Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Czym smarujecie pupcię?

11 paź 2011 - 20:25:24

zdecydowanie sudocrem

Czym smarujecie pupcię?

11 paź 2011 - 20:30:17

linomag:)

Czym smarujecie pupcię?

11 paź 2011 - 21:51:57

zdecydowanie bepanthen jak dla mnie najlepszy sudocremu nie używałam w ogóle właśnie słyszałam że wysusza skórę, bambino u starszaka i tak jak dziewczyny pisały, używałam jak coś się działo:)

[embed_image ec257bba82238ed1372dbb1a39534996]

aaa jest jeszcze bepanthen plus też zdarzało mi się kupić- naprawdę u nas bezkonkurencyjne, zresztą pediatra mi poleciła:)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-10-11 21:53 przez aandzik86.

Czym smarujecie pupcię?

11 paź 2011 - 21:52:24

Najbardziej polecam Linomag, ponieważ nie zostaje w pachwinkach, ale niestety się kończy szybko i teraz stosuję sudocrem.

Czym smarujecie pupcię?

11 paź 2011 - 22:01:40

Witam wszystkie mamy. Przy pierwszym dziecku używałam sudocrem, ale jest drogi, póżniej koleżanka powiedziała mi, że w Niemczech jest Penatem taki w opakowaniu 500g ( fakt , że mam siostrę w Niemczech i kupione było przez nią). Konsystencja taka sama jak sudocrem, a kosztowała mnie 4, czy 5 euro. A wierzcie mi wystarcza na bardzo długo. Nie wiem wogóle co to odparzenia, a smarowałam codziennie po kąpeli. Na allegro widziałam kiedyś ten krem...pozdrawiam

Czym smarujecie pupcię?

11 paź 2011 - 22:13:06

Sudocrem, ale smaruje bardzo rzadko, bo kremik jest wlasciwie niepotrzebny - z pupka wszystko wporzadku ;)

Czym smarujecie pupcię?

11 paź 2011 - 22:36:27

ja nie widzę potrzeby smarowania przy każdej zmianie pieluszki, jeśli skóra nie ma żadnych zmian, bo po co ją przyzwyczajać, wystarczy dobrze umyć i wysuszyć, poza tym chusteczki nawilżone są z różnymi łagodzącymi ekstraktami- wg mnie to wystarcza. jeśli już coś się pojawi mam linomag maść lub bephanten (stosuję go przy wszelkich zmianach skórnych- wysypki itp). odparzeń u nas nigdy nie było



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-10-11 22:40 przez Emme.

Czym smarujecie pupcię?

12 paź 2011 - 08:51:40

Sudocrem chyba najlepszy :) Słyszałam ,że nivea często uczulają

Czym smarujecie pupcię?

18 paź 2011 - 12:50:47

sudocrem

Czym smarujecie pupcię?

18 paź 2011 - 13:29:01

A ja smaruje synowi pupcie ochronnym kremem przeciwko odparzeniom Johnson's baby jest super mały nie ma żadnych odparzeń natomiast gdy się zdarzy jakieś odparzenie to sudocrem ale wysusza więc nie można długo stosować.

Czym smarujecie pupcię?

29 paź 2011 - 10:46:48

od wczoraj rano corcia robi wiecej kupek, ktore sa rzadsze i takie zoltawe. nigdy tak nie miala. poza tym zapach jest taki kwasnawy.
no ale najgorsze jest to,ze strasznie jej odparza sie pupcia:(. dzis to juz ma nawet dwie ranki:(. dodam ze zmieniam pieluszke zaraz po zalatwieniu sie corci i absolutnie nie ma brudnej pieluszki na pupie.
co to moze oznaczac? dzis sobota i nie mam kogo sie poradzic, a wczoraj nie chcialam biec do lekarza z zaczerwieniona pupa-bo u nas lekarze sa tacy, ze pewnie by mnie pogonili.
moze to byc alergia np na mleko? bo od jakiegos czasu (ok miesiaca) daje malej (jest strasznym niejadkiem a to wcina dosc dobrze)np budyn na kolacje lub platki na mleku, ale robione na mleku krowim. zasugerowalam sie sasiadka ktora daje swojej corci juz tylko mleko krowie a jest w tym samym wieku. poza tym, tez je serki homog (zawsze rolmleczu) twarozki i nic sie nidgy nie dzialo.
co z ta pupa robic? sudokrem nie pomaga, smaruje teraz bambino.



Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-10-29 10:49 przez monisia1900.

Czym smarujecie pupcię?

29 paź 2011 - 11:11:07

Możesz doraźnie spróbować posmarowac tormentiolem, tylko tego nie powinno sie długo stosować u małego dziecka bo zawiera jakiś tam szkodliwy kwas . ale mi pediatra to radził żeby parę razy posmarowac a moj synus ma 3miesiące.

Czym smarujecie pupcię?

29 paź 2011 - 11:20:14

Tormentiol dla malych dzieci ? ;/ wspolczuje ... w zyciu bym nie posmarowala bez zgody lekarza... Najlepsze mascie sa w aptece. Kochana idz sie poradz jakiegos farmaceuty oni wiedza teez najlepiej albo porada telefoniczna jest tez takie fajne forum z lekarzami ktorzy udzielaja odpowiedzi w 24 h sa tam sami specjalisci ja czesto korzystam. pisz na prv:)

Czym smarujecie pupcię?

29 paź 2011 - 11:22:36

hej moj synek tez takie czsem robi,linomagiem spróbuj.a mała po prostu ma biegunkę,mój tez wczoraj dostał.posmaruj linomagiem tylko cienko i na suchą pupcie,a do kąpieli dodaj parzony rumianek ze 4torebeczki i wlej taki do wody.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-10-29 11:24 przez monika171189.

Czym smarujecie pupcię?

29 paź 2011 - 11:31:31

najlepiej zrób sobie stary sprawdzony sposób na odparzenia
krochmal takiej gestości jak krem żeby dał się rozsmarować a nie jakieś kremy jak mojemu dziecku sie coś takiego pojawiało od razu tak robiłam i przechodziło.Dużo wietrz jej pupke żeby miał dostęp powietrza

NAJLEPSZE SĄ STARE SPRAWDZONE PRZEZ NASZE BABCIE SPOSOBY POLECAM.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-10-29 11:35 przez renixxxa1.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

kosmetycznie...