Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Wyprawka dla noworodka :)

23 sie 2009 - 21:16:19

Co szpital, to zwyczaj. Ja brałam:
dla siebie- majtki jednorazowe (ale straszni krzyczeli, więc kupiłam później babcine bawełniane), podkłady (podpaski mogą nie wystarczyć, nawet te najchłonniejsze), koszulki 2 nocne, 2 ręczniki, szlafrok, Kapcie/ klapki, szare mydło, szczoteczkę i pastę do zębów, szampon i szczotkę do włosów.
Dla dzidzi: 3 body, 3 śpioszki, 2 kaftaniki, pieluchy jednorazowe opakowanie 24 szt (polecam huggies), 3 tetrowe, tzw. rożek, czapeczkę, rękawiczki, mokre chusteczki, linomag (bo sama też go przewijałam, mimo że byłam po cc), Rękawiczki raczej konieczne, bo teraz dzieciom nie obcinają paznokci w szpitalu. Przynajmniej tak mi mówili.

Wyprawka dla noworodka :)

23 sie 2009 - 21:44:04

ja tez dla dzidzi pobrałam rzeczy,a okazało sie ze tylko na wyjscie bede potrzebować...
oczywiście pieluszka tetrowa sie przydala...chusteczki i pieluszki ,jakiś kremik do dupki,
a dla mnie :podklady poporodowe,pieluszki jednorazowe bella jako podpaski dla mnie,2 koszule rozpinane -wygodne do karmienia,majtki siteczkowe,wkładki laktacyjne,kosmetyki do mycia,dwa ręczniki,papier toaletowy,talerz,kubek i sztućce(w ostatniej chwili ktoś mi powiedzial ze musze mieć),a reszte zawsze ci ktoś moze podrzucić....

Wyprawka dla noworodka :)

23 sie 2009 - 22:34:15

Najlepiej nie liczyc na szpital tylko na siebie bo mimo wywiadu w szpitalu okaze sie, ze wiele rzeczy nie trzeba brac a na miejscu wychodzi inaczej: trzeba miec.
Ja pamietam jak czytalam i tez robilam liste a i tak polowy rzeczy nie wzielam:-)) To co bylo potrzebne donosil mi maz.
Najwazniejsze "na dzien dobry" to dla dzidzi: pampersy, chusteczki nawilzane, rolka recznika papierowego, zwykle chusteczki, dwie pary spioszkow i koniecznie rekawiczki niedrapki badz skarpetki. Reszta wyjdzie sama:-)

Wyprawka dla noworodka :)

26 sie 2009 - 14:53:48

Dziewczyny, zachęcam do przeczytania artykułu dotyczącego wyprawki, umieszczonego przez jedną z mam ambasadorek w naszej encyklopedii. Znajduje się tam kilka rad dotyczących tego co warto kupić, o czym nie zapomnieć... Mam nadzieję, że przyda się tym mamom, które w najbliższym czasie będą witać na świecie swoje maleństwo. (Do znalezienia pod hasłem: wyprawka – co kupować)
Ela, redaktorka Mamopedii

Wyprawka dla noworodka :)

12 lut 2010 - 21:48:38

Jestem w 4-tym miesiącu, a postanowiłam już zacząć powolutku kompletować wyprawkę.
I mam do Was drogie mamusie pytanie, ponieważ przeglądając internet na każdej ze stron pisze co innego... Więc chciałam się Was zapytać, bo z doświadczenia na pewno wiecie bez czego się nie obędę a z czego raczej powinnam zrezygnować bo okaże się bezużyteczne.

Wyprawka dla noworodka :)

12 lut 2010 - 21:56:47

Oooo bardzo dobry wątek :) przyłączam się do zakupoholiczipoli :)
Wiem że nie warto za bardzo szaleć z ciuszkami, bo dzieciątka tak szybko rosną, że możemy przypadkiem niewykorzystać tego co mamy. Ja będę rodzić wiosną a w zasadzie prawie latem chociaż biorąc pod uwagę zmiany w klimacie to nic nie wiadomo :) Póki co posiadam już 3-4pajace, jakieś bluzeczki, z 10bodziaków. I zastanawiam się co dalej :)

Wyprawka dla noworodka :)

12 lut 2010 - 22:12:26

Macie racje kobietki- dzieciaczki strasznie szybko rosna i ciuszki trzeba szybko zmieniać- heheheh skorzystam tu z autoreklamy- zapraszam do mojej szafki- ale myślę ze musicie miec na poczatek co najmniej po:
5-8 kaftanikow, koszulek, kilka bodziakow,
spioszki tez min. 5 szt -takie maluszki czesta robia kupke i zdarza sie miec ja na plecach, spiochach i kaftanach( mimo najlepszych pieluch- wiem cos o tym), to na dobry poczatek , a potem systematycznie wymieniac na wieksze rozmiary, dojda do tego jakies cieplejsze ubranak( w zaleznosci od pory roku0 ale dziewczyny same bedziecie wiedziec co potrzebne
pozdrawiam i zdrowka dla Was i waszych Maluszkow:)

