Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki

TK MAXX opinie o sklepie

13.10 o 14:29

dieta grejpfrutowa

6.02 o 8:44

Etiaxil opinie

21.07 o 15:16

Slimtox opinie

29.01 o 13:58

Aktywne użytkowniczki

PIELUCHY WIELORAZOWE - OPINIE

03 wrz 2012 - 18:32:33

KASIA2778 jestem z Koszalina i bardzo ciekawi mnie ten temat, jestem chętna aby wymieniać się doświadczeniami.

PIELUCHY WIELORAZOWE - OPINIE

09 wrz 2012 - 22:54:58

My używamy jednorazowych - Pampers albo Huggies, wg mnie bardzo dobre. :)

PIELUCHY WIELORAZOWE - OPINIE

09 wrz 2012 - 23:19:56

Moim zdaniem pieluchy jednorazowe sa najlepsze,po co prac te wielorazówki później prasować jak można kupować jednorazowe,i wyrzucac do kosza.
Znaczy może tak,kto kupuje pieluchy jednorazowe to dla każdego sa one lepsze bo nie pozali może jeszcze lepszych,może warto spróbować? Widziałam na allegro że kupują je,tylko że jak się zdecydujecie na zakup i bedziecie chcieli tylko tych wielorazowych uzywać to musicie pamiętać że do tego kupuje się jeszcze jakies wkłady,codziennie trzeba je prać,chyba że kupicie z 50sztuk to co 2-3dni,namaczać te mokre pieluszki. a to już są koszty większe,za jedną pieluchę taką dobrą to koszt okolo 60zł,te za 30zł też na jakimś forum pisali że sa lipne,no to to samo co z naszymi jednorazowymi,kupi sie tańsze nie markowę to sa sttraszne i tyłek dziecka się odparza i trzeba zmieniać je 15razy dziennie,a kupi się troszkę droższe,markowe to sa od razu lepsze bo dziennie zmieni się ich tylko np 5 a nie 15

Cytat
Milano1
My używamy jednorazowych - Pampers albo Huggies, wg mnie bardzo dobre. :)

My rownież uzywaliśmy papmers oraz huggies,to w zależności kiedy ile mieliśmy kasiorki,ale z 3 miesiące temu kolezanka nam poleciła te Rossmanowskie pieluszki Baby Dream i wiecie co,są rewelacyjne!! Naprawdę, no po prostu lepsze niż pampers,bardziej chłonne,nie przeciekają,no naprawdę rewelacja i w bardzo dobrej cenie, nie sa to jakieś najtańsze,są w dobrej cenie np rozmiar 5 wychodzi 50gr za pieluszkę



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-09-10 01:23 przez czarna1609.

PIELUCHY WIELORAZOWE - OPINIE

10 wrz 2012 - 09:10:28

Czytałam artykuł albo w gazecie albo w internecie- teraz już nie pamiętam gdzie. Ale obliczyli tam,że najbardziej opłacają się jednorazowe niż wielorazowe.

PIELUCHY WIELORAZOWE - OPINIE

30 paź 2012 - 00:17:14

Nie radzę porównywać jednorazówek i wielorazówek. To zupełnie inna bajka. Ja jako fanka wielo sama uzywałam czasem jednorazówek. Wczesniej zniecheciło mnie do nich to, ze zawierają bardzo duzo chemicznych skladników, które wchłaniane sa przez skórę dziecka, także tych powodujących nowotwory, poza tym nie przepuszczają powietrza. NIe bedę się tu rozpisywac, w Internecie jest o tym sporo. Kto chce, znajdzie.
Teraz sama szyję, z pasji, choc czasem nie mam czasu i szycie lezy odłogiem. Ale jest to bardzo wciągające, do uszycia formowanki nie trzeba wiele, a moze sprawić duzo radości - jeśli ktos lubi ręczne robótki.
Tak przy okazji - sklepu juz nie mam - to byłą wersja testowa przy okazji innej działalnosci, nie jakis wielki mały biznes, a sztuka handmade...
Za to zapraszam na blog, kto chce też znajdzie... :(



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-10-30 00:18 przez mikulo.

PIELUCHY WIELORAZOWE - OPINIE

03 cze 2011 - 20:47:01

NIE WIEM CZY BYL JUZ TAKI WATEK NA FORUM BO ZASTANAWIAMSIE SPRAWDZAJA SIE PILUSZKI WIELORAZOWE ?MOJA CORKA MA WLASNIE SKONCZONY ROCZEK I MYSLALAM O ZMIANIE PILUCH JEDNORAZOWYCH NA WIELORAZOWE.ZASTANAWIAM SIE JEDNAK CZY RZEZCZYWISCIE WARTO WYDAC TE PARE ZLOTYCH WIECEJ JEDNORAZOWO.OSTATNIO DUZO SIE MOWI ZE SA ONE EKOLOGICZNE I SZYBKO SIE ZWRACAJA.

