Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Wyprawka dla noworodka :)

19 mar 2011 - 00:27:33

Czarna magia.. ;) Leci juz 6 miesiac mojej pierwszej ciazy a ja nadal wiem tyle co nic ;) Wyprawka do szpitala? Na szczescia moja mama obiecala, ze mi z tym pomoze, bo jesli chodzi o rzeczy dla dziecka to wiem co zabrac, ale dla siebie.. Nie wiem czego bede potrzebowac i w jakim bede stanie.. zaczyna mnie to lekko przerazac, tym bardziej, ze rodze za granica, znam jezyk jako tako, ale boje sie, ze nie zrozumiem "szpitalnego jezyka", tym bardziej w nerwach ;)
Wozek.. ja mam 3 w 1, ale niestety nie ja go sobie wybieralam.. kupila nam go moja szwagierka na prezent i jeszcze go nie rozkladalismy wlasciwie, wiec nawet nie wiem czy bedzie wygodny czy nie.. Lozeczko tak samo sprezentowali nam znajomi ;) Naszczescie takie, ktore oboje z mezem chcielismy, bujane ;D Jest boskie ;D Akurat do ukolysania maluszka :) A jak podrosnie to kupi sie to zwykle duze lozeczko albo turystyczne. Znajomi i rodzina kupuja nam tyle rzeczy, ze wlasciwie niczym nie musze sie martwic, chyba bardziej przezywaja naszego maluszka niz my hehe ;)

Wyprawka dla noworodka :)

19 mar 2011 - 08:53:03

Dzidzius: 4 koszulki,4 kaftaniki i 4 pary spiochow,czapeczke
pampersy
chusteczki nawilzajace
2 pieluszki tetrowe
rozek(choc 2 male kocyki sa lepsze)
rekawiczki nie konieczni,mozna skarpetki na raczki zalozyc
skarpetki
Mama:2 koszule do karmienia
szlafrok
kapcie
skarpety
podklady
majtki jednorazowe
woda do picia
tyle pamietam:)ale ja u ginekologa dostalam kartke na ktorej wszystko bylo napisane:)

Wyprawka dla noworodka :)

19 mar 2011 - 08:56:36

hej ja mam do porody jeszcze troche czasu bo 3 miesiace
ale już patrze na wyprawkę od tąd myslałam ze to taka prosta sprawa
a wezmę body piżamę kosmetyki itd.i będzie ok
ale z tego co piszecie to nie taka łatwa sprawa muszę się poważnie zastanowić
ja będę rodzic w angli i wiem ze na pewno muszę mieć koszule dla siebie majtki wkładki dla dzidziusia pampresy chusteczki fotelik bo mnie bez tego nie wypuszcza mnie i maleństwa
co jeszcze radzicie????????????????//
wielkie dzięki za odpowiedzi;)

Wyprawka dla noworodka :)

19 mar 2011 - 11:57:25

wiesz ja tez jestem w 4 m-ącu ale nie kompletuję jeszcze nic a dla czego bo powinno sie kompletować jak sie poczuje pierwsze ruchy maleństwa !!!
ja juz raz zostałam mamą i miałam 4 komplety dla małej pieluszkę tetrową pampersy chusteczki rożek, czapeczki 4 ja miałam cesarkę także długo leżałam i tak mąz musiał dowieść mi jeszcze pare rzeczy ;)
ja zacznę kompletować w 7 m-cu nie wcześniej

Cytat
deates
hej ja mam do porody jeszcze troche czasu bo 3 miesiace
ale już patrze na wyprawkę od tąd myslałam ze to taka prosta sprawa
a wezmę body piżamę kosmetyki itd.i będzie ok
ale z tego co piszecie to nie taka łatwa sprawa muszę się poważnie zastanowić
ja będę rodzic w angli i wiem ze na pewno muszę mieć koszule dla siebie majtki wkładki dla dzidziusia pampresy chusteczki fotelik bo mnie bez tego nie wypuszcza mnie i maleństwa
co jeszcze radzicie????????????????//
wielkie dzięki za odpowiedzi;)

ja jestem w 4-m proponuję ci zamiast bud weź koszulki a dlaczego bo kikut zobaczysz że położna ci zabroni
wiem bo mi zabroniła i mąż musiał kupić bo ja miałam tylko bodziaki



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-03-19 12:00 przez renia77.

niezweryfikowana
Posty: 66
Ostrzeżenia: 1/5

Wyprawka dla noworodka :)

22 mar 2011 - 14:35:00

Hej dziewczyny !!! mam pytanko jak już wspominałam w nie jednym wątku jestem w ciąży dokładnie 11 tydz ( moja pierwsza ciąża)
i tak nie raz zastanawiam się od kiedy można zacząc kupować rzeczy dla dziecka... wiadomo nie wiem jeszcze czy to będzie chłopiec czy dziewczynka ale niektóe rzeczy pasuja i na chłopca i na dziewczynkę ... ale słyszałam taki przesąd aby nie kupowac nic przed rozwiązaniem a jak już to kupowac ale bliżej terminu porodu... co o tym przesądzie sądzicie ???

