Obecnie rozmawiamy o:

Syfilis?

gorący temat

Podnoszenie kwalifikacji

2 minuty temu

Sklep internetowy

46 minut temu

Biznes

50 minut temu

tabernakula sklep

godzinę temu

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

niezweryfikowana
Posty: 4.611
Ostrzeżenia: 1/5

w czym układacie malucha do snu?

13 paź 2013 - 10:31:12

chodzi mi o takiego malucha 0-6 miesięcy. Pajacyk i becik? Na boczku? i pielucha pod główkę na wypadek, gdyby się ulewało? Od kiedy zaczęłyście stosować śpiworki? (o ile stosowałyście)

w czym układacie malucha do snu?

13 paź 2013 - 10:46:50

Śpiworek od urodzenia, dziecko powinno spać bez poduszki. Nie chodzisz do szkoły rodzenia?

w czym układacie malucha do snu?

13 paź 2013 - 11:01:45

Nie każdy ma okazję chodzić do szkoły rodzenia,@majka51 po co pytasz z taką wyższością?
Mój synek zaczął spać w śpiworku dopiero jak miał 8 miesięcy,bo wcześniej okropnie tego nie lubił. Od urodzenia chodził spać w body na krótki rękaw,a na wierzch wygodny pajacyk,welurowy albo bawełniany,w zależności od temperatury w mieszkaniu.
Pod główkę możesz kupić maluszkowi poduszkę-klin,wykonaną z gąbki zachowującej sprężystość. Dziecku na pewno będzie wygodniej,a Ty będziesz miała pewność,że przez sen nic mu się nie stanie,nawet jeśli by mu się ulało.
Niektóre dzieci lubią spać w beciku albo ciasno owinięte pieluchą,bo podobno wtedy czują się bezpieczniej. Mój Grześ od początku cenił sobie niezależność i takie rozwiązanie nie wchodziły w rachubę;)

w czym układacie malucha do snu?

13 paź 2013 - 11:07:43

Nie rozumiem gdzie Ty widzisz wyższość?
Z tego co kojarzę Roksolana nie mieszka na końcu świata, więc do szkoły rodzenia miałaby dostęp, gdyby chciała - a myślę, że jak człek ma tego typu wątpliwości tuż przed porodem, to taka szkoła byłaby jak najbardziej przydatna ;)

niezweryfikowana
Posty: 4.611
Ostrzeżenia: 1/5

w czym układacie malucha do snu?

13 paź 2013 - 12:01:12

Cytat
majka51
Śpiworek od urodzenia, dziecko powinno spać bez poduszki. Nie chodzisz do szkoły rodzenia?
chodzę. W szkole nas uczono, ze spiworek dla noworodka sie nie nadaje i można go zakładać, kiedy dziecko układamy na pleckach, czyli kiedy przestaje ulewać i jest w stanie w razie potrzeby samo obrócić się na bok. Nawet notatki sprawdziłam - w 2 wykładach mam to samo - położnej i z pierwszej pomocy.

Pytam o zdanie praktykujące mamy, bo są różne opcje i chcę wybrać jak najlepszą



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-10-13 12:21 przez roksolana83.

w czym układacie malucha do snu?

13 paź 2013 - 12:29:44

Ja układałam małą w łóżeczku, raczej na boczku z pieluszką pod główką, bez becików i śpiworków, wolałam nie krępować ruchów. Leżała sobie bez podusi przykryta kołderką, bądź samym kocykiem i było dobrze. Nie odkopywała się, z niczym nie było problemu.

w czym układacie malucha do snu?

13 paź 2013 - 13:26:23

ja mialam szkole rodzenia pod blokiem i ani razu nie poszlam i jakos odchowalam corke bez wiekszych problemow bezksiazek itd :)

Moja cora chodzia spac w pajacyku przykryta byla kaderka a pod materac wkladalam poduszke zeby dziecko spalo plasko ale by glowka byla wyzej niekorzy klada pod lozeczko ksiazkii zeby dziecko nie spalo w pozomie

w czym układacie malucha do snu?

13 paź 2013 - 15:11:20

synek urodził się jesienią, więc na noc zakładałam mu body z krótkim rękawkiem i na to jakiś mięciutki bawełniany pajacyk, zawsze był przykryty kocykiem, później jak był troszkę starszy kołderką, pod główką zawsze miał pieluszkę i pod materac zawsze coś wkładaliśmy od strony główki, żeby była trochę wyżej bo ulewało mu się masakrycznie do około 6 miesiąca
śpiworek używaliśmy tylko kilka razy i to jak synek miał z 7-8 miesięcy, ja osobiście nie włożyłabym takiego maluszka nowo narodzonego w żadne śpiworki, no i synek zawsze spał na boku

tak jak pisze ewelina_panasiuk2 bez szkoły rodzenia też się da wychować dziecko, a jak się ma jakieś wątpliwości to wystarczy poczytać trochę broszurek, gazet, książek, artykułów albo właśnie zapytać na forum

w czym układacie malucha do snu?