Wyprawka dla noworodka :)

12 lut 2010 - 22:14:21

fakt, szalec nie ma co, ale z mojego skromnego doświadczenia powiem tak - ja miałam ogrom ciuchów w rozm 50-62 i bardzo mi sie przydały w pierwszych 3 miesiącach (nie powiem ze wszystkie, bo nie. bo naprawdę miałam za dużo), ale dzieki temu:
- nie zawacałam sobie glowy czestym praniem i prasowaniem (uwiezcie mi - w pierwszych tygodniach kompletnie sie nie ma do tego głowy)
- moje dziecko potrafiło mi ubrudzic 3 ciuszki na dobę jak nie ulanym jedzeniem, to z mojej winy (zle zalożona pielucha i nieszczescie gotowe;))
- zanim nauczyłam się sprawnie przewijać pzebierałam ją również w nocy:)
- zanim trafiłam z odpowiednim rozmiarem i typem pieluchy tez troche czasu mineło:)


co do samych ciuszków: ja jestem z tych, które uznają pajace i spiochy wyłącznie do spania - na dzień mała miała sukieneczki, spodnie, bluzki, bodziaki, bluzy, bo lubie jak człowiek (nawet mały) wygląda jak człowiek i jest mega duzo firm, któr oferują przesliczne maleńkie ciuszki z pieknej wygodnej bawełny. ale co kto lubi - nie oceniam. natomiast dla mnie ilośc 3-4 pajace jest za mała - o ile rzeczywiście chce sie czesto prac (ja pranie robiłam raz na 7-10 dni i rzeczywiście miałam pełny wsad)

teraz juz wiem ile mała potrzebuje ciuszków:) ale na początek - szczególnie dla pierworódek - im wiecej tym lepiej:)

niezweryfikowana
Posty: 90
Ostrzeżenia: 2/5

Wyprawka dla noworodka :)

12 lut 2010 - 22:18:27

Jeśli zamierzacie używać bodziaków to proponuję półśpiochy. Wynalazek rewelacja - wygodnie i nic się nie ciągnie. Moja Niuśka przyszła na świat w maju. Spędziła lato w koszulce i pampersie, także zbyt dużej ilości nie ma co kupować. Nie wspomnę, że w szpitalu oddałam wszystkie ciuchy na 56 - Ania miała 62 cm ;)

Wyprawka dla noworodka :)

12 lut 2010 - 22:19:05

na pewno nie kupujcie dla noworodka rzeczy, które nie rozpinają się w kroku. wyglądają ślicznie i łatwo się na nie "złapać", ale potem ostatnią rzeczą jaka się przydaje są ładnie wyglądające ciuszki, ale niewygodne. dla noworodka lepiej tez nie kupować spodenek itp. które kończą się w pasie, tzn. lepsze są śpiochy, ogrodniczki itd. ogólnie lepiej stawiac na wygodę dziecka i swoją.
czapeczki po kąpieli wystarczą dwie, bo np. ja po powrocie ze szpitala nie uzyłam ich ani razu, podobnie niedrapek.
u mnie bardziej niż bodziaki sprawdzały się t-shirty i bluzeczki, przynajmniej na początku. ale tutaj pewnie każda mama woli co innego :)
no i zaznaczam że ja rodziłam w grudniu, więc może latem są inne potrzeby ;)
czapeczki nawet na lato tylko z zakrytymi uszami
dobrze mieć kilka kocyków (4-5) i sporo tetrówek (u nas 50)
nie przesadzajcie z kosmetykami, jak dziecko jest małe to wystarczy mydło, sudocrem, dobry krem nawilżający albo balsam (balneum, oilatum), ewentualnie oliwka. chyba że są jakieś problemy ze skórą, ale to i tak trzeba wtedy dokupić :) ja w ten radosny sposób wylądowałam z 3 kremami na odparzenia, 2 oliwkami, pudrem do pupy, sudocremem... i kilkoma innymi :) teraz mam się czym smarować, bo używaliśmy tylko próbek sudocremu i balneum, które dostaliśmy na usg połówkowym i w szpitalu.
z ciuszków warto kupować po kilka sztuk w każdym rozmiarze, sprawdza się skompletowanie ubranek na ok. pierwsze pół roku, bo jak już jest dziecko to nie chce się człowiekowi chodzić na zakupy. jeśli większe ciuszki, to tylko takie których używa się w każdej porze roku (śpiochy, pajace, body), bo nie wiadomo jak dziecko będzie rosło
pieluszki warto na początek kupić jednego rodzaju w małej paczce, bo każda mama i każde dziecko lubi co innego (ja dla noworodka polecam huggiesy, po pampersach newborn były straszne odparzenia)
dobrze mieć jedną butelkę nawet jak się karmi piersią (i jak się karmi piersią to nie potrzeba więcej)
nie wiem co jeszcze, jak mi coś przyjdzie do głowy to napiszę :)

