Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Skomentuj
|<- <-- 1 2 ... 8 9 10 11 12 ... 14 15 -->

Wyprawka dla noworodka :)

11 mar 2011 - 15:00:22

każdy ma inne upodobania u mnie np. rożki nie zdały egzaminu bo młodsza była większa i nie zmieściła mi się a inne mamy zachwalają :) ja przy drugim dziecku już zrezygnowałam z wielu nie potrzebnych rzeczy wedle mnie :
*
* gąbkowe podkłady do wanienki (niepraktyczne,bo trzeba by dezynfekować po każdym kapaniu)
- myjki i gąbki do mycia (ja nie potrafię czymś takim myć dziecka, najlepiej ręką)
- drogi podgrzewacz do butelek (jak już kupować to jaki najtańszy z allegro)
- termometr w smoczku (mało dokładny, poza tym dziecko może nie zechcieć ssać)
- kilka par cienkich czapeczek (wcale ich nie używałam w domu, jedna by starczyła ewentualnie po kąpieli)
- ubranka z kapturami (dopóki dziecko leży, kaptur tylko przeszkadza)
- dużo grubych ubrań typu ciepłe pajacyki, sweterki (lepiej zainwestować w bawełniane śpioszki, pajacyki, koszulki i body, bo częściej się używa i zmienia)
- kilka par kocyków (jeden cienki i jeden gruby wystarczy)
- baldachim (fajnie wygląda, ale kurzy się niesamowicie)

Wyprawka dla noworodka :)

11 mar 2011 - 15:03:59

Będę bardzo wdzięczna za dalsze rady, bo z tego co zdążyłam zauważyć wiele rzeczy naprawdę się nie przydaje!

Wyprawka dla noworodka :)

11 mar 2011 - 15:05:56

Warto:
przewijak
leżaczek bujaczek
body zapinane tak, żeby nie zakładać przez głowę (dużo)
pajacyki
bawełniana chusta do noszenia dzieciątka
kilka ręczniczków z kapturkiem
rożek do spania nie usztywniany
kocyk akrylowy

Nie warto:
kosmetyki ( ja nakupiłam i okazało się, że mała uczulona), lepiej wypróbowac małe próbki jak już dzidzius jest na świecie i wtedy kupować
mata do kąpieli
laktator (lepiej kupić jak sie okaże potrzebny a nie na zapas)
więcej niż jeden smoczek (dziecko może w ogóle nie chcieć ssać smoczka)
mięciutkie kocyki z mikrofibry ( do pierwszego prania)
butki, paputki (po co męczyć stópki maleństwa)
dużo pieluch typu "pampersy" (patrz kosmetyki)

Wyprawka dla noworodka :)

11 mar 2011 - 15:06:53

Witaj no to ja moze wypowiem sie co do wozka .:)
Ja urodzilam na poczatku maja zakupilam wozeczek taki normalny wielofunkcyjny sprzedalam go gdy mala miala roczek a przestalam z niego korzystac gdy miala 6m .Jak miala 4m zakupilam spacerowke tak bym mogla siedzisko polozyc zupelnie na lezaco .
Gdy teraz siedze i sobie mysle z droga dzidiza napewno nie zrobie takiego bledu !Jezeli rodzisz w podobnym terminie jak byl moj to zdecydowanie polecilabym spacerowke tym bardziej ze wiekszosc jest kladzona na plask a niektore nawet specjalnie przystosowane dla takich malenst bo posiadaja specjalny wklad dla niemowlaka .
Kolejna moja pomylka to lozeczko .
Kupilam tradycyjne drewniane choc poczatkowo strasznie podobaly mi sie turystyczne tym bardziej ze sa bardzo kiolorowe :)no ale szwagierka mnie namowila na drewniane :/
Po 6m sprzedalam je i kupilismy urzywane turystyczne ,a to dlatego ze mala przeokropnie uderzala glowka w szczebelki doslownie sluchac tego nie moglam w nocy gdy przewracala sie na boczek to az budzilismy sie koszmar naprawde pomimo ze miala ochraniacz na szczebelkac i to taki konkretny bo na cale lozeczko .
Gdy kupilismy to turystyczne to niebo a ziemia doslownie :)Kupilam z podwieszanym spodem wiec juz bedzie w przyszlosci dla 2dzidzi:)

Przewijak -poczatkowo nie chcialam go wogule kupowac ale dobrze ze jednak sie zdecydowalam bo jak mialam przewinac mala na lozku gdzie musialam sie totalnie schylic to stekalam na kregoslup .

