Obecnie rozmawiamy o:

Zapalenie pęcherza

41 minut temu

transportery taśmowe

dzisiaj o 9:45

sprawdzony stomatolog

dzisiaj o 9:41

sklep detailingowy

dzisiaj o 9:17

kosmetyki samochodowe

dzisiaj o 8:33

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Drogie Mamy!

Czytamy Wasze komentarze i z przeważającą większością absolutnie nie możemy się zgodzić :(

Pieluszki wielorazowe są: tańsze, zdrowsze (dla dziecka i dla środowiska), bardziej komfortowe (nie odparzają skóry, są mięciutkie) i ładniejsze (dostępne w wielu wzorach i kolorach).

Pieluchowanie jednorazówkami przez ok. 2 lata to koszt nawet 10.000 - 15.000 zł!!! Za pieluszki wielorazowe zapłacicie jedynie ok. 500 - 2.000 zł - i to na cały okres pieluchowania. Pieluszki wielorazowe są biodegradowalne - nie zatruwają środowiska.

Czy przewijanie pieluchami wielorazowymi jest aż tak trudne i niewygodne? Absolutnie nie! To po prostu inny system, do którego trzeba przywyknąć. Po kilku próbach każdy potrafi ich używać, a przewinięcie malucha to kwestia kilku minut - tak samo, jak przy pampersiakach.

Obecna oferta pieluszek wielorazowych jest bardzo bogata , są pieluszki z kieszonką, z otulaczem, ale też pieluszki hybrydowe oraz AIO (2 w 1), które są zdecydowanie wygodniejsze w użytkowaniu.

Polecamy każdemu - chociaż spróbujcie, a dopiero potem negujcie :P

(zobacz zmiany)



Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2016-09-14 20:45 przez moderator.

zweryfikowana
Moderator
Posty: 9.131

poniekąd się zgadzam a jednocześnie mam świadomość, że nie każdy rodzic ma czas i możliwości aby non stop prać pieluchy i suszyć je.

Zgadzam się, używałam wielorazówek przy pierwszym dziecku z wielkim zaangażowaniem. Przy drugim też planowałam używać ale zaczęłam mieć z nimi problemy. Z niewiadomych przyczyn przeciekały po całości i w końcu straciłam cierpliwość. Nie chcę kupować znów nowego zestawu pieluch na pół roku, więc lecimy na jednorazówkach. Nie ukrywam, że czas jaki oszczędzam na wieszaniu pieluch i składaniu ich poświęcam dzieciakom - wolę się z nimi pobawić niż sterczeć przy suszarce. Z dwójką już nie jest tak prosto jak z jednym.

Uważam że to wspaniała idea ale nie jest aż tak kolorowo. Nie żałuję jednak, że używałam ich przez prawie 2 lata przy pierwszym dziecku, sprawdziły się super i gdyby nie zaczęły przeciekać przy drugim zapewne bym ich używała.

ja nie wyobrażam sobie jak mozna założyć dziecku coś takiego, mam dwójkę dzieciaczków najmniejsza ma 4 miesiące i teraz mała jak i kiedyś starsza nosiła pampersy. nie używam tych orginalnych pampersa miałam na początku i teraz zamówiłam próbki z internetu i strasznie smierdzą i są sztywne straszne, natomiast używam dada z biedronki i są super lekkie mięciutkie, nie jeszcze ani razu nie przeciekło.
jak wspomiała koleżanka że nie każdy własnie ma mozliwośc prania tego i suszenia to własnie ja nie mam przy 4 osobowej rodzinie mam pranie 4 razy w tygodniu, mieszkamy w bloku latem to rewelacja na balkonie błyskawicznie pranie wysycha ale zimą to sama wilgoć w mieszkaniu od suszenia.
ale nie dlatego uważam po prostu że takie pieluchy to już nie te czasy teraz mamy duzo udogodnien więc czemu z nich nie skorzystać a po drugie to wszyscy starsi którzy kiedys nie mieli wyboru i takich pileuch używali mówią ze teraz jest wygoda można więcej czasu poświećic dziecku a nie całymi dniami siedzieć i prać.
no i nie zgodze sie z tym że to wychodzi taniej podliczając koszty prądu i wody i srodków piorących napewno taniej nie wyjdzie

Cytat
Madlena25
ja nie wyobrażam sobie jak mozna założyć dziecku coś takiego, mam dwójkę dzieciaczków najmniejsza ma 4 miesiące i teraz mała jak i kiedyś starsza nosiła pampersy. nie używam tych orginalnych pampersa miałam na początku i teraz zamówiłam próbki z internetu i strasznie smierdzą i są sztywne straszne, natomiast używam dada z biedronki i są super lekkie mięciutkie, nie jeszcze ani razu nie przeciekło.
jak wspomiała koleżanka że nie każdy własnie ma mozliwośc prania tego i suszenia to własnie ja nie mam przy 4 osobowej rodzinie mam pranie 4 razy w tygodniu, mieszkamy w bloku latem to rewelacja na balkonie błyskawicznie pranie wysycha ale zimą to sama wilgoć w mieszkaniu od suszenia.
ale nie dlatego uważam po prostu że takie pieluchy to już nie te czasy teraz mamy duzo udogodnien więc czemu z nich nie skorzystać a po drugie to wszyscy starsi którzy kiedys nie mieli wyboru i takich pileuch używali mówią ze teraz jest wygoda można więcej czasu poświećic dziecku a nie całymi dniami siedzieć i prać.
no i nie zgodze sie z tym że to wychodzi taniej podliczając koszty prądu i wody i srodków piorących napewno taniej nie wyjdzie

ojej znów się wypowiadasz o rzeczy o której nie masz pojęcia, nie próbowałaś i z góry zakładasz że to źle.

No to posłuchajcie kogoś, kto stosował oba rodzaje pieluch. Moim zdaniem pieluszki tetrowe może i mają mnóstwo zalet, ale jak ktoś tu wcześniej wspomniał, ich używanie wiąże się z poświęcaniem mnóstwa czasu na pranie kosztem czasu spędzonego z dzieckiem. Całymi dniami tylko się zastanawiał czy mi starczy pieluch, czy zdążą wyschnąć (a co jakby dostała rozwolnienia?). Jednym słowem koszmar.
Pieluchy jednorazowe są wygodniejsze i wcale nie powodują tylu problemów ze skórą. Wystarczy tylko często zmieniać, smarować pupkę dobrym kremem i dużo wietrzyć - co jest zresztą bardzo fajne dla maluszka (brykanie z gołą pupką).
Na marginesie to Dove szuka testerek chusteczek i kremu do pupy. Może ktoś ma ochotę? Jak coś to info TUTAJ

niezweryfikowana
Posty: 11
Ostrzeżenia: 8/5

Ja jednak jestem za pieluchami jednorazowymi. Dobra pielęgnacja, umycie dziecka chusteczkami nawilżanymi wodą http://www.nashka.pl/chusteczki-nawilzane-woda-waterwipes-60szt-id-9822.html i zmiana pieluchy jest jednak dla mnie bardziej higieniczna, ale każdy ma inne zdanie :)

prawda jest taka, że i pieluchy jednorazowe jak i pieluszki wielorazowe mają swoje plusy i minusy. każda mama musi znaleźć to co odpowiednie dla niej i dla maluszka :) w moim przypadku jest tak, że korzystam jednak z jednorazówek. Jest to dla mnie zdecydowanie wygodniejsza opcja.
Co do pieluch ‘tradycyjnych’ to mam kilka muślinowych od pink no more, ale używam ich bardziej jako kocyk czy narzutka do karmienia itp. Poza tym, że są miłe w dotyku i mięciutkie, to jeszcze mają super design :)

I te i te mają swoich zwolenników i przeciwników. Ja stawiam na jednorazowe. Kupuję od dłuższego czasu Huggies - jak dla mnie jakość do ceny ma się super a teraz jeszcze od czasu do czasu w marketach można wyczaić super promocje

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Ważna książka