Obecnie rozmawiamy o:

dresy na ulice

gorący temat

transportery taśmowe

20 minut temu

sprawdzony stomatolog

24 minut temu

sklep detailingowy

48 minut temu

kosmetyki samochodowe

godzinę temu

Studia online

godzinę temu

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

niezweryfikowana
Posty: 97
Ostrzeżenia: 1/5

Widzę że watek już trochę wygasł ale sama chciałam podpytać trochę o pieluchy wielo bo się właśnie nad nimi zastanawiam więc będę wdzięczna jeżeli ktoś będzie mi w stanie odpowiedzieć. Chodzi mi głównie o ich pranie. Czy trzeba codziennie, a jeżeli nie to ile mniej więcej kupić pieluch i wkładów żeby móc je prać co dwa dni? Z góry dziękuję za odpowiedzi

(zobacz zmiany)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2016-08-08 12:42 przez princesska01.

chodzi ci o używanie pieluch zamiast pampersów?

Oczywiście że nie trzeba prać codziennie. Pieluchy należy trzymać w zamkniętym wiaderku. Ja prałam co dwa - trzy dni. Miałam ponad 20 sztuk i spokojnie mi wystarczało. Używałam kieszonek, do środka zawsze dwa wkłady.

tylko pampersy, chusteczki nawilżające i możesz przebrać dziecko w każdym miejscu pampers wyrzucasz do kosza i po sprawie.
nie wyobrażam sobie prać tysiace pieluch to już nie te czasy.
jeśli myslicie że to wyjdzie taniej to chyba się mylicie podliczając koszty wody i prądu pampersy raczej wychodzą taniej, nie trzeba kupować orginalnych pampersów za niewiadomo ile pieniędzy bardzo dobre są te biedronki często są promocje i wtedy wychodzi 25zł za paczkę przy zakupie 2 paczek.
pielucha kosztuje ok 2zł a pampers za jedną sztukę wychodzi kilka groszy
ja 2 razy w tygodniu mam pranie i nie wyobrażam sobie prać jeszcze tysiące pieluch
ok 1,5 roczne dziecko można uczyć siadania na nocnik

nie myslice o tym że takiemu dziecku nie wygodnie z taka gruba pielucha!!!!
na początek może to nie robi różnicy ale potem jak dziecko siedzi i chodzi z taką wielka pieluchą miedzy nogami!!!!



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2016-08-09 08:50 przez Madlena25.

Madlena25 strasznie agresywna odpowiedź, na dodatek nie poparta żadnymi faktami. Serce mi się kraje jak widzę te dzieci w plastikowych jednorazówkach:(

"Pieluszki jednorazowe to przede wszystkim tworzywo sztuczne, folie, plastik i celuloza. To materiały, które nie ulegają biodegradacji. Inne składniki to podkładka absorpcyjna, włókniny, elastyczne nici, kleje, paski z taśmy lub pozostałe zamknięcia, farby używane do dekoracji druku oraz substancje zapachowe" (Źródło: Dzieci są ważne)

Wystarczy troszkę o tym poczytać i wybrać bezpieczeństwo dziecka.


Jestem w 19 tygodniu ciąży i od dawna zbieram już wyprawkę pieluch wielorazowych. Tych w rozmiarze noworodkowym. Dzieci w najbliższej rodzinie również śmigają w wielorazówkach i nigdy nie mieli prze te pieluchy dużej pupy. Jest tyle możliwości, że każdy znajdzie coś dla siebie:)

w dzisiejczych czasach wszystko jest sztuczne. mam dwójke dzieci i każde w pampersach przeżyło. pierwsza córka była chora i trochę czasu spędziliśmy w szpitalu, nie wyobrażam sobie będąc w szpitalu prać pieluchy przecież ludzie by mnie wyśmieli w jakim ja świecie żyje. bylismy w dwóch różnych szpitalach i nie spotkałam nikogo kto by używał takiego rodzajów pieluch.

Pieluchy mogą leżeć najdłużej ze 3 dni, raczej nie więcej. My pierzemy właśnie co dwa dni bo tak nam jest najwygodniej, a brudne pieluchy zostawiamy w hermatycznie zamykanym koszu. A ile kupić to już zależy w jakim wieku jest dziecko i ile pieluch zużywa dziennie. My na samym początku zaopatrzyliśmy się w 10 otulaczy, 6 pieluch sio i 30 różnych wkładów z mommy mouse. Trochę takich lekkich z mikrofibry i trochę polarkowych na jesień i zimę

polarkowe otulacze??? 6 pieluch i prane co 3 dni????????
to ile razy ty przebierasz dziecko 2 razy dzienne???? przeceież noworodek robi kupkę w każdą pieluszkę, ludzie wy chyba nie myślicie logicznie przecież to sie w głowie nie miesci, nawet mało kto tu sie wypowiada bo to jest po prostu śmiechu warte

Cytat
Madlena25
polarkowe otulacze??? 6 pieluch i prane co 3 dni????????
to ile razy ty przebierasz dziecko 2 razy dzienne???? przeceież noworodek robi kupkę w każdą pieluszkę, ludzie wy chyba nie myślicie logicznie przecież to sie w głowie nie miesci, nawet mało kto tu sie wypowiada bo to jest po prostu śmiechu warte

śmiechu warte jest to, że Ty nic nie wiesz na temat pieluch wielorazowych a się wypowiadasz o nich negatywnie. Najpierw się dokształć a później wyrażaj opinie.

