Obecnie rozmawiamy o:

obraz na płótnie

gorący temat

Samochód.

7 minut temu

najtańsza apteka

wczoraj o 20:20

Meble

wczoraj o 19:04

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

wasze sposoby na bycie piękną !

27 sie 2012 - 21:42:55

mylam przez jakis czas wlosy w wywarze z swiezej pokrzywy, byly ladniejsze, bardziej lsniace :)

zweryfikowana
Posty: 692
Ostrzeżenia: 1/5

wasze sposoby na bycie piękną !

27 sie 2012 - 21:44:54

płatki owsiane na stopy :)

wasze sposoby na bycie piękną !

27 sie 2012 - 21:56:20

słynny peeling kawowy ( kawa+zel pod prysznic+ woda)- najlepszy na świecie.
olejek rycynowy do rzęs, paznokci i końcówki włosów
masło+ kakao jako maseczka do stóp
maska do włosów regenerująca, na wypadające, łamliwe słabe włosy ( zóltko, łyzka nafty kosmetycznej,łyzeczka olejku rycynowego,pare kropel wit. A+E, troszke odzywki do włosów ale nie koniecznie i pare kropel cytryny dla jasniejszych refleksów)
oliwa z oliwek jako nawilzajacy balsam do ciała
"maczanka przed manicure"- do małej miseczki ciepła woda, pare kropel cytryny i olejku rycynowego lub oliwy, rozjasnia i nawilza skóre
maseczka na trądzik- łyzeczka drozdzy ( nie w proszku) i pare kropel mleka
maseczka wygłądzająca i napinająca( np przed impreza)wysmarowac buzie białkiem jajka
maseczka peel off lub plasterki na wągry - żelatyna + pare kropel mleka goracego zeby się rozpusciła, posmarowac i poczekac az zaschnie
plasterki ogórka- rozjasniają skórę i sciagaja pory
maseczka-starta marchewka+ śmietana- podkresla opalenizne

wasze sposoby na bycie piękną !

27 sie 2012 - 22:26:34

Cytat
marta2308
wśród wylewu wątków typu "czy jestem w ciąży", "spodnie na wf" i milion tego typu zauważyłam, że Twoje tematy są sensowne i coś wnoszą:) sama nie mam tego typu sposobów, ale chętnie poczytam:)
haha dziękuję Ci bardzo :)
i Wam dziewczyny za porady z ktrych chętnie skorzystam ! ;)
Cytat
wredna16
płatki owsiane na stopy :)
jak sobie z tymi płatkami radzić ? :)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-08-27 22:27 przez AgUsSs_-.

zweryfikowana
Moderator
Posty: 13.392

wasze sposoby na bycie piękną !

27 sie 2012 - 22:44:39

Cytat
AgUsSs_-
Cytat
wredna16
płatki owsiane na stopy :)
jak sobie z tymi płatkami radzić ? :)
Może jakoś stopy folią zawinąć, skarpetki założyć i tak siedzieć kilka minut ?
Nie wiem. Nigdy nie stosowałam takiej maseczki :)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-08-27 22:47 przez kotek6.

wasze sposoby na bycie piękną !

27 sie 2012 - 22:48:34

Cytat
kotek6
Cytat
AgUsSs_-
Cytat
wredna16
płatki owsiane na stopy :)
jak sobie z tymi płatkami radzić ? :)
Może jakoś stopy folią zawinąć, skarpetki założyć i tak siedzieć kilka minut ?
Nie wiem. Nigdy nie stosowałam takiej maseczki :)
myślałam że robimy z tego najpierw jakąś papkę :)
ale może masz rację .. :)

wasze sposoby na bycie piękną !

27 sie 2012 - 23:22:00

ja robie sobie co jakis czas peeling do ciala z soku z cytryny soli i oliwki dla dzieci oraz maseczke na wlosy z olejku rycynowego soku z cytryny i zultka od jajka pomaga tez w delikatnym sciaganiu kolory farby z wlosow

wasze sposoby na bycie piękną !

29 sie 2012 - 21:13:39

Ciekawe sposoby, może jeszcze któraś coś dorzuci??:)

wasze sposoby na bycie piękną !

