Obecnie rozmawiamy o:

transportery taśmowe

26 minut temu

sprawdzony stomatolog

30 minut temu

sklep detailingowy

54 minut temu

kosmetyki samochodowe

godzinę temu

dresy na ulice

godzinę temu

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Drogie mamy

Własnie mam zamiar wybrać się do sklepów po parę rzeczy dla mojego przyszłego młodego.
Może to dla doświadczonych jest głupie pytanie , ale chciałam się dowiedzieć np. o kosmetyki pielegnacyjne.
Mam niby jakaś liste zrobiona ale chciałabym się dowiedzieć co najbardziej bedzie mi potrzebne.
Jaka firma lepsza Nivea dla niemowlaków czy JOHNSON'S® Baby a może jakaś inna ???
dodatkowo mam pytanie może tez dosyc durne , ale to moje pierwsze dziecko i kompletnie jestem w czarnej kropce :P
termometr kąpielowy dostanę w jakimś specjalnym sklepie dla dzieci czy może w aptece ?
Jeśli chodzi o pieluchy to jaki rodzaj najlepszy ??? Jaka firma ??? Jaki rozmiar dla niemowlaka ??
To wszystko zaczyna mnie trochę przerażać szczególnie ,ze nie wiem co gdzie i jak :) a chciałabym zeby wszystko było zapiete na ostatni guzik i pokoik juz do końca był gotowy ze wszystkimi detalami.

Proszę o nie wyśmiewanie mojej niewiedzy oraz o powstrzymanie sie z komentarzami " co z ciebie będzie za matka jak ty nie wiesz podstawowych rzeczy "

dziekuję :)

edit : ręczniczki jeszcze mnie interesuja - musza byc z jakiegos specjalnego materiału ??? Jak to z nimi jest ?



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-06-07 16:23 przez myszkins.

Witam
Pewnie że zawsze lepiej dopytać:)
ja używałam kosmetyków Bambino albo hipp
zacznij może od bambino-nie kupuj kilku różnych zastosuj jedną firmę nie mieszaj kosmetyków-zobaczysz jeśli dzidziuś nie będzie miał uczulenia możesz je stosować
jeśli chodzi o termometr do dostaniesz go w aptece ,w sklepie jakimś większym z asortymentem dla dzieci a nawet w hipermarketach-na allegro tez możesz kupić
pieluszki stosowałm pampersy -i jednak zawsze przy nich zostawałam -np. na huggies moja córcia miała uczulenie-i całą pupkę w krostki ale podobno te z biedronki Dada tez dziewczyny sobie chwalą-rozmiar 1 to jest chyba 4-9 kg jakoś taki przedział wagowy-:)
wrócę jeszcze do kosmetyków im prostrze w sensie im mniej różnych składników itd. dodatków tym lepsze:)

ręczniki są takie dla maluszków z takim kapturkiem na główkę
ale spokojnie możesz mieć normalny ręcznik tylko jakiś lepszy gatunkowo żeby był mięciutki nie szorstki bo ta skórka maluszka bardzo delikatna jest:)oczywiście rozmiar wiesz no troszkę większy niż mniejszy żeby dobrze owinąc maluszka:)

Niestety żadna , również doświadczona mama, nie może udzielić Ci jednoznacznie odpowiedzi na to pytanie. Wiele jest dobrych kosmetyków, ale to skóra maluszka zadecyduje, które będą dla niego odpowiednie.
Ja mam 4 letnią córcię i za kilka dni urodzę synka.
Dla córeczki kupiłam kosmetyki z Nivea Baby - jednak urodziła się z bardzo wysuszoną skórą, przez co przez pierwsze miesiące kąpałam ją w Oilatum .
Słynny płyn do kąpieli z Johnsona ją uczulił, a znam wiele mam, które go sobie bardzo chwalą.
Najlepiej na początek kup tylko podstawowe rzeczy, płyn do kąpieli - polecam jednak te z apteki bo na pewno nie zaszkodzą typu Oilatum, Oillan, Emoluim do tego oliwka i kremik na odparzenia (chociaż ja nie kupiłam żadnego bo dostałam tyle próbek od położnej, że na pół roku mi wystarczą Nivea baby, johnsons i sudocrem) szampon na początku nie będzie potrzebny chyba, że dzidziuś urodzi się z gęstymi włoskami.

