Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Wyprawka dla noworodka :)

11 mar 2011 - 17:16:05

Przydalo sie i bardzo polecam :

*aspirator do nosla nose frida
*lezaczek bujaczek z kojacymi wibracjami
*baldachim do lozeczka hm jak dla mnie chronil malego przed przeciagami a co do kurzu to dla mnie logiczne ze go sie pierze i prasuje....
*termofor na brzuszek np jakis mis
*kołysanki utulanki na plycie
* pajace zapinane na napy
*spiochy spodenki z zakrytymi nozkami
*INHALATOR NEBULIZATOR przy katarku kaszelku niezastapione u niemowlakow

Hm nie przydalo sie albo zupelnie na krótko sie przy
dalo :)

* przewijak (tylko do ok 6 miesiecy) jak dziecko sie wierci strach mimo ze nad nim stalam moje dziecko krecilo i wyginalo sie tak ze balam sie ze odwróce wzrok a on spadnie.
*zwykle lozeczko - przy drugim dziecku zdecyduje sie napewno na turystyczne pozniej bedzie sluzyc jako kojec i jest bezpiec-zniejsz
*Podgrzewacz do butelek
*smoczki swiecace w nocy...
*gabka do kapieli(smierdzi po kilku kapielach )
*gabki do kapania za duzo bakteri sie w nich zbiera
*czepek do kapieli dla starszego dziecka
*fotelik do kapieli





Nie ma co kupowac za duzo pieluch potem bede tylko lezec i sie kurzyc

Wyprawka dla noworodka :)

11 mar 2011 - 17:33:27

Widzę, że zdania są podobne. Teraz będę zastanawiać się głównie nad łóżeczkiem turystycznym. Skoro jest ono bezpieczne już dla niemowlaka, to raczej na takie się zdecyduje. Szczególnie, że w trakcie (jak mała będzie miała ok. 1-1,5 m. czeka nas przeprowadzka do własnego domku). A możecie konkretnie polecić jakiej firmy kupić takie łóżeczko? żeby było trwałe, wytrzymałe? Zastanawiam się również nad pościelą...Ja najbardziej lubię flanelową, najlepiej i najmilej mi się pod taką śpi i chyba taką kupię dla naszej córeczki. W sumie jak będę mieć łóżeczko turystyczne to odpada kupno ochraniaczy czy baldachimu, bo takie łóżeczka są już same w sobie strojne.

Wyprawka dla noworodka :)

11 mar 2011 - 17:38:00

Przydatne;
łożeczko mam drewniane i bylam zadowolona
podgrzewacz ( wciąz mialam idealna temperature wody by corci w kazdym momencie zrobic mleko)
lezaczek bujaczek
przynajmniej 2 butelki
1 smoczek (na poczatek wystarczy)
ja do wanienki miałam foczke plastikowa byla super moglam sobie sama kąpac córcie ona sobie lezala a ja ją mylam
jeden kocyk ale nie te sztuczne tylko taki jak byly dawniej
2 komplety pościeli do łózeczka
do mycia uzywalam gazy( najlepiej się nia myje)
oczywiście spiochy,pajace, body itp bawleniane
1 czapeczka bawełniana (ja wsumie wogole z nich nie korzystalam wiec jedna w razie czego)
przewijak na łózeczko
laktator ( ja kupilam po wyjsciu ze szpitala bo karmilam corcie z butli swoim mlekiem ze wzgledu na wklęsle brodawki i to byl mega problem przy karmieniu)
fotelik samochodowy( jesli masz daleko do szpitala a potem masz wracac autem to niestety to ci jest na pewno potrzebne)
nawilżacz powietrza

Nie potrzebne
łapki nie drapki ( mialam ale wogole z nich nie korzystalam)
poduszka do karmienia ( mąz mi kupil ale mnie bylo z nia nie wygodnie córa dopiero z niej korzystala jak uczyla sie siedziec ona ja amortyzowala gdyby przypadkiem miala upaśc
karuzela do łozeczka ( nie potrzebny wydatek moja mala wogole na nia uwagi nie zwracała lepsza jest mata edukacyjna)
rożek ( był uzyty raz gdy wracalismy zer szpitala)

Wyprawka dla noworodka :)