Lezaczek -super sprawa bardzo czesto kladlam mala w niego :)
Mata edukacyjna -ja osobiscie jej nie mialam ale podobno tez ekstra jest .
jak cos mi sie przypomni to dopisze

Wyprawka dla noworodka :)

11 mar 2011 - 15:15:05

Ja rodzę co prawda w lipcu, jednak niektóre rzeczy będę kupować już tak na początku maja, żeby potem nie skumulowały nam się za bardzo wydatki. Też się zastanawiam nad łóżeczkiem, tylko właśnie nie wiem, czy te turystyczne nadają się dla niemowlaka? Proszę się nie śmiać, ale ja naprawdę nie mam za dużego doświadczenia:)
Co do wózka to własnie taki wielofunkcyjny zamierzamy kupić...Mamy nawet wstępnie wybrany ( x-lander). Bo przecież z niego da się zrobić spacerówkę.

Wyprawka dla noworodka :)

11 mar 2011 - 15:19:03

WARTOzły/b]
łóżeczko turystyczne +materac
podkład gąbkowy do kąpieli
wózek z dużą gondolą (ja miałam kilka przejść z wózkami, były te "fashion", były lekkie spacerówki, teraz wiem, że najlepszy najzwyklejszy, na pasach z przekładaną rączką)
kocyki
masa bodów, śpioszków, kaftaników
przewijak na łóżeczko
bujaczek, huśtawka, mata edukacyjna
wanienka ze stelażem

NIE WARTOzły/b]
nosidełko
pogrzewacz do butelek
smoczek z termometrem
laktator

Wyprawka dla noworodka :)

11 mar 2011 - 15:22:42

Teraz naprawdę zaczynam się zastanawiać nad łóżeczkiem turystycznym..Tylko czy one są bezpieczne dla niemowlaka? Wydają mi się mniej "stabilne". Czy któraś z mam praktykowała takie rozwiązanie?

Wyprawka dla noworodka :)

11 mar 2011 - 15:27:34

Pewnie, że są stabilne. Ja zmieniłam drewniane na turystyczne (bałam się, że młoda krzywdę sobie zrobi, pomimo ochraniacza na całe łóżeczko wystawiała rączki i nóżki non stop, no i się uderzała :( ) i teraz jestem bardzo zadowolona.

Co do wózka, nie polecam x-landera, dużo lepsze są jedo-polski producent, solidne wózki. Tako to też dobra firma- ja zimą od koleżanki dostałam najzwyklejszy wózek tako na czterech mega dużych pompowanych kołach (nie skrętnych)- na śnieżyce w sam raz, prowadzi się go z przyjemnością :) No i ma przekładaną rączkę :)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-03-11 15:30 przez kamilak86.

Wyprawka dla noworodka :)

11 mar 2011 - 15:37:16

Warto :
kilka sztuk pieluch flanelowych ( noszę je do przychodni, w lato do przykrycia, jak dziecko ulewa, można położyć do łóżeczka , są milutkie i mięciutkie, łatwo je zabrać ze sobą , zdecydowanie bardziej estetyczne od tetrowych)
oczywiście kilka sztuk tetrowych też polecam



Nie polecam:
wózka 2,3,w 1. Jak coś jest do wszystkiego to na ogół jest do niczego. Kupić dużą tanią gondolę, a potem fajną lekka spacerówkę. Fotelik do samochodu musi być bezpieczny a nie od kompletu.



Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-03-11 15:44 przez mamazuzi.

Wyprawka dla noworodka :)

11 mar 2011 - 15:42:27

A ja mam zupełnie inne odczucia co do wózków które wymieniła kamilak86.
Xlander jest świetnym wóżkiem, prowadzi się super, jest bardzo stabilny, dość duży i poręczny.

Natomiast Tako, jest jak dla mnie słabo wykonany, materiały są nie najlepszej jakości,(kolorystykę pomijam) słabo się go prowadzi, jest drętwy jak dla mnie. No i wygląd...jest taki potężny..

Wyprawka dla noworodka :)

11 mar 2011 - 15:52:27

Ja już jestem raczej zdecydowana na x-landera. Wiele czytałam o wózkach i jest to jeden z najbardziej polecanych. Często też je widzę na ulicach.

