Obecnie rozmawiamy o:

Zapalenie pęcherza

gorący temat

Podnoszenie kwalifikacji

25 minut temu

Sklep internetowy

godzinę temu

Biznes

godzinę temu

tabernakula sklep

godzinę temu

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

brzuszek a ciąża

23 sty 2012 - 16:01:44

hej kobietki
sprawa wygląda tak, planuję dzidziusia z mężem i chciałabym się co nie co dowiedzieć o pielęgnacji w ciąży, jakich używać kremów podczas ciąży aby uniknąć mega rozstępów?
jakich produktów kosmetycznych unikać a jakie polecacie
pozdrawiam

brzuszek a ciąża

23 sty 2012 - 16:09:17

Najlepiej oliwka, a jesli chodzi o kremy to tylko i wylacznie przeznaczone te dla kobiet w ciazy, np. Perfecta Mamma
Tak miedzy Bogiem,a prawda jesli maja Ci wyjsc rozstepy to wyjda i nic z tym nie zrobisz.
Wiem po wlasnej skorze. Smarowalam sie juz chyba wszystkim,a rozstepy pojawily sie na piersiach tak czy siak.

brzuszek a ciąża

23 sty 2012 - 16:11:50

jeśli genetycznie masz predyspozycje do rozstępów to kremy nic nie dadzą. A pielęgnować należy tak jak na co dzień - higiena codzienna i tyle. Nawilżać aby nie swędziała skóra, która się rozciąga i tyle.

ja polecam perfectę oraz nivea

( przy 1 ciąży smarowałam wszystkim a i tak mnie obsypało za to w 2 nie pojawił się ani jeden a niczym nie smarowałam - gdzie tu logika ;) )

brzuszek a ciąża

23 sty 2012 - 16:15:28

Cytat
Darmoszka
jeśli genetycznie masz predyspozycje do rozstępów to kremy nic nie dadzą. A pielęgnować należy tak jak na co dzień - higiena codzienna i tyle. Nawilżać aby nie swędziała skóra, która się rozciąga i tyle.

ja polecam perfectę oraz nivea

( przy 1 ciąży smarowałam wszystkim a i tak mnie obsypało za to w 2 nie pojawił się ani jeden a niczym nie smarowałam - gdzie tu logika ;) )

niby moja mama nie miała rozstępów, ale tak czy siak smarować czymś muszę nawet dla poprawy komfortu tym żeby brzuszek był ładny i gładki ;)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-01-23 16:16 przez Fantazja5.

brzuszek a ciąża

23 sty 2012 - 16:46:19

Ja dostałam rozstępy w 8-9 msc ciąży.. i używałam kremu na rozstępy.. niestety oliwka zatykała Mi skóre i swędziało dlatego musiałam odłożyć ten produkt. Miałam nadzieje,że Mi nie wyjda rozstępy Moja siostra po 2 dzieci nie ma ani jednego! a z pierwsza ciąza i druga przytyla z 50kg na 80 i wracała do swojej sylwetki bez szwanku a ja z 55 kg przytyłam 13 kg i niestety rozstępy pojawiły się na pośladkach i udach oraz piersiach:( jestem zrozpaczona bo mam 22lata i nie wiem jak będę to tuszować w wakacje na basenie itd.. mam nadzieję ,że teraz to one szybko zbledną. Nie ma co się sugerować kremami itd bo jeśli mają wyjść to i tak wyjdą i niekt nie ma na to wpływu dużo zależy czy skóra jest elastyczna i odpowiednio nawilżona, pozdrawiam!!

