Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Jak odratować piersi po karmieniu?

10 maj 2013 - 11:06:44

Zawsze miałam ładny biust i ogólnie mówiąc nie miałam czego się wstydzić. W trakcie ciąży piersi urosły mi niesamowicie, musiałam zmienić staniki i pojawiły się rozstępy, ale jakoś specjalnie mnie to nie martwiło, bo teraz już rozjaśniały i są widoczne dopiero po przyjrzeniu się. Ale do rzeczy... Karmię piersią już 5 miesięcy przez co piersi wyglądają co najmniej nieciekawie i są mniejsze niż kiedykolwiek :/ Problem tzw zwisów pojawił się jakieś 2 mies temu, bo na początku wyglądały normalnie. Wiem, że istnieje masa kremów, jakieś specjalne ćwiczenia itd., ale czy mogłybyście podzielić się własnymi doświadczeniami w tym temacie? Czy któraś z was zna jakieś sprawdzone sposoby na polepszenie wyglądu piersi po karmieniu? Chciałabym karmić syna co najmniej do roczku i zastanawiam się czy takie długie karmienie będzie wpływało na formę biustu źle czy może lepiej, bo wyczytałam gdzieś coś takiego - "Natura zaprogramowała nas na dwuletni cykl laktacyjny [...] Skrócenie okresu laktacji sprawia, że zostaje zakłócony naturalny cykl powrotu do dawnej sylwetki, a tym samym skóra piersi, które wciąż są przygotowane do gromadzenia mleka, nadal pozostaje rozciągnięta". Sama nie wiem...
Kobitki, podzielcie waszymi doswiadczeniami. :)

Jak odratować piersi po karmieniu?

10 maj 2013 - 11:17:39

ja niestety swoich nie potrafiłam przywrócić do przyzwoitej formy przed ciążą miałam małe B w czasie ciąży i po ogromne D karmiłam bardzo krótko i zostały mi w rozmiarze C jednak już nie takie jędrne jak przed, niestety grawitacja dała o sobie znać i zostały niestety "zwisy" już nie wspomnę ze są całe w rozstępach a stosowałam wszystko co było możliwe od początku ciąży jak i po kremy, ćwiczenia (oczywiście po ciąży )itp niestety nic to nie dało wylewają mi się z biustonosza,teraz jestem w 2 ciąży i już noszę D a to początek no ale cóż :) być może to wszystko zależne od ciała,skóry kobiety, sama chętnie poczytam inne opinie, doświadczenia mam ;)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-05-10 11:18 przez palla28.

Jak odratować piersi po karmieniu?

10 maj 2013 - 12:15:23

moje przed ciążą były idealne pomimo nawet tego, że różniły się minimalnie wielkością i było to małe B, a teraz jest tragedia, ale ja już straciłam wiarę, że kiedyś jeszcze będą ładniejsze ;C

Jak odratować piersi po karmieniu?

10 maj 2013 - 12:22:20

Nie pocieszacie mnie... :/ A jak długo karmiłyście?

Jak odratować piersi po karmieniu?

10 maj 2013 - 12:24:04

Ja karmiłam 2 i pół roku a mój biust jest po prostu obwisły.. Luźny...bardzo źle mi się dobiera teraz biustonosze.
Okropieństwo normalnie. Sama się dowiem z chęcią jak obwisły biust zamienić znów w normalny..

Jak odratować piersi po karmieniu?

10 maj 2013 - 12:31:17

ja karmiłam 3 tygodnie nie dałam rady więcej choć chciałam długo niestety nie mogłam dłużej ;(

czarna1609 dokładnie ciężko jest dobrać biustonosz :(



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-05-10 12:31 przez palla28.

Jak odratować piersi po karmieniu?

10 maj 2013 - 12:34:21

po karmieniu to piersi po prostu sa takie miękkie i wyskakuja normalnie z biustonosza ..

Jak odratować piersi po karmieniu?

10 maj 2013 - 12:41:30

u mnie tak samo, przed ciaza miałam duze B, w czasie ciazy C i zrobiły mi sie troszke rostepy, mimo ze uzywałam specjalnych kosmetyków(ale na szczescie teraz rostepy sa mało widoczne!) karmiłam piersia rok, poniewaz stwierdziłam ze zdrowie i dobro dziecka jest wazniejsze niz moj biust(zreszta nie spodziewałam sie az takiej roznicy w moim biuscie:(, pod koniec karmienia piersią stawały sie mniejsze, bardziej obwisłe i mniej jędrne:(, a teraz wygladaja duzo gorzej niz przed ciazą i nie wiem czy jest jeszcze jakis sposób na to zeby przynajmniej troszke poprawic ich wyglad, obawiam sie ze chyba nie! kremy raczej nie pomoga! pozostaje przyzwyczaic sie do nowego gorszego ich wygladu!
Ale wiem ze gdybym miała wybierac jeszcze raz to nie zrezygnowałam bym z karmienia piersia przez dłuzszy czas, bo to naprawde ma duzy wpływ na dziecko.

