Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

niezweryfikowana
Posty: 391
Ostrzeżenia: 1/5

USG czy mammografia piersi

24 sie 2012 - 12:36:13

Mam pytanie, czy mogę się zapisać na darmowe USG piersi albo na mammografie od tak sobie? Mam 22 lata urodziłam dwójkę dzieci (aktualnie nadal karmię piersią) i byłabym spokojniejsza po prostu mogąc wykonać sobie takie badanie, które badanie jest lepsze i czy ginekolog wykonuje mammografie czy może można wykona tylko w "mammobusach"? Wiem, że mój wiek wyklucza mnie z darmowej mammografii w tym busie stąd moje pytanie. Wiem, że można sobie samej badać piersi i staram się to robić jednak karmienie piersią trochę utrudnia mi tą sprawę.

USG czy mammografia piersi

24 sie 2012 - 13:11:36

Witam
Ja mam 27 lat i miałam wykonywanie takie USG piersi lecz nie wiem czy ginekolog da skierowanie od tak ja dostałam skierowanie ponieważ moja mama ma guza piersi i moja rodzina jest obciążona rakiem(ciocia miała raka piersi a mojej mamy babcia zmarła na raka szyjki macicy).

Polecałabym bardziej USG bo jest bardziej dokładne mojej mamie mammografia wykryła lecz nie mozna było zdiagnozować i dopiero USG dało pełen obraz



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-08-24 13:12 przez kami2326.

USG czy mammografia piersi

14 wrz 2012 - 09:25:17

ja mam 26 lat i dostałam skierowanie od ginekologa na usg piersi, sama mu to zaproponowałam ponieważ moja babcia ma guza więc wolę wykonać badanie profilaktyczne, wydaje mi się, że usg w naszym wieku jest lepsze

zweryfikowana
Moderator
Posty: 15.658

USG czy mammografia piersi

14 wrz 2012 - 09:41:29

Mammografie wykonuje się u kobiet nieco starszych. Młodym kobietom wykonuje się USG. Powinno się wykonywać je co rok, a jeśli jest się w grupie ryzyka to nawet co pół roku. No i podczas karmienia piersią można wykonywać takie badanie bo w żaden sposób nie wpływa na laktację, jednak badanie nie będzie do końca jednoznaczne. Mój gin mi poradził zrobić USG dopiero po zakończeniu karmienia

USG czy mammografia piersi

14 wrz 2012 - 11:05:51

ja miałm badanie usg z powodu bólów persi i wyczuwalnych guzków niestety pani wykonujaca usg powiedział ze lepsza jest mamografia ale w polsce wykonuje sie ja dopiero po 35 roku i z podejrzeniem raka

USG czy mammografia piersi

14 wrz 2012 - 11:42:19

W tak młodym wieku nikt profilaktycznie nie wykona Ci mammografii. Wiem, ponieważ pracuję przy takich typu rzeczach. Jedynie możesz wykonać usg prywatnie lub zapisując się w szpitalu- u nas akurat nazywa się to Ośrodek Profilaktyki Nowotworów. Mammografię wykonuje się prawidłowo po 40 roku życia, chyba że są zmiany w piersiach to wtedy lekarz wysyła na mmg bez względu na wiek.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

wasze sposoby na bycie piękną !