CZY KTORAS JE JUZ WYPROBOWALA??

A MOZE KTOS ZE ZNAJOMYCH .

<Moderacja> Wyłącz Caps Lock



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-11-23 18:47 przez moderator.

PIELUCHY WIELORAZOWE - OPINIE

03 cze 2011 - 21:01:24

też sie chętnie dowiem, też zamierzam małemu zakupic te majtusie z kieszonka i pieluszki zakładac tetrowe

PIELUCHY WIELORAZOWE - OPINIE

03 cze 2011 - 21:15:05

Ja zainwestowałam w pieluszki wielorazowe, jeszcze przed urodzeniem się małego. Używałam ich mniej więcej od 3 miesiąca. Wcześniej się nie odważyłam.
Byłam po cesarce, po zapaleniu piersi a jednak początek z takimi pieluchami jak się nie ma wprawy jest dość trudny.
Teraz z łatwością można kupić pieluszki wielorazowe używane od innych mam jako, że zrobiły się one na pewno dużo bardziej popularne niż 4 lata temu :)
Pieluszki mają dwa podstawowe plusy :
Plus pierwszy: to zdrowie dla twojego malucha, zwłaszcza jeśli masz chłopca (nie zaparzają się jąderka)
Maluch zaczyna szybciej korzystać z nocnika.

W moim przypadku ta druga opcja niestety nie doszła do skutku. Jak wróciłam do pracy, babcia która zaczęła opiekować się pod moją nieobecność małym, stwierdziła, że już swoje z tetrą przeszła i nie zamierza się więcej męczyć. Tak pieluchy wielorazowe poszły w kąt ku mojej wieeelkiej rozpaczy :/

W momencie kiedy weszły w nasze życie jednorazówki, mały zaczął łapać odparzenia (a pieluchy zmieniane były nawet po 20 razy dziennie!), otarcia, zaczerwienienia.

Ja do 9 miesiąca ciągle używałam drugiej darmowej mini próbki kremu do pupci :)

Pieluchy wielorazowe pomimo ich wyglądu "grubej pieluszki" nie odparzają. Zrobione są albo z naturalnych materiałów, albo z materiałów o bardzo dobrej przepuszczalności powietrza.

Chętnie odpowiem na pytania :)

zweryfikowana
Posty: 674
Ostrzeżenia: 2/5

PIELUCHY WIELORAZOWE - OPINIE

03 cze 2011 - 21:41:20

dla mnie to niezbyt higieniczne wyjście, przecież maluch potrafi naprawdę mocno narobić w pieluche i co wtedy??? nie wyobrażam sobie prania tego w pralce czy ręcznie, fuj:] pieluszki są niby do wytrzymania z ceną, ale ponoć te wkłady to już nie za bardzo! kiedyś był taki wątek na szafce i 98% mam wypowiadało się w tym temacie, że to lipa ogólnie rzecz biorąc:(

taka uwaga dla mam, które dopiero urodzą lub ledwo urodziły dziecko, co do pieluszek i tego wszystkiego wokół nich:
przy drugim dziecku taka genialna położna w szpitalu powiedziała mi, zebym od początku niczym nie smarowała czy zasypywała synkowi pupci. że jego skóra ma własną barierę ochronną i ona sama będzie się bronić przed odparzeniami. i faktycznie, stwierdzam z całą pewnością, że mój synio ma roczek, używam najzwyklejszych, najtańszych pieluszek, nigdy mu nie zasypywałam ani nie kremowałam pupy i odparzył mi sie raz jeden jedyny i to było spowodowane antybiotykiem, którego brał na chorobę.

co ciekawe, ze starszą córką - od początku, już w szpitalu kiedy położne kąpały i przebierały dziecko - używały kremów do pupy. i odparzenia miewaliśmy dość często niestety...

także polecam naturalność, działa na bank:D

PIELUCHY WIELORAZOWE - OPINIE

03 cze 2011 - 22:25:40

Założyłam kiedyś taki wątek i gdy tylko stwierdziłam, że nie jest to opcja dla leniwych mam zostałam prawie żywcem zżarta!

PIELUCHY WIELORAZOWE - OPINIE

03 cze 2011 - 22:30:11

ja się nie do końca zgodzę z wypowedzią wyżej.

Na luźne kupki są metody, jeśli ktoś się brzydzi tego co wychodzi z jego dziecka to już jego sprawa.
Dla mnie ważniejsze od mojej wygody jest zdrowie mojego dziecka.

