Obecnie rozmawiamy o:

Syfilis?

dzisiaj o 18:41

Otwarcie własnej kawiarni

dzisiaj o 15:49

Zapalenie pęcherza

dzisiaj o 14:07

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Skomentuj
<-- 1 2 ... 5 6 7 8 9 10 -->

tzn trzeba normalnie wyprane pranie wywiesić na słońce?

Tak, po prostu :) Marchewkową strona do słońca

promienie słoneczne dostarczają barwnika który połączony z karotenem wchodzi w reakcje, powodując usuniecie plam

Hej Dziewczyny!

Od jakiegoś czasu podaję mojemu Synkowi żelazo w syropie, które straszliwie plami ubranka.
Proszę o pomoc, czy wiecie może jak skutecznie usunąć takie plamy?

Próbowałam różnych sposobów (m.in.: szarego mydła, Vanisha, odplamiacza z Biedronki) i ciągle zostają ślady....

niezweryfikowana
Posty: 391
Ostrzeżenia: 1/5

a ja zawsze miałam taki specjalny ręczniczek, i jak dawałam małej to ją całą przykrywała, możesz jeszcze spróbować po wypraniu wysuszyć pranie na słońcu pobrudzona stroną do promieni słonecznych

Witam ja kupuje odtłuszczacz, który się nazywa meglio.na wiele rzeczy pomaga ,ale czy na to nie wiem. Dobre jest dosmaru na ubraniach...schodzi..pozdrawiam. Kosztuje około 10 zł.

ja ma odplamiacz johnsons np plamki z marchwi schodza i soczków, zanoczyc, polać odplamiaczem pozostawic na dłuższą chwile i wyprac w proszku

Dziewczyny pomóżcie, czym usunąć plamy i "zapach" po benzynie czy oleju napędowym.... może którejś mąż jest mechanikiem i zmagacie się z takimi plamami- pomóżcie proszę!

Cytat
asiunia2706
Dziewczyny pomóżcie, czym usunąć plamy i "zapach" po benzynie czy oleju napędowym.... może którejś mąż jest mechanikiem i zmagacie się z takimi plamami- pomóżcie proszę!
Wyszperałam, że należy zalać ubranie octem lub posypać sodą oczyszczoną, odstawić na 24h i wyprać.
Muszę wypróbować bo M zapaskudził ububioną bluzę i kurtkę ;/



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-03-08 10:29 przez kamilak86.

kamilak86 dzięki, ja właśnie szperałam, ale nic sensownego nie znalazłam :/ jestem załamana, mąż rozwalił auto, wczoraj odstawiliśmy do mechanika i dostaliśmy auto zastępcze, które musiało mieć uwalone siedzenie, dopiero w domu zauważyłam, że mam brudne i śmierdzące spodnie które niedawno kupiłam...i ubrałam kilka razy :( same nieszczęścia.... masakra

zweryfikowana
Posty: 501
Ostrzeżenia: 1/5

Plama, plama ale pech
Znowu trzeba będzie prać
Wody, mydła oraz proszku
Brud od dzisiaj ma się bać.

Bardzo lubię pić kakao
Lecz gdy rano spieszę się
Czasem z kubka się wylewa
I znów plama robi się

Nie wiem, czemu wciąż się robią
Chyba bardzo lubią mnie
Ja czasami im pomagam
Nie jest plamom ze mną żle

Tylko mama ich nie lubi
Walczy z nimi całe dnie
Ale czasem cos wyleję
Wtedy znów zaczyna się

Plamy, plamy, małe, duże
Czasem same robią się
Kiedy wpadnę do kałuży
Lub niechcący potknę się

Plama, plama ale pech
Znowu trzeba będzie prać
Wody, mydła oraz proszku
Brud od dzisiaj ma się bać.

A ja mogę polecić sposób mojej babci na wszystkie plamy, nawet te staaare :) Trzeba rozłożyć ubranko na płasko i polać plamę woda utlenioną, serio :) Z kolorami nic się nie stanie a plama zniknie ;) Miałam tylko problem z plama po jabłku ale po 2 razach znikneła calkowicie ;)

zweryfikowana
Moderator
Posty: 946

Wile z nas ma swoje sprawdzone super sposoby na plamy, przypalone gary, dziurę w kanapie, za słoną zupę i tp. i td. jeśli chcecie się podzielić swoją wiedzą zapraszam :) Zapraszam również mamy które chcą się czegoś ciekawego dowiedzieć do dyskusji.

Mam trochę ubrudzoną kanapę jakieś rozlane mleko czy piwo i inne zabrudzenia... próbowałam czyścić vanishem ale nic nie dało macie jakieś sposoby na plamy??

W Rossmanie jest odplamiacz DR. BECKMANN w sztyfcie,płynie i jako mydełko-u mnie sprawdził się rewelacyjnie na plamach z jedzenia na sofie:) Puściły nawet plamy z czekolady :)

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Pit - mam pytanie, potrzebuje pomocy.