Wyprawka dla noworodka :)

11 mar 2011 - 16:00:50

Chyba dziewczyny nie wymieniły jeszcze, że warto kupić:taki termometr, którym można mierzyć temp na czole i po zdjęciu nasadki w uszku. Wydatek spory, bo ok. 100 zł, ale naprawdę opłacalny wydatek, elektroniczną nianię, jeśli mieszkasz w domu, wóżki jedo też polecam, ten na paskach jest super, ja mam ten zwykły ale też jest ok, pieluszki tetrowe, kładłam na nosidełko w lecie, wtedy mały się tak nie pocił...
Nie warto: kupy zabawek, grzechotek itd. wystarczą dosłownie pojedyncze sztuki, karuzeli pozytywki...
Pomyślę jeszcze nad tym i na pewno dopiszę:)

Wyprawka dla noworodka :)

11 mar 2011 - 16:07:48

A o co chodzi w tych wózkach Jedo na paskach?:) Może ktoś podać przykład?

Wyprawka dla noworodka :)

11 mar 2011 - 16:49:51

A JA ZDECYDOWANIE POLECAM WÓZEK IMPLAST BOLDER SD (Z NOWEJ KOLEKCJI)
JEST SUPER, MA WSZYTSKO TO CO POWINIEN MIEC NAJLPESZY WÓZEK A CENA JEST ZBLIZOBA DO X-LANDERA.
NAJLEPSZA JEST NIM SPACERÓWKA! INNA NIZ W WSZYSTKICH WÓZKACH 3W1 CZY 2W1! MAŁA ZGRABNA I ŁADNA;))

MI OSOBISCIE PRZEWIJAK(TAKI NA ŁOZECZKO) SIE NIE SPRAWDZIŁ PO KRÓTKIM CZASIE WYNIOSŁAM NA STRYCH;]
MAŁY W NOCY TAK PIŁKI KOPAŁ PRZEZ SEN ZE WIECZNIE UDERZAŁ W PRZWIJAK I HAŁAS ROBIŁ I PEWNIE KRZYWDE SOBIE. A ŁOZECZKO MAM DUŻE - TYLKO ON TAK SIE WIERCI.

ŁUNKCJONALNE JEST ŁÓZECZKO Z SZUFLADA POD SPODEM, MNÓSTWO RZECZY MOZNA TAM SCHOWAĆ;)

JAK KOLEZANKA WYZEJ PISAŁA - FLANELKI SUPER SPRAWA- DUZO LEPSZA OD TETRY. FLANELKI MOZNA TEZ PRZEROBIC Z JEDNEJ DUZEJ NP NA 2 MNIEJSZE:)

NIE MA SENSU KUPOWAC PAMPERSÓW NA ZAPAS. MY NA GWIAZDE DOSTALISMY OK 30SZT W ROZM 2, 2 PACZKI JUZ W STYCZNIU ODDALISMY BO SYNEK WYRÓSŁ.

POLECAM ZABAWKE DLA DZIECKA "MUZYCZNE CENTRUM AKTYWNOSCI" (NA ALL.) MOJ SYNEK I DZIECI ZNAJOMYCH SA NIA ZACHWYCENI:)

CO DO GRZECHOTEK, MOJEMU MAŁEMU 2 TO MAŁO, SZYBKO SIE NUDZI NIMI I PO KILKU DNIACH NIE ROBIA JUZ NA NIM WRAZENIA , MY MAMY ICH KILKANASCIE I WYMIENIAMY CO JAKIS CZAS .

PODGRZEWACZ DO BUTELEK - U MNIE TO JEDNA Z WAZNIEJSZYCH RZECZY(KARMIE BUTLA) NIE WYOBRAZAM SOBIE NOCY BEZ NIEGO.

MOJ SYNEK DUUUUUZO ULEWAL , WIEC BYL PRZEBIERANY KILKANASCIE RAZY DZIENNIE WIEC I CIUSZKOW TROCHE POTRZEBOWALISMY, U MNIE SPRAWDZILY SIE POLSPIOCHY I BLUZECZKI.

WARTO ZAINWESTOWAC W WIEKSZA WANIENKA, MOJ MA 4 MSC I MUSIMY KUPIC WIEKSZA BO W TEJ JUZ "NA STYK" SIE MIESCI.

A, polecam tez huśtawke bright star:) mily materiał i porzade wykonanie!


Regulamin forum pkt 12: " Stosuj odpowiednie formatowanie tekstu (pogrubienie, podkreślenie, pochylenie, rozmiar czcionki, kolory, itp.) jeżeli naprawdę coś musisz podkreślić. Pisanie dużymi literami traktowane jest jako krzyk, a krzyczeć nie musisz."



Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-03-11 21:53 przez moderator.

Wyprawka dla noworodka :)

11 mar 2011 - 17:02:37

po co noworodkowi huśtawka ????

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

dochód roczny netto