Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Jak odratować piersi po karmieniu?

10 maj 2013 - 17:18:53

http://forum.gazeta.pl/forum/w,32203,134584760,134585824,Re_Zanik_gruczolu_piersiowego_po_ciazy.html

Jeśli masz zastrzeżenia co do jędrności swoich piersi, spróbuj przez pełny miesiąc:
1. spać w staniku (wygodny, luźny pod biustem, może być przymały w miskach - chodzi jednak o to, żeby przytrzymał biust) - to jest najważniejszy punkt programu
2. chodzić w dzień zawsze w dobranym staniku (lista sklepów, które służą szeroką rozmiarówką, a nieraz fachową pomocą, jest TUTAJ).
3. w diecie miej białko zwierzęce (ryby, chude białe mięso, oliwę z oliwek, mnóstwo warzyw i trochę owoców zawierających witaminę C)
4. pływać
5. stosować zimny prysznic na piersi
6. wcierać w piersi różne kosmetyki (wszystko jedno jakie, byle wcieranie trwało parę minut, a nie kończyło się po zapaćkaniu skóry preparatem)



Cytat
666kasja
według brafiterki z Triumpha to 85DD(jestem po prostu grubsza, ale biust ten sam jak dla mnie).
"Brafitting w Triumphie" to jest oksymoron. Tam ani nie ma odpowiedniego wyboru rozmiarów, ani obsługa nie ma zielonego pojęcia o doborze staników (i nic dziwnego, bo jak można dobierać gdy brak 70% rozmiarówki?). Mogę się niemal założyć, że nie powinnaś nosić ani 85 ani DD tylko sporo mniejszy obwód z większą miską.

Jak odratować piersi po karmieniu?

10 maj 2013 - 20:37:09

Oj ja karmiłam krótko bo w październiku urodziłam synka a na sylwestra już był praktycznie karmiony mlekiem modyfikowanym. Ja bardzo chciałam karmić,ale mały strasznie ulewał i doktor kazała mieszać mleko i jak poczuł butelkę to już piersi nie chciał i ja straciłam niestety pokarm. Miałam też małe B ,ale były napięte i jak dla mnie idealne a teraz mam niby B,ale powiedziałabym ,że to duże A. Skóra mi obwisła z góry w sensie ,że piersi nie są już wypełnione jak wcześniej tylko jest sama skóra przez co straciły na wyglądzie:( nie umiem ich postawić do porządku i chyba już się niestety nie da taka uroda. Taki los kobiet

Jak odratować piersi po karmieniu?

12 maj 2013 - 14:31:44

Czytam i czytam i z każym nowym postem ogarnia mnie coraz wieksze przerazenie. Jeszcze nie karmie, rodze we wrzesniu dopiero. Mialam nadzieje zed moze sa jaies wyjatki... jak to mowia, nadzieja umiera ostatnia. Przed ciaza mialam male b, teraz ... hm.. C. Liczylam ze nie bedzie tak zle, ale chyba czas zejsc na ziemie :(

Jak odratować piersi po karmieniu?

12 maj 2013 - 16:14:41

hmm mamusie nie panikujcie ;) ważne że mamy swoje zdrowe piersi:)
ja jestem po dwuch ciążach i jeszcze karmię i widzę że są inne niż były przed ciażą ale cóż tak już musi być i wiem że lepiej nie będą wygladały
ale WIEM ŻE SĄ ZDROWE I TYLKO TO SIE LICZY :)

Jak odratować piersi po karmieniu?

12 maj 2013 - 17:13:00

1 dziecko karmiłam 3 msc, 2 ok. 2 msc a 3 było na butli od początku - zwisów nie mam, są normalne - bez braków ;)

Może to kwestia rozmiaru 85B w porywach czasem na C ale jest jędrność i jest ok :)

Jak odratować piersi po karmieniu?

