Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

PIELUCHY WIELORAZOWE - OPINIE

03 cze 2011 - 23:50:06

FAJNIE SIE DOWIEDZIEC TROCHE PRZYDATNYCH RZECZY.

ILE NAJLEPIEJ ZAKUPIC TAKICH PIELUCH ?
CZY WYSTARCZA 2 A WIECEJ WKLADEK?

NO I FAJNIE ZE alenka85 DORADZILA KTORE WKLADKI SA LEPSZE.

A CO DO TEGO ZE TRZEBA NIESPODZIANKI MALUCHA PRAC ,TO MAM SYNKA 3 LETNIEGO I JAK GO UCZYLAM DOWOLANIA NA NOCNICZEK TO NIE RAZ ZROBIL KUPKE DO MAJTECZEK I TEZ TRZEBA BYLO TO FUUU WYPRAC.TO TYLKO DZIECKO .

NASZE MAMY TEZ MIALY TYLKO TETRY I PRALY WSZYSTKO CO W NICH SIE ZNALAZLO :)
A CO DO ODPARZEN TO U MNIE SIE NAJLEPIEJ SPRAWDZIL TALK ALBO OLIWKA .
PO KREMACH BYLO JESZCZE GORZEJ

<moderacja> Wyłącz Caps Lock



Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-11-23 18:49 przez moderator.

PIELUCHY WIELORAZOWE - OPINIE

04 cze 2011 - 00:21:46

A ma Pani jakieś doświadczenie z pieluszkami Naughty Baby lub PUL MINKEE ? Chyba właśnie te drugie są na allegro?

PIELUCHY WIELORAZOWE - OPINIE

04 cze 2011 - 09:12:56

Nie nie spotkalam sie z tymi pieluszkami.Szczerze mowiac to pierwszy raz o nich slysze

PIELUCHY WIELORAZOWE - OPINIE

04 cze 2011 - 10:25:38

Oj, to nie wiem jakich Pani używa z allegro.

PIELUCHY WIELORAZOWE - OPINIE

04 cze 2011 - 11:13:57

Wow, pierwszy raz słyszę o takim wynalazku :)
jestem już pozytywnie nastawiona
próbowałam znaleźć co nieco w necie ale jakoś mi nie idzie, wyczytałam tylko coś o przeróżniastych w wkładach i otulaczach
napiszcie coś na czym takie pieluszki polegają i ile kosztują
czy to jest coś jak majtasy nie przepuszczające wilgoci na zewnątrz? ile takich powinno się mieć w domu? (u mnie synek zużywa 4-5 pampersów na dobę)
jak prać? i takie tam :D

PIELUCHY WIELORAZOWE - OPINIE

04 cze 2011 - 17:08:21

Ja na samym początu używałam głównie pieluszek do składania. Najlepsze jakie miałam to Lenya i Bambino Mio czy jakoś tak. Obie póżniej służyły mi też jako wkładki do otulaczy lub do pieluszek z wkładką. Składanie wcale nie jest takie trudne jak się wydaje. Wystarczy parę razy poskładać na próbę i wybrać sobie metodę, która się nam najszybciej się wyćwiczy :)
Do tego takie gumowo-plastikowe zaczepki, żeby pieluszka się nie rozpinała.
W lecie do takiego zestawu nawet nie używałam otulacza, chyba że wychodziliśmy na spacer i nie chciałam mieć wpadki w wózku.

Do tego miałam pieluchy BumGenius. Są jednymi z droższych ale naprawdę warto. Zgrabne, b.dobre jakościowo, łatwo się czyszczą, nie przeciekają i fajnie je można dopasować do ciałka. Mój Michał zawsze był chudziutki, dlatego dla mnie duża możliwość dopasowywania była bardzo ważna.Te pieluszki mają tylko dużą wadęjesienią - wkładki wolno schną, dlatego trzeba mieć więcej wkładek.
Miałam jedną pieluszkę Naughty Baby, nie była zła, ale przy BumGeniusach nie robila na mnie większego wrażenia :) Szybciej traciła swoje właściwości i pod koniec mojego pieluchowania miałam wrażenie, że traci chłonność. Ale może to tylko takie wrażenie było.
Nie polecam wkładek Imse Vimse, miałam ich trochę i większość rozpadła mi się po kilku praniach. Za to otulacze mają fajne :)

PIELUCHY WIELORAZOWE - OPINIE

04 cze 2011 - 20:42:03

Cytat
666kasja
A ma Pani jakieś doświadczenie z pieluszkami Naughty Baby lub PUL MINKEE ? Chyba właśnie te drugie są na allegro?
Mam jedną z pulu minki :) są super przyjemne w dotyku i ładne, ale jeśli są droższe od zwykłego pulu to nie warto przepłacac w użyciu są dokładnie takie same :) a te Naughty Baby myślę że są ok, mają zatrzaski i wogóle... takie solidne się wydają :)
Cytat
agataama
FAJNIE SIE DOWIEDZIEC TROCHE PRZYDATNYCH RZECZY.

