Obecnie rozmawiamy o:

zakupy w sieci

gorący temat

transportery taśmowe

12 minut temu

sprawdzony stomatolog

16 minut temu

sklep detailingowy

40 minut temu

kosmetyki samochodowe

godzinę temu

dresy na ulice

godzinę temu

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Wyprawka dla noworodka :)

19 mar 2011 - 00:27:33

Czarna magia.. ;) Leci juz 6 miesiac mojej pierwszej ciazy a ja nadal wiem tyle co nic ;) Wyprawka do szpitala? Na szczescia moja mama obiecala, ze mi z tym pomoze, bo jesli chodzi o rzeczy dla dziecka to wiem co zabrac, ale dla siebie.. Nie wiem czego bede potrzebowac i w jakim bede stanie.. zaczyna mnie to lekko przerazac, tym bardziej, ze rodze za granica, znam jezyk jako tako, ale boje sie, ze nie zrozumiem "szpitalnego jezyka", tym bardziej w nerwach ;)
Wozek.. ja mam 3 w 1, ale niestety nie ja go sobie wybieralam.. kupila nam go moja szwagierka na prezent i jeszcze go nie rozkladalismy wlasciwie, wiec nawet nie wiem czy bedzie wygodny czy nie.. Lozeczko tak samo sprezentowali nam znajomi ;) Naszczescie takie, ktore oboje z mezem chcielismy, bujane ;D Jest boskie ;D Akurat do ukolysania maluszka :) A jak podrosnie to kupi sie to zwykle duze lozeczko albo turystyczne. Znajomi i rodzina kupuja nam tyle rzeczy, ze wlasciwie niczym nie musze sie martwic, chyba bardziej przezywaja naszego maluszka niz my hehe ;)

Wyprawka dla noworodka :)

19 mar 2011 - 08:53:03

Dzidzius: 4 koszulki,4 kaftaniki i 4 pary spiochow,czapeczke
pampersy
chusteczki nawilzajace
2 pieluszki tetrowe
rozek(choc 2 male kocyki sa lepsze)
rekawiczki nie konieczni,mozna skarpetki na raczki zalozyc
skarpetki
Mama:2 koszule do karmienia
szlafrok
kapcie
skarpety
podklady
majtki jednorazowe
woda do picia
tyle pamietam:)ale ja u ginekologa dostalam kartke na ktorej wszystko bylo napisane:)

Wyprawka dla noworodka :)

19 mar 2011 - 08:56:36

hej ja mam do porody jeszcze troche czasu bo 3 miesiace
ale już patrze na wyprawkę od tąd myslałam ze to taka prosta sprawa
a wezmę body piżamę kosmetyki itd.i będzie ok
ale z tego co piszecie to nie taka łatwa sprawa muszę się poważnie zastanowić
ja będę rodzic w angli i wiem ze na pewno muszę mieć koszule dla siebie majtki wkładki dla dzidziusia pampresy chusteczki fotelik bo mnie bez tego nie wypuszcza mnie i maleństwa
co jeszcze radzicie????????????????//
wielkie dzięki za odpowiedzi;)

Wyprawka dla noworodka :)

19 mar 2011 - 11:57:25

wiesz ja tez jestem w 4 m-ącu ale nie kompletuję jeszcze nic a dla czego bo powinno sie kompletować jak sie poczuje pierwsze ruchy maleństwa !!!
ja juz raz zostałam mamą i miałam 4 komplety dla małej pieluszkę tetrową pampersy chusteczki rożek, czapeczki 4 ja miałam cesarkę także długo leżałam i tak mąz musiał dowieść mi jeszcze pare rzeczy ;)
ja zacznę kompletować w 7 m-cu nie wcześniej

Cytat
deates
hej ja mam do porody jeszcze troche czasu bo 3 miesiace
ale już patrze na wyprawkę od tąd myslałam ze to taka prosta sprawa
a wezmę body piżamę kosmetyki itd.i będzie ok
ale z tego co piszecie to nie taka łatwa sprawa muszę się poważnie zastanowić
ja będę rodzic w angli i wiem ze na pewno muszę mieć koszule dla siebie majtki wkładki dla dzidziusia pampresy chusteczki fotelik bo mnie bez tego nie wypuszcza mnie i maleństwa
co jeszcze radzicie????????????????//
wielkie dzięki za odpowiedzi;)

ja jestem w 4-m proponuję ci zamiast bud weź koszulki a dlaczego bo kikut zobaczysz że położna ci zabroni
wiem bo mi zabroniła i mąż musiał kupić bo ja miałam tylko bodziaki



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-03-19 12:00 przez renia77.

niezweryfikowana
Posty: 66
Ostrzeżenia: 1/5

Wyprawka dla noworodka :)

22 mar 2011 - 14:35:00

Hej dziewczyny !!! mam pytanko jak już wspominałam w nie jednym wątku jestem w ciąży dokładnie 11 tydz ( moja pierwsza ciąża)
i tak nie raz zastanawiam się od kiedy można zacząc kupować rzeczy dla dziecka... wiadomo nie wiem jeszcze czy to będzie chłopiec czy dziewczynka ale niektóe rzeczy pasuja i na chłopca i na dziewczynkę ... ale słyszałam taki przesąd aby nie kupowac nic przed rozwiązaniem a jak już to kupowac ale bliżej terminu porodu... co o tym przesądzie sądzicie ???

