Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Jaki laktator?

02 cze 2010 - 11:12:05

Chce nauczyć mojego maluszka picia z butelki,żebym mogła od czasu do czasu wyrwać się na dłuzej niż 2 godz z domu. Napiszcie proszę jaki waszym zdaniem laktator ręczny jest dobry i dlaczego .

Jaki laktator?

02 cze 2010 - 11:26:39

Ja odciągałam sporadycznie mleko,tylko jak miałam przepełnione piersi i u mnie sprawdził sie zwykły laktator ręczny za jakieś 30 zł.Początkowo go używałam ,a pózniej zaczęłąm odciągac już ręcznie jak nabrałam wprawy.Nie ma sensu kupować drogiego laktatora jeśli ma on służyc tylko od czasu do czasu.Jeśli chcesz go dość często używać to wtedy warto zainwestować w jakiś lepszy np. elektryczny.

Jaki laktator?

02 cze 2010 - 11:43:46

najlepszy to jest elektryczny :)ale ceny też są super wysokie ,przypuszczam,że AVENTU ten od razu z butelką,ja miałam jakiś cały szklany tez aventu ale był do niczego ,anka599 masz rację szkoda pieniędzy na laktator bo to przydaję się tylko przez chwilkę,ale czasami jakaś mama odda wiele za to żeby sobie gdzieś wyskoczyć i się odprężyć:)

Jaki laktator?

02 cze 2010 - 12:50:12

Ja polecam ręczny laktator firmy Nuk. Mam do sprzedania w swojej szafce. Ze wzgledu na regulację siły ssania i nakładkę silikonową która masuje i stymuluje pierś podczas odciagania pokarmu. Co do regulacji siły ssania - moim zdaniem jest to bardzo przydatna rzecz ponieważ miałam na początku taki zwykły laktator i wogóle nie chciał lecieć pokarm. Dopiero po zakupie tego lakatatora było wszystko wporządku. A więc polecam.

Jaki laktator?

02 cze 2010 - 12:51:48

A u mnie elektryczyny wogole byl do bani wiec wydalam mnostwo kasy na nic,nie dalam rady sciagac nim tak bolalo.
Uzywalam recznego Aventu i bylam bardzo zadowolona.Mysle ze co kobieta to inne zdanie bo inny oraginizm,inna produkcja mleka itp.
Zorientuj sie moze przy szkole rodzenia albo oddziale polozniczym masz wypozyczalnie takiego sprzetu tobys sie zorientowala czy pasuje ci bardziej reczny czy elektryczny.

Jaki laktator?

02 cze 2010 - 13:03:22

Uważam, że ręczne laktatory są kiepskie. Używałam elektrycznego Medela i byłam zadowolona. :)

Jaki laktator?

02 cze 2010 - 13:45:14

ja też mam Medela i polecam ,chociaż sama ściągałam nim pokarm kilka razy bo dziecko karmiłam co pół godziny lub godzinę i nawet nie miałam kiedy

Jaki laktator?

02 cze 2010 - 13:59:53

A ja miałam Aventu i teraz mam Medela. I szczerze bardziej zadowolona byłam z Aventu. Miałam go pożyczonego od siostry bo potrzebowałam szybko,potem musiałam oddać ale dostałam w prezencie Medela. No i ten Medela to tak średni. Zdarza się że nim jak ściągam to boli,no i zanim zacznie lecieć ten prawdziwy strumień mleka to usze się dość długo namęczyć:( A z Aventem to było Hop siup i bez bólu. ale w sumie wtedy na początku miałam więcej mleka to moze dlatego z aventem było łatwiej.... Teraz właśnie walczę o laktację bo coś strasznie zmalała;( no i tą Medelą troszku ciężko:/

Jaki laktator?