20 maj 2013 - 22:16:28

Cytat
Darmoszka
1 dziecko karmiłam 3 msc, 2 ok. 2 msc a 3 było na butli od początku - zwisów nie mam, są normalne - bez braków ;)
Gdybym ja karmiła tak krótko, to pewnie też nie miałabym teraz problemu ze "zwisami", bo moje piersi poczuły siłę grawitacji dopiero niedawno :) a karmię już ponad 5 mies.

Ale kobitki, nie załamujcie się. :) Robimy to dla naszych dzieci. Ja gdybym mogła cofnąć czas to i tak karmiłabym dziecko piersią, bo nie urodziłam cielaka żeby pił mleko od krowy tylko człowieczka i tyle w temacie. :) Dlatego kompletnie nie mogę zrozumieć takiego braku poczucia opiekuńczości nad swoim dzieckiem kiedy kobieta wybiera karmienie butlą ze względu na wygląd swojego biustu. Ale może nie powinnam poruszać tutaj takich rzeczy, bo odbiegam od tematu. ;)

niezweryfikowana
Posty: 370
Ostrzeżenia: 2/5

Jak odratować piersi po karmieniu?

24 wrz 2013 - 09:42:34

no niestety, czy się nam to podoba czy nie to jednak po ciąży nasze ciało się zmienia. Szczególnie jak się ma dość okazały biust to istnieje większe prawdopodobieństwo, że będzie on wisiał. A jeśli chodzi o sposoby, jak sprawić, żeby wróciły do normy jest chyba ich lifting, czyli podniesienie, a super ten zabieg wykonuje doktor Piotr Osuch, naprawdę biuścik po zabiegu wygląda prawie tak jak przed ciążą.

Jak odratować piersi po karmieniu?

24 wrz 2013 - 11:15:42

Ja karmię już 3 m-ce co jak dla mnie jest wielkim sukcesem bo przy córce szybko się poddałam, wyglądam jak karykatura. Kilogramy pociążowe (aż 7) spadły mi błyskawicznie - noszę rozmiar 32/34 za to rozmiar mojego stanika to E. Ostatnio podeszła do mnie jakaś lala i pyta gdzie robiłam "cycki" i czy bardzo bolało... Minimalnie się zmniejszają, ale dosyć powolnie. Boję się właśnie, że jak skończę karmić - zamierzam do ok roku po prostu obwisną.
Po pierwszej ciąży z też ogromnego rozmiaru (przytyłam aż 40 kg) spadły do 60A ale były ok, nie obwisłe no ale nie karmiłam długo.

Jak odratować piersi po karmieniu?

05 lut 2014 - 14:10:32

z A w ciąży zrobił mi się D! Karmiłam 1,5 roku, ale niedługo po porodzie wróciłam do regularnych wizyt na basenie (w tym sauna) i jest super :)
Żaba poprawia wygląda biustu. Poza tym pompki (mogą być na kolanach) z rękami szeroko i w leżeniu na plecach ćwiczenia z butelkami - leżysz w pozycji krzyża i łączysz ręce nad głową.

Jak odratować piersi po karmieniu?

05 lut 2014 - 14:53:06

Ja karmiłam 7 miesięcy i po zakonczeniu piersi nie były tragiczne. Oczywiście skóra nie jest juz tak jędrna jak przed ciążą, ale tragedii nie ma. Teraz jestem w drugiej ciąży i wiem, że kolejne rozciągnięcie już nie zrobi im dobrze :D Wolę cały czas używam kremów do biustu, śpię w staniku żeby w nocy też były uniesione i skóra nie rozciągała się. Na razie nie jest źle choć są większe. Po ciąży już na pewno żadnych staników przeznaczonych do karmienia tylko od razu dobrze dobrany biustonosz i kremy do biustu. Z rozstepami nigdy nie miałam problemu, ani w pierwszej ciąży ani teraz. Niestety kobietki coś za coś ;) Ja nie zamieniła bym córci na ładny biust i tym się pocieszam hehe Za 3 miesiące znów bede karmiła, czas pokaże co to zrobi z moim biustem :)

Jak odratować piersi po karmieniu?

06 lut 2014 - 02:59:31

Cytat
Mija84
Po ciąży już na pewno żadnych staników przeznaczonych do karmienia tylko od razu dobrze dobrany biustonosz i kremy do biustu.