11 mar 2011 - 17:49:52

A ja właśnie polecam wózek 3w1 Bardzo praktyczny jest fotelik jak można przypiąć na stelaż W gondoli wprawdzie mała leżała krótko ale za to są fajne masywne spacerówki obniżane do pozycji leżącej Jak mała skończyła roczek kupiliśmy dopiero spacerówkę parasolkę, też rozkładana do spania ale lekka i praktyczną Dużą spacerówka jeździłam jeszcze w tym roku zimą po śniegu bo parasoli mają małe kółka i źle się jeździ po dużym śniegu
Na pewno już drugi raz nie kupiłabym łóżeczka drewnianego, mała w nim się tylko męczyła, uderzała rączkami o szczebelki i od kiedy skończyła półtora roku śpi na normalnym łóżku
Podgrzewacz się przydaje jak się karmi butelka, kupiłam najtańszy na allegro
Laktator kupiłam przed porodem i to był błąd nie korzystałam z niego w ogóle a 100 poszła
Nam rożek, przewijak i gąbka do wanienki się bardzo przydały

Wyprawka dla noworodka :)

11 mar 2011 - 17:59:16

Cytat
darolisek
A ja właśnie polecam wózek 3w1 Bardzo praktyczny jest fotelik jak można przypiąć na stelaż W gondoli wprawdzie mała leżała krótko ale za to są fajne masywne spacerówki obniżane do pozycji leżącej Jak mała skończyła roczek kupiliśmy dopiero spacerówkę parasolkę, też rozkładana do spania ale lekka i praktyczną Dużą spacerówka jeździłam jeszcze w tym roku zimą po śniegu bo parasoli mają małe kółka i źle się jeździ po dużym śniegu
Na pewno już drugi raz nie kupiłabym łóżeczka drewnianego, mała w nim się tylko męczyła, uderzała rączkami o szczebelki i od kiedy skończyła półtora roku śpi na normalnym łóżku
Podgrzewacz się przydaje jak się karmi butelka, kupiłam najtańszy na allegro
Laktator kupiłam przed porodem i to był błąd nie korzystałam z niego w ogóle a 100 poszła
Nam rożek, przewijak i gąbka do wanienki się bardzo przydały

Jeśli chodzi o wózek to właśnie też istotne jest dla mnie to, żebym mogła przypiąć fotelik do stelaża, gdyż my bardzo często gdzieś jeździmy, taka już nasza natura i jest to na pewno dobre rozwiązanie w tych pierwszych miesiącach życia, wystarczy wziąć stelaż do bagażnika. Okazuje się, że wiele rzeczy już mam:) ale raczej tych niepotrzebnych. Dostałam od znajomej, nieużywane jak przewijak, laktator.

Wyprawka dla noworodka :)

11 mar 2011 - 18:15:01

Cytat
emitatynka
po co noworodkowi huśtawka ????


Po to samo co leżaczek bujaczek tyle że sama huśta :) Przy pierwszej córce miałam leżaczek bujaczek przy drugiej mam huśtawkę wyjście na pewno droższe i na krótszą metę ale na pewno wygodniejsze :) ja w każdym razie polecam

Co do innych przedmiotów to ile mam tyle zdań i dużo rzeczy wyjdzie w tzw. praniu u jednych się sprawdza u innych nie, ja mam np. 2 łóżeczka i drewniane i turystyczne ale turystyczne było używane jako kojec, dla mnie najlepsze drewniane z szufladą :) i nigdy nie miałyśmy problemów wyżej opisywanych.

- Podgrzewacz zależy jak będziesz karmić jeżeli z butelki to dla mnie niezbędny :)
- tylko bodziaki, kaftaniki to jakieś nieporozumienie
- pajacyki, pół śpioszki
- przewijak super sprawa u nas używaliśmy bardzo długo :) ale ja mam drewniany z ikei wolno stojący, na nim też kąpiemy małą
- rożek użyłam tylko kilka razy wolałam worki do spania, z kocyków się odkopywała
- karuzela niezbędna u nas bez niej nie uśnie i uwielbia obserwować misie :)
- mata pierwszą nie interesowała zobaczymy jak będzie z drugą :)

hmm nie pamiętam co jeszcze jest niezbędne, przy pierwszej miałam chyba wszystko co można było kupić :) przy drugiej już wiedziałam co nie zdało egzaminu :) niestety najlepiej sprawdzić na sobie :)

Wyprawka dla noworodka :)

11 mar 2011 - 18:20:13

Ja nie twierdze , że te foteliki nie są praktyczne, tylko twierdze , że nie są bezpieczne.