Wyprawka dla noworodka :)

22 mar 2011 - 14:44:38

Ja słyszałam o przesadzie ,że nie powinno sie nic kupowac do połowy ciązy. Ja tak zrobiłam. Najpierw upatrywałam sobie rzeczy i odkladalam pieniazki a teraz szaleje na zakupach.

Wyprawka dla noworodka :)

22 mar 2011 - 14:54:47

Dla mnie takie zabobony to pic na wode wiadomo jak cos (odpukac )ma sie stac to stanie sie nie patrzac na to czy to poczatek ciazy czy koniec .

Ja pierwse ciuszki dostalam juz w 13tyg a potem od czasu do czasu kupilam cos sama:):)

Wyprawka dla noworodka :)

22 mar 2011 - 15:51:55

Dawniej wierzyło się w takie historyjki ale nie teraz. Moim zdaniem lepiej wcześniej przygotować sobie wyprawkę bo nigdy nie wiadomo kiedy się zacznie...! No a przy pierwszym dziecku nie chodzi tylko o ubranka bo trzeba kupić sporo innych rzeczy dla dzidziusia (łóżeczko + dodatki, wanienkę, kosmetyki, pampersy...wózek!!! Można by wymieniać. Myślę że od połowy ciąży trzeba pomyśleć o takich zakupach! Tym bardziej że między 20-25 tygodniem ciąży wiadomo już na 100% czy to chłopczyk czy dziewczynka:-))
Pozdrawiam i życzę powodzenia:-)

Wyprawka dla noworodka :)

22 mar 2011 - 15:53:46

a tam ja w to nie wierze :)
jestem w 4 miesiącu i zczynam kupowac ciuszki:)
Bo później na raz wszystko to bedie u mnie problem bo pewnie kasy nie bd mieć> a tak na raty łatwiej.

Wyprawka dla noworodka :)

22 mar 2011 - 16:01:59

A ja kupowałam jak tylko dowiedziałam się, że jestemw ciąży, bo aż się oprzeć nie mogłam;)) Ale prawdziwy szał zaczął się dopiero jak już wiedziałam co będzie:D I nie ma co wierzyć w przesądy:)

niezweryfikowana
Posty: 66
Ostrzeżenia: 1/5

Wyprawka dla noworodka :)

22 mar 2011 - 16:06:18

No właśnie jak widzę ile pięknych małych ciuszków się znajduje w sklepie to aż mnie korci żeby już cos kupic hehe ale poczekam jeszcze troszkę i pomału też będę kupować co nieco bo jak któraś z was napisała przy pierwszym dziecku trzeba nakupić trochę tego...

Wyprawka dla noworodka :)

22 mar 2011 - 18:08:18

ja tam w takie zabobony też nie wierzę:) już po pierwszej wizycie poszliśmy na zakupy z mężem:D teraz zaczynam starania o dzidziusia a już bym kupowała :DD

Wyprawka dla noworodka :)

30 mar 2011 - 23:01:47

Cześć dziewczyny mam termin na wrzesień tak się zastanawiam nad kompletowaniem wyprawki co mi na wrzesień będzie potrzebne kurteczka ,śpiworek.Będę wdzięczna za podpowiedzi.

<moderacja> Regulamin Forum pkt 3. Zanim założysz nowy wątek, przejrzyj forum lub użyj wyszukiwarki - jest bardzo możliwe, że taki wątek już istnieje.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-03-30 23:06 przez moderator.

Wyprawka dla noworodka :)

30 mar 2011 - 23:49:37

U mnie w szpitalu trzeba mieć dosłownie wszystko.
Dla dzidziusia: Od pieluszek tetrowych po jednorazowe, chusteczki nawilżające, ręczniki, ubranka - body, śpiochy, kaftaniki po 3 pary, łapki niedrapki, skarpetki, czapeczki, kocyk lub rożek, kosmetyki.

Dla mamy: podkłady poporodowe, ręczniki papierowe , chusteczki nawilżające, ręczniki zwykłe, płyn do higieny, biustonosz do karmienia, wkładki laktacyjne - laktator w razie potrzeby, kapcie do chodzenia i do kąpieli, 2koszule do porodu, 2 koszule po porodzie, szlafrok, sztućce, gumka do włosów się przyda, pasta do zębów, szczoteczka, pomadka do ust, woda mineralna, ja spakowałam majtasy bawełniane bo w te jednorazowe dupka mi się nie mieści :) podkłady na łóżko też wzięłam, w razie gdyby miało się coś poplamić.
Wyniki badań w torbę, karta przebiegu ciąży i czekamy na sygnał od małego :)

Wyprawka dla noworodka :)

31 mar 2011 - 07:14:10

Na pewno w każdym szpitalu jest inaczej, ja chodziłam do szkoły rodzenia przy szpitalu i tam dostałyśmy listę, co brać czego nie brać :) Polecam przyszłym mamuśkom szkoły rodzenia!

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

dochód roczny netto