Obecnie rozmawiamy o:

dekoracyjne grzejniki

wczoraj o 19:37

Nowy grzejnik

wczoraj o 18:50

dobra jakość obrączek

wczoraj o 18:43

rekuperacja Białołęka

wczoraj o 18:19

social ads

wczoraj o 18:09

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Wyprawka dla noworodka :)

05 sie 2009 - 13:49:55

Mam pytanie do mam:) Jakie ubranka brałyście do szpitala? Niby czytałam na necie co tam trzeba ale z doświadczenia innych chyba lepiej :)
I czy ręczkiczki dla dzieciątka też trzeba mieć swoje ? Bo kurcze zaczęłamszykować małemy rzeczy do szpitala i załamka:/ Nie wiem co brać i co się naprawde sprzyda:)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-01-12 15:28 przez moderator.

Wyprawka dla noworodka :)

05 sie 2009 - 14:01:20

ja nic nie brałam, dopiero jak wychodziłam ze szpitala to mąż przywiózł śpiszki i sweterek


<moderacja> ZAPOZNAJ SIĘ Z REGULAMINEM FORUM
PUNKT 7 -->W swoich postach nie stosuj ukrytej reklamy w postaci dopisków „Zapraszam do mojej szafki”, „Wyprzedaż”, „Sprzedam”, itp. (dotyczy to też umieszczania w podpisie widgetów)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2009-10-17 14:19 przez moderator.

niezweryfikowana
Posty: 64
Ostrzeżenia: 1/5

Wyprawka dla noworodka :)

05 sie 2009 - 14:04:26

ja wzięłam ręczniczek do szpitala ale pielęgniarki i tak wycierały pieluszką tetrową

Wyprawka dla noworodka :)

05 sie 2009 - 14:24:48

a kiedy masz termin to ci naopisze co i jak

Wyprawka dla noworodka :)

05 sie 2009 - 14:28:02

Początek października dopiero :)

zweryfikowana
Posty: 557
Ostrzeżenia: 3/5

Wyprawka dla noworodka :)

05 sie 2009 - 14:51:09

u mnie w szpitalu bylo tak ze trzeba miec wszystko swoje ubranka na zmiane przynajmniej 3-4 sztuki mowie o calych kompletach
rekawiczki to juz od nas zalezy
pampersy chusteczki
mydlo dla siebie bialy jelen najlepiej
majtki jednorazowe
recznik dla siebie
z 2-3 sztuki koszul rozpinanych na guziki dla siebie szlafrok.....i nie wiem moze jeszcze o czym zapomnialam

Wyprawka dla noworodka :)

05 sie 2009 - 15:28:53

u mnie w szpitalu nie trzeba było mieć ubranek dla maluszka,kaftaniki dostawała i maść linomag poza tym oczywiście pieluchy, chusteczki,ręcznik miałam swoje, wzięłam śpioszki na wyjście i rożek

Wyprawka dla noworodka :)

05 sie 2009 - 16:42:12

Cytat
magdalena1
ja nic nie brałam, dopiero jak wychodziłam ze szpitala to mąż przywiózł śpiszki i sweterek


zapraszam na nową dostawę
u mnie tak samo-nic nie brałam "wszystko " dał mi szpital :) jedynie na wyjście piękne ubranko itp miałam już swoje :)

Wyprawka dla noworodka :)

05 sie 2009 - 17:34:14

ja tez nie brałam zadnych ubranek jedyne co mialam to pieluszki byłam po cesarce wiec do samego konca mała to oni mi kompali wiec kosmetykow to tez nie brałam a i nie zapomnij o podpaskach mama mi nawet kupiła jednorazowe podkłady



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2009-08-06 08:38 przez dagmara26.

Wyprawka dla noworodka :)

05 sie 2009 - 21:02:53

Hej
A ja mysle ze powinnas zadzwonic na oddział i zapytać gdyż sama z doświadczenia wiem że co szpital to inne "nawyki" .
Przy ostatnim porodzie, mialam czapeczke,spioszki, rekawiczki - niedrapki,i kilka bodziaków z długim rękawem i dwie pary półśpioszkow :)
Dodam że rodziłam koniec lutego.

zweryfikowana
Posty: 213
Ostrzeżenia: 1/5

Wyprawka dla noworodka :)

05 sie 2009 - 21:16:54

zgadzam się z Joanną-K
każdy szpital ma swoje wymogi.

Ja musiałam mieć (poza rzeczami typowymi dla siebie, jak ręcznik, koszule, szlafrok, podpaski itp)
to obowiązkowa była:
- lewatywa (kupiłam w aptece)
- majtki jednorazowe (polecam -bardzo przydatne) najlepiej kupić rozmiar wyżej niż się nosi
jeśli chodzi o Malucha to:
- pieluchy (nie bierz całej paki bo i tak się nie zużyje ) ja wzięłam było tam 72 sztuki :) hihi co ja myślałam, ze ile ja tam będe :)
- chusteczki nawilżające
- pielucha tetrowa, najlepiej kilka do wycierania malucha

Nie miałam ubranek, ani kosmetyków. Dziecko było w szpitalnym beciku, łatwiej mi było go trzymać, przyzwyczaić się. Miałam tylko czapeczkę. Ubranka tylko na wyjście, koc i becik. Pielęgniarki kąpały, więc kosmetyki były nie potrzebne.

Oprócz tego miałam taką poduszkę rogal - coś genialnego polecam, to niby jest dla dziecka do karmienia, ale ja ja zwijałam i na niej siedziałam, póki szwy się nie zagoiły.


Dziewczyny, a kazali wam gotować wodę do kąpieli niemowlaka? Bo mi tak, gotowałam chyba 3 dni, dopóki zaprzyjaźniony lekarz nie uświadomił mi, że przecież pielęgniarki kąpią noworodki pod kranem! A same wielce pouczały o gotowaniu wody.

Wyprawka dla noworodka :)

06 sie 2009 - 22:26:51

Ja bralam:

ubranka dla malej zazwyczaj biora po 3 komplety ale ja bylam dlugo wiec maz bral brudne i przywozil czyste
takie pieluchy dla mam poporodowe
majtkijednorazowe
pampersy
chusteczki
i zeczy dla siebie pizama
mydlo

Wyprawka dla noworodka :)

07 sie 2009 - 11:45:59

odezwij sie na gg 12977064

zweryfikowana
Posty: 1.477
Ostrzeżenia: 1/5

Wyprawka dla noworodka :)

07 sie 2009 - 14:55:55

dla dziecka przygotowałam wczesniej rzeczy, zeby maz pozniej przywiozł, bo nie trzeba dopiero pozniej
a dla siebie jak najbardziej

Wyprawka dla noworodka :)

07 sie 2009 - 14:57:08

to chyba zalezy od szpitala...bo ja nie bralam nic dla maluszka- bo wszystko dawali w szpitalu- dopiero na wyjscie maz przywiózł kocyk, ubranka , pieluszki i nosidelko:)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2009-08-07 14:58 przez nadulinka5.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

DOMOWE SPOSOBY NA PLAMY i nie tylko...