Termometr dostaniesz np. w rossmanie, chociaż sądzę że w supermarkecie typu tesco też będą, nie jest on taki ważny, bo zazwyczaj po kilku kąpielach już na oko wiesz, jaka woda jest odpowiednia :)

Co do pieluszek, podobnie jak z kosmetykami. U nas akurat sprawdziły się firmy pampers, i jeżeli chodzi o ich jakość to bardzo polecam, wiem, że dużo osób poleca dadę lub babydream niestety moją córkę uczuliły i to tak, że wylądowałyśmy u lekarza. Radziłabym Ci kupić na początek tylko małą paczkę do szpitala i jedną do domu i jeżeli wszystko będzie ok, później dokupić następne, zresztą z doświadczenia wiem, że większość gości przychodzi właśnie z pampersami :)
Rozmiar zależy od tego ile maluszek waży wg. usg np. mój synuś jest duży ponad 4 kg, więc wzięłam tylko małą paczkę nr. 1 (2-5 kg) i drugą do domu już nr. 2 (3-6) :)

A to, że nie wiesz jest zupełnie normalne, ja tak samo byłam zagubiona przy pierwszym dziecku, zresztą teraz wcale nie lepiej, sporo się zmieniło w ciągu 4 lat.

Ręczniczki najlepsze są takie z kapturkiem, frotowe bawełniane, zazwyczaj rzeczy dla dzieciaczków mają atesty więc nie musisz się martwić :) Na początek wystarczą ok. 2 szt. :)

jesli chodzi o kosmetyki pielegnujace nikomu ie polecam johnson baby stukronie przerekalowane i za cięzkie
Ja bym na Twoim miejscu poprosiła o preparaty robione witaminowe czyli wit C , Wit A , wita a parafina
Sprawdzone od stu lat
lekarz dobry zna ecepturę z finas wydajne bezpieczne dla skóry , polecam z seri Oilatum wszystko do kąpieli
Teraz co 2 dziecko rodzi się z alergiami skórnymi gdzie nie daj sie porwac propagandzie reklamowej sczególnie Johnsona baby
Jesli chodzi o pieluchy my Uzywaliśmy Huggisów super w dobrej cenie na przemian z pieluchami DADA z Biedronki dla niemowlaka koszt mniejszy
Dobrze zaprzyjaźnic sie z szarym mydłem oj czemu sie nie docenia go a takie sparawdzone
jak najmniej używaj do mycia tyłka chusteczek nawilżonym dobrze dupke przemyc woda przegotowaną
ja mama już 20 letniego syna i z łezka w oku wspominam jakie braki były w sklepach a teraz jest wszystko a faszerują Nas chemią
a mam róniez 5 latka
moja sasiadka taka zwolenniczka zasypek firmowych do tyłak zdziwiła sie jak dałam robiony tłusty krem taki do lodówki gdzie moment tyłek zrobił zaogniony zbladł
pewnie w szpitalu dostaniesz takie próbki z kosmetykami sama zobaczysz jak działa
Ja to wyrzuciłam
jak jakieś pytania o receptury zapraszam na priv

Ja używałam kosmetyków Johnsons baby przy starszym i młodszym synku-akurat nie byli uczuleni. Do odparzeń sudocrem chociaż były sporadyczne. Dla starszego synka używałam pieluszek huggies a potem pampers bo miały elastyczne taśmy. Dla młodszego kupuję dada z biedronki i uważam, że w niczym nie ustepują pampersom. Termometr kupisz w kazdym sklepie z akcesoriami dla dzieci. A ręcznik najlepiej duży i z kapturkiem. Dla mnie najlepsze sa z ikei bo nie sa kwadratowe i małe jak większośc tylko duże prostokatne, można nimi otulic nawet duże dziecko.

Hej w przypadku mojej córki Johnson okazał się złym wyborem, jest uczulona na te kosmetyki i Pani w szpitalu powiedziała, że sporo dzieci również jest uczulone na te kosmetyki. Ale akurat Twoje nie musi być :) Ja postawiłam na Bambino i do tej pory (3 lata) jestem mu wierna.
Co do termometru to jak dla mnie zbędny gadżet, zawsze sprawdzałam wodę nadgarstkiem (oraz łokciem) i nigdy nie poparzyłam dziecka ani w zimnej wodzie się nie kąpało :P Od narodzin w szpitalu używałam pieluszek z Rosmana tych rosmanowskich i byly super, położne też chwaliły bo są szerokie i nóżki dziecko ładnie rozstawia (inne matki na sali jak to usyszały to też pokupiły he he)
Ręczniczki jak pisały mamy- duże, bawełniane z kapturkiem. Każda ma inne doświadczenia i każda da inną radę także przeanalizuj i wybierz najlepszą opcję dla siebie... sama zobaczysz co najlepsze jak dzidziuś będzie na świecie :D A i Sudocrem-to jest krem nad kremy, niezastąpiony.



