Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

niezweryfikowana
Posty: 4.611
Ostrzeżenia: 1/5

kosmetyki dla niemowlaka

12 sie 2013 - 08:49:16

Witam, jestem na etapie kupowania kosmetyków dla niemowlaka. Z jakich korzystałyście/korzystacie i jakie polecacie? Jak waszym zdaniem powinna wyglądać taka wyprawka dla malucha?
i Jeśli chodzi o buteleczki tez będę wdzięczna za rady

kosmetyki dla niemowlaka

12 sie 2013 - 09:52:47

Ja wyznaję zasadę im mniej tym lepiej. Dlatego jedyne kosmetyki jakie używam dla mojej 7 miesięccznej córy od urodzenia to mydełko o oliwka Bambino i ewentualnie Sudocrem na odparzenia.

Póki co jestem bardzo zadowolona, mała nigdy żadnej wysypki i krosteczek nie miała wiec z czystym sumieniem mogę Bambino polecić.

kosmetyki dla niemowlaka

12 sie 2013 - 10:19:49

Ja również używałam i nadal używam Bambino i Nivea. Przetestowałam te wszystkie rossmanowskie cuda i wysuszały córce skórę, natomiast po Johansonie miała zaczerwienioną skórę i dostała wysypki (uczulenie) Panie w szpitalu mówiły, że dużo dzieciaczków jest uczulonych na kosmetyki z firmy Johnson ponieważ są za cięzkie i zbytnio ingerują w tak delikatną skórę....
-Sudocrem zawsze i wszędzie :)
-oliwka Bambino
-emolienty do kąpieli, mogą być z Ziajki(są tańsze)
-ewentualnie balsam do ciałka Nivea



kosmetyki dla niemowlaka

12 sie 2013 - 10:57:04

ja z kosmetykow dla dzidzi mialam plyn do kapieli OILATUM SOFT gdyz uwazam ze lepiej zapobiegac niz leczyc a czesto niemowlaki maja problemy skorne.(mam jeszcze jeden,moge tanio odsprzedac)
do pupy mialam sudocrem i BEPANTHEN-ostatni okazal sie rewelacyjny na odparzona pupe(jest drogi ale wydajny)-jeszcze w szpitalu na pupie corci (po chusteczkach) zrobil sie ogromny ropien,kilka smarowan bepanthenem i nie bylo sladu.
Do pudrowania pod paszki,szyjke uzywalam zwyklej zasypki ALANTAN.
Odkad dzidzia skonczyla pół roku uzywam NIVEA BABY do kapieli i SUDOCREM
dodam ze gdyby zdecydowala sie pani na oilatum i bepanthen-po jednym opakowaniu powinno spokojnie wystarczyc na pierwsze kilka miesiecy

niezweryfikowana
Posty: 4.611
Ostrzeżenia: 1/5

kosmetyki dla niemowlaka

12 sie 2013 - 15:20:46

dziękuję za wypowiedzi. A jeśli chodzi o zasypki? będę miała dziewczynkę i kilka razy słyszałam, że dobrze jest stosować zasypkę zamiast kremu do pupci i że to zmniejsza ryzyko infekcji



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-08-12 15:25 przez roksolana83.

kosmetyki dla niemowlaka

12 sie 2013 - 16:16:42

Zasypka zbiera się w fałdkach, może powodować odparzenia, krem raczej lepszy

kosmetyki dla niemowlaka

12 sie 2013 - 18:08:53

moja córa nigdy nie miała infekcji mimo że nie stosuje żadnej zasypki wiec nie doradze

kosmetyki dla niemowlaka

15 paź 2013 - 21:19:36

ja stosowałam do kąpieli emolienty Oilatum i Oilan Pod pampers Sudocrem. Szampon z Nivea. Jak była większa to Johnson Baby żel i balsam do ciała

zweryfikowana
Posty: 1.956
Ostrzeżenia: 1/5

kosmetyki dla niemowlaka

15 paź 2013 - 22:17:05

jeszcze w ciąży pisalam maile do rożnych firm ,dostalam wiele probek i to co sie sprawdzalo kupowalam,ale na dobra sprawe uzywalam tylko oliwke ,sudokrem i szampon bambino z kaczuszką:)
oliwka hipp i nivea najlepsze :)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-10-15 22:17 przez leniszcze.

kosmetyki dla niemowlaka

15 paź 2013 - 22:19:21

tak jak dziewczyny - niezastąpiona oliwka bambino i mydełko bambino, testowaliśmy wiele różności i zawsze wiernie wracam do bambino ;)
i na odparzenia też stosowałam sudocrem, ale na szczęście zdarzyło nam się to tylko 2 razy i moment po kłopocie

kosmetyki dla niemowlaka

15 paź 2013 - 22:43:28

Używam dla małej kosmetyki z nivea - mydełko, szampon i płyn do kąpieli 2 w 1, oliwka, krem pielęgnacyjny, mleczko nawilżające. Mam też krem na każdą pogodę z happy oraz sudocrem.

Jeśli chodzi o butelki to moim numerem jeden jest firma avent, ale też mam firmy nuk, lovi, tomme tippe oraz canpol babies.

niezweryfikowana
Posty: 20
Ostrzeżenia: 2/5

kosmetyki dla niemowlaka

26 paź 2013 - 12:37:31

Zdecydowanie jestem zwolenniczką Johnsona. Może dlatego, że w stanie wojennym do polskich kościołów najczęściej trafiały wyroby właśnie z tej firmy. Mama często to powtarza, że dzięki tym darom można było normalnie żyć i odpowiednio dbać o mnie gdy byłam mała :-)Dziś dla swojej pociechy kupuję je najczęściej tutaj .

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

elektr