Obecnie rozmawiamy o:

transportery taśmowe

gorący temat

sprawdzony stomatolog

5 minut temu

sklep detailingowy

29 minut temu

kosmetyki samochodowe

godzinę temu

dresy na ulice

godzinę temu

Studia online

godzinę temu

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Wyprawka dla noworodka :)

11 mar 2011 - 20:06:14

A ja nie polecam łóżeczka turystycznego. Używałam takiego podczas wyjazdów i młody oraz my nie moglismy spac z bardzo błahego powodu. Te łóżeczka w wiekszości śa zrobione z szeleszczących materiałow. Dziecko jak się kręciło opierało sie i pocierało o ten materiał, wszystko szeleściło i mały oraz my budzilismy się. Poza tym łóżeczko jest trudne w utrzymaniu czystosci. Z drewna z łatwoscia zetrzesz kurz a z ortalionu juz nie. poza tym polecam
nianię elektroniczną
karuzelkę
fridę do oczyszczania noska
przewijak

Wyprawka dla noworodka :)

11 mar 2011 - 20:30:28

apropo kocyków z mikrofibry, szczerze ja polecam bardzo, sprawdził sie, a jeśli chodzi o pranie to nie prac tylko wypłukać ręcznie w specjalnym płynie do delikatnych rzeczy i bedzie dalej mieciutki ( podczas prania wrecz rośnie) :)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-03-11 20:31 przez urwisek85.

Wyprawka dla noworodka :)

11 mar 2011 - 21:12:46

Ja tez mam 2 i tez polecam .Ja zawsze wlanczalam na odswiezanie program i lalam tylko plyn do plukania .Nigdy sie nie zniszczyl a ma juz 2lata .
Mam rowniez 2 polarkowe i tez sa super.

Z laktatorem to bym powiedziala ze ciezko trafic bo ja np potrzebowalam odrazu w szpitalu bo w 2 dobie mialam straszny nawal pokarmu i grudy mi sie az robily ale na szczescie wypozyczalam szpitalny elektryczny laktator .Ale wiadomo co swoj to swoj :)

Wyprawka dla noworodka :)

11 mar 2011 - 21:19:26

a ja bym polecała łóżeczka ale nie turystyczne tylko takie, które możesz w późniejszym terminie przerobić na łóżko dla większego dziecka. Mój mały używał łóżeczka może rok, szybko zrobiło się za wąskie.
Przy ręcznikach z kapturkiem polecam większy rozmiar, ja miałam mały rozmiar i mały szybko wyrósł
Rożek zupełnie niepotrzebny, wystarczą dwa kocyki
Nie kupuj wielu kosmetyków, bo dziecko może być uczulone.
Podgrzewaczy itp nawet nie kupowałam, w końcu posiadam w domu kuchnię :)
Laktatora też odrazu nie kupuj, bo nie masz pewności jak to będzie u ciebie z pokarmem.
Przy drugim dziecku nie kupowałabym większości niepotrzebnych rzeczy, bo to tylko gadżety, które dosyć szybko musiałam posprzedawać, bo były zupełnie bezużyteczne



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-03-11 21:20 przez sylwia-weronika.

Wyprawka dla noworodka :)

11 mar 2011 - 21:24:53

na temat wozków 3 w 1 wypowiem się chociąz i tak pewnie kazda zraz skrytykuje, ja nie jestem za miałm fotelik ale jak gdzieś jeździliśmy brałam wozek głeboki gdyż nie mogłam patrzeć jak moje dziecko ktore jest niemowlakiem prawie siedzi w tym nosidełku.
oczywiście w samochodzie woziłam małą ale jak jechaliśmy przymusowo do sklepu przenosiłam ja do głębokiego tam sobie leżała wygodnie..
x-lander mi się osobiście nie podoba jest ciężki -miałam przyjemność go oglądać i wozić w nim dziecko i niegdy bym go nie kupiła.
ale każdy am swój gust i uważa według siebie:) a i tak kazda na własnej skórze czuje inaczej...
a co do gąbki dla niemowlaka do kąpania ja byłam z niej zadowolona w wakacje schła szybko bo upały w zime gorzej ale kupienie gąbki za 15 raz na miesiąc nie jest straszne a jaka wygoda.

