Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

wszy w przedszkolu

11 kwi 2014 - 12:44:13

Kochani mój syn z przedszkola przyniósł wszy co prawda kilka ale sami rozumiecie zmroziło mnie. Tym bardziej ,że 4 miesiące wcześniej dzieci z jego grupy miały już wszy. Poczułam się w obowiązku poinformować przedszkole o tym fakcie, pani nauczycielka podziękowała i poinformowała mnie , że dotąd nikt nie zgłosił tego faktu ale z pewnością coś z tym zrobi. W ten sam dzień gdy poinformowałam przedszkole o wszach , przypadkiem dowiedziałam się iż sprawa z wszami powinna być znana przedszkolu, gdyż zdarzyły się ostatnio przypadki ponownego pojawienia się wszy w tym przedszkolu. Rodzice nieświadomi iż ich dzieci maja wszy , byli z nimi u fryzjera , sytuacja miała miejsce kilka razy w ostatnim czasie, u tego samego fryzjera. Po kilku dniach kwarantanny posłałam dziecko z powrotem do przedszkola i zaniepokojona tym czy sytuacja się nie powtórzy ,zapytałam czy sytuację skontrolowała ona mi odparła ,że nie znalazła ,żadnej wszy u żadnego dziecka. Jestem pewna ,że mnie okłamała. Nie wierzę w to że nikt inny prócz mojego dziecka się nie zakaził, a innej możliwości niż zakażenie w przedszkolu nie było. Sadze ,że nauczycielki , dyrekcja celowo zataja ten fakt , by nie zaszkodzić przedszkolu. Tym bardziej ,że to już druga taka sytuacja w tak bardzo krótkim czasie i w jednej i tej samej grupie, ktoś tu chyba czegoś nie dopilnował. napiszcie co sądzicie.?

wszy w przedszkolu

11 kwi 2014 - 12:49:54

To co to za rodzice, że nie widzą wszy u dziecka? Czemu nie sprawdzają im głów?
I jakiego konkretnie działania oczekujesz od dyrekcji?

wszy w przedszkolu

11 kwi 2014 - 13:37:37

U nas w przedszkolu wszy przynosiła jedna dziewczynka około 3 razy i to nie był jej pierwszy rok ponieważ powtarza to się co roku a ona jest w 5 latkach . My zostaliśmy poinformowani przez przedszkole że panuje wszawica i żeby dzieciom głowy sprawdzać .W sumie nikt w przedszkolu się tak nie przejął dopóki nie miała przyjść pielęgniarka na kontrole główek .Podczas kontroli już wesz nie znaleziono.Mieliśmy to szczęście że mój mały nie załapał.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-04-11 13:38 przez Paula06061987.

niezweryfikowana
Posty: 229
Ostrzeżenia: 2/5

wszy w przedszkolu

27 lut 2015 - 12:04:54

Niestety żyjemy w XXI wieku a takie rzeczy ciągle się zdarzają, tak to bywa jak rodzice nie zadbają o dzieci..

niezweryfikowana
Posty: 49
Ostrzeżenia: 7/5

wszy w przedszkolu

20 kwi 2015 - 16:54:03

Ja gdzieś czytałam, że wszy nie są tylko wynikiem nieodpowiedniej higieny... ale to prawda, że rodzice powinni bardziej dbać o swoje dzieci. Na szczęście leczenie wszawicy nie jest już tak trudne jak dawniej i można się szybko tych paskudników pozbyć. Co nie zmienia faktu, że przedszkola powinny coś zrobić poza informowaniem rodziców o zagrożeniu, przeciez jak się większość maluchów zarazi to będzie jakaś jedna wielka masakra.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2016-09-14 20:43 przez moderator.

wszy w przedszkolu

18 lut 2016 - 12:50:26

Zawsze jest możliwość, że na wywiadówce poruszysz temat dotyczący wszawicy. Rodzice mogą być nieświadomi tego, że muszą sprawdzać głowy dzieciom. Jeśli masz kontakt e-mail do rodziców to roześlij wiadomość z opisem sytuacji. Może ktoś ma podobne zdanie do Twojego, ale nie chce sam sie wychylać. Możesz także porozmawiać i wybadać rozmawiając z rodzicami w czasie, gdy odbierasz dziecko z placówki. Dla mnie to też podejrzane, że wyłącznie jedno dziecko miało wszy. Pozostaje Ci póki, co częściej kontrolować dziecko.

niezweryfikowana
Posty: 4
Ostrzeżenia: 1/5

wszy w przedszkolu

17 gru 2017 - 13:56:16

Takie sytuacje się zdarzaja niestety :(

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Opinie Duck FRESCH DISCS