13 paź 2013 - 15:47:52

Zapytałam o tę szkołę, bo pamiętam, że już zaraz rodzisz, a co raz to pytasz o rzeczy o które mi by nie przyszło do głowy pytać nawet zanim zaszłam w ciążę, a nie dlatego, że sądzę, że bez szkoły rodzenia nie da się wychować dziecka, hahaha, nie wiem skąd Wam się taki pomysł ubrdał ;)

Otóż sorry za to co teraz napiszę, ale nie radzę słuchać "praktykujących mam". Jeśli czegoś nie podpowiada Ci instynkt albo zdrowy rozsądek - pytaj specjalistów. Od "praktykującej mamy", niańki w dodatku, ja się kiedyś dowiedziałam, że niemowlaka należy krępować becikiem, więc wiadomo co sobie należy z takimi radami zrobić ;)

Owszem, zaleca się noworodka (jeśli ulewa) układać na boczku, jednak to nie znaczy że każde dziecko tak naprawdę śpi - moje przekręcało się od razu w nocy na plecy, bo to jednak bardziej fizjologiczna pozycja ;)
Jeśli dziecko ulewa można też podłożyć coś pod nogi łóżeczka, żeby główka była wyżej. Ważne, żeby dziecko spało na równym, tzn. bez poduszki - ze względu na kręgosłup i nie tylko.
Pierwsze słyszę, że noworodek nie może spać w śpiworku. Na pewno nie są natomiast zalecane kocyki, kołderki - ze względów bezpieczeństwa. Zresztą nie są one i tak szczególnie praktyczne przy dziecku, które się i tak rozkopuje. Nasza córka spała w czymś takim przez pierwszy miesiąc:
http://www.achica.pl/product.aspx?productid=752084
Potem w takim śpiworku, tylko bez rękawów.
Ale to i tak wszystko zależy od tego jaką masz temperaturę w mieszkaniu. Ważne, żeby dziecko miało swobodę ruchów i żeby spało na odpowiednim podłożu - odpowiedni materac, brak poduszki itd.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-10-13 15:48 przez majka51.

niezweryfikowana
Posty: 4.611
Ostrzeżenia: 1/5

w czym układacie malucha do snu?

13 paź 2013 - 20:30:39

Cytat
majka51
Zapytałam o tę szkołę, bo pamiętam, że już zaraz rodzisz, a co raz to pytasz o rzeczy o które mi by nie przyszło do głowy pytać nawet zanim zaszłam w ciążę, a nie dlatego, że sądzę, że bez szkoły rodzenia nie da się wychować dziecka, hahaha, nie wiem skąd Wam się taki pomysł ubrdał ;)

Otóż sorry za to co teraz napiszę, ale nie radzę słuchać "praktykujących mam". Jeśli czegoś nie podpowiada Ci instynkt albo zdrowy rozsądek - pytaj specjalistów. Od "praktykującej mamy", niańki w dodatku, ja się kiedyś dowiedziałam, że niemowlaka należy krępować becikiem, więc wiadomo co sobie należy z takimi radami zrobić ;)

Owszem, zaleca się noworodka (jeśli ulewa) układać na boczku, jednak to nie znaczy że każde dziecko tak naprawdę śpi - moje przekręcało się od razu w nocy na plecy, bo to jednak bardziej fizjologiczna pozycja ;)
Jeśli dziecko ulewa można też podłożyć coś pod nogi łóżeczka, żeby główka była wyżej. Ważne, żeby dziecko spało na równym, tzn. bez poduszki - ze względu na kręgosłup i nie tylko.
Pierwsze słyszę, że noworodek nie może spać w śpiworku. Na pewno nie są natomiast zalecane kocyki, kołderki - ze względów bezpieczeństwa. Zresztą nie są one i tak szczególnie praktyczne przy dziecku, które się i tak rozkopuje. Nasza córka spała w czymś takim przez pierwszy miesiąc:
http://www.achica.pl/product.aspx?productid=752084
Potem w takim śpiworku, tylko bez rękawów.
Ale to i tak wszystko zależy od tego jaką masz temperaturę w mieszkaniu. Ważne, żeby dziecko miało swobodę ruchów i żeby spało na odpowiednim podłożu - odpowiedni materac, brak poduszki itd.
co raz to pytam? to jest chyba mój drugi wątek na temat dziecka, jeśli nie pierwszy... czy ty mnie z kimś nie pomyliłaś? Co do spiworków, to własnie takie odradzano w szkole rodzenia - tzn do pewnego wieku.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-10-13 20:32 przez roksolana83.

w czym układacie malucha do snu?

13 paź 2013 - 21:55:59

my układaliśmy na pleckach bo lekarka kazała, bo jak na boku to problem z bioderkami potem...

w czym układacie malucha do snu?

13 paź 2013 - 23:33:59

Oj nieee, nie mylę Cię :) A czemu odradzali? I co w takim razie DOradzali?

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Nocniczkowe dylematy