Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Skomentuj
<-- 1 2 ... 5 6 7 8 9 10 -->

Witam wszystkie mamy, chciałabym troche odnowić wątek... Po 3 letniej przerwie zdjęłam ubranka mojej córki ze strychu, byly zapakowane w worki próżniowe i kartony, nietety wiekszośc ubranek nie nadaje sie do uzytku przez dziwne żółte plamy na ich jasnej części. Powiem szczezrze, że nie mam pojęcia skąd te plamy i jak sie ich pozbyć, ubranka były wyprane przed spakowaniem. BŁAGAM POMOCY!!!czym to można usunąc i od czego to może być? Dodam, że nie wrzucałam nic na mole itp. a w samym proszku nie hcce sie to doprać :/



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-01-13 20:55 przez karolkaaa88.

Witam wszystkie mamusie. Mąz mi kiedys kupił odplamiacz do tłuszczu do kafelek w kuchni. Ale używam do wielu rzeczy.Nazywa się Meglio. Można go kupić w różnych sklepach z chemią, drogeriach. Plamy ze smaru z dzinsów zeszły bez problemu. Używam go również do wielu innych rzeczy które nie mogę wyprać mydłem ,albo proszkiem. Często schodzi.

Po ostatnim praniu doznałam szoku gdy wyciągałam ciuchy z pralki a większość z nich była poplamiona jakby lekko sprane plamy z czekolady...


Nie mam pojęcia z czego one są już myślałam że dałam coś brudniejszego(robocze rzecz mojego m) do pralki przez przypadek ale raczej nie , później pomyślałam że może moja pralka brudzi ale inne prania są czyste....


moje pytanie brzmi czego używacie do wywabienia plam z kolorowych ubranek ?

Masz racje to pralka brudzi, u mnie tez to bylo, niestety nie wiem jaki jest tego powod.Gdzies przeczytalam, ze to wina skoncentrowanych plynow do prania, ja na wszelki wypadek nie uzywam takowych.
Bedzie bardzo trudno Tobie zlikwidowac te plamy, one sa jakby tluste.
A njlepsze odplamiacze sa marki Dr.Beckmann.
U mnie tez nie za kazdym praniem pralka brudzila, ale niestety zdazalo sie.

Najlepszy odplamiacz do tkanin kolorowych to Amway w sprayu -polecam ( troszke drogi ale wystarcza na dlugooo...
dokladna nazwa to AMWAY SA8 PreWash (400ml )



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-02-19 19:48 przez Aga_blackstar.

właśnie napotkałam osie na tego AMWAY na allegro można już dostać za ok 30 i zastanawiałam się czy jest to skuteczne...

Właśnie obawiam się że to pralka ale możliwe też że poszły uszczelki i brudzi smarem ;/ mam nadzieję że to usunę bo prałam większość nowych rzeczy córeczki ;/

zweryfikowana
Posty: 2.062
Ostrzeżenia: 2/5

U mnie też pralka burdzi po wypraniu białych ubrań są na nich takie plamy jakby od oleju natomiast na innych upranych ubraniach jest takie coś co przypomina gumę do żucia.Przez to wiele ubrań musiałam wyrzucić bo żadne vanisze nie pomagały.Próbowałam również wlać do pralki butelkę octu i puścić ją na pusto, przeczyszczałam uszczelkę ale na marne.

Amway tez mialam, rewelacyjny na tluste plamy, wlasciwie do takich tylko uzywalam.Polecam.

Jasli to sa takie plamy,jak byly u mnie(a raczej tak) to z bawelnianyhc bedzie bardzo ciezko sprac,chyba ze biale ubranka, to wtedy, vanish do bialego w proszku i wybielisz.

Cytat
karolkaaa88
Witam wszystkie mamy, chciałabym troche odnowić wątek... Po 3 letniej przerwie zdjęłam ubranka mojej córki ze strychu, byly zapakowane w worki próżniowe i kartony, nietety wiekszośc ubranek nie nadaje sie do uzytku przez dziwne żółte plamy na ich jasnej części. Powiem szczezrze, że nie mam pojęcia skąd te plamy i jak sie ich pozbyć, ubranka były wyprane przed spakowaniem. BŁAGAM POMOCY!!!czym to można usunąc i od czego to może być? Dodam, że nie wrzucałam nic na mole itp. a w samym proszku nie hcce sie to doprać :/

Te żółte plamy to prawdopodobnie są ślady po oliwce. Ja tak miałam zabrudzone wszystkie body, koszulki i inne ubranka. Wiadomo, że ciałko dziecka do pewnego czasu oliwkujemy i zakładamy na to ubranko. To nic, że ciuszki najpierw pierzemy a dopiero potem je pakujemy na przechowanie, jak długo leży to właśnie tak się dzieje.

Jeśli chodzi o odplamiacz to W5 z lidla, jak dla mnie rewelacja i to za całe 6 złotych.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-02-21 00:27 przez luna11.

na mega plamy i przebarwienia pomaga przypadkowo odkryty przez moja mamę taki płyn na bazie octu w sklepie LIDL taki żółty w butelce, sprawdzilam i skutkuje w wielu zabrudeniach :)

Cytat
luna11
Jeśli chodzi o odplamiacz to W5 z lidla, jak dla mnie rewelacja i to za całe 6 złotych.

W5 z Lidla nie ma sobie równych, niestety u nas jest on tylko sezonowo, co mnie strasznie dziwi. Następnym razem jak na niego trafię to chyba zrobię zapas na cały rok :)

również do odpamiania używam preparatu Amwey,jest rewelacyjny do usuwania plam "świeżych "tzn. na rzeczch wcześniej nie wypranych.Spryskuje się nim plamę i ciuszek od razu do pralki .Mniejszą skuteczność preparatu zauważyłam na rzeczach, które wcześniej zdążyłam uprać nie zauważając że jest plama

Słuchajcie dziewczyny, jest jeden niezawodny sposób na pozbycie się marchewki w 100%. Sama się załamałam, kiedy moj synek zaczął jeść różńe warzywa i nagle wszystko było w pomarańczowe centki, a po praniu... nadal było w pomarańczowe centki. Nie pomagał Vanish, nie pomagało wielokrotne pranie, namaczanie, wyższa temperatura, pocieranie z mydłem. W końcu sięgnęłam do internetu i po jakimś czasie wpadłam na forum, gdzie dziewczyny zachwalały sobie SŁOŃCE. Pomyślałam, że nie zaszkodzi spróbować, ale szczerze... byłam przekonana, że jakiś ślad zostanie. Wywiesiłam późnym popołudniem jedno ubranko na próbę. Zapomniałam o nim i rano mąż mi go przyniósł, obejrzałam ze wszystkich stron i oczom nie wierzyłam- nie było śladu, że kiedykolwiek była na nim marchewka! Także, gorąco polecam wywiesić ubranka na światło słońca, które utlenia marchewkę !! :)

tak też to kiedyś słyszałam koleżanka mi mówiła, i sama zauważyłam bo zawsze miałam pieluszki od soków marchwiowych,i od samej marchewki, już nie wspomnę o bluzeczkach, i jak wywiesiłam na podwórko do słońca to plamy schodziły same nie wiem co słońce ma za działanie wybielające hi hi ale naprawdę działa :) Pozdrawiam

podobno też jak się na trawie położy to plamy schodza

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Mamy z Katowic i okolic :)