Obecnie rozmawiamy o:

srebrna biżuteria

gorący temat

polecany dentysta

57 minut temu

elektryka sklep

godzinę temu

wakacje last minute

godzinę temu

Budowa domu

godzinę temu

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Wyprawka dla noworodka :)

11 mar 2011 - 20:06:14

A ja nie polecam łóżeczka turystycznego. Używałam takiego podczas wyjazdów i młody oraz my nie moglismy spac z bardzo błahego powodu. Te łóżeczka w wiekszości śa zrobione z szeleszczących materiałow. Dziecko jak się kręciło opierało sie i pocierało o ten materiał, wszystko szeleściło i mały oraz my budzilismy się. Poza tym łóżeczko jest trudne w utrzymaniu czystosci. Z drewna z łatwoscia zetrzesz kurz a z ortalionu juz nie. poza tym polecam
nianię elektroniczną
karuzelkę
fridę do oczyszczania noska
przewijak

Wyprawka dla noworodka :)

11 mar 2011 - 20:30:28

apropo kocyków z mikrofibry, szczerze ja polecam bardzo, sprawdził sie, a jeśli chodzi o pranie to nie prac tylko wypłukać ręcznie w specjalnym płynie do delikatnych rzeczy i bedzie dalej mieciutki ( podczas prania wrecz rośnie) :)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-03-11 20:31 przez urwisek85.

Wyprawka dla noworodka :)

11 mar 2011 - 21:12:46

Ja tez mam 2 i tez polecam .Ja zawsze wlanczalam na odswiezanie program i lalam tylko plyn do plukania .Nigdy sie nie zniszczyl a ma juz 2lata .
Mam rowniez 2 polarkowe i tez sa super.

Z laktatorem to bym powiedziala ze ciezko trafic bo ja np potrzebowalam odrazu w szpitalu bo w 2 dobie mialam straszny nawal pokarmu i grudy mi sie az robily ale na szczescie wypozyczalam szpitalny elektryczny laktator .Ale wiadomo co swoj to swoj :)

Wyprawka dla noworodka :)

11 mar 2011 - 21:19:26

a ja bym polecała łóżeczka ale nie turystyczne tylko takie, które możesz w późniejszym terminie przerobić na łóżko dla większego dziecka. Mój mały używał łóżeczka może rok, szybko zrobiło się za wąskie.
Przy ręcznikach z kapturkiem polecam większy rozmiar, ja miałam mały rozmiar i mały szybko wyrósł
Rożek zupełnie niepotrzebny, wystarczą dwa kocyki
Nie kupuj wielu kosmetyków, bo dziecko może być uczulone.
Podgrzewaczy itp nawet nie kupowałam, w końcu posiadam w domu kuchnię :)
Laktatora też odrazu nie kupuj, bo nie masz pewności jak to będzie u ciebie z pokarmem.
Przy drugim dziecku nie kupowałabym większości niepotrzebnych rzeczy, bo to tylko gadżety, które dosyć szybko musiałam posprzedawać, bo były zupełnie bezużyteczne



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-03-11 21:20 przez sylwia-weronika.

Wyprawka dla noworodka :)

11 mar 2011 - 21:24:53

na temat wozków 3 w 1 wypowiem się chociąz i tak pewnie kazda zraz skrytykuje, ja nie jestem za miałm fotelik ale jak gdzieś jeździliśmy brałam wozek głeboki gdyż nie mogłam patrzeć jak moje dziecko ktore jest niemowlakiem prawie siedzi w tym nosidełku.
oczywiście w samochodzie woziłam małą ale jak jechaliśmy przymusowo do sklepu przenosiłam ja do głębokiego tam sobie leżała wygodnie..
x-lander mi się osobiście nie podoba jest ciężki -miałam przyjemność go oglądać i wozić w nim dziecko i niegdy bym go nie kupiła.
ale każdy am swój gust i uważa według siebie:) a i tak kazda na własnej skórze czuje inaczej...
a co do gąbki dla niemowlaka do kąpania ja byłam z niej zadowolona w wakacje schła szybko bo upały w zime gorzej ale kupienie gąbki za 15 raz na miesiąc nie jest straszne a jaka wygoda.