Jak odratować piersi po karmieniu?

10 maj 2013 - 13:13:30

Z perspektywy czasu mogę powiedzieć, że po pierwszej ciąży piersi mi wróciły do formy po kilku latach! Co prawda z C zeszłam na B, ale były całkiem ładne! Fakt miałam rozstępy, ale piersi nie były jakoś strasznie obwisłe! Teraz jestem po drugiej ciąży, z przerwą pomiędzy dziećmi 13lat i już jest troszkę gorzej bo nie są już takie jędrne. Ponownie wylądowałam na standardowym B, ale według brafiterki z Triumpha to 85DD(jestem po prostu grubsza, ale biust ten sam jak dla mnie). Większym problemem dla mnie jest tarczyca, zatrzymywanie wody i ogólna opuchlizna łącznie z niemożnością noszenia obrączki(2lata po porodzie)! Staniki dobieram całkiem nieźle, ale raczej te droższe, niegombkowane!



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-05-10 13:14 przez 666kasja.

Jak odratować piersi po karmieniu?

10 maj 2013 - 13:17:56

po 3 latach troche wrcają do normy i rozstępy znikły



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-05-10 13:18 przez mycholka.

Jak odratować piersi po karmieniu?

10 maj 2013 - 13:29:41

a czy ktos zna jakis dobry sposób na poprawę wygladu biustu?

Jak odratować piersi po karmieniu?

10 maj 2013 - 13:34:56

Ja przed ciążą miałam 70B, w ciąży 80D a po ciąży wróciły do 70B i nie było żadnego problemu.
Po drugiej ciąży było już gorzej bo zrobiły się obwisłe i z rozstępami, teraz jestem 1,5 roku po urodzeniu drugiego dziecka i jestem zadowolona od czasu gdy zaczęłam używać plastrów antykoncepcyjnych, teraz mam ładne kształtne i z prawie niewidocznymi już rozstępami 70D :)

Jak odratować piersi po karmieniu?

10 maj 2013 - 14:00:35

sa takie proste ćwiczenia wiem że pomagają bo kremy stosowałam jeden ale nic to nie daje rozstępy same zniknęły choć nie wiem jakim cudem bo na nogach tylko stały się bledsze

Jak odratować piersi po karmieniu?

10 maj 2013 - 14:39:11

Może rozstępy na piersiach znikają tak łatwo, bo ja np. miałam takie niteczki, tzn rozstępy były drobne, ale za to gęsto wysypane, a z kolei na nogach czy brzuchu wychodzą takie bardziej głębokie. W czasie ciąży nie dostałam rozstępów na brzuchu ale z tego co widziałam u koleżanek to takie odnoszę wrażenie. :)

zweryfikowana
Posty: 490
Ostrzeżenia: 1/5

Jak odratować piersi po karmieniu?

10 maj 2013 - 14:44:25

Ja miałam podobny problem - już przed ciążą miałam spory biust, w ciąży urósł okrutnie i pojawiły się pierwsze rozstępy... Wcześniej miałam bardzo ładny, jędrny biust i choć liczyłam się z utratą jędrności, to jednak przerażała mnie wizja "zwisów":-/ Mnie przed tym uchroniła po prostu odpowiednia bielizna:-) Jak tylko pojawiły się pierwsze rozstępy to wybrałam się do salonu, gdzie stanik dobrała mi braftiterka. Okazało się, że noszę 80H (!!!!). Karmiłam rok, właśnie minął rok od skończenia karmienia i o dziwo, jest nieźle. Tzn. piersi są mniej jędrne, ale nadal widzę, że wracają do siebie i skóra jeszcze się poprawia . Ale przede wszystkim - nie mam rozstępów:-) Te, co zdążyły się pojawić zbladły zupełnie (nawet nie mogę ich znaleźć), a nowe się nie pojawiły. W tej chwili noszę 75F i nadal czuję, że chyba się zmniejszają. Dziewczyny, polecam więc inwestycję w dobrze dobrany stanik:-)

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Ciąża - zapobieganie i niwelowanie obecnych rozstępów