Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

zweryfikowana
Posty: 837
Ostrzeżenia: 1/5

córeczka zgrzyta zębami??!!

26 kwi 2012 - 08:53:04

Witam.
Wczoraj zauważyłam, że mojej 7-miesięcznej córeczce wyszedł 3 ząbek.
Ma już dwie dolne jedynki i jedną górną dwójkę.
Martwi mnie ZGRZYTANIE ZĘBAMI przez moje dziecko.
Czy Wasze pociechy też tak robiły? Boję się, że może coś sobie zrobić z ząbkami, że będzie miała w przyszłości problemy z ząbkami. Sama już nie wiem, może po prostu panikuję?
Dodam, że mała nie chce bawić się zabawkami, woli ocierać sobie ząbkiem o ząb :(

córeczka zgrzyta zębami??!!

26 kwi 2012 - 09:17:46

mój synek też tak robił ale po około 2 tygodniach mu przeszło więc może u Twojej córeczki będzie podobnie :)

zweryfikowana
Posty: 837
Ostrzeżenia: 1/5

córeczka zgrzyta zębami??!!

26 kwi 2012 - 09:31:30

Cytat
basiaa83
mój synek też tak robił ale po około 2 tygodniach mu przeszło więc może u Twojej córeczki będzie podobnie :)
A ma teraz jakieś problemy z ząbkami?
??



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-04-26 10:15 przez jalubiehardcorex33.

córeczka zgrzyta zębami??!!

26 kwi 2012 - 10:16:21

Cytat
jalubiehardcorex33
Cytat
basiaa83
mój synek też tak robił ale po około 2 tygodniach mu przeszło więc może u Twojej córeczki będzie podobnie :)
A ma teraz jakieś problemy z ząbkami?
??

teraz ma 21 miesięcy i równe białe ząbki więc racze nie :)

córeczka zgrzyta zębami??!!

26 kwi 2012 - 10:20:39

mój tez zgrzytal jakis czas i tak jak wyzej przeszło mu i nie ma problemu z zebmi

córeczka zgrzyta zębami??!!

26 kwi 2012 - 10:35:34

a może ma owsiki?

zweryfikowana
Posty: 837
Ostrzeżenia: 1/5

córeczka zgrzyta zębami??!!

26 kwi 2012 - 10:45:00

Cytat
anna178
a może ma owsiki?
Z wszystkich objawów zakażenia owsikami tylko zgrzyta zębami.

córeczka zgrzyta zębami??!!

31 maj 2012 - 19:54:05

Co mają owsiki do zgrzytania zębami ale się uśmiałam:D mój synek ma 4 lata i też potrafi zgrzytać, zwracam mu uwagę i przestaje. Oczywiście ma to wpływ na uzębienie, ścierają się zęby. Mam nadzieję, że jak wyjdą mu stałe zęby to będzie mądry na tyle aby tego nie robić.

córeczka zgrzyta zębami??!!

31 maj 2012 - 20:01:09

Moja córcia też zgrzytała. Przeszło jej to po miesiącu, teraz nie ma żadnych problemów.
Co do owsików to przy nich podobno bardziej jest to takie szczękanie zębami i pojawia się podczas snu.

córeczka zgrzyta zębami??!!

31 maj 2012 - 20:02:16

Cytat
duena
Co mają owsiki do zgrzytania zębami ale się uśmiałam:D mój synek ma 4 lata i też potrafi zgrzytać, zwracam mu uwagę i przestaje. Oczywiście ma to wpływ na uzębienie, ścierają się zęby. Mam nadzieję, że jak wyjdą mu stałe zęby to będzie mądry na tyle aby tego nie robić.
a może to , że zgrzytanie to jeden z objawów owsików. Poczytaj może to się dowiesz

córeczka zgrzyta zębami??!!

31 maj 2012 - 20:03:04

Zgrzytanie to normalny objaw przy ząbkowaniu ,bo swędzą ją dziąsła ;)

córeczka zgrzyta zębami??!!

31 maj 2012 - 20:11:54

Mozliwe że ma owsiki,ale nie wiem na pewno,trzeba obserwować kupkę i najlepiej udać się z nią do lekarza i nawet profilaktycznie poprosić o skierowanie na b adanie kupki pod względem pasożytów:)

córeczka zgrzyta zębami??!!

31 maj 2012 - 20:14:58

Nie musze czytać o owsikach, to widać gołym okiem w "kupce":)

córeczka zgrzyta zębami??!!

31 maj 2012 - 20:15:07

spoko koko ;-) to dla niej nowość ,jak moja zgrzytala to dawałam jej skoczka i po ok 2 tyg zapomniala

zweryfikowana
Moderator
Posty: 15.658

córeczka zgrzyta zębami??!!

31 maj 2012 - 20:17:45

Cytat
duena
Co mają owsiki do zgrzytania zębami ale się uśmiałam:D mój synek ma 4 lata i też potrafi zgrzytać, zwracam mu uwagę i przestaje. Oczywiście ma to wpływ na uzębienie, ścierają się zęby. Mam nadzieję, że jak wyjdą mu stałe zęby to będzie mądry na tyle aby tego nie robić.

ohohoho ale śmieszne normalnie boki zrywać co nie? A może warto sprawdzić, poczytać, zapytać lekarza zanim się zacznie pękać ze śmiechu? ;/
Cytat
duena
Nie musze czytać o owsikach, to widać gołym okiem w "kupce":)

z tym, że owsiki nie zawsze widać :)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-05-31 20:25 przez martischa.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Jakie buty dla małego wiercipięty?