02 cze 2010 - 14:08:35

Cytat
wiolka_m_21
A ja miałam Aventu i teraz mam Medela. I szczerze bardziej zadowolona byłam z Aventu. Miałam go pożyczonego od siostry bo potrzebowałam szybko,potem musiałam oddać ale dostałam w prezencie Medela. No i ten Medela to tak średni. Zdarza się że nim jak ściągam to boli,no i zanim zacznie lecieć ten prawdziwy strumień mleka to usze się dość długo namęczyć:( A z Aventem to było Hop siup i bez bólu. ale w sumie wtedy na początku miałam więcej mleka to moze dlatego z aventem było łatwiej.... Teraz właśnie walczę o laktację bo coś strasznie zmalała;( no i tą Medelą troszku ciężko:/

Musisz pić więcej wody i częściej ściągać a laktacja się unormuje. Pozdrawiam.

Jaki laktator?

02 cze 2010 - 14:17:09

Cytat
mama_nuli1
Cytat
wiolka_m_21
A ja miałam Aventu i teraz mam Medela. I szczerze bardziej zadowolona byłam z Aventu. Miałam go pożyczonego od siostry bo potrzebowałam szybko,potem musiałam oddać ale dostałam w prezencie Medela. No i ten Medela to tak średni. Zdarza się że nim jak ściągam to boli,no i zanim zacznie lecieć ten prawdziwy strumień mleka to usze się dość długo namęczyć:( A z Aventem to było Hop siup i bez bólu. ale w sumie wtedy na początku miałam więcej mleka to moze dlatego z aventem było łatwiej.... Teraz właśnie walczę o laktację bo coś strasznie zmalała;( no i tą Medelą troszku ciężko:/

Musisz pić więcej wody i częściej ściągać a laktacja się unormuje. Pozdrawiam.
Dziękuję :) Właśnie tak próbuje ale bez skutku :( mleka jak na lekarstwo :((

Jaki laktator?

02 cze 2010 - 14:25:59

ja używałam tomee tippee i był rewelacyjny

Jaki laktator?

02 cze 2010 - 17:11:51

Cytat
wiolka_m_21
Cytat
mama_nuli1
Cytat
wiolka_m_21
A ja miałam Aventu i teraz mam Medela. I szczerze bardziej zadowolona byłam z Aventu. Miałam go pożyczonego od siostry bo potrzebowałam szybko,potem musiałam oddać ale dostałam w prezencie Medela. No i ten Medela to tak średni. Zdarza się że nim jak ściągam to boli,no i zanim zacznie lecieć ten prawdziwy strumień mleka to usze się dość długo namęczyć:( A z Aventem to było Hop siup i bez bólu. ale w sumie wtedy na początku miałam więcej mleka to moze dlatego z aventem było łatwiej.... Teraz właśnie walczę o laktację bo coś strasznie zmalała;( no i tą Medelą troszku ciężko:/

Musisz pić więcej wody i częściej ściągać a laktacja się unormuje. Pozdrawiam.
Dziękuję :) Właśnie tak próbuje ale bez skutku :( mleka jak na lekarstwo :((

moze jakieś "wspomagacze" na pobudzenie laktacji pomogą,np herbatki itd ?!warto spróbowac!

a co do laktatora to ja miałam ręczny z AVENTU i byłam zadowolona,ale jakbym miała teraz kupowac pewnie kupiłabym uzywany-mozna kupić za pół ceny a kilka razy uzyty przez kogoś.....

Jaki laktator?

02 cze 2010 - 19:42:13

ja polecam reczny tommee teepie ;]
a jesli moge powiedziec cos na temat "wspomagaczy" to najlepszy jak dla mnie był bardzo gorący prysznic a pozniej sciąganie mleka szybciutko mi leciało..



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2010-06-02 19:43 przez imtwmb.

Jaki laktator?

02 cze 2010 - 21:33:46

ja przetestowałam kilka laktatorów ręcznych i uważam,ze sa dobre dla mam które sporadycznie sciagaja pokarm.ja od porodu musiałam odciagac,poniewaz moja córka miała problem ze ssaniem.najpierw mialam taki z gruszką(od której naciskania bolały mnie ręce)wiec kupiłam inny reczny LOVI.po miesiacu użytkowania złamała mi sie rączka przy odciaganiu.chcąc nie chcąc musiałam kupić elektroniczny laktator AVENT.sporo mnie kosztował,ale nie żałuje,