W Anglii każda matka, która zdecyduje się na peiluszki wielorazowe może ubiegać się o dofinansowanie na zakup pieluszek bądź ich pranie.
Jak szukałam pieluch dla małego, to co rusz znajdowałam firmy specjalizujące się u nich w praniu takich pieluszek, oddawały brudne raz w tyg np. i dostawały w zamian zapas czystych :)
Jakby u nas się przyjęły takie pieluchy z pewnością i takei firmy też by się pojawiły.

Co do odparzeń, po przejściu na jednorazówki w dalszym ciągu nie używałam kremów. Tak gdzieś przez około 2-3 dni. Po tych kilku dniach mały miał takie odparzenie, że ledwo obyło się bez lekarza.

My byłiśmy jakoś chowani w pieluchach jednorazowych i nie wydaje mi się to jako niechigieniczne. Przecież nie trzyma się dziecka w jego ochodach a od razu zmienia pieluchę.
Dla mnie bardziej niechigieniczne jest trzymanie dziecka w pampersie bo tylko troszkę nasikał is zkoda go zmieniać bo pielucha kosztyje. Fuj. A mam z takim podejściem pozanałam niemało.

Wkłady można zrobić samemu.

Też zanim się zdecydowałam czytałam masę negatywnych opinii, zaryzywkowałam i bylam bardzo zadowolona. Zresztą pieluch nie sprzedałam, trzymam do następnego dziecka :)

Nie chcę nikogo zachęcać, każdy ma indywidualne potrzeby, sposób patrzenia na życie, podejście do pewnych spraw.
Wręcz odradzam jeśli głównym powodem mialaby być długofalowa oszczędność lub moda na eko.

Na pewno zanim coś się zadecyduje trzeba sobie wypisać plusy/minusy sprawdzić po której stronie są dla nas te najistotniejsze. Porozmawiać z partnerem i osobami, które też będą się zajmować dzieckiem (żeby nie bylo niemiłej niespodzianki jak u mnie), wybrać rodzaje pieluch i sprawdzić finanse.

Cytat
666kasja
Założyłam kiedyś taki wątek i gdy tylko stwierdziłam, że nie jest to opcja dla leniwych mam zostałam prawie żywcem zżarta!

;)

Mnie się wydaje, że więcej robi postawa "mam z piaskownicy" patrzących na Ciebie jak na UFO :D
Takie społeczne odtrącenie może zniechęcać nawet te nie leniwe mamy, słuchają tych wszystkich negatywów i po jakimś czasie same tak zaczynają myśleć.
Zamiast wsparcia w wyzwaniu jakiego się podjęły przecież w dobrym celu slyszą właśnie tylko takie fuj i blee. Ocenianie i krytykowanie.

Może jestem naiwna, ale glęboko wierzę, że to się zmieni :)

Be positive :)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-06-03 22:37 przez kroofy.

PIELUCHY WIELORAZOWE - OPINIE

03 cze 2011 - 22:42:30

Cytat
666kasja
Założyłam kiedyś taki wątek i gdy tylko stwierdziłam, że nie jest to opcja dla leniwych mam zostałam prawie żywcem zżarta!
tu nie chodzi o lenistwo a ludzi ceniacych wygodę i czas ...

PIELUCHY WIELORAZOWE - OPINIE

03 cze 2011 - 22:54:22

My używamy wielorazówek (typu kieszonka z mikropolarku i pulu) odkąd mały skończył ok 1rok, jesteśmy bardzo zadowoleni. Nie wiem skąd się biorą opinie o niewygodzie i problemami z tym że prać trzeba. No masakra!!! Czy mamy które mają z tym problem noszą majtki jednorazowe? Ubranka ich dzieci są noszone tylko raz? Wszystko trzeba prać. Taką pieluszkę rzucasz do pralki razem z pozostałym praniem, nie musisz prać ręcznie ani w jakimś super skomplikowanym urządzeniu z kosmosu. A jak dziecko zrobi kupkę? :) Jest taki prosty sposób. Każda z mam (a na pewno większość) ma w domu kran. No więc, bierzemy ten toksyczny przedmiot w rękę, może być dwa palce, odkręcamy kran z zimną lub ciepłą wodą (wedle uznania) tak aby ciśnienie wody było w miarę mocne i wkładamy TOXICA pod strumień wody. Po krótkiej chwili gdy upewnimy się że zło które wyszło z naszego własnego dziecka już zniknęło w czeluściach odpływu, zwinnym ruchem wrzucamy mokrą pieluszkę do pralki lub miski i TARAM zabieg zakończony. A tak na poważnie to są takie papierki (niedrogie) które wkładamy w pieluszkę, są one z celulozy( z tego co pamiętam) więc razem z kupką mogą wylądować w kibelku.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-06-03 22:57 przez alenka85.