Nikt ich nie testuje, w każdym razie , nic na ten temat nie wiem, a przekopałam się przez polskie, niemieckie i angielskie serwisy z testami fotelików. Dla mnie bezpieczeństwo dziecka jest ważniejsze od mojej wygody.

Poczytaj sobie na stronie http://fotelik.info/. i sama zadecydujesz, na forum jest też cały wątek poświęcony fotelikom.


aha i ja kupiłam profilowana wanienkę ( onda ), dla mnie rewelacja, myjesz dziecko i masz wolne ręce, nie potrzebujesz nikogo do pomocy



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-03-11 18:22 przez mamazuzi.

Wyprawka dla noworodka :)

11 mar 2011 - 18:40:02

mamazuzi no niekoniecznie chyba nie wszystkie, przecież np foteliki Bebe Confort lub Maxi Cosi które występują w wózkach 3 w 1 mają wszystkie niezbędne atesty, ale pewnie chodzi o jakiś konkretny inny fotelik ja w każdym razie miałam wózek z typu 3 w 1 i byłam bardzo zadowolona dla mnie wpinany fotelik do wózka rzecz niezbędna ale ja wszędzie jeżdżę autem a fotelik miałam Bebe Confort który miał robione testy i w rankingach jest dość wysoko choć przyznaję że niżej od maxi cosi i ma niezbędne atesty.

Wyprawka dla noworodka :)

11 mar 2011 - 18:48:50

Anika - te jak najbardziej ok, ale dziewczyny tu piszą o x-landerach i jeszcze jakiś innych

Wyprawka dla noworodka :)

11 mar 2011 - 19:04:20

Hm, ale jeśli kupię wózek 2 w 1,powiedzmy już x-lander, z możliwością przypięcia fotelika do stelaża, to czy jeśli kupię osobno fotelik -innej firmy-, bezpieczny i najlepszy, to będę mogła go przypiąć do stelaża od x-landera?

Wyprawka dla noworodka :)

11 mar 2011 - 19:18:45

hmmm raczej nie.... producent specjalnie robi inne zaczepy, żeby kupować wszystko jednej f-my :(

Wyprawka dla noworodka :)

11 mar 2011 - 19:22:50

mamazuzi w takim razie zgadzam się z Tobą w 100% myślałam że piszesz ogólnie o wszystkich występujących w wózkach 3w1, dla mnie też bezpieczeństwo najważniejsze :)
zara85 najlepiej chyba spytać w sklepie do niektórych wózków są adaptery i można wpiąć ale nie wiem jak w tym konkretnym

Wyprawka dla noworodka :)

11 mar 2011 - 19:24:59

Jedo na paskach to taki wózek, który się tak przyjemnie kołysze przy prowadzeniu:). Ja żałowałam, że nie kupiłam tej wersji, bo był okres że Mały zasypiał w wózku, więc byłoby szybciej i wygodniej:). Wejdź na stronę producenta (wpisz w googlach jedo) i obejrzyj:). Są też tam foteliki, ja jestem z niego bardzo zadowolona.

Wyprawka dla noworodka :)

11 mar 2011 - 19:26:15

kochana nie przesadzaj z zakupem tak jak ja przesadziłam:) nakupiłam smoczków , łancuszek do smoczka, pudełeczko na smoczek itp efekt taki ze córcia nie chce wogóle smoczka, butelki takie śliczne az zal nie kupic, pojemniczki rózne na przechowywanie kaszki i co córcia tylko na piersi teraz ma 7m i pije z niekapka takze zalecam na zapas nie przesadzac, nie kupuj podgrzewaczy , odciągaczy itp bo nie wiesz czy dziecko będzie piło mleczko czy cycusiaco do łózeczka polecam caretero pozdrawiam

Wyprawka dla noworodka :)

11 mar 2011 - 19:29:51

ja polecam VECTOR 4 bardzo lekki , super

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

dochód roczny netto