Wyprawka dla noworodka :)

11 mar 2011 - 21:27:47

a co do laktatora uważam ze trzeba go miec juz w spzitalu, ktoś komu nie był potrzebny w 1 dniach w szpitalu to nie wie tego, tylko kupić jakiś najtańszy nawet gruszkę za 15zł ale zeby był-nie bedzie potrzeby korzystania ze szpitalnych :)

zweryfikowana
Posty: 379
Ostrzeżenia: 2/5

Wyprawka dla noworodka :)

11 mar 2011 - 21:27:54

Cytat
zara85
Teraz naprawdę zaczynam się zastanawiać nad łóżeczkiem turystycznym..Tylko czy one są bezpieczne dla niemowlaka? Wydają mi się mniej "stabilne". Czy któraś z mam praktykowała takie rozwiązanie?

Ja przy pierwszym synku miałam standardowe drewniane łóżeczko.
A przy drugim zdecydowałam że turystyczne i żadne inne.
Kupiłam z podwieszanym dnem dla maleństwa ,żebym sie po porodzie nie musiała schylać do samej podłogi praktycznie.
Dokupiłam materac do niego,na później.Byliśmy bardzo zadowoleni z niego.Teraz użytkuje go nowy właściciel(siostrzenica)

A mieliśmy coś takiego,tylko w odcieniach zieleni.


[embed_image ad695519a96d8e4490bbdb499dcbad31]

Wyprawka dla noworodka :)

11 mar 2011 - 21:37:32

Cytat
nazina
a co do laktatora uważam ze trzeba go miec juz w spzitalu, ktoś komu nie był potrzebny w 1 dniach w szpitalu to nie wie tego, tylko kupić jakiś najtańszy nawet gruszkę za 15zł ale zeby był-nie bedzie potrzeby korzystania ze szpitalnych :)
dokladnie zgadzam sie w 100%.

Wyprawka dla noworodka :)

11 mar 2011 - 21:41:32

Moja córka jeździ od początku w wózku jedo bartatina alu plus i mogę bez wahania polecić ten wózek :)
W komplecie mamy gondolę i spacerówkę, dokupiliśmy adaptery do fotelika maxi cosi więc nie ma problemu z mocowaniem stelaża wózka do fotelika tej firmy. Firma Jedo oferuje też swoje foteliki.

Plusy jakie przeważyły na korzyść wózka jedo bartatina to: obszerna gondola (podobno jedna z największych na rynku), możliwość wożenia dziecka w spacerowym wózku przodem lub tyłem do kierunku jazdy, wygodne głębokie siedzenie w spacerówce, wentylowane oparcie i co dla mnie b.ważne rozkładane do pozycji leżącej. Kolejna istotna dla mnie rzecz to zawieszenie na skórzanych solidnych pasach, co daje doskonałą amortyzację na nierównościach naszych chodników i na trasach poza miastem (też sporo jeździmy) i do tego wózek nie jest dzięki temu sztywny, fajnie się buja i dziecko szybko zasypia w gondolce. Ma duże pompowane koła, regulację wysokości rączki. Do tej pory minusów nie zauważyłam.

Polecam również zaopatrzenie się w chustę do noszenia dziecka. Najlepsza moim zdaniem pozycja polecana dopiero od 3 mca życia - pionowa, kiedy dziecko trzyma już pewniej główkę przypadnie u Pani i Maluszka na ok wrzesień, czyli trochę ciepłych dni w chuście przed Wami w tym roku :)

Warto poczekać z zakupem takich rzeczy jak: podgrzewacz do butelek (czasami jest tak że szybciej i lepiej ogrzewa się np jedzenie w słoiczku w wodnej kąpieli w garnuszku), laktator, nadmiar butelek i smoczków (moja córka jest dzieckiem bezsmoczkowym i wszystkie takie sprzęty zalegają nam w szafce, bo kupiłam wszystkiego na wyrost).

Lepsze są śpioszki, bodziaki, kaftaniki i pajacyki zapinane na napy a nie na guziki czy wiązane-szybciej i łatwiej się je ubiera i zdejmuje.

Za radą Pawła Zawitkowskiego zrezygnowałam z atrakcji typu: leżaczek do wanienki, huśtawka, nie kupię też chodzika ani żadnego podobnego tworu, podobnie też dziwnej konstrukcji dla nieco większych niemowlaków do skakania na szelkach zawieszonych w futrynie drzwi.

Dla pełzającego dzieciaczka w wieku tzw. podłogowym czyli ok. 5 mcy świetnie sprawdzają się piankowe puzzle w formie dużej maty na podłodze :)

Nie ma sensu oszczędzać na foteliku samochodowym i kupować byle jakiego.

