Obecnie rozmawiamy o:

Ile macie ubrań?

gorący temat

dekoracyjne grzejniki

wczoraj o 19:37

Nowy grzejnik

wczoraj o 18:50

dobra jakość obrączek

wczoraj o 18:43

rekuperacja Białołęka

wczoraj o 18:19

social ads

wczoraj o 18:09

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki

Desmoxan opinie

14.01 o 21:11

Therm line fast opinie

27.01 o 19:01

WAX Odżywka opinie

7.04 o 11:44

Piperine forte opinie

9.07 o 2:34

Espumisan opinie

7.05 o 22:15

Aktywne użytkowniczki

tummy tub - wiaderko do kąpieli

26 mar 2014 - 17:50:13

hej mamusie :))
mam pytanie do tych, które korzystają/ły z wiaderka do kąpieli Tummy Tub
jak długo Wasze dzieciaczki się w nich kąpały ? były zadowolone, a może u kogoś się nie sprawdziło ?



tummy tub - wiaderko do kąpieli

26 mar 2014 - 18:07:45

Pierwszy raz widzę taki sprzęt i powiem szczerze,że bałabym się kąpać swojego malucha w czymś takim;) U nas rewelacyjnie sprawdziła się ta wanienka Fisher Price'a. Dzięki materiałowemu hamakowi bardzo łatwo kąpało się nam w niej synka,i to już od pierwszych dni.



tummy tub - wiaderko do kąpieli

26 mar 2014 - 18:39:49

Dla mnie to zbędny wynalazek i pieniądze wyrzucone w błoto. Moja znajoma miała ale nie kąpała dziecka bo się bała :P
Ja kładłam na tej zwykłej profilowanej gąbce i nie miałam żadnych trudności z kąpielą.

tummy tub - wiaderko do kąpieli

26 mar 2014 - 18:43:36

kochane.. ja nie pytam co o tym myślicie
interesują mnie opinie osób, które z tego korzystają :)

noo jeśli kupiła a nie kąpała to FAKT wyrzuciła pieniążki w błoto ;p
a gąbka dla mnie jest mało higieniczna .

tylko czego tak wszyscy się boją ? jestem ciekawa ?:)



Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-03-26 18:50 przez misialinkaa.

tummy tub - wiaderko do kąpieli

26 mar 2014 - 19:37:46

Ja bym się nie bała, dla mnie to po prostu wydaje się niewygodne i nienaturalne kąpać w takiej pozycji noworodka.. Nigdy nie miałam, więc się nie wypowiem. Ale nieraz ciężko jest wyjąć jakieś przedmioty z wiaderka, to co dopiero wyjęcie niemowlaka z takiego wiadra kąpielowego ;D ?

tummy tub - wiaderko do kąpieli

26 mar 2014 - 19:53:35

wejdź sama do beczki to zobaczysz jak jesteś ciekawa :-) a tak na poważnie to dziecko w brzuszku w takiej pozycji już wystarczająco się nasiedzialo,żeby dalej maluszka tam męczyć,Widziałam to na żywo i na prawde jest to małe,ja bym w życiu mojego skarba w to nie włożyła

tummy tub - wiaderko do kąpieli

26 mar 2014 - 20:09:49

Młode mamy zawsze prześcigają się w przedmiotach dla dziecka koniecznie muszą być markowe innowacyjne "metkowe" i najlepiej takie by sąsiad zazdrościł
i tak powstaja cudaczne rzeczy za bajońskie sumy ... w zasadzie nie widze różnicy miedzy wiadrem a tym "cudem"
zawsze mnie zastanawiało jak wygląda mycie głowy i jej płukanie w takim ustrojstwie ? osobiście nie wyobrażam sobie myć dziecka w czymś takim ...

tummy tub - wiaderko do kąpieli

26 mar 2014 - 21:15:13

Właśnie tu już nawet nie chodzi o strach, a o to że to wydaje się być mało wygodne ;) Fakt nie pytasz co o tym sądzimy ale nie znam nikogo kto by używał tego cud wynalazku i sądze, że mało osób się skusiło na takie rozwiązanie więc chociaż wątek podbijam ;)

Cytat
misialinkaa
a gąbka dla mnie jest mało higieni
Co jest niehigienicznego w gąbce? przecież to noworodek, gąbkę się suszy dokładnie i nie sluży ona niewiadomo ile bo dziecko moment wyrasta.
Znajoma to dostała ;) a wyrzucone pieniądze w bloto bo to zwykłe naciąganie matek na niepotrzebne nikomu wynalazki. Owszem sama chętnie poczytam opinie matek, które z tego korzystają.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-03-26 21:19 przez monika_psujek.

tummy tub - wiaderko do kąpieli

26 mar 2014 - 22:41:16

Straszne!!! Dziecko w wiaderko. WTF

tummy tub - wiaderko do kąpieli

26 mar 2014 - 23:10:33

Osobiście nie uzywałam tego wiaderka do kąpieli swojego dziecka ale słyszałam że jest to bardzo bezpieczne że wzmacnia plecki u noworodka. Ogólnie same pozytywy ale tak jak piszę tylko słyszałam.

