkie plamy:)

polecam oxy z biedronki

Cytat
mamaasi
Tłuste plamy na ubraniach polewam płynem do naczyń, przez chwilę pocieram i spłukuję pod ciepłą wodą. Nie zawsze, ale bardzo często plamy znikają.

Robię podobnie. Na tłuste plamy wlewam ludwik do mycia naczyń i zostawiam na min 10 minut. Wszystko schodzi.
Cytat
-antonina-
plamy z marchewki najlepiej usuwać szarym mydłem

Ciuchy z plamami z marchewki (świeżymi) normalnie piorę i wieszam na słońce - wszystko schodzi.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-02-18 22:19 przez oranje.

Może nie mam jakiegoś sprawdzonego domowego sposobu ale pochwalę się moim nowym odkryciem. U nas najgorszą plamą jak na razie były plamy z buraczków i soku pomarańczowego. Nie wiem co mają w sobie , że nie można się ich pozbyć. Ale ostatnio trafiłam na odplamiacz loveli i wiecie co, usunął wszystko dokładnie. Pokażę fotki



Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

maluszek chce jeść tylko sam