Obecnie rozmawiamy o:

sprawdzony stomatolog

gorący temat

Syfilis?

dzisiaj o 18:41

Otwarcie własnej kawiarni

dzisiaj o 15:49

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

MYCIE GLOWY 2-WU LATCE

22 lis 2010 - 15:05:13

witam moze ktoras z mamusi ma ten sam problem co ja ...
moja curcia uwielbia kapac sie lub brac prysznic jednak jak przychodzi do mycia glowy to jest wrzask panika i zanoszenie sie choc nigdy sie nie zanosila ;/
nie lubi myc glowy nie pomogl rondel z superniani co zachwalany byl przez nia nic nie pomaga nie da glowy do tylu za nic w swiecie czyue tylko szampon na glowie odrazu jest wrzask krzyk panika i placz a raczej histeria ...
nie wiem juz jak jej wytlumaczyc ze trzeba myc glowe nawet lalce jak myla i miala ja jej umuc nie dalo nic to ..
myje jej glowe na sile raz w tyg nie ma duzo wlosow i na sile i woda jej leci po oczach bo jakos trzeba umyc..

MYCIE GLOWY 2-WU LATCE

22 lis 2010 - 15:10:49

Też miałam ten problem przez na szczęście krótki okres.Córka mając 2 latka wyła przy każdym myciu głowy..Wtedy kupiłam jej myjkę Tygryska Disney,parę zabawek do kąpieli ale najbardziej polubiła zwykły kubek którym się polewa i płacz się skończył..Teraz myjąc głowę nawet nie reaguje na to,że woda leci jej po buzi...
Myślę,że każde dziecko tego nie lubi..Na początku jak Nataszka płakała to po prostu myłam dalej,każde dziecko wymusza i chce postawic na swoim a jednak mycie włosków to podstawa :)

MYCIE GLOWY 2-WU LATCE

22 lis 2010 - 15:20:52

Ten kubeczek i polewanie wodą głowy też próbowałam i uważam , że to najlepszy sposób. Moi synowie też przechodzili ten etap buntu i płaczu przy próbie mycia głowy. Teraz 3 latkowi myję kubeczkiem a starszemu prysznicem. I jest super, zero płaczu i krzyku. Wlewam letnią wodę i zakrywam dłonią oczka i teraz aż się rwą do mycia głowy haha, cierpliwość i spokój to podstawa i nigdy nic na siłę, powodzenia

MYCIE GLOWY 2-WU LATCE

22 lis 2010 - 15:30:26

tez moja córka nie lubiła myc włosów ja miałam ten problem jeszcze większy bo jak corka miała2 latka to miała włosy za ramiona długie to ciężej jeszcze mi było je omyć...ale z czasem jej przeszło i do teraz spłukuje jej wodą z kubka bo z prysznica się boi...

MYCIE GLOWY 2-WU LATCE

22 lis 2010 - 15:33:34

a ja znazłam sposób kubek był zły wkładam dziecu reke pod szyję kazę się położyc takz eby woda sie nie lała i reka zamaczam głowe a potem myje i zaś się kładzie i ja jje spłukje albo pryszmnicem albo kubkiem nie leje wtedy wody na oczy i zuza nie placze od pol roku

MYCIE GLOWY 2-WU LATCE

22 lis 2010 - 15:33:56

Moja córeczka tez nie lubi myc, ale sama prosi o recznik na oczy i wtedy moge jej myc ;) ale i tak nigdy nie umiem splukac tak jak starszej hihi
Mysle ze moze daj jej samej umyc a nie splukuj tylko niech sie polozy w wannie i wyplucz-ja tak starszej robilam na poczatku i teraz sama juz myje a ja splukuje prysznicem -ale recznik obowiazkowy na oczach ;)

MYCIE GLOWY 2-WU LATCE

22 lis 2010 - 15:38:42

Zgadzam się z Nati2000, moja nie ma jeszcze 2 latek ale od jakiegoś czasu nie chciała dać sobie spłukać włosków. Jak była malutka to nie było problemu, bo kładło się ją na pleckach i płukało główkę a później.... masakra....krzyk, płacz.... kupiliśmy jej zabawki do kąpieli: stateczki, gumowe kaczuszki, sorter wieloryb z klocuszkami a ostatnio zjeżdżalnię przyczepianą do wanny no i tak ma zajęcie i nie ma czasu myśleć że zaraz coś zaszczypie :) poza tym ja jej pokazywałam, że mamusia też myje główkę i specjalnie polewałam się po głowie dużą ilością wody z małego wiadereczka i wtedy ona się bardzo z tego śmiała (ubaw po pachy) i widziała że to nic strasznego gdy woda leci do oczek. Może kup córce specjalny szampon a do kąpieli nie dawaj żadnych płynów które tylko dodatkowo szczypią w oczka, po prostu samą wodę. Ja jeszcze za nim przystąpię do mycia zawsze specjalnie zaczynam chlapać ją wodą (niby dla żartów) ona też uderza rączkami w wodę i tak pluska sobie sama w oczka, szybciutko pokazywałam jej że trzeba rączkami otrzeć oczy (teraz sama to robi automatycznie) i że jest ok.
Także ilonka0606 może postaraj się odwrócić jej uwagę jakimiś zabawkami i nie myj jej na siłę, bo tylko jeszcze bardziej ona zakoduje, że mycie głowy jest nie fajne.... trzymam kciuki że Wam się uda :)
Co do rondla na głowę.... też przerabiałam i u nas beznadzieja... mała jak tylko go próbowałam założyć na główkę zaczynała krzyczeć....