Wyprawka dla noworodka :)

22 mar 2011 - 14:44:38

Ja słyszałam o przesadzie ,że nie powinno sie nic kupowac do połowy ciązy. Ja tak zrobiłam. Najpierw upatrywałam sobie rzeczy i odkladalam pieniazki a teraz szaleje na zakupach.

Wyprawka dla noworodka :)

22 mar 2011 - 14:54:47

Dla mnie takie zabobony to pic na wode wiadomo jak cos (odpukac )ma sie stac to stanie sie nie patrzac na to czy to poczatek ciazy czy koniec .

Ja pierwse ciuszki dostalam juz w 13tyg a potem od czasu do czasu kupilam cos sama:):)

Wyprawka dla noworodka :)

22 mar 2011 - 15:51:55

Dawniej wierzyło się w takie historyjki ale nie teraz. Moim zdaniem lepiej wcześniej przygotować sobie wyprawkę bo nigdy nie wiadomo kiedy się zacznie...! No a przy pierwszym dziecku nie chodzi tylko o ubranka bo trzeba kupić sporo innych rzeczy dla dzidziusia (łóżeczko + dodatki, wanienkę, kosmetyki, pampersy...wózek!!! Można by wymieniać. Myślę że od połowy ciąży trzeba pomyśleć o takich zakupach! Tym bardziej że między 20-25 tygodniem ciąży wiadomo już na 100% czy to chłopczyk czy dziewczynka:-))
Pozdrawiam i życzę powodzenia:-)

Wyprawka dla noworodka :)

22 mar 2011 - 15:53:46

a tam ja w to nie wierze :)
jestem w 4 miesiącu i zczynam kupowac ciuszki:)
Bo później na raz wszystko to bedie u mnie problem bo pewnie kasy nie bd mieć> a tak na raty łatwiej.

Wyprawka dla noworodka :)

22 mar 2011 - 16:01:59

A ja kupowałam jak tylko dowiedziałam się, że jestemw ciąży, bo aż się oprzeć nie mogłam;)) Ale prawdziwy szał zaczął się dopiero jak już wiedziałam co będzie:D I nie ma co wierzyć w przesądy:)

niezweryfikowana
Posty: 66
Ostrzeżenia: 1/5

Wyprawka dla noworodka :)

22 mar 2011 - 16:06:18

No właśnie jak widzę ile pięknych małych ciuszków się znajduje w sklepie to aż mnie korci żeby już cos kupic hehe ale poczekam jeszcze troszkę i pomału też będę kupować co nieco bo jak któraś z was napisała przy pierwszym dziecku trzeba nakupić trochę tego...

Wyprawka dla noworodka :)

22 mar 2011 - 18:08:18

ja tam w takie zabobony też nie wierzę:) już po pierwszej wizycie poszliśmy na zakupy z mężem:D teraz zaczynam starania o dzidziusia a już bym kupowała :DD

Wyprawka dla noworodka :)

30 mar 2011 - 23:01:47

Cześć dziewczyny mam termin na wrzesień tak się zastanawiam nad kompletowaniem wyprawki co mi na wrzesień będzie potrzebne kurteczka ,śpiworek.Będę wdzięczna za podpowiedzi.

<moderacja> Regulamin Forum pkt 3. Zanim założysz nowy wątek, przejrzyj forum lub użyj wyszukiwarki - jest bardzo możliwe, że taki wątek już istnieje.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-03-30 23:06 przez moderator.

Wyprawka dla noworodka :)

30 mar 2011 - 23:49:37

U mnie w szpitalu trzeba mieć dosłownie wszystko.
Dla dzidziusia: Od pieluszek tetrowych po jednorazowe, chusteczki nawilżające, ręczniki, ubranka - body, śpiochy, kaftaniki po 3 pary, łapki niedrapki, skarpetki, czapeczki, kocyk lub rożek, kosmetyki.

Dla mamy: podkłady poporodowe, ręczniki papierowe , chusteczki nawilżające, ręczniki zwykłe, płyn do higieny, biustonosz do karmienia, wkładki laktacyjne - laktator w razie potrzeby, kapcie do chodzenia i do kąpieli, 2koszule do porodu, 2 koszule po porodzie, szlafrok, sztućce, gumka do włosów się przyda, pasta do zębów, szczoteczka, pomadka do ust, woda mineralna, ja spakowałam majtasy bawełniane bo w te jednorazowe dupka mi się nie mieści :) podkłady na łóżko też wzięłam, w razie gdyby miało się coś poplamić.
Wyniki badań w torbę, karta przebiegu ciąży i czekamy na sygnał od małego :)

Wyprawka dla noworodka :)

31 mar 2011 - 07:14:10

Na pewno w każdym szpitalu jest inaczej, ja chodziłam do szkoły rodzenia przy szpitalu i tam dostałyśmy listę, co brać czego nie brać :) Polecam przyszłym mamuśkom szkoły rodzenia!

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

dochód roczny netto