Wyprawka dla noworodka :)

11 mar 2011 - 21:27:47

a co do laktatora uważam ze trzeba go miec juz w spzitalu, ktoś komu nie był potrzebny w 1 dniach w szpitalu to nie wie tego, tylko kupić jakiś najtańszy nawet gruszkę za 15zł ale zeby był-nie bedzie potrzeby korzystania ze szpitalnych :)

zweryfikowana
Posty: 379
Ostrzeżenia: 2/5

Wyprawka dla noworodka :)

11 mar 2011 - 21:27:54

Cytat
zara85
Teraz naprawdę zaczynam się zastanawiać nad łóżeczkiem turystycznym..Tylko czy one są bezpieczne dla niemowlaka? Wydają mi się mniej "stabilne". Czy któraś z mam praktykowała takie rozwiązanie?

Ja przy pierwszym synku miałam standardowe drewniane łóżeczko.
A przy drugim zdecydowałam że turystyczne i żadne inne.
Kupiłam z podwieszanym dnem dla maleństwa ,żebym sie po porodzie nie musiała schylać do samej podłogi praktycznie.
Dokupiłam materac do niego,na później.Byliśmy bardzo zadowoleni z niego.Teraz użytkuje go nowy właściciel(siostrzenica)

A mieliśmy coś takiego,tylko w odcieniach zieleni.


[embed_image ad695519a96d8e4490bbdb499dcbad31]

Wyprawka dla noworodka :)

11 mar 2011 - 21:37:32

Cytat
nazina
a co do laktatora uważam ze trzeba go miec juz w spzitalu, ktoś komu nie był potrzebny w 1 dniach w szpitalu to nie wie tego, tylko kupić jakiś najtańszy nawet gruszkę za 15zł ale zeby był-nie bedzie potrzeby korzystania ze szpitalnych :)
dokladnie zgadzam sie w 100%.

Wyprawka dla noworodka :)

11 mar 2011 - 21:41:32

Moja córka jeździ od początku w wózku jedo bartatina alu plus i mogę bez wahania polecić ten wózek :)
W komplecie mamy gondolę i spacerówkę, dokupiliśmy adaptery do fotelika maxi cosi więc nie ma problemu z mocowaniem stelaża wózka do fotelika tej firmy. Firma Jedo oferuje też swoje foteliki.

Plusy jakie przeważyły na korzyść wózka jedo bartatina to: obszerna gondola (podobno jedna z największych na rynku), możliwość wożenia dziecka w spacerowym wózku przodem lub tyłem do kierunku jazdy, wygodne głębokie siedzenie w spacerówce, wentylowane oparcie i co dla mnie b.ważne rozkładane do pozycji leżącej. Kolejna istotna dla mnie rzecz to zawieszenie na skórzanych solidnych pasach, co daje doskonałą amortyzację na nierównościach naszych chodników i na trasach poza miastem (też sporo jeździmy) i do tego wózek nie jest dzięki temu sztywny, fajnie się buja i dziecko szybko zasypia w gondolce. Ma duże pompowane koła, regulację wysokości rączki. Do tej pory minusów nie zauważyłam.

Polecam również zaopatrzenie się w chustę do noszenia dziecka. Najlepsza moim zdaniem pozycja polecana dopiero od 3 mca życia - pionowa, kiedy dziecko trzyma już pewniej główkę przypadnie u Pani i Maluszka na ok wrzesień, czyli trochę ciepłych dni w chuście przed Wami w tym roku :)

Warto poczekać z zakupem takich rzeczy jak: podgrzewacz do butelek (czasami jest tak że szybciej i lepiej ogrzewa się np jedzenie w słoiczku w wodnej kąpieli w garnuszku), laktator, nadmiar butelek i smoczków (moja córka jest dzieckiem bezsmoczkowym i wszystkie takie sprzęty zalegają nam w szafce, bo kupiłam wszystkiego na wyrost).

Lepsze są śpioszki, bodziaki, kaftaniki i pajacyki zapinane na napy a nie na guziki czy wiązane-szybciej i łatwiej się je ubiera i zdejmuje.

Za radą Pawła Zawitkowskiego zrezygnowałam z atrakcji typu: leżaczek do wanienki, huśtawka, nie kupię też chodzika ani żadnego podobnego tworu, podobnie też dziwnej konstrukcji dla nieco większych niemowlaków do skakania na szelkach zawieszonych w futrynie drzwi.

Dla pełzającego dzieciaczka w wieku tzw. podłogowym czyli ok. 5 mcy świetnie sprawdzają się piankowe puzzle w formie dużej maty na podłodze :)

Nie ma sensu oszczędzać na foteliku samochodowym i kupować byle jakiego.