MYCIE GLOWY 2-WU LATCE

22 lis 2010 - 15:54:25

Żadne dziecko nie lubi jak mu woda do oczu leci podczas spłukiwania.Mój syn też histeryzował przy myciu głowy.Teraz zwijam ręcznik w rulonik,zakrywam mu tym ręcznikiem oczy i polewam wodą głowę.Takiego wrzasku nie ma bo już mu woda nie leci do oczu,co najwyżej ręcznik mokry

MYCIE GLOWY 2-WU LATCE

22 lis 2010 - 16:13:39

Ja moją mała damę kładłam na takiej podpórce dla niemowlaka.Sama wybrała wzór w rybki i nie miałam problemu.Plecki oparte,więc się nie boi,że za bardzo się zanurzy a głowa w powietrzu i gotowe.

MYCIE GLOWY 2-WU LATCE

22 lis 2010 - 16:41:53

u mnie juz zabawki nie pomagaja
chlapioe sie tez jubeczjiem ale do czasu jak nie ma mycia bo jak juz sie zaczyna to placz
a szampon ma dla dzieci wiec jej nie powinien szczypac...
widziala jak myje glowe i tez nic nie pomoglo...
jeszcze z recznikiem sprobujemy...
mysle ze jej to minie bo jej placz dla mnie to smutek ale musze umyc ....dziekuje dziewczynki za rade kochane jestescie :*

MYCIE GLOWY 2-WU LATCE

22 lis 2010 - 17:05:55

Możesz też,zamiast polewania głowy wiaderkiem,czy prysznicem,polewać głowę gąbką nasiąkniętą wodą.Jest to mniej drastyczne bo tak dużo wody nie leci i dziecko się mniej boi.I do tego,jak napisałam wcześniej,zakryć oczy ręczniczkiem.
Jezeli boi się szamponu to daj jej trochę na rączki,niech rozsmaruje na głowie,albo jej nalej szampon na głowę,niech sama włoski umyje.Mój syn tak robi.Oczywiście mu trochę pomagam w myciu,żeby fuszerki nie było:)
Możesz też postawić przed nią lusterko i z włosów robić jej irokeza czy rogi.Będzie jej się podobało:)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2010-11-22 17:09 przez mamapatryka.

MYCIE GLOWY 2-WU LATCE

22 lis 2010 - 17:11:21

Cytat
mamapatryka
Możesz też,zamiast polewania głowy wiaderkiem,czy prysznicem,polewać głowę gąbką nasiąkniętą wodą.Jest to mniej drastyczne bo tak dużo wody nie leci i dziecko się mniej boi.I do tego,jak napisałam wcześniej,zakryć oczy ręczniczkiem.
Jezeli boi się szamponu to daj jej trochę na rączki,niech rozsmaruje na głowie,albo jej nalej szampon na głowę,niech sama włoski umyje.Mój syn tak robi.Oczywiście mu trochę pomagam w myciu,żeby fuszerki nie było:)
Możesz też postawić przed nią lusterko i z włosów robić jej irokeza czy rogi.Będzie jej się podobało:)

jestes kochana bedziemy dzis probowac :)
napisze potem jaki byl rezultat

MYCIE GLOWY 2-WU LATCE

22 lis 2010 - 17:14:20

Powodzenia w myciu życzę:)

MYCIE GLOWY 2-WU LATCE

22 lis 2010 - 17:36:40

Jejku ja mam to samo z moim 15 miesiecznym synkiem;/nic nie pomaga,zabawki,zagadywanie NIC!! jak przychodzi do mycia glowy,zaraz caly sie trzesie ze strachu,krzyczy,placze...teraz jak sie myjemy wieczorkiem nawet jak nie zamierzam mu glowy myc to juz czuje ze zaraz bede mu myla i sie boi:/:/

U mnie niestety polewanie glowy gabka nie dziala:/ czasem to mu na sile musze spłukiwać bo jak inaczej;/



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2010-11-22 17:40 przez Beata90.

MYCIE GLOWY 2-WU LATCE

22 lis 2010 - 17:47:27

Cytat
mamapatryka
Powodzenia w myciu życzę:)
no i niestety nie udało sie nie pomaga eh ;/
juto jeszcze jedna rade wyproboje i zobaczymy jak poskutkuje napisze o tym :) bo to bedzie cud dla mnie wtedy
z lusterkiem bylo fajnie do momentu pukania



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2010-11-22 17:48 przez ilonka0606.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

najlepszy depilator