Ja również wolę tradycyjny sposób kapania dziecka czyli wanienka ale tak jak Ty uważam ze gąbka jest mało higieniczna. Chyba że dośc często sie ja wymienia

http://www.jestemdzieckiem.pl/artykul,120,fakty-i-mity-o-wiaderkach-do-kapieli-tummy-tub-wywiad-z-maciejem-borowcem-helve-polska.html


Poczytaj i sama zdecyduj :)

tummy tub - wiaderko do kąpieli

26 mar 2014 - 23:25:31

Cytat
misialinkaa

tylko czego tak wszyscy się boją ? jestem ciekawa ?:)
Hmmm skąd pomysł, że wszyscy się boją? Może po prostu dostrzegają absurdalność tego wynalazku :D

Odpowiadając na pytania: nie miałam, bo to idiotyzm, nie znam nikogo kto by miał i używał (z przyczyny jak wyżej), ale słyszałam, że znajoma znajomej miała i dziecko darło się wniebogłosy na sam widok, więc też użyła raz, więcej się nie dało.
Podsumowując: sensowniej wiadro kupić, przynajmniej się potem przyda.

tummy tub - wiaderko do kąpieli

26 mar 2014 - 23:38:43

Witam, czy Panie widzą pozycje tego dziecka w tym wiaderku ? Jak we wiaderku układa się jego kręgosłup ? jak ma przekrzywione nóżki?
Widać i to doskonale! To teraz najważniejsze.. Zupełnie nie rozumiem dlaczego ludzie dają się naciągać na takie ..., studiowałam fizjoterapie... aby sprzedawać takie coś wciska się ludziom, że ten mały człowiek w tym wiaderku czuje się jak w brzuszku. Czy ktoś przez chwile zastanowił się, że ten maluch postanawił wyjść na świat bo w tym brzuszku zwyczajnie zrobiło się za ciasno? Waiderko prezentowane przez Panią krzywdzi kręgosłup, nie daje swobody w odpowiednim układaniu nóżek, noworodek po 1 miesiącu może już mieć ćwiczenia stópek doprowadzające do tego aby trzymał je w odpowiedniej pozycji a nie zgięte do środka jak w tym śmiesznym wiaderku !
Proszę spróbować usiąść w wannie i wziąć kąpiel a potem w większej beczce i zastanowić się gdzie będzie wygodniej :)

tummy tub - wiaderko do kąpieli

27 mar 2014 - 08:08:16

Korzystając z wiaderka nie jesteś w stanie dokładnie umyć noworodka/niemowlaka - nie docierasz do wszystkich fałdów skóry, nie masz jak umyć pupki, problem z higieną okolic pępuszka, mycie głowy ...
Kąpiel w wanience ciepłej wody jest przyjemnością dla maluszka, może swobodnie się ruszać, prostować nóżki, kołysać w wodzie itd - to jest naturalna pozycja i naturalne odruchy.
Co do gąbki i innych materacyków - niestety są niehigieniczne (na tworzywach już po pierwszej kąpieli zaczynają mnożyć się bakterie i grzyby).
O wiele prostszym rozwiązaniem (często proponowanym przez położne) jest włożenie na dno wanienki zwykłej tetrowej pieluszki, którą po każdej kąpieli można wyprać i zdezynfekować poprzez wyprasowanie.
Jedynym plusem widerka jest zmniejszenie zużycia wody, ale czy nie warto wspólnie obserwować frajdę niemowlaka z kapieli... :-)
Jeśli masz wątpliwości, kup wiaderko i wanienkę-, wypróbuj na swoim maluszku i wtedy poznasz odpowiedź.

tummy tub - wiaderko do kąpieli

27 mar 2014 - 09:48:30

Cytat
anika4ever
Straszne!!! Dziecko w wiaderko. WTF

Dokładnie,coś strasznego.
Zawsze zastanawiałam się kto kupuje coś takiego,ale jak widać są chętni.
Czemu niby to ma służyć?

tummy tub - wiaderko do kąpieli

27 mar 2014 - 10:11:35

Cytat
misialinkaa
hej mamusie :))
mam pytanie do tych, które korzystają/ły z wiaderka do kąpieli Tummy Tub
jak długo Wasze dzieciaczki się w nich kąpały ? były zadowolone, a może u kogoś się nie sprawdziło ?

Używałam na wyjeździe i byłam zadowolona. Wygodne, mogłam sama wykąpać maluszka a on sam czuł się jak w brzuchu - woda i pozycja przypominają okres prenatalny.Wbrew pozorom można dokladnie dziecko umyć, mała nie płakała w nim co zdarzało się w zwykłej wanience. Pożyczyliśmy wiaderko od koleżanki której poleciła je położna ze szpitala .Malucha trapiły straszne kolki-wiaderko pomogło.

Cytat
monika_psujek
Co jest niehigienicznego w gąbce? przecież to noworodek, gąbkę się suszy dokładnie i nie sluży ona niewiadomo ile bo dziecko moment wyrasta.

To polecam poczytać skoro dla Ciebie gąbka jest taka higieniczna. Po każdym kąpaniu rozmnaża się w niej gro bakterii - powinna być co najmniej zlewana wrzątkiem a i tak nie pozbędziesz się wszystkiego.Rozumiem że bakterie są wszędzie ale dlaczego nie minimalizować zagrożenia ?

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

wszy w przedszkolu