Obecnie rozmawiamy o:

dieta przy cukrzycy

wczoraj o 19:27

motywacja na diecie

wczoraj o 18:53

dieta i trening

wczoraj o 13:41

motywacja na diecie

wczoraj o 13:10

prawidłowa waga

wczoraj o 12:42

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Skomentuj
|<- <-- 1 2 ... 6 7 8 9 10 ... 14 15 --> ->|

Wyprawka dla noworodka :)

10 maj 2010 - 13:40:33

ale rozm 62 to przedział od 0-3 miesięcy...to co lepiej kupowac na 3-6 mies.-czyli 68???

Wyprawka dla noworodka :)

10 maj 2010 - 13:42:02

Jak sama wiesz dzieciątka szybko rosną wiec na rozm.62 bym dużo nie kupowała.Wg mnie wystarczą jakieś 2-3 ładne komplety na wyjście bo wiecej sie raczej nie przyda.A na codzień najlepiej ubierać coś co jest wygodne dla dziecka.Ja dopiero od rozm. 68-74 kupowałam wieksze ilości spodni,sukieneczek,bluzeczek itp. rzeczy,a pajacyki i śpiszoki miałam tylko do spania.Na począku dla dziecka liczy sie przede wszystkim wygoda!:)Wiadomo ze córeczka pieknie bedzie wyglądała w falbaniastej sukienusi ale napewno bedzie ją ona krępowała-a po co to oferowac takiemu maluszkowi?Wiem to na własnym przykładzie,bo miałam códna sukienkę,rozm.62 lub 68 i co z tego jak ubrałam córeczce a ona sie tylko denerwowała i popłakiwała mi- i wierciła sie-było pewne ze coś ją uwierało bo ja przebrałam i było ok:)

Wyprawka dla noworodka :)

10 maj 2010 - 14:08:43

moim zdaniem musisz mieć ubranka na 62,bo na 68 maleństwo się w nich utopi :)))) A 62 starcza do 3mcy,a niektóre ubranka moja córcia nosiła nawet to 4mcy,choć to zależy jakie dziecko się urodzi,bo moja była malutka(2830g i 50cm).Ja przede wszystkim stawiałabym na bodziaki,śpioszki,pół śpiochy,bluzeczki także wykorzystywałam dla swojej córci na bodziaka i do rajstopek ;) Zależy jak pora roku będzie jak urodzisz,bo jeśli w lato to skromne bawełniane ze 2 sukieneczki też mogą się przydać,bo będziesz z dzieckiem wychodziła na spacery i jak każda mama będziesz chciała pochwalić się swoją królewną,a sąsiedzi będą zaglądali do wózka i oglądali twoją pociechę ;) Poza tym nawet w niedzielę do kościółka to założysz sukienusię i rajstopki zamiast śpiochów....tylko lepiej żeby była bez zbędnych falban,wystarczy skromna bawełniana :) Materiałowo stawiam na bawełnę,polar i welur ale wszystko zależy od pory roku czego powinno być więcej ;)

Wyprawka dla noworodka :)

10 maj 2010 - 14:18:44

ja uważam że warto miec ciuszki 50 i 56 - chocby kilka. np moja urodizła sie długa na 55 cm i nosiła rozmiar... 50/56 :D noworodki sa bardzo chudziutkie:D fakt ze ten rozmiar nosiła ok 1 miesiąca, ale np jak próbowąłma jej założyc ciuszek rozm 62 to mi w nim po prostu znikała, tworzyły uwierające sie fałdy, wiec te poszły w osdtawkę na 1-2 miesiące (bo wiadomo rozmiar rozmiarowi nierówny)

ja rodzilam w lipcu w nieziemskie upały i mojej sukieneczki zakładałam:) bo gorąc był nie do wytrzymania:)

pozdrawiam
an

Wyprawka dla noworodka :)

10 maj 2010 - 14:34:01

moim zdaniem lepiej zacząc kupować ubrania od 62 w zwyż ale po pare sztuk, na 50-56 nie każde dziecko wogóle nosi, zależy jakie sie urodzi. mój syn nosił od 62. a teraz ma 4m-ce i nosi 74

Wyprawka dla noworodka :)

10 maj 2010 - 15:12:17

dla mnie to ogóle kupowanie dzinsowych spodenek dla dzidziusia tak malutkiego jest bezsensowne poprostu niewygodne lepiej kup ciuszki w rozmiarze 62 ale jakieś super body czy rampersy bvo w sierpniu jest ciepło pozdrawiam mama 3 miesięcznej Mai i 5 letniej Natalki

Wyprawka dla noworodka :)

10 maj 2010 - 16:49:18

Ja wogóle nie kupowałam ubranek w rozm 56, córcia urodziła się mając 58cm :) A sukieneczek jeansowych i ozdobnych rezczy prawie wogóle jej nie zakładam. Jedynie bawelniane koszulki, śpioszki, spodenki, body, itp..... Jak widzę spiące miesięczne maleństwo w jeansowych spodniach i niedaj Boże katanie jeansowej, to mnie, za przeproszeniem szlag trafia. Cialko delikatne, napewno nie jest wygodnie maluszkowi ani sobie popopać syrkami :) ani spać..... Pozdrawiam