29 sie 2012 - 21:30:08

Kuracja z kiwi:-)
kiwi musi być dojrzałe, kroimy na plasterki, nakładamy na twarz na ok 15 minut. po tym czasie zdjemujemy i myjemy twarz letnią wodą. Kiwi ma za zadania pozbyć się martwego naskoreka:-)

peeling z miodu i soli:-)
1 łyżka miodu
2 łyżki soli
odrobina mleka

miód miesza się z solą dodaje odrobinkę mleka. peeling nakłada się na oczyszczoną skórę i masuje twarz przez ok 10 minut.
Zmywamy ciepłą wodą. Zmiękcza skórę.

płukanka cytrynowa:-)
2 łyżeczki soku z cytryny
1/2 łyżeczki octu
sok z cytryny miesza się z octem. włosy myje się normalnie szamponem, płuczemy włosy mieszanką. Po kilku minutach włosy się spłukuje. Fajnie się błyszczą:-)

oliwokowo-miodowy balsam do ciała:-)
1 łyżka miodu
1 łyżka oleju roślinnego
1 łyżka soku z cytryny
Mieszamy wszystko i nakładamy na wysuszone części ciała: łokcied,kolana, pięty. Zmywa się go po ok 10 minutach.

peeling z cukru i oliwy:-)
2 łyżki cukru
2 łyżki oliwy
mieszamy ze sobą i wmasowujemy w stwardniały naskórek :kolana, łokcie, stopy.
oczywiście zmywamy po kilku minutach.

maseczka banan miód:-)
1 dojrzały banan
1 łyżka miodu
banana rozgnaita sie widelcem, dodajemy miodek i mieszamy.nakłada się na mokre włosy na 20 minut. spłukujemy, myjemy głowe szamponem.
nawilża włoski:-)



Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-08-29 21:32 przez michalosia.

wasze sposoby na bycie piękną !

30 sie 2012 - 01:23:57

super sposoby musze ktorys wyprobowac!

wasze sposoby na bycie piękną !

30 sie 2012 - 09:03:03

Cytat
anessa
super sposoby musze ktorys wyprobowac!

ja chyba też :)

wasze sposoby na bycie piękną !

31 sie 2012 - 13:17:26

Wynalezione w internecie, może się przyda :)
Pielęgnacja włosówzły/b]

Liście pokrzywy są bogate w witaminę B2, kwas pantotenowy, cynk, krzem i wiele innych składników mineralnych, które regulują pracę gruczołów łojowych. Płukanki z tego ziela wzmacniają cebulki włosowe, nadają pasmom piękny połysk.
Domowa recepta: Kuracja do tłustych włosów - 5 łyżek pokrzywy zalej szklanką wrzątku i przykryj. Po wystudzeniu przecedź, dodaj szklankę octu winnego. Płyn wcieraj codziennie w skórę głowy.

Piwo
Wyciąg z chmielu, który jest składnikiem tego napoju, zawiera olejki eteryczne, witaminy z grupy B, garbniki i flawonoidy. Działa wzmacniająco na włosy, zmniejsza ich przetłuszczanie, wzmacnia cebulki i łagodzi podrażnienia skóry głowy.
Domowa recepta: Płukanka dodająca połysku matowym włosom - wlej do szklanki piwo, następnie odstaw je na pół godziny, by się odgazowało. Dodaj napój do ostatniego płukania włosów.

Skrzyp polny
Ziele to zawiera krzem, garbniki i sole mineralne, które wzmacniają naczynia krwionośne, hamują przetłuszczanie się skóry. Skrzyp działa przeciwzapalnie, zwalcza łupież. Sprawia, że włosy przestają się łamać, stają się miękkie i sprężyste.
Domowa recepta: Płukanka usuwająca łupież - weź po 2 łyżki skrzypu, korzenia mydlnicy i korzenia łopianu i zalej 1 litrem wody. Zagotuj, ostudź i odcedź. Dodaj do wody i płucz włosy po każdym myciu.

Cytryna
Sok z cytryny hamuje łojotok, przywraca skórze głowy właściwe pH i chroni przed drobnoustrojami. Płukanki z dodatkiem cytryny nadają włosom połysk i puszystość, ich efektem może być także delikatne rozjaśnienie czupryny (nadaje jej platynowy odcień).
Domowa recepta: Płukanka wzmacniająca włosy - do ostatniego płukania dodaj sok wyciśnięty z jednej cytryny. Możesz też zmieszać sok pół na pół z wodą i stosować tę kurację w rozpylaczu.

Oliwa
To prawdziwa skarbnica witamin i związków mineralnych. Zawiera witaminy z grupy B, fosfor, żelazo i kwasy tłuszczowe, które regenerują zniszczone, wysuszone włosy. Już po kilku zabiegach przywracają pasmom utraconą witalność i blask.
Domowa recepta: Odżywka do łamliwych włosów - podgrzej lekko kilka łyżek oliwy i wmasuj we włosy. Nałóż plastikowy czepek i owiń głowę ręcznikiem. Po 20 minutach umyj włosy szamponem.

wasze sposoby na bycie piękną !

31 sie 2012 - 13:35:30

Cytat
raffa
Cytat
anessa
super sposoby musze ktorys wyprobowac!

ja chyba też :)



Ja od jutra zaczynam :) fajne te domowe sposoby :)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-08-31 13:35 przez czarna1609.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Jaki płyn do kąpieli noworodka?