Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Sssanie kciuka!

25 sty 2013 - 19:47:34

Hej, mój synek ma 18 miesiecy, od urodzenia ssie kciuk, nie chiał smoczka. Zaczyna mnie to niepokoic bo nie moge go tego oduczyć, próbowałam na rózne sposoby i klapa. Skórka na paluszku często mu pęka nie wiem jak go oduczyć ssania kciuka, może wy macie jakies pomysły. Moze tez miałyscie taki problem, prosze o rady. Pozdrawiam.

Sssanie kciuka!

25 sty 2013 - 20:17:26

Mam ten problem z 4-letnią córką:(

Odrzuciła smoczek mniej więcej w 4 miesiącu życia i od tego czasu non stop ssie kciuka. Próbowałam wielu rzeczy: od smarowania cytryną,specjalnymi preparatami,zaklejałam plastrem,cuda na kiju. Niestety nic nie pomogło..

Teraz upominam ją na każdym kroku,robi to już coraz rzadziej,ale przed spaniem zawsze wkłada tego palucha:(

Najbardziej martwi mnie to,że krzywi jej się zgryz i chyba będziemy musiały wybrać się do ortodonty,może coś poradzi.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-01-26 09:01 przez Amelia_25.

Sssanie kciuka!

25 sty 2013 - 20:20:29

ja też mam ten problem z moim 2 letim synkiem,też od urodzenia ssa kciuka

Sssanie kciuka!

25 sty 2013 - 20:35:51

Niestety ja też mam ten sam problem. Synek będzie miał 2 latka i niestety ssie kciuka.Tak jak mamusie próbowałam już wszystkiego i nic nie pomaga.
Niestety bardzo trudno jest odzwyczaić dziecko od tego. Mamy w rodzinie chłopczyka, który ma 6 latek i niestety dalej ssie kciuka. Nie jest to takie częste jak u 2 latka, no ale niestety rodzice wciąz nie mogą go od tego odzwyczaić.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-01-25 20:38 przez Batkaa.

Sssanie kciuka!

25 sty 2013 - 21:36:34

Mój syn skończył 3 latka w tamtym roku w pażdzierniku. Na początku był smok, ale jak chciałam go odzwyczaić to zastąpił sobie paluchem. Ssał do spania cały czas. Około 2 latek był bardzo przeziębiony i ani smoczka ani palucha. Pomogło na jakiś czas. Gdzieś od 3 miesięcy znowu paluszek w ruch ale tylko jak śpi i sie troszkę przebudzi to wtedy jest małe pocieszenie. Mam dwie koleżanki, których dzieci jedna 5 lat a druga 6 lat przestały ssać tego paluszka......Zobaczymy jak będzie u mnie:)

Sssanie kciuka!

26 sty 2013 - 08:21:03

Mój synek tez zaczyna miec krzywy zgrys od tego kciuka juz sama nie wiem co robić. Niedługo ide z nim do szczepienia to porozmawiam z pediatra, zobacze co mi powie.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Bepanthen- pytanie do mam.