O właśnie:) Przecież otulaczy nie zmienia się z każdą zmianą pieluchy. Zmienia się wkłady lub tetrę. Dobrze doprana zawartość otulacza zatrzyma wszystko:)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2016-08-18 20:32 przez CZARODZIEJKA11.

Jak wyglądają te otulacze? Bo jedyne wielorazowe pieluchy jakie pamietam to zwykła tetrowa pieluszka i do tego cos nA kształt ceratki. Mam małego synka i ciekawa jestem czy u mnie by wielorazowki sie sprawdziły :)

dla mnie to jest smiechu warte bo takich pieluch uzywano w czasach prlu.
pamiętam jak babcia mówiła że tyle tego prania było pupy odparzone a teraz to wygoda jest. dzisiaj technika idzie do przodu i takich rzeczy sie już używa, jak nie spotkałam nikogo kto by takich rzeczy używał

takich rzeczy sie już nie używa



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2016-08-19 14:02 przez Madlena25.

Cytat
Madlena25
dla mnie to jest smiechu warte bo takich pieluch uzywano w czasach prlu.
pamiętam jak babcia mówiła że tyle tego prania było pupy odparzone a teraz to wygoda jest. dzisiaj technika idzie do przodu i takich rzeczy sie już używa, jak nie spotkałam nikogo kto by takich rzeczy używał

takich rzeczy sie już nie używa

Wszystkie Twoje wypowiedzi są bardzo agresywne i w sumie nie na temat.
Sama takich pieluch nie masz, nie używałaś, nie wiesz jak wyglądają i jak się sprawdzają w praktyce, ale wypowiadasz się jakbyś wszystkie mądrości pozjadała, sorry. Na dodatek wypowiadasz się wyłącznie na podstawie własnego widzimisię, "bo Tobie się tak wydaje". Jasne, że każdy może się wypowiedzieć, po to jest forum, ale po co tyle razy, po co z takim negatywnym nastawieniem, zwłaszcza nie znając faktów?

Autorko: co do takich pieluch to ja mam 10 sztuk (kieszonki), 20 wkładów różnego rodzaju, kilka uwag ode mnie:
- nie używałam ich na noc, bo zdarzało się, że gdzieś bokiem przemokły, zwłaszcza jak córka była mniejsza
- ta ilość wystarczała mi, żeby je prać co 1-2 dni, wraz z ciuchami córki (których szło sporo przez ulewanie)
- na kupę masz takie specjalne wkłady, żeby wywalić "grubszy" problem do sedesu
- największą wadą tych pieluch dla mnie był ich zapach, niestety i nie znalazłam dobrego sposobu, żeby nie śmierdziało w łazience (latem mogłam wystawić na balkon, zimą już nie bardzo).
O zaletach zapewne pisać Ci nie muszę, bo skoro rozważasz ich zakup to znaczy, że zalety znasz:)
W razie czego pytaj:)

Na brzydki zapach pieluszek wielorazowych dobrze działa olejek z drzewa herbacianego, który ma właściwości antyseptyczne. Wystarczy kilka kropel do kosza z pieluchami. Ja używałam kilkanaście otulaczy-kieszonek i do nich ponad 20 wkładów z mikrofibry. Pranie co 2-3 dni. Również nie używałam ich na noc, ale miałam dwie pieluszki all-in-one takie z dopinanymi wkładami i były super chłonne. Przy większym dziecku i dużo sikającym i tak zakładałam na noc pampersa, na szczęście nie trwało to długo :) Te pieluszki mi jeszcze zostały, więc jeśli Autorka się zdecyduje to właśnie sprzedaję je na olx, uważam że niedrogo :) Tu linki do ogłoszeń:
http://olx.pl/oferta/duzy-zestaw-pieluch-wielorazowych-CID88-IDgEazL.html
http://olx.pl/oferta/zestaw-2-pieluszki-wielorazowe-pop-in-gratis-CID88-IDaKa75.html
Przy okazji, kto nie widział nigdy wielorazówek może sobie obejrzeć ;)
Pozdrawiam

tetra jest bardziej przyjażna maluszkowi , zawsze wkładało się do środka ceratkę.

A po za tym zdrowsza dzieci nie maja takich krzywych nóg .
Ja tylko używałam tetrowych a jak wychodziłam na spacery to dawniej były takie majteczki ceratkowe które zakładało sie na wierzch i było dobrze .
Dziecko nie miało opdparzeń a po drugie pieluch z sikami duzo waży i to jest niedobre

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Ile razy dziennie sie myjesz