A czemu zakładasz, że stanik do karmienia nie może być dobrze dobrany? :) Przecież można je kupić w takiej samej szerokiej rozmiarówce, jak wszystkie inne, choćby u Ewy Michalak czy w Comeximie. I można sobie dowolny zwykły biustonosz w kwadrans przerobić na "karmnik", instrukcja na Stanikomanii i Lobby Biuściastych (w niektórych sklepach też jest taka usługa przy zakupie).

Jak odratować piersi po karmieniu?

06 lut 2014 - 09:11:25

Bo nie są one na ogól usztywniane :/ tylko miękkie, a to już nie formuje dobrze biustu. A jak mam kombinowac z przerabianiem to wolę kupić dobry stanik i tez można bez problemu karmić. Miesiąc używałam stanika typowo do karmienia i właśnie z obawy o biust zmieniłam na normalny i karmiłam jeszcze pół roku. Teraz nie bede używała stanika typowo do karmienia.
A już nie noszenie w ogóle stanika (jak kilka moich koleżanek) bo w domu szybciej i łatwiej to w ogóle dla mnie masakra na własne życzenie o.O

Jak odratować piersi po karmieniu?

06 lut 2014 - 18:02:14

Czekaj, bo już całkiem nie rozumiem ;) Przecież miękki stanik na fiszbinach normalnie i świetnie "formuje" biust, czy to jest "karmnik" czy zwykły, tylko właśnie musi być dobrej firmy i dobrze dobrany :)

Ty chyba mylisz szmatki do karmienia z sieciówek czy jakiegoś Canpolu (tu się zgadzam, to się nie nadaje do niczego, nawet do spania w tym)z czymś takim (fotka na żywym biuście):

www.balkonetka.pl/katalog/bra/effuniak-ewa-michalak-karmnik-km-biszkopty

Z bezfiszbinowych jak już to Cake czy Hotmilk ewentualnie.

Ale fakt, w zwykłych też można przeważnie wygodnie karmić :)

Jak odratować piersi po karmieniu?

06 lut 2014 - 19:09:44

Cytat
takaona
Czekaj, bo już całkiem nie rozumiem ;) Przecież miękki stanik na fiszbinach normalnie i świetnie "formuje" biust, czy to jest "karmnik" czy zwykły, tylko właśnie musi być dobrej firmy i dobrze dobrany :)

Ty chyba mylisz szmatki do karmienia z sieciówek czy jakiegoś Canpolu (tu się zgadzam, to się nie nadaje do niczego, nawet do spania w tym)z czymś takim (fotka na żywym biuście):

www.balkonetka.pl/katalog/bra/effuniak-ewa-michalak-karmnik-km-biszkopty

Z bezfiszbinowych jak już to Cake czy Hotmilk ewentualnie.

Ale fakt, w zwykłych też można przeważnie wygodnie karmić :)
No wiele dziewczyn kupuje zwykłe staniki do karmienia, widziałam na własne oczy w szpitalu :) Ja wole staniki usztywniane, nie miękkie. Jakiś czas nosiłam miękkie, dobrych firm, ale zrezygnowałam. Zauważyłam że piersi w usztywnianych wyglądają o wiele lepiej ;)

niezweryfikowana
Posty: 38
Ostrzeżenia: 2/5

Jak odratować piersi po karmieniu?

04 kwi 2019 - 10:24:54

No własnie sama mam ten problem. Po karmieniu wygląd biustu znacznie sie pogroszył, poza tym pojawiły mi się rozstępy. O ile w przypadku rozstępów jakaś nadzieja jest bo znajoma chwaliła sobie zabiegi laserowe i się do nich przymierzam to czy jest jakaś realna metoda na poprawienie wyglądu biustu? Ale nie za pomocą chirurgicznych zabiegow bo ich chciałąbym uniknąć ( boję się takich rzeczy) ale najlepiej za pomocą naturalnych sposobów.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Ciąża - zapobieganie i niwelowanie obecnych rozstępów