ILE NAJLEPIEJ ZAKUPIC TAKICH PIELUCH ?
CZY WYSTARCZA 2 A WIECEJ WKLADEK?

NO I FAJNIE ZE alenka85 DORADZILA KTORE WKLADKI SA LEPSZE.

A CO DO TEGO ZE TRZEBA NIESPODZIANKI MALUCHA PRAC ,TO MAM SYNKA 3 LETNIEGO I JAK GO UCZYLAM DOWOLANIA NA NOCNICZEK TO NIE RAZ ZROBIL KUPKE DO MAJTECZEK I TEZ TRZEBA BYLO TO FUUU WYPRAC.TO TYLKO DZIECKO .

NASZE MAMY TEZ MIALY TYLKO TETRY I PRALY WSZYSTKO CO W NICH SIE ZNALAZLO :)
A CO DO ODPARZEN TO U MNIE SIE NAJLEPIEJ SPRAWDZIL TALK ALBO OLIWKA .
PO KREMACH BYLO JESZCZE GORZEJ
Jeśli chodzi o ilość to zależy od tego ile ma dziecko, czy to chłopczyk czy dziewczynka i jak dożo siusiu robi. Myślę że na początek lepiej kupić dwie i sprawdzić sobie samemu ile dziecko potrzebuje. Początkowo można przecież z pampersami mieszać :) my mamy 3szt, ale na noc zakładam pampersa, bo chłopak to w nocy potrafi dożo wysisiać :):) A z kupkami to wystarczy kupić te bibułki do pieluszek i większość kupek się zatrzyma na bibułce, czasem tylko może się zdarzyć jakaś niespodzianeczka :)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-06-04 20:46 przez alenka85.

PIELUCHY WIELORAZOWE - OPINIE

10 wrz 2012 - 12:32:41

Pieluszki wielorazowe to najzdrowszy i najbardziej ekologiczny sposób "pieluchowania" naszych pociech, tutaj można znaleźć dużo różnych informacji na ten temat.
Pozdrawiam Kazik

niezweryfikowana
Posty: 144
Ostrzeżenia: 5/5

PIELUCHY WIELORAZOWE - OPINIE

23 lis 2012 - 12:58:37

Witam
Po raz pierwszy będę miała przygodę z pieluszkowaniem
chciałabym spróbować pieluchować wielorazowymi pieluszkami
co myślicie na temat takich pieluch: <moderacja> zakaz umieszczania linków do transakcji na innych serwisach e-commerce



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-11-23 18:54 przez moderator.

PIELUCHY WIELORAZOWE - OPINIE

23 lis 2012 - 14:51:26

Cytat
alenka85
Cytat
666kasja
A ma Pani jakieś doświadczenie z pieluszkami Naughty Baby lub PUL MINKEE ? Chyba właśnie te drugie są na allegro?
Mam jedną z pulu minki :) są super przyjemne w dotyku i ładne, ale jeśli są droższe od zwykłego pulu to nie warto przepłacac w użyciu są dokładnie takie same :) a te Naughty Baby myślę że są ok, mają zatrzaski i wogóle... takie solidne się wydają :)
Cytat
agataama
FAJNIE SIE DOWIEDZIEC TROCHE PRZYDATNYCH RZECZY.

ILE NAJLEPIEJ ZAKUPIC TAKICH PIELUCH ?
CZY WYSTARCZA 2 A WIECEJ WKLADEK?

NO I FAJNIE ZE alenka85 DORADZILA KTORE WKLADKI SA LEPSZE.

A CO DO TEGO ZE TRZEBA NIESPODZIANKI MALUCHA PRAC ,TO MAM SYNKA 3 LETNIEGO I JAK GO UCZYLAM DOWOLANIA NA NOCNICZEK TO NIE RAZ ZROBIL KUPKE DO MAJTECZEK I TEZ TRZEBA BYLO TO FUUU WYPRAC.TO TYLKO DZIECKO .

