Obecnie rozmawiamy o:

transportery taśmowe

gorący temat

Syfilis?

dzisiaj o 18:41

Otwarcie własnej kawiarni

dzisiaj o 15:49

Zapalenie pęcherza

dzisiaj o 14:07

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

wszy we włosach pomocy

30 wrz 2011 - 18:17:37

Witam dziś zauważyłam że moje dziecko przyniosło z przedszkola wszy i co teraz pomocy córeczka ma bardzo długie włosy blond i szkoda aby je sciąć

wszy we włosach pomocy

30 wrz 2011 - 18:51:39

Witaj :)

Kup w aptece specjalny preparat do mycia włosów oraz odpowiedni do tego grzebień i do dzieła ... myjcie włosy, smarujcie preparatem i przede wszystkim dobrze zczesuj ... dacie radę !!!
Powodzenia !!! :)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-09-30 19:05 przez misiu190208.

wszy we włosach pomocy

30 wrz 2011 - 20:02:09

mnie jak córka w zerówce była również spotkało to "szczęście" polecam na 1000proc HEDRIN ja na całą noc wcierałam we włosy a rano wyczesywałam ma takie właściwości, że i żywe i jajeczka spadały bo się ześlizgiwały nie mogły się na włoskach utrzymać. i można kupić na później z PIPI w saszetkach preparat odstraszający raz na 2 tyg należy w umyte włosy wmasować i nie spłukiwać. i pocieszę Cię, ze to żaden wstyd bo wszy ciągną do czystych włosów-pytałam pediatrę

wszy we włosach pomocy

30 wrz 2011 - 20:26:24

Dziękuje za doradzenie kurcze właśnie my dbamy i włosy a tu taki szokkkk nie wiem czy nie isc jej sciąć włosów czy to będzie się nawracać co wy na to

wszy we włosach pomocy

30 wrz 2011 - 20:51:42

nie obcinaj będzie ok tylko koniecznie kup ten środek który polecam

wszy we włosach pomocy

30 wrz 2011 - 21:07:01

Ja polecam też zgłosić sprawę wychowawczyni, bo jak zwykle dobrze zadziałać u "źródła" problemu, że tak powiem. Nie chodzi o wskazywanie "winowajcy", ale o ogólny apel do rodziców, żeby zwrócili na to uwagę. Inaczej szanse na powtórkę raczej są duże.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-09-30 21:07 przez kaplenz.

wszy we włosach pomocy

12 sty 2012 - 22:56:05

Cześć, moja córka złapała wszy w szkole. Jak pozbyć się tych pasożytów? Może macie dziewczyny jakieś sprawdzone metody? Nasza cała rodzina umyła głowy szamponem przeciw wszom i gnidom, ale u córki zostało jeszcze troche gnid, wybierałam je chyba z 5 godzin i wyczesywałam. Dziewczyny będę wdzięczna za wasze porady.Pozdrawiam

wszy we włosach pomocy

12 sty 2012 - 23:37:59

słyszałam o takiej metodzie żeby głowę zlać denaturatem oczywiście pamiętaj żeby ręcznikiem zakryć twarz żeby się nie nawdychać oparów później umyć szamponem to podobno je zbija...

zweryfikowana
Moderator
Posty: 15.658

wszy we włosach pomocy

13 sty 2012 - 00:39:10

teraz w aptekach jest tyle specyfików, że obejdzie się bez ścinania. Ja też się boję o moją małą bo ma takie ładne długie włosy, a w przedszkolu jest taka mała brudaska, że nigdy nie wiadomo. W sumie to nie wina dziecka, a rodzica ale rodzice niereformowalni raczej więc apele o czystość nic nie zdziałają.

wszy we włosach pomocy

13 sty 2012 - 09:24:20

nie ocinaj włosów tylko kup środek w aptece

wszy we włosach pomocy

13 sty 2012 - 11:07:04

Ja kupiłam kiedyś , to dawno było w aptece taka pianka była nie wiem jak to sie nazywa ..
ale było bardzo skuteczne .
popytaj się w aptece .

wszy we włosach pomocy

13 sty 2012 - 12:29:51

Z tym denaturatem to prawda ja jako dziecko też dostałam wszy i mama mi tak robiła...sprawdzone i działa:)nie obcinaj jej włosków...szkoda:)

wszy we włosach pomocy

13 sty 2012 - 13:51:27

ja także polecam HEDRIN! moja siostrzenica przyniosła ze szkoły a też ma włosy do pasa i siostra była załamana.kupiłam im ten HEDRIN-jest dosc drogi ale zastosowały i za tydzien trzeba było powtórzyc a w miedzyczasie siostra wyczesywała i wyciagała moizolnie gnidy:) wiadomo bardzo długie włosy to trudniej.ale wszystko sie udało siostra zgłosiła problem do wychowawczyni i teraz sprawdza głowe dokładnie co jakis czas.także nie martwcie sie i powodzenia.

wszy we włosach pomocy

22 mar 2012 - 10:12:12

W dzisiejszych czasach nie ma juz potrzeby obcinania wlosow ;))
Sa specjalne srodki,kt stosuje sie 2-3 dni, rano wyczesujac dokladnie specjalnym grzebieniem wlosy, a po tygodniu czy 2 kuracje sie powtarza dla pewnosci.

Koniecznie nalezy zglaszac szybko takie sytuacje wychowawcy-cala grupa musi przejsc kuracje w mniej wiecej tym samym czasie, inaczej wszy wroca.
warto tez dowiedziec sie czy w grupie sa dzieci,kt moze na srodki nie stac-oczywiscie dyskretnie podpytujac wychowawczynie, mozna wowczas zostawic 1-2 buteleczki w szatni z dopiskiem,ze osoba,kt jest potrzebny moze skorzystac i wziac. Pamietajmy,ze wszy legna sie w brudzie, ale mieszkac lubia w zadbanych wlosach...
I nie pietnujmy od razu nikogo-przeciez niektorzy rodzice zyja w ubóstwie wrecz, bywa,ze nie maja wody... Raz na jakis czas akcja osob,ktore stac z rozdawaniem dzieciom srodkow higienicznych bylaby dobrym pomyslem.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-03-22 10:14 przez catastrophy.

zweryfikowana
Posty: 1.568
Ostrzeżenia: 1/5

wszy we włosach pomocy

22 mar 2012 - 11:08:13

Moja siostra też keidyś z porzedszkola wszy przytargała a miała wtedy włosy prawie do pasa mama jej preparat kupiła i po paru dniach nie było śladu po wszachh...

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

kosmetycznie...