brzuszek a ciąża

23 sty 2012 - 17:23:41

dokładnie... jak mają Ci wyjśc to i tak wyjdą. ewentualnie byc moze pzrez uzywanie kremow moga byc mniejsze. ale tego nie wiesz...
ja przez cala ciaze nie mialam. moja mama tez nie miala. cieszylam sie jak glupia, ze nic mi nie wyjdzie... a tu niespodzianka. 2 tygodnie przed terminem porodu caly przod brzucha w rozstepach;O jak to zobaczylam to myslalam, ze padne. cala ciaze smarowalam sie balsamem na rozstepy z rossmana z serii baby dream (ponoc bardzo skuteczny, bo sprawdzony przez wiele znanych mi osob). potem zaczelam do tego uzywac oliwki a rozstepy i tak wyszly. jak zobaczylam, ze wychodza to dorzucilam jeszcze krem z apteki. ponoc bardzo dobry. dodam, ze strasznie tłusty no i drogi. myslalam, ze moze zapobiegnie dalszemu rozprzestrzenianiu sie rozstepom. a tu oczywiscie tez lipa...
takze jak bedziesz miala miec to i tak bedziesz miala;p
dodam, ze nigdy nie mialam problemow ze skóra. zadnych rozstepow, przebarwien, wypryskow nic... wszystkie kolezanki mi zazdroscily. bo one co chwile z czyms problem a ja zawsze skora idealna. nawet jak przyjaralam sie na sloncu tak mocno, ze aptekarka powiedziala mi, ze to juz zalicza sie pod oparzenia ktoregos stopnia to nic mi po tym nie wyszlo...
a tu w ciazy taka niespodzianka...;/ no ale co zrobic...;p

brzuszek a ciąża

23 sty 2012 - 17:35:24

Cytat
natalia_23
a tu w ciazy taka niespodzianka...;/ no ale co zrobic...;p

Jak to sie mowi cos kosztem czegos..
rozstepy sa ciezkie do "przetrawienia", ale jak juz urodzimy nasze maluszki to nic sie wiecej nie bedzie liczylo!

[embed_image 3209b18fa55a1736cbd5fcb364d2a672]

brzuszek a ciąża

23 sty 2012 - 17:37:32

moja mama po urodzeniu pieciorga dzieci tez nie miała rozstepów a ja po pierwszym dziecku katastrofa:( choc uzywałam oliwki,kremów itp



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-01-23 17:38 przez MartynaSas.

brzuszek a ciąża

23 sty 2012 - 17:52:51

Ja po trójce dzieci tez nie mam na brzuchu ani jednego rozstępu, mam tylko na piersiach, ale tam nikt nie zagląda ;)

brzuszek a ciąża

24 kwi 2012 - 21:30:20

ja polecam masaze szorstka gabka/rekawica zelem pod prysznic a pozniej zimna woda,bardzo zimna na te masowane miejsca(ja stosuje glownie na uda i posladki)tak ok 1 min,pozniej smarowanie oliwka lub balsamem.zostal mi jeszcze 1 mies ciazy do tej pory nie mam rozstepow(mam nadzieje ze tak zostanie)i pilnuj wagi,aby nie przytyc duzo,bo skora sie rozciaga,a no i cwicz w ciazy,nogi spokojnie mozesz cwiczyc,rece,klatke piersiowa,plecy,ja od poczatku ciazy co drugi trzeci dzien cwicze na razie 12kg przytylam(mam pocz 9 mies)

brzuszek a ciąża

24 kwi 2012 - 21:35:47

ja bylam w ciazy blizniaczej i brzuch mialam ogrooomny ;) na cale szczescie rozstepow nie mam. podobno to sprawa genetyki. mimo wszystko brzuszk dwa razy dziennie smarowalam oliwka dla bobasow :)

brzuszek a ciąża

24 kwi 2012 - 23:55:51

Ja na początku używałam pharmaceris bo był w 2-paku w promocyjnej cenie, ale później tylko i wyłącznie nivea dla niemowląt, ok 18 zł w rossmanie a i starczało mi na 1,5-2 miesiące. Zero rozstępów, ale taj jak osos napisała to dużo może dawać genetyka ;)

brzuszek a ciąża

25 kwi 2012 - 00:27:46

nie wiem nie doradze bo nie smarowałam niczym specjalnym (tym co i przed) i nic nie miałam

brzuszek a ciąża

25 kwi 2012 - 08:57:17

Ja nie miałam żadnego rozstępu do 9 miesiąca - smarowałam oliwką i perffektą- niestety predyspozycje genetyczne i wyszło mega dużo rostępów gdzies tydzien przed porodem dziecko nie było duże bo jula 3,5 kg miała - w drugiej ciąży nie doszedł mi żaden rozstęp a syn 4,2 kg. także co mialko wyjsc już wyszło - z tym nic nie zrobisz niestety

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Zaczerwieniona skóra u niemowlęcia