Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

zweryfikowana
Posty: 309
Ostrzeżenia: 1/5

Brzuszek po porodzie -rady

20 sty 2013 - 16:46:19

Witajcie :)

Jestem kilka dni po porodzie (naturalny) i tak się zastanawiam jak wspomóc organizm aby brzuszek szybko wrócił do wygladu sprzed ciąży.

Po 1 - jaki krem ujędrniajacy wybrać ? Który jest najlepszy?
Po 2 pas poporodowy vs majtki wyszczuplajace z wysokim stanem vs a moze nic ??

Bardzo prosze o rady :)

Brzuszek po porodzie -rady

20 sty 2013 - 17:07:49

hej sheilakita :)

Ostatnio sama się nad tym zastanawiałam :)
Mam nadzieję żę wątek się rozwinie. ;D

zweryfikowana
Posty: 309
Ostrzeżenia: 1/5

Brzuszek po porodzie -rady

20 sty 2013 - 21:19:05

nikt nie doradzi świeżo upieczonym mamusią ?

Brzuszek po porodzie -rady

20 sty 2013 - 21:21:54

Ja rodziłam 4 lata temu tez naturalnie i powiem szczerze że żadnych kremów ani bielizny wyszczuplajacej nie stosowałam. Brzuszek zmalał zaraz po porodzie. Jedynie co to ćwiczyłam brzuszki i jeździłam na rowerku stacjonarnym ale to bardziej dla powrotu do formy niż dla brzuszka.

Poprostu trzeba ćwiczyć. Nic tego nie zastapi.

Brzuszek po porodzie -rady

20 sty 2013 - 21:21:56

Ech sama jestem ciekawa :) jak to bedzie po ciazy z mna :) chetnie sie dowiem !

Brzuszek po porodzie -rady

20 sty 2013 - 21:28:38

ja jestem 15 mscy po porodzie moj brzuch powrocil do formy jakies 2-3 tyg po urodzeniu i nic konpletnie nie stosowalam;) w ogole po ciazy jestem szczuplejsza , zalezy chyba od organizmu (ciała) kobiety

Brzuszek po porodzie -rady

20 sty 2013 - 21:39:44

a ja jestem 3 miesiące po porodzie i mam jeszcze brzuszek, ćwiczę brzuszki ale narazie nie widzę większych efektów. to zależy od ciała kobiety. mam koleżankę, która w ciąży przytyła 30kg i miesiąc po porodzie zgubiła wszystko (nic nie robiąc w tym celu!!!). ani rozstępów też nie ma- zazdroszczę jej:) ogólnie trzeba duuużo ruchu:) ja nadal walczę:)

Brzuszek po porodzie -rady

20 sty 2013 - 21:46:59

Po pierwsze- jeszcze za wcześnie na jakiekolwiek ćwiczenia;) 6 tygodni połogu to absoltne minimum. Macica się obkurcza i powoli wraca do swoich poprzednich rozmiarów, więc daj szansę oranizmowi się zregenerować. Po drugie- balsamy- owszem ale zależy czy karmisz, czy też nie- jeśli tak- musisz wybrać takie, które są nieinwazyjne - nawet sama oliwka dla dzieci wystarczy póki co. Pasy- opinie są różne- mi połozna i lekarz odradzili ze względu na to,że mięśnie brzucha i kręgosłupa się rozleniwiają, więc nie stosowałam. Póki co daj sobie czas na regenerację- przy wizycie kontrolnej u ginekologa zapytaj o ćwiczenia, czy możesz już wykonywac i wtedy działaj. Wizyta jest bardzo ważna, zebyś miała pewność, że nie zrobisz sobie więjkszej krzywdy niż to wszytko warte. GRATULUJĘ świeżo upieczonej mamusi :)

Cytat
ja-ska
ja jestem 15 mscy po porodzie moj brzuch powrocil do formy jakies 2-3 tyg po urodzeniu i nic konpletnie nie stosowalam;) w ogole po ciazy jestem szczuplejsza , zalezy chyba od organizmu (ciała) kobiety

Zazdroszczę, bo ja musiałam sobbie ciężko zapracować na wygląd brzucha po porodzie, ale przynajmniej wiem, że chcieć to móc ;)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-01-20 21:59 przez BeataJ24.

zweryfikowana
Posty: 2.062
Ostrzeżenia: 2/5

Brzuszek po porodzie -rady

20 sty 2013 - 23:12:28

Mi po porodzie teściowa poradziła bym nosiła spodnie z wysokim stnem bądź wysokie legginsy które naciągałam na brzuch po ok 2miesiącach nie było śladu na brzuchu po ciąży, po tem troszkę lekkich ćwiczeń i oliwka dla dzieci do smarowania.

Brzuszek po porodzie -rady

25 sty 2013 - 19:54:45

Dobre sa kosmetyki palmers, ja sie nimi smarowałam i nie mam ani jednego rozstepu. polecam.

Brzuszek po porodzie -rady

25 sty 2013 - 21:36:04

Zdecydowanie bardziej polecam Ci majtki wyszczuplające niz pas poporodowy. Przymierzałam taki i niestety brydko się rolował w odróżnieniu od wyższych majtek! Ja niestety po drugim dziecku nie powróciłąm do formy. A moja koleżanka 8miesięcy po porodzie ma brzuch jakby była w 6-tym miesiącu ciazy. Okazało się, że ma pozrywane (cy coś w tym stylu) mięśnie brucha! Wygląda koszmarnie!

Brzuszek po porodzie -rady

21 lut 2013 - 13:58:24

ja uzywałam pas poporodowy Teresa jest dobry ale nie wolno go zakładać na cały dzień. Do tego natłuszczałam brzuch balsamem palmersa, oliwka. jeśli karmisz piersia to masz troche ograniczone możliwości, bo mozna jeszcze robić peeling kawowy, dodatkowo taka kawe nałożyc na brzuch i okrecic sie folia spożywcza, dobre sa maski algowe. Ponadtwo ćwiczenia, bardzo polecam ewe chodakowska:)

Ile przytyłas w ciązy, masz rozstepy? w razie pyatn pisz:)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-02-21 13:59 przez SPAULA.

Brzuszek po porodzie -rady

29 mar 2013 - 11:17:45

Hej, też używałam pasa poporodowego Memo, który wzmacnia rozciągnięte powłoki brzuszne. Dodatkowo ćwiczyłam 3 razy w tyg i chodziłam na dłuuugie spacery :-) Po dodatkowych kg nie ma śladu :-)

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Sssanie kciuka!