Obecnie rozmawiamy o:

Sushi Sushi Sushi!!:)

gorący temat

Dom - remont i budowa

wczoraj o 17:50

róże mydlane

wczoraj o 16:26

doskonałe jedzenie

wczoraj o 13:59

odzież robocza online

wczoraj o 12:53

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki

tanie przepisy na obiad

15.02 o 15:34

Jak zrobić loki?

24.02 o 23:39

WAX Odżywka opinie

7.04 o 11:44

dieta grejpfrutowa

6.02 o 8:44

Aktywne użytkowniczki

Zaczerwieniona skóra u niemowlęcia

23 sty 2012 - 18:10:18

Witajcie
Mam taki problem mój synek ma osiem dni dzisiaj zauważyłam że ma mocno zaczerwieniony przód szyi i klatkę piersiową z niewielkimi krostkami, czy któraś z Was spotkała się z czymś takim u swojego dziecka ? czym to może być spowodowane ??

Zaczerwieniona skóra u niemowlęcia

23 sty 2012 - 18:17:32

Mogą to być potówki. Zależy jak maluszek jest ubrany w domu, do spania. Czasem pokarm sie uleje w to miejsce , zaschnie a póżniej sie pociera i już gotowe. Jeżeli to potówki to przemywaj sobie rumiankiem a do karmienia podkładaj pod szyjke pieluszkę. Może też być uczulenie od oliwki, ale to w wielu miejscach a nie tylko pod szyjką. Może być również płyn do płukania albo proszek. Zobacz czy schodzi po kilku dniach czy się zwiększa. Ja miałam przy pierwszym uczulenie z oliwki z Jonsona, póżniej kupiłam nasze bambino. A do drugiego kupowałam z Schleckera( tam masz kremy, pampersy, oliwki)

Zaczerwieniona skóra u niemowlęcia

23 sty 2012 - 19:05:56

My mieliśmy tak u Małej po używaniu kosmetyków Nivea. Niby hipoalergiczna oliwka a córeczkę uczulała strasznie, używałam na całym ciele a zaczerwienienie i krostki wychodziły tylko na brzuchu. Lekarz nam poradził żeby nie używać żadnych kosmetyków do smarowania jeśli dziecko nie ma bardzo suchej skóry i kąpiel w wodzie z garścią mąki ziemniaczanej dopóki nie zejdzie zaczerwienienie. Od tamtego momentu nie używamy nic do smarowania tylko do kąpieli płyn z Hipp. i jest spokój.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

radykalne zmiana wyglądu a reakcja dziecka