Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Skomentuj
1 2 ... 7 8 9 -->
zweryfikowana
Moderator
Posty: 4.355

ROZSTĘPY - wszystko na temat.

13 lis 2010 - 11:20:13

W wątku znajdziecie wszystko na temat rozstępów.
Watek zbiorczy.

ROZSTĘPY - wszystko na temat.

28 lip 2009 - 14:49:44

czy znacie skuteczne metody na pozbycie sie istniejacych juz rozstepow? stosowalam juz chyba wszystkie kremy i nic nie pomaga :(



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2010-11-13 11:15 przez moderator.

ROZSTĘPY - wszystko na temat.

28 lip 2009 - 15:13:13

oLIWKa oliwka i jeszcze raz oliwka:(
Może nie znikną,ale napewno nie pojawią się nowe!:)

ROZSTĘPY - wszystko na temat.

28 lip 2009 - 15:14:10

.....a rozstępy chyba nie znikaja ewentualnie bledną.

ROZSTĘPY - wszystko na temat.

28 lip 2009 - 15:16:18

ja czytałam kiedyś na szafie na forum że szorowanie pumeksem pomaga, ja nie mam po pierwszej ciąży, profilaktycznie namaszczałam się oliwką.

ROZSTĘPY - wszystko na temat.

28 lip 2009 - 16:18:50

a ja popelnilam ten blad ze nie myslalam o sobie tylko o dzidziusiu ktore sie urodzi i nie smarowalam sie w czasie ciazy oliwka. i teraz mam! i to na cale zycie.

ale coz, za to synka mam slicznego ! :)

ROZSTĘPY - wszystko na temat.

28 lip 2009 - 16:54:48

O rany ten pumeks,brrrrr aż ciarki mi przeszły .....!

Ja też mam rozstępy.Co prawda jasne,cienkie i nie aż tak mocno,ale są.
Najważniejsze mamuśki,to aby dopilnować aby ich nie przybywało:)
a te które mamy no Ba trzeba pokochać:))

ROZSTĘPY - wszystko na temat.

28 lip 2009 - 18:16:33

Witam! gorąco polecam na rozstępy produkty z firmy Ziajki. ja stosowałam przez cała ciąze krem na rozstępy Ziajka Mamamia i nie mam ani jednego rozstepu. a teraz uzywam masło ujedrniajace po porodzie tez z Ziajki i jest super.

ROZSTĘPY - wszystko na temat.

28 lip 2009 - 18:23:09

A ja używałam i Ziajki i Dax Cosmetics i rozstępy mam... nie ma reguły jak dla mnie- jak mają się pojawić to czy będziesz czegoś używać czy nie i tak się pojawią, niektóre kobiety nic nie używały i nie mają żadnego...

ROZSTĘPY - wszystko na temat.

28 lip 2009 - 19:44:29

Cytat
aandzik86
A ja używałam i Ziajki i Dax Cosmetics i rozstępy mam... nie ma reguły jak dla mnie- jak mają się pojawić to czy będziesz czegoś używać czy nie i tak się pojawią, niektóre kobiety nic nie używały i nie mają żadnego...
zgadzam sie....
oczywiscie mozna próbowac uelastyczniać skóre ,ale to nie jest powiedziane ze to pomoze.......
ale ten pumeks to chyba przesada!!! jakoś tego nie widzę....

ROZSTĘPY - wszystko na temat.

28 lip 2009 - 20:34:47

Ja myślę,że rozstępy to indywidualna sprawa każdego organizmu i nie ma chyba skutecznej metody zapobiegania im .Ja nie używałam niczego i nie mam ani jednego .Miała po prostu szczęście .Albo to coś w organiżmie ci im zapobiega

ROZSTĘPY - wszystko na temat.

28 lip 2009 - 20:37:15

Rozstępy powstają na skutek upośledzenia fibroblastów- (komórek odpowiedzialnych za tworzenie włókien kolagenu i elastyny). Włókna kolagenowe i elastynowe tworzą sieć odpowiedzialną za elastyczność skóry. Upośledzenie fibroblastów powoduje zmiany w budowie włókien, stają się one mniej wytrzymałe na rozciąganie i w efekcie dochodzi do ich zerwania, wtedy to powstają rozstępy.

Największą skłonność do rozstępów mają:
kobiety w okresie ciąży oraz menopauzy
osoby w okresie dojrzewania
ludzie otyli
osoby często stosujące diety niskokaloryczne

Upośledzenie fibroblastów powstaje na skutek wzrostu poziomu kortyzolu we krwi. Zmiany w poziomie kortyzolu występują u kobiet w ciąży osób otyłych oraz w okresie dojrzewania. Kolejną przyczyną są zmiany poziomu estrogenów w czasie ciąży jak i w okresie dojrzewania. Czynnikiem sprzyjającym rozstępom jest również zła dieta uboga w mikro i makroelementy. Przyczyną mogą być równiez skłonności genetyczne.

W jaki sposób zniwelować rozstępy?

Przede wszystkim powinniśmy wzmocnić włókna kolagenowe które są kruche i podatne na zerwania. Wzmacniając włókna kolagenowe poprzez dostarczenie kolagenu z zewnątrz rozstępy znikają. Działanie Kolagenu Inventia stymuluje syntezę kolagenu i elastyny oraz wzmacnia ich włókna. Zwiększa spoistość tkanki łącznej, uelastycznia i poprawia strukturę skóry. Kolagen naturalny pobudza również fibroblasty do produkcji własnego kolagenu w skórze. Wyniki testów wskazują że Kolagen Naturalny Inventia wzmacnia, uelastycznia skórę i znacznie spłyca istniejące rozstępy.

ROZSTĘPY - wszystko na temat.

28 lip 2009 - 21:44:28

Cytat
aandzik86
A ja używałam i Ziajki i Dax Cosmetics i rozstępy mam... nie ma reguły jak dla mnie- jak mają się pojawić to czy będziesz czegoś używać czy nie i tak się pojawią, niektóre kobiety nic nie używały i nie mają żadnego...
Zgadzam sie, takie kremy niewiele pomagaja. Zostaje tylko sie modlic :D:D:D

ROZSTĘPY - wszystko na temat.

28 lip 2009 - 22:08:51

a uzywalas kremu NO SCAR?

ROZSTĘPY - wszystko na temat.

28 lip 2009 - 22:12:04

Krem No-Scar jest szczególnie zalecany na blizny po oparzeniach, zabiegach chirurgicznych, owrzodzeniach i trądziku. Zmniejsza i wygładza rozstępy.

Działa rozjaśniająco, zmiękczająco oraz wygładzająco na stwardniałą i przerośniętą tkankę blizn, wpływając korzystnie na strukturę kolagenu, poprawia wygląd skóry.

Niezwykłe właściwości zawdzięcza masie perłowej, wewnętrznej warstwie muszli kilku gatunków ostryg z rodzaju Pteria.




<moderacja - [moderator]> ZAPOZNAJ SIĘ Z REGULAMINEM FORUM
W swoich postach nie stosuj ukrytej reklamy w postaci dopisków „Zapraszam do mojej szafki”, „Wyprzedaż”, „Sprzedam”, itp. (dotyczy to też umieszczania w podpisie widgetów)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2009-10-17 13:48 przez moderator.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

skaczecie na skakance