Wyprawka dla noworodka :)

12 lut 2010 - 22:23:22

hmmm ja kiedy moja mała była noworodkiem miałam dla niej chyba ponad 20 par body kilka śpiochów kaftaników i czasami było za mało ,bo malutka obrabiała się cała np. 4 razy dziennie tak ,że trzeba było wszystko zmieniać albo się ulewa ,kilka razy i mokre... ja czasami nie wyrabiałam się z praniem :) a z "wyjściowych" rzeczy miałam jedne bardzo wygodne dresiki ,spodenki z szeroką gumką i to wystarczyło tak przez 2 albo 3 pierwsze miesiące chodziła praktycznie tylko w nich (do lekarza czy do dziadków itp.) .


a tak w ogóle to ile by dziecko nie miało miesięcy to zawsze znajdzie się coś czego się nie zdążyło założyć :) ja przynajmniej tak mam do tej pory

i dla takiego noworodka ubranka jak bluzy czy sweterki to chyba najlepsze są te bez kapturków ,najwygodniejsze

Wyprawka dla noworodka :)

12 lut 2010 - 22:35:31

Oczywiście wiadomo że 3-4 pajace nie starczą, ale dopiero zaczynam kompletować moja wyprawkę, więc z pewnością jeszcze mi przybędzie :)

Wyprawka dla noworodka :)

12 lut 2010 - 22:36:24

z rzeczy pielegnacyjnych :

+mydełko dla niemowląt- ja uzywam nivea baby lub zwykle bambino- oba super
+krem przeciw odparzeniom- kupilam z nivea, ale w szpitalu dostalam próbke(dośc sporą) sudokremu i oba leża sporadycznie używane
+do przemywania pępka - Leco- super jest itu od razu powiem ze duzo tego trzeba chyba ze ktos woli sie bawic w spirytus i paleczki do uszu, by czyscic pepuszek
+sól fizjologiczna - uzywam do noskatzw wkretki z watki
+ oliwka - uzywam tylko do wody troszeczke- skora jest super a dziecko nie jest zaklajstrowane po kapieli oliwka ( proponuje test na sobie czy lepiej Ci bedzie jak po kapilei zatkasz sobie pory oliwka czy w trakcie kapieli delikatnie zostanie na skórze)
+chusteczki pielęgnacyjne uzywalam pampersa ale zmienilam na nivea baby- jak dla mnie lepsze
+pieluszki - TYLKo pampers ( kazdy ma prawo wyboru)
+szczoteczka do włosów (ze sztucznym włosiem, ale nie bardzo twarda)
+ aspirator do noska - świetna sprawa
+małe nożyczki z okrągłymi końcówkami
+ patyczki higieniczne raz na jakis czas- ale te dla dzieci z ogranicznikiem
+ wyjałowione gaziki oraz waciki - duzo tego na poczatek idzie, ale potem zastapiłam zwykłymi płatkami kosmetycznymi bella , cleanic
+pieluchy tetrowe (ok10 sztuk) - jesli zamierzasz uzywac pampersow to tyle starczy
+ręczniki kąpielowe - mam 2 na zmiane
+termometr do mierzenia temperatury wody- to tak na poczatek
+wanienka
+przewijak
+ -proszek do prania niemowlęcych ubranek- ja uzywam Lovela- jest ok
to chyba tyle

zapomnialam dodac
+szampon do włoskow- bambino jest super
+ płyn do kapieli dodaje go razem z oliwka - po troszkez johnsona od pierwszych dni zycia- rewelka, choc na inne produkty johnsona mal ma uczulenie to płyn jest super



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2010-02-12 22:39 przez maggi79.

Wyprawka dla noworodka :)

12 lut 2010 - 22:47:31

no to u mnie było inaczej :) szampon stał nieużywany przez pierwsze pół roku, bo dziecko było łyse. starczało mydełko.
10 tetrówek starczało nam na dobę ;) ale to dlatego, że podkładaliśmy je przy przewijaniu, a córka zwykle ten moment sobie upatrywała na siusiu, kupę albo i to i to
chusteczki tylko dzidziusie :)
myślę że takie rzeczy jak chusteczki, pieluszki, kosmetyki każdy poleci inne...

Wyprawka dla noworodka :)

12 lut 2010 - 23:23:09

moja tez ma malutko włosków- dopiero teraz zaczynają jej rosnąć ale od początku szampon używamy:)

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Jak wysłać zapakować