PIELUCHY WIELORAZOWE - OPINIE

03 cze 2011 - 23:17:08

Cytat
alenka85
My używamy wielorazówek (typu kieszonka z mikropolarku i pulu) odkąd mały skończył ok 1rok, jesteśmy bardzo zadowoleni. Nie wiem skąd się biorą opinie o niewygodzie i problemami z tym że prać trzeba. No masakra!!! Czy mamy które mają z tym problem noszą majtki jednorazowe? Ubranka ich dzieci są noszone tylko raz? Wszystko trzeba prać. Taką pieluszkę rzucasz do pralki razem z pozostałym praniem, nie musisz prać ręcznie ani w jakimś super skomplikowanym urządzeniu z kosmosu. A jak dziecko zrobi kupkę? :) Jest taki prosty sposób. Każda z mam (a na pewno większość) ma w domu kran. No więc, bierzemy ten toksyczny przedmiot w rękę, może być dwa palce, odkręcamy kran z zimną lub ciepłą wodą (wedle uznania) tak aby ciśnienie wody było w miarę mocne i wkładamy TOXICA pod strumień wody. Po krótkiej chwili gdy upewnimy się że zło które wyszło z naszego własnego dziecka już zniknęło w czeluściach odpływu, zwinnym ruchem wrzucamy mokrą pieluszkę do pralki lub miski i TARAM zabieg zakończony. A tak na poważnie to są takie papierki (niedrogie) które wkładamy w pieluszkę, są one z celulozy( z tego co pamiętam) więc razem z kupką mogą wylądować w kibelku.
Której firmy pieluszek używacie? Właśnie przymierzam się do zakupu.

PIELUCHY WIELORAZOWE - OPINIE

03 cze 2011 - 23:36:02

Cytat
666kasja
Cytat
alenka85
My używamy wielorazówek (typu kieszonka z mikropolarku i pulu) odkąd mały skończył ok 1rok, jesteśmy bardzo zadowoleni. Nie wiem skąd się biorą opinie o niewygodzie i problemami z tym że prać trzeba. No masakra!!! Czy mamy które mają z tym problem noszą majtki jednorazowe? Ubranka ich dzieci są noszone tylko raz? Wszystko trzeba prać. Taką pieluszkę rzucasz do pralki razem z pozostałym praniem, nie musisz prać ręcznie ani w jakimś super skomplikowanym urządzeniu z kosmosu. A jak dziecko zrobi kupkę? :) Jest taki prosty sposób. Każda z mam (a na pewno większość) ma w domu kran. No więc, bierzemy ten toksyczny przedmiot w rękę, może być dwa palce, odkręcamy kran z zimną lub ciepłą wodą (wedle uznania) tak aby ciśnienie wody było w miarę mocne i wkładamy TOXICA pod strumień wody. Po krótkiej chwili gdy upewnimy się że zło które wyszło z naszego własnego dziecka już zniknęło w czeluściach odpływu, zwinnym ruchem wrzucamy mokrą pieluszkę do pralki lub miski i TARAM zabieg zakończony. A tak na poważnie to są takie papierki (niedrogie) które wkładamy w pieluszkę, są one z celulozy( z tego co pamiętam) więc razem z kupką mogą wylądować w kibelku.
Której firmy pieluszek używacie? Właśnie przymierzam się do zakupu.
Papose i ogólnie tych za ok 25zł za szt na allegro. Fajniejsze są te z mikropolarkiem wewnątrz nie frotą bambusową, bo ona jednak jest wilgotna a polarek suchutki. No i ważne żeby miały zatrzaski nie rzepy, bo w praniu mimo "osłonek" zaciągają inne rzeczy i siebie zresztą też. Ważne jest również jakiej postury jest Pani dziecko, warto zapytać o wymiary pieluszki przed zakupem, bo są różne, niby ogólny rozmiar ale potrafią się kilka cm różnić. Dodatkowo wkłady. Można kupić ale nie trzeba. są ok, super chłonne ale schną czasem kilka dni, polecam tetrę, też jest chłonna a po wypraniu godzinka i suchutka, no i cena :) tetra ok 1-2zł a wkład 6-10. Czasem kiedy nie ma kupki nie trzeba całej pieluszki przebierać, tylko wymieniamy wkład. Wiadomo że dziecko nie powinno całego dnie chodzić w jednej, bo bakterie się namnażają, ale nie popadajmy w paranoję, ja zmieniam pieluchę z ok.co 3cim wkładem. Pozdrawiam

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Pocenie się