Obecnie rozmawiamy o:

dresy na ulice

gorący temat

Sklep internetowy

27 minut temu

Biznes

31 minut temu

tabernakula sklep

50 minut temu

zakupy internetowe

godzinę temu

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Pielęgnacja kikuta

16 kwi 2013 - 19:47:47

Witam ;)
Chcę wybrać się na ostatnie zakupy dla malucha, ale wciąż nie mogę zdecydować się czym najlepiej pielęgnować kikut ? Czego wy używałyście ?

Pielęgnacja kikuta

16 kwi 2013 - 19:52:55

rozcienczony spirytus z woda uzywalam 4lata temu ,teraz rodze w czerwcu i tez tak bede robic mimo iz kolezanka rodzila w grudniu i zalecali w szpitalu wode z mydlem jednak sama stwierdzila ze pepek nie ladnie sie goi .Nie ma to jak cos oczyszczajacego i wysuszajacego



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-04-16 19:53 przez niunka221.

Pielęgnacja kikuta

16 kwi 2013 - 19:54:00

My mieliśmy gaziki ze spirytusem LEKO, smarowałam dwa razy dziennie. Po 9 dniach kikut odpadł :)

Pielęgnacja kikuta

16 kwi 2013 - 19:55:22

Gaziki ze spirytusem:) Kupisz w aptece,opakowanie kosztuje kilka zł:)

Pielęgnacja kikuta

16 kwi 2013 - 20:03:44

Dzieki za rade ;)

Pielęgnacja kikuta

16 kwi 2013 - 20:31:33

my do pielęgnacji używaliśmy octenisept . Wszystko pięknie się wygoiło .

Pielęgnacja kikuta

16 kwi 2013 - 20:33:36

Ja urodziłam tydzień temu i używam na pępuszek Octenisept. Jest to preparat antybakteryjny który można używać i na pępuszek u niemowlaka jak i również na ranę po cesarce jaki na krocze. Ma wszelakie zastosowanie.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-04-16 22:58 przez annaklementowska.

Pielęgnacja kikuta

17 kwi 2013 - 13:24:21

A ten octenisept w jakiej jest cenie ? i wgl czy duzo tego potrzeba bo widzialam na internecie nawet litrowe opakowania.

zweryfikowana
Moderator
Posty: 15.658

Pielęgnacja kikuta

17 kwi 2013 - 14:22:21

tylko i wyłacznie octenisept. Córkę rodziłam ponad 6 lat temu i wtedy smarowało się jeszcze spirytusem ale teraz się od tego odchodzi. Synka rodziłam dwa lata temu i wtedy już używano Octeniseptu. I mogę z czystym sercem potwierdzić, że Octenisept jest lepszy, wszystko się szybciej goi, nic się nie ślimaczy. Synek pępek miał zagojony już parę dni po porodzie.

a wystarczy kupić najmniejsze opakowanie bodajże 50ml, to jest koszt coś ok 25zł (czasami w promocji nawet mniej) ale to wystarcza na bardzo długo i tak jak wyżej powiedziano ma szerokie zastosowanie - na skaleczenia, otarcia, rany, rany na przekłuciach, itp.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-04-17 14:24 przez martischa.

Pielęgnacja kikuta

17 kwi 2013 - 14:46:04

7lat temu spirytus i było ok, wszyscy tak robili. Dziś w szpitalach zaleca się octenisept. Przyznam, że podchodziłam do tego sceptycznie na zasadzie "dzis zalecaja to a jutro cos innego w zależności jaka firma farmaceutyczna im płaci". Używałam jednak octeniseptu przy drugim dzieciątku. Kikut odpadł po 4 dobie. jest bardzo wygodny-tylko trzeba poczekac po psiknięciu az wyschnie.Do tej pory jak komus z nas wyskoczy jakaś krostka to hasło "pryśnij octeniseptem". Zreszta zobaczysz, na porodówce wszystkie położne i pielęgniarki lataja z octeniseptem w takich dużych butlach i wszystko nim psikaja, rany krocza, odparzenia, wszystko :)napewno ci się przyda, ja używam np do odkażania obcinarek do paznokci dla małego i takich tam



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-04-17 14:46 przez anna178.

Pielęgnacja kikuta

17 kwi 2013 - 16:34:04

Ja mam Octenisept w butelce 50ml kosztował mnie 22 zł. ale uważa za bardzo dobry zakup. Tak jak juz pisałam ma wszelakie zastosowanie. Ja osobiście używam na krocze i pępuszek.

Pielęgnacja kikuta

17 kwi 2013 - 16:46:58

u nas kikut pryskany octeniseptem odpadł po 7 dniach jeszcze w szpitalu , a pózniej w domu pryskałam i wycierałam normalnie gazikiem tak samo położne robiły

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Maść z mocznikiem na rozstępy