Obecnie rozmawiamy o:

dresy na ulice

gorący temat

Syfilis?

dzisiaj o 18:41

Otwarcie własnej kawiarni

dzisiaj o 15:49

Zapalenie pęcherza

dzisiaj o 14:07

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Pielęgnacja kikuta

16 kwi 2013 - 19:47:47

Witam ;)
Chcę wybrać się na ostatnie zakupy dla malucha, ale wciąż nie mogę zdecydować się czym najlepiej pielęgnować kikut ? Czego wy używałyście ?

Pielęgnacja kikuta

16 kwi 2013 - 19:52:55

rozcienczony spirytus z woda uzywalam 4lata temu ,teraz rodze w czerwcu i tez tak bede robic mimo iz kolezanka rodzila w grudniu i zalecali w szpitalu wode z mydlem jednak sama stwierdzila ze pepek nie ladnie sie goi .Nie ma to jak cos oczyszczajacego i wysuszajacego



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-04-16 19:53 przez niunka221.

Pielęgnacja kikuta

16 kwi 2013 - 19:54:00

My mieliśmy gaziki ze spirytusem LEKO, smarowałam dwa razy dziennie. Po 9 dniach kikut odpadł :)

Pielęgnacja kikuta

16 kwi 2013 - 19:55:22

Gaziki ze spirytusem:) Kupisz w aptece,opakowanie kosztuje kilka zł:)

Pielęgnacja kikuta

16 kwi 2013 - 20:03:44

Dzieki za rade ;)

Pielęgnacja kikuta

16 kwi 2013 - 20:31:33

my do pielęgnacji używaliśmy octenisept . Wszystko pięknie się wygoiło .

Pielęgnacja kikuta

16 kwi 2013 - 20:33:36

Ja urodziłam tydzień temu i używam na pępuszek Octenisept. Jest to preparat antybakteryjny który można używać i na pępuszek u niemowlaka jak i również na ranę po cesarce jaki na krocze. Ma wszelakie zastosowanie.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-04-16 22:58 przez annaklementowska.

Pielęgnacja kikuta

17 kwi 2013 - 13:24:21

A ten octenisept w jakiej jest cenie ? i wgl czy duzo tego potrzeba bo widzialam na internecie nawet litrowe opakowania.

zweryfikowana
Moderator
Posty: 15.658

Pielęgnacja kikuta

17 kwi 2013 - 14:22:21

tylko i wyłacznie octenisept. Córkę rodziłam ponad 6 lat temu i wtedy smarowało się jeszcze spirytusem ale teraz się od tego odchodzi. Synka rodziłam dwa lata temu i wtedy już używano Octeniseptu. I mogę z czystym sercem potwierdzić, że Octenisept jest lepszy, wszystko się szybciej goi, nic się nie ślimaczy. Synek pępek miał zagojony już parę dni po porodzie.

a wystarczy kupić najmniejsze opakowanie bodajże 50ml, to jest koszt coś ok 25zł (czasami w promocji nawet mniej) ale to wystarcza na bardzo długo i tak jak wyżej powiedziano ma szerokie zastosowanie - na skaleczenia, otarcia, rany, rany na przekłuciach, itp.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-04-17 14:24 przez martischa.

Pielęgnacja kikuta

17 kwi 2013 - 14:46:04

7lat temu spirytus i było ok, wszyscy tak robili. Dziś w szpitalach zaleca się octenisept. Przyznam, że podchodziłam do tego sceptycznie na zasadzie "dzis zalecaja to a jutro cos innego w zależności jaka firma farmaceutyczna im płaci". Używałam jednak octeniseptu przy drugim dzieciątku. Kikut odpadł po 4 dobie. jest bardzo wygodny-tylko trzeba poczekac po psiknięciu az wyschnie.Do tej pory jak komus z nas wyskoczy jakaś krostka to hasło "pryśnij octeniseptem". Zreszta zobaczysz, na porodówce wszystkie położne i pielęgniarki lataja z octeniseptem w takich dużych butlach i wszystko nim psikaja, rany krocza, odparzenia, wszystko :)napewno ci się przyda, ja używam np do odkażania obcinarek do paznokci dla małego i takich tam



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-04-17 14:46 przez anna178.

Pielęgnacja kikuta

17 kwi 2013 - 16:34:04

Ja mam Octenisept w butelce 50ml kosztował mnie 22 zł. ale uważa za bardzo dobry zakup. Tak jak juz pisałam ma wszelakie zastosowanie. Ja osobiście używam na krocze i pępuszek.

Pielęgnacja kikuta

17 kwi 2013 - 16:46:58

u nas kikut pryskany octeniseptem odpadł po 7 dniach jeszcze w szpitalu , a pózniej w domu pryskałam i wycierałam normalnie gazikiem tak samo położne robiły

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Maść z mocznikiem na rozstępy