NASZE MAMY TEZ MIALY TYLKO TETRY I PRALY WSZYSTKO CO W NICH SIE ZNALAZLO :)
A CO DO ODPARZEN TO U MNIE SIE NAJLEPIEJ SPRAWDZIL TALK ALBO OLIWKA .
PO KREMACH BYLO JESZCZE GORZEJ
Jeśli chodzi o ilość to zależy od tego ile ma dziecko, czy to chłopczyk czy dziewczynka i jak dożo siusiu robi. Myślę że na początek lepiej kupić dwie i sprawdzić sobie samemu ile dziecko potrzebuje. Początkowo można przecież z pampersami mieszać :) my mamy 3szt, ale na noc zakładam pampersa, bo chłopak to w nocy potrafi dożo wysisiać :):) A z kupkami to wystarczy kupić te bibułki do pieluszek i większość kupek się zatrzyma na bibułce, czasem tylko może się zdarzyć jakaś niespodzianeczka :)


też od pewnego czasu sie namiętnie zastanawiam nad wielorazówkami-ale... mój mały ma 19 mcy -lejek z niego niesamowity. Powiedz Alenka ile macie wkładek? jakich-mozesz mi napisać na priv? byłabym wdzięczna-a i czy te 3 szt pieluszek starczają Ci na cały dzień??

PIELUCHY WIELORAZOWE - OPINIE

23 lis 2012 - 15:41:46

A ja ostrzegam przed rozmiarami, bo niektóe firmy z all szyją te pieluszki uniwersalne i pomimo regulacji wiele mam skarży się na szybkie wyrastanie ich pociech z pieluszek. Moja Basia ma 17-cie miesięcy i mamy chyba 7sztuk, ale kożystamy z nich w kratkę zrywami. Szczegolnie w dni gdy małą zajmuje się ktoś inny. Zresztą jesteśmy bliżej wyjścia z pieluch niż ich noszenia :)

PIELUCHY WIELORAZOWE - OPINIE

23 lis 2012 - 19:04:27

Cytat
mamapatryka
Chwała naszym mamom,babciom za to,że wychowały nas na pieluchach tetrowych ale teraz są inne czasy,w których tetra służy do wycierania buzi dziecku.Pieluchy wielorazowe to alternatywne rozwiązanie.Jedne mamy wolą jednorazówki a drugie wolą wielorazowe.Ja się nie zastanawiałam co by było gdyby nie było jednorazówek bo one są.

Albo gdyby były,ale byłyby bardzo drogie jak za czasów dziecięctwa moich siostrzenic?Wtedy taki jeden pampers(pod warunkiem,że sklep zgadzał się na sprzedaż pojedynczych pieluch)kosztował 2 zł.To było jakieś 18 lat temu i nieco później też.

PIELUCHY WIELORAZOWE - OPINIE

29 lis 2012 - 15:25:22

Cytat
kroofy
Na luźne kupki są metody, jeśli ktoś się brzydzi tego co wychodzi z jego dziecka to już jego sprawa.


no ale co w tym dziwnego ? ja nawet swojej kupy sie brzydze, a przeciez wychodzi prosto ze mnie ;)
a z tym brakiem higieny to mam wrazenie ze chodzilo raczej o trzymanie tskich pieluch, no bo kazdej z osobna sie przeciez nie pierze a juz sobie wyobrazam ten aromat po tygodniu czy nawet 3 dniach zbierania... :D
ale osobiscie jeslibym znalazla na to rozwiazanie, to moze kiedys bym sprobowala, na razie mam za malo wprawy, i musze sie dopiero przyzwyczaic do bycia mama i wole to zrobic bez zbednego stresu, nawet jesli ktos nazwie to lenistwem ;)


swoja droga - czy były przypadki zachorowan na raka w efekcie kontaktów z pieluszkami? Boi duzo sie słyszy o tych substancjach rakotwórczych w jednorazówkach, a ja mam wrazenie ze troche jak z ufo - wszyscy o nich mówią a nikt nie widział



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-11-29 15:36 przez nerwus.

PIELUCHY WIELORAZOWE - OPINIE

12 gru 2012 - 10:08:37

Czy któraś doświadczona mama może polecić konkretne pieluszki? od razu prosze o podanie ceny:)

PIELUCHY WIELORAZOWE - OPINIE

28 lut 2013 - 12:32:54

Podbijam wątek, bo jednak z miesiąca na miesiąc wszystko się zmienia i wielo pojawiające się na rynku są barziej dopasowane do potrzeb rodziców jak i malucha. My używamy i sobie bardzo chwalimy. Wiedzę trudno przekazać na forum warto zajrzeć na jakiś specjalistyczny eko portal jak np. ekotropiciel.pl Generalnie wielorazówek się NIE PRASUJE jak ktoś wcześniej mówił. Piorę razem z innymi rzeczami dodając środek antybakteryjny, mam 30 sztuk i juz moje drugie dziecko na nich wychowuję :) Wkłady mogą być ze zwykłych ręczników, ręczników z mikrofibry jak i tetry. Można kupić gotowe - wszystko zależy od naszej fantacji. Dzięki wielo mój starszy syn "kupać" zaczął na nocnik w wieku 6-ciu miesięcy bo było mu niewygodnie, za to z siusiu później, ale i tak uważam to za nasz sukces :) A na portalu o którym pisałam powyżej są nawet wielo do wygrania aktualnie :)

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

zamiana proszku do prania