Wyprawka dla noworodka :)

11 mar 2011 - 22:26:49

Jeśli chodzi o łóżeczko to polecam turystyczne firmy SUN BABY.Jest wytrzymałe,wykonane z materiału który można bez problemu wyczyścić,ma przewijak z pasem ,wibracje,światełka,muzyka i inne.Oto link http://www.sunbaby.pl/?lozeczko-turystyczne-z-pelnym-wyposazeniem-paski-120-cm-x-60-cm-%28mb-809drc-z%29,138 Nie zamieniłabym na inne.Jestem zadowolona z zakupu.Moim bardzo udanym zakupem jest również wózek oto link http://www.e-wozki.pl/sklep/index.php?p160,wozek-gleboko-spacerowy-espiro-atlantic-z-kolekcji-2008który sprawdził się nawet w zimie gdzie niektóre mamy nie umiały przejechać jak było naprawdę dużo śniegu a ja to robilam bez problemu i bez większego wysiłku.Ten wózek mogę prowadzić jedną ręką.

Wyprawka dla noworodka :)

14 mar 2011 - 17:33:40

Ja będę pażdziernikową mamusią, mam jeszcze "mroczne" pojęcie co do wyprawki ale z wielu rad skorzystam na pewno:)
Mam pytanie takie szacunkowo co do liczny ubranek, bo nie mam zupełnie rozeznanaia:) z góry dziękuję:)

Wyprawka dla noworodka :)

14 mar 2011 - 17:57:33

Może najpierw co do wózka, na poczatku chcialam kupic taki z gondolą , ale one zazwyczaj nie mają przekladanej raczki, a moim zdaniem to jest też ważna funkcja wózka, pomyśl o tym jak wyjdziesz jesienia czy zimą z maluszkiem w spacerówce i będzie wiało w niego i nie bedzie w stanie nic z tym zrobic,( xlander to moze i polecany wozek ale moim zdaniem spacerowka jest małą) polecam kupic lozeczko drewniane , a gdy maluszek skonczy 1,5 roku mozesz kupic kojec ( lozeczko turystyczne ) ja bynajmniej tak robilam przy dwojce moich dzieci ( teraz chodze z 3 maluszkiem). Ubranka , ja preferuje body i półśpioszki ale to zalezy od gustu. Pieluszek jednorazowych nie kupuj na zapas, goscie przyjda odwiedzic maluszka to pewnie przyniosą ;) Mata edukacyjna i lezaczek to super sprawa. Grzechotek tez nie kupuj duzo poniewaz dziecku sie nudza non stop te same zabawki lepiej kupic ze 3 szt puźniej dokupic cos z melodyjkami jak dziecko podrosnie. Smoczki ze 2 szt. Kosmetyki najlepiej tej samej firmy, bo w razie gdyby dzidzia miala uczulenie bedziesz wiedziala od czego. Przewijak też sie przydaje , mi np nie wygodnie bylo przewijac na lozku. Jezeli masz jakies pytania pisz na priv ;) Pozdrawiam.

Wyprawka dla noworodka :)

14 mar 2011 - 18:34:52

Cytat
AnkaK30
Może najpierw co do wózka, na poczatku chcialam kupic taki z gondolą , ale one zazwyczaj nie mają przekladanej raczki, a moim zdaniem to jest też ważna funkcja wózka, pomyśl o tym jak wyjdziesz jesienia czy zimą z maluszkiem w spacerówce i będzie wiało w niego i nie bedzie w stanie nic z tym zrobic.
Wtedy zakłada się folię na wózek :). Dla mnie przekładana rączka jest niepotrzebna - wole by dziecko oglądało świat niż wciąż mnie :P. A listy co i ile kupic znajdziecie w necie - prawda wyjdzie w praniu bo kazda z nas ceni cos innego, woli coś innego a i dzieci też weryfikują całośc :)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-03-14 18:37 przez Goplanda.

Wyprawka dla noworodka :)

18 mar 2011 - 21:43:55

Ja polecam majtki siateczkowe, do kupienia na allegro lub a aptece, świetne są, wieokrotnego użytki i potem np podczas okresu sie przydają. Te jednorazowe papierowe są do niczego, poci sie w nich i uwieraja w ranę jak ktos po cc, te siateczkowe naprawdę super.

Wyprawka dla noworodka :)

19 mar 2011 - 00:02:37

Cytat
ninka0502
Ja polecam majtki siateczkowe, do kupienia na allegro lub a aptece, świetne są, wieokrotnego użytki i potem np podczas okresu sie przydają. Te jednorazowe papierowe są do niczego, poci sie w nich i uwieraja w ranę jak ktos po cc, te siateczkowe naprawdę super.


potwierdzam !

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

dochód roczny netto