Wyprawka dla noworodka :)

10 maj 2010 - 18:17:24

ja mojej zakładałam przez 2 czy 3 pierwsze mce dresy miałam tylko 2 komplety i w nie ubierałam małą na dwór lub do lekarza ,w domu cały czas body śpiochy.dżinsowych sukieneczek to założyłam jej może 1 raz do tej pory a ma ponad rok :))
może mam jakiegoś fioła ale ubranka muszę mieć dokładnie opatrzone żeby jej nie ściskały i nie krępowały ruchów chociaż to raczej normalne a moja jeszcze jest grubaskiem więc jest ciężko niektóre leginsy mamy na 104 no bo wszystkie w pasie takie szczupłe ....

mi było potrzebne dużo body bo mała się "obrabiała" bardzo często aż po plecy a dobrze ,któraś mama napisała 2 lub 3 wyjściowe komplety to max

Wyprawka dla noworodka :)

10 maj 2010 - 19:04:51

ja urodziłam córcię pod koniec sierpnia i najwięcej przydało mi się bodów i cienkich śpioszków (nawet śpioszki mam w szafce) ale oczywiście jakąś sukieneczkę musisz mieć choćby tylko na spacerki zawsze to fajnie dzidzia wygląda ja dla swojej miałam 3 sukieneczki bosko wyglądała (fajna była jeansowa bo założyłam pod nią body krótki lub długi rękaw w zależności od pogody). No oczywiście przyda Ci się też jakiś dresik na chłodniejsze dni GRATULACJE ADKA

Wyprawka dla noworodka :)

19 lut 2011 - 19:18:12

witam, wlasnie powolutku zaopatruje sie w wyprawke dla maluszka i nie mam pojecia jaki rozmiar ubranek kupowac na pierwsze tygodnie zycia maluszka zeby nie okazaly sie za male jeszcze w czasie pobytu w szpitalu

Wyprawka dla noworodka :)

19 lut 2011 - 19:49:02

witaj .mysle ze spokojnie na 62 ,one nie beda za male no chyba ze spodziewasz sie malego gigancika:))
Tyle ze jezeli dziecko urodzi sie o wymiarach np 53cm to ciuszki beda duze .A tym bardziej ze co firma to inna rozmiarowka .
Kup sobie ze 3 kompleciki na 56 ze 3 na 62 a reszte dokupisz jak juz dzidzia bedzie na swiecie przynajmiej bedziesz wiedziec jaka rozmiarowke brac .
Ja kupilam wlasnie tak jak pisze 2 pajacyki na 56 i 2 pary spioszek na 62 co okazalo sie ze niunka miala 51cm i ciuszki na 56 byly duze:)A reszte ciuszkow mialam od znajomych wiec nie bylo mi szkoda jezeli cos by okazalo sie za mele bo i tak na to kasy nie stracilam :)

A na kiedy masz termin ??ktory to juz tydz?plec znasz?



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-02-19 19:51 przez niunka221.

Wyprawka dla noworodka :)

19 lut 2011 - 19:50:25

Na szkole rodzenia proponowali kupowac 56 na pierwsze dni, bo nawet jak dzidzius będzie duży to jest skulony i taki rozmiar wystarczy a jak beda za duże można podwinąć rękawki a stópki "przytrzymac" skarpetkami

Wyprawka dla noworodka :)

19 lut 2011 - 19:51:30

hej :) ja kupowalam od rozmiaru 56 , przy pierwszym dziecku byly akurat , za to przy drugim potrzebowalam 50 bo corcia byla wczesniakiem i malutka ,

Wyprawka dla noworodka :)

19 lut 2011 - 19:52:59

ja kupiłam na początek rozmiar 56 bodajże , najmniejszy . Na niektórych metkach np w H&M jest oznaczenie 0-3 mies chyba. Wszyscy naokoło radza, żeby nie kupowac najmniejszych bo dziecko szybko wyrosnie. A przepraszam co ma leżec w za dużych i wygladac jak pajac z podwiniętymi mankietami i ściagajacymi sie stópkami? Nie lubie takich oszczędności więc nie słuchałam tylko robiłam swoje. I co? Nawet te najmniejsze na poczatek były troche za duze i posłużyły długo chociaz mlody kruszynka nie był.

Wyprawka dla noworodka :)

19 lut 2011 - 19:53:30

Ja kupiłam zestaw ciuszków na 62 cm.-na szczęście, bo synek urodził się duży-miał 59 cm. Grunt, żeby ciuszki nie były w sam raz, tylko troszkę luźniejsze-maluszkowi będzie wygodniej, poza tym i tak będzie w beciku lub rożku. Ja bym radziła kupić raczej na 62 cm., ewentualnie możesz wziąć do szpitala ze dwa ubranka na 56 cm-tak na wszelki wypadek.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

rocznica ślubu