Polecam tą stronę, dokładana analiza składu, aż dziw bierze co może być w kosmetykach, proszkach, itp., analizy dotyczą tez wilgotnych chusteczek i pieluch i wielu innych ...
http://www.srokao.pl/p/moje-analizy.html

Dziekuje dziewczyny za cenne rady na pewno się przydadzą :) bo też za jakis czas bedziemy mieli maleństwo w domu i znając życie zapewne nurtowałyby mnie podobne watpliwości tym bardziej ze to tez bedzie pierwsze dziecko nasze :)

Właśnie im prostszy skład tym lepszy kosmetyk. Dużo mam chwali sobie pampersy z Biedry- DaDa, ja również. Na Huggisy sporo dzieciaków ma uczulenie. Pampers wiadomo są super ale i drogie. Ja używałam na zmianę DaDa i Pampers :)

Sama za kilka dni zostanę świeżo upieczoną mamą i tak samo jak Ty miałam mętlik w głowie. Poradziłam się doświadczonych koleżanek plus położnej i mam teraz głowę spokojniejszą. Kosmetyki wybrałam firmy nivea, niektórzy też polecali hipp i jednocześnie odradzali Jonhsona bo podobno uczula. Pampersy zakupiłam oryginalne pampers nr 1 i 2 i tak samo chusteczki nawilżające tej samej firmy. Termometr kupisz w każdej aptece bądź w każdym sklepie z artykułami dziecięcymi. A ręczniki polecam z kapturkiem.

POLECAM do kapieli polecam Oilatum, Emolium, Oilan (ok 30zl) albo cos z emolientow (tylko w aptece/ew Allegro-tez apteki to sprzedaja), ewentualnie na tej samej zasadzie jest ZIAJKA natluszczajacy plyn do kapieli (12zl), ja stosuje naprzemian z Emolium, przy synku tez tak robilam, teraz przy corci jestem bardziej pewna stosowanych kosmetykow.
na pupe polecam ALANTAN masc (7zl), jest tanszy od Bepantenu (15zl) o polowe, ale jest naprawde super, natomiast sudocrem jest drogi i stosuje sie go na juz odparzona pupke (ja akurat po Alantnie nigdy nie mialam problemu z odparzeniami, a jak juz powstana mozna zasypac MAKA ZIEMNIACZANA i przemywac KROCHMALEM- lyzeczka maki ziemniaczanej+woda).
pieluszki pierwsze moga byc Pampersy NEWBORN i Dada1 z BIedronki, jednak wg mnie Dada2,3,4... juz sa za twarde-podobnie jak Haggisy, juz jak dzieciatko bedzie mialo 4kg i wiecej przezuc sie na SLEEP&PLAY pomaranczowe- TO JEST TO SAMO CO PAMPERS (bo produkowane przez pampers) tylko polowe tansze!
do przemywania pupy zwykla woda, badz husteczki nawilzane np. z Bedronki (chyba Dada) Sensitive, ja jestem z nich zadowolona:)
reczniczek na poczatek proponuje frotte z kapturkiem na glowke!
jesli chodzi o kremy NIVEA- niezbyt dobrze sie rozsmarowuje, a Johnson UCZULA bardzo czesto. stosuj Emolium- napewno nie zaszkodzi!

Dziewczyny nawet nie wiecie jak mi pomogłyście :)
jutro uderze po sklepach :)
mam pytanie bo dzis byłam w rossmanie i oglądałam płyny Johnsona właśnie i na nich nie ma napisane od , którego miesiąca mozna stosować . Czyli znaczy ,że od pierwszego dnia już ????

Stałam jak ta sierota w tym sklepie dziś :P
mam cały zeszyt z notatkami co potzeba i wszystko zaczerpniete z for internetowych :P



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-06-07 20:07 przez myszkins.

ja jestem wierna Bambino:) wychowałam na tym swoją dwójkę a są to kosmetyki znane od lat sprawdzone i nie uczulają. Jeśli chodzi o pampersy to przez pierwsze 3 msc używałam przy maluszkach oryginalne z Pampersa. Nie polecam jedynie tej wersji z siateczką, która ma chronić dziecko przez wilgocią- siateczka przyklejała się do pupy dziecka i odparzała. Potem używałam pampersów z biedronki tak samo chusteczek. Z kosmetyków polecam emolium- lub jego odpowiedniki- są świetne do kąpieli- natłuszczają ciałko, niwelują wszelkie wypryski.

Na odparzenia:
- zapobiegawczo Lipokrem i jemu podobne, na bazie wazeliny
- lekkie odparzenia kremy z cynkiem np. sudokrem
- duże odparzenia thormentiol
Na co dzień nie używajcie kremów z cynkiem, ponieważ wysuszają skórę! A skóra niezależnie od wieku ma być nawilżona.

Z kosmetykami, pieluszkami, chusteczkami itp. jest tak, że co dziecko to inaczej. Młodą produkty DADA uczulały i od razu powodowały odparzenia. Znam dzieci, które mają uczulenie na pampersy, inne na huggiesy.

Czytajmy skład, wszystkiego co kupujemy.
Im bardziej naturalne produkty, tym bezpieczniejsze.

myszkins jak chcesz to wejdź sobie na stronkę johnsona i zamów darmowe próbki kosmetyków, przetestuj czy są dobre. Mi przyszły jakieś 2 tyg.od zamówienia. Ale mówię one często uczulają, są za ciężkie, zbyt ingerują w taką wrażliwą skórkę. One są od pierwszego dnia życia.



Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

soda oczyszczona