Wyprawka dla noworodka :)

11 mar 2011 - 22:26:49

Jeśli chodzi o łóżeczko to polecam turystyczne firmy SUN BABY.Jest wytrzymałe,wykonane z materiału który można bez problemu wyczyścić,ma przewijak z pasem ,wibracje,światełka,muzyka i inne.Oto link http://www.sunbaby.pl/?lozeczko-turystyczne-z-pelnym-wyposazeniem-paski-120-cm-x-60-cm-%28mb-809drc-z%29,138 Nie zamieniłabym na inne.Jestem zadowolona z zakupu.Moim bardzo udanym zakupem jest również wózek oto link http://www.e-wozki.pl/sklep/index.php?p160,wozek-gleboko-spacerowy-espiro-atlantic-z-kolekcji-2008który sprawdził się nawet w zimie gdzie niektóre mamy nie umiały przejechać jak było naprawdę dużo śniegu a ja to robilam bez problemu i bez większego wysiłku.Ten wózek mogę prowadzić jedną ręką.

Wyprawka dla noworodka :)

14 mar 2011 - 17:33:40

Ja będę pażdziernikową mamusią, mam jeszcze "mroczne" pojęcie co do wyprawki ale z wielu rad skorzystam na pewno:)
Mam pytanie takie szacunkowo co do liczny ubranek, bo nie mam zupełnie rozeznanaia:) z góry dziękuję:)

Wyprawka dla noworodka :)

14 mar 2011 - 17:57:33

Może najpierw co do wózka, na poczatku chcialam kupic taki z gondolą , ale one zazwyczaj nie mają przekladanej raczki, a moim zdaniem to jest też ważna funkcja wózka, pomyśl o tym jak wyjdziesz jesienia czy zimą z maluszkiem w spacerówce i będzie wiało w niego i nie bedzie w stanie nic z tym zrobic,( xlander to moze i polecany wozek ale moim zdaniem spacerowka jest małą) polecam kupic lozeczko drewniane , a gdy maluszek skonczy 1,5 roku mozesz kupic kojec ( lozeczko turystyczne ) ja bynajmniej tak robilam przy dwojce moich dzieci ( teraz chodze z 3 maluszkiem). Ubranka , ja preferuje body i półśpioszki ale to zalezy od gustu. Pieluszek jednorazowych nie kupuj na zapas, goscie przyjda odwiedzic maluszka to pewnie przyniosą ;) Mata edukacyjna i lezaczek to super sprawa. Grzechotek tez nie kupuj duzo poniewaz dziecku sie nudza non stop te same zabawki lepiej kupic ze 3 szt puźniej dokupic cos z melodyjkami jak dziecko podrosnie. Smoczki ze 2 szt. Kosmetyki najlepiej tej samej firmy, bo w razie gdyby dzidzia miala uczulenie bedziesz wiedziala od czego. Przewijak też sie przydaje , mi np nie wygodnie bylo przewijac na lozku. Jezeli masz jakies pytania pisz na priv ;) Pozdrawiam.

Wyprawka dla noworodka :)

14 mar 2011 - 18:34:52

Cytat
AnkaK30
Może najpierw co do wózka, na poczatku chcialam kupic taki z gondolą , ale one zazwyczaj nie mają przekladanej raczki, a moim zdaniem to jest też ważna funkcja wózka, pomyśl o tym jak wyjdziesz jesienia czy zimą z maluszkiem w spacerówce i będzie wiało w niego i nie bedzie w stanie nic z tym zrobic.
Wtedy zakłada się folię na wózek :). Dla mnie przekładana rączka jest niepotrzebna - wole by dziecko oglądało świat niż wciąż mnie :P. A listy co i ile kupic znajdziecie w necie - prawda wyjdzie w praniu bo kazda z nas ceni cos innego, woli coś innego a i dzieci też weryfikują całośc :)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-03-14 18:37 przez Goplanda.

Wyprawka dla noworodka :)

18 mar 2011 - 21:43:55

Ja polecam majtki siateczkowe, do kupienia na allegro lub a aptece, świetne są, wieokrotnego użytki i potem np podczas okresu sie przydają. Te jednorazowe papierowe są do niczego, poci sie w nich i uwieraja w ranę jak ktos po cc, te siateczkowe naprawdę super.

Wyprawka dla noworodka :)

19 mar 2011 - 00:02:37

Cytat
ninka0502
Ja polecam majtki siateczkowe, do kupienia na allegro lub a aptece, świetne są, wieokrotnego użytki i potem np podczas okresu sie przydają. Te jednorazowe papierowe są do niczego, poci sie w nich i uwieraja w ranę jak ktos po cc, te siateczkowe naprawdę super.


potwierdzam !

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

dochód roczny netto