Obecnie rozmawiamy o:

Meble

gorący temat

Dobry psycholog

19 minut temu

Druk ścienny

26 minut temu

Nowy samochód

46 minut temu

Montaż Klimatyzacji

51 minut temu

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Malowanie paznokci, a ciąża...

09 lip 2014 - 13:40:41

Drogie Panie, Mamy i nie tylko!
Słyszałam, że wiele mam, które rezygnują na czas ciąży z wszelkiej chemii- nie malują też paznokci ze względu na szkodliwość tego zabiegu. Jakie Wy macie zdanie na ten temat? To rzeczywiście powinno być na czanej liście? Malowałyście paznokcie będąc w ciąży? Może znacie jakieś lakiery/ preparaty, których można spokojnie używać? Podzielcie się opinią i wiedzą! :-)

Malowanie paznokci, a ciąża...

09 lip 2014 - 14:10:41

Mi ginekolog powiedział, że spokojnie mogę malować, bo zawartość chemii, która może przeniknąć do organizmu jest wręcz znikoma. Dlatego też spokojnie robiłam sobie paznokcie :) Kładłam też lakier hybrydowy i raz żel. Synuś jest cały i zdrowy :) Najważniejsze to nie popadać w paranoję.

Malowanie paznokci, a ciąża...

09 lip 2014 - 14:14:43

Ja całą ciążę malowałam paznokcie i nic złego się nie stało :) obecnie jestem w drugiej ciąży (początek) i właśnie teraz skończyłam malować paznokcie ;) bez przesady już.... w poprzedniej ciąży nawet do fryzjera chodziłam się farbować gdzie inne kobiety w ciąży chodziły z odrostami na pół głowy bo myślały, że to może zaszkodzić. Pewnie jakby się farbowały co trzy dni to coś mogłoby tam się zadziać nieproszonego ale u mnie było wszystko w porządku :)

Malowanie paznokci, a ciąża...

09 lip 2014 - 14:31:23

W jednej i drugiej ciaży malowałam paznokcie, farbowałam włosy, piłam kawę i nic złego sie nie stało. Mam dwie zdrowe córeczki. Bez przesady z tą chemią w ciąży. Przecież ile tak na prawde może jej przenikać do dziecka? Wcale albo baaardzo minimalna ilość. Nie naleze do mam, które popadaja w paranoje. Robiłam wszystko tak jak przed ciążą. Nie piłam jedynie alkoholu, ale to chyba oczywiste ;)

Malowanie paznokci, a ciąża...

09 lip 2014 - 14:49:36

Właśnie to chyba nawet nie tyle przenika przez paznokcie, co chodzi o to by może nie wdychać tego...
Ale macie racje, pewnie już ten stres z przewrażliwienia jest gorszy! Dzięki dziewczyny :-)

Malowanie paznokci, a ciąża...

09 lip 2014 - 17:14:56

Dziewczyny nie dajmy się zwariować, ja w ciąży malowałam paznokcie, farbowałam włosy , córcia jest zdrowym i świetnie rozwijającym się dzieckiem, a przecież w ciąży mamy mdłości i tyjemy więc jakoś musimy sobie poprawić wygląd i humor:)Grunt to nasze dobre samopoczucie, które najbardziej wpływa na dzidziulki:)

Malowanie paznokci, a ciąża...

16 wrz 2014 - 09:02:59

Myślę że rezygnować nie trzeba, ale warto wybrać takie które nie zawierają substancji szkodliwych. Ja używam lakierów Jessici i na ostatniej kolekcji którą miałam na lato było napisane "Szybko wysycha na paznokciach, jest przyjazny środowisku, nie zawiera szkodliwego toluenu, formaldehydu oraz DBP." więc myślę że takie można spokojnie używać i nikomu nie zaszkodzą.

niezweryfikowana
Posty: 5
Ostrzeżenia: 5/5

Malowanie paznokci, a ciąża...

22 paź 2014 - 12:07:23

Myślę, że zarówno manicure jak i pedicure hybrydowy, wykonywany jest z bezpiecznych i nie ingerujących, w stan zdrowia przyszłej mamy i dziecka, substancji. Dlatego od czasu do czasu zadbanie o te partie ciała w ciąży nie zaszkodzi:)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-10-23 15:51 przez moderator.

Malowanie paznokci, a ciąża...

22 paź 2014 - 14:00:18

Nie ryzykowałabym np. zrobienia sobie paznokci akrylem. Raz w życiu miałam robione i miałam wrażenie, że się uduszę. W ogóle jestem astmatyczką (na tle alergicznym) a ten akryl dał mi mocno popalić.
Do tematu malowania paznokci u dłoni podchodzę jednak z dystansem. Nie z powodu tamtych doświadczeń, ale dlatego, że będąc w szpitalu na oddziale patologii ciąży, czy ginekologiczno-położniczym, zauważyłam karteczkę na tablicy. Napisane było tam, by (w miarę możliwości) zmyć lakier z paznokci u dłoni. Ułatwi to pracę personelowi medycznemu. Była tam wzmianka o tym, że po kolorze skóry pod paznokciami można bardzo wiele wyczytać.

niezweryfikowana
Posty: 229
Ostrzeżenia: 2/5

Malowanie paznokci, a ciąża...

27 lut 2015 - 12:03:13

Zwykłe malowanie raczej nie powinno zaszkodzić, nie popadajmy w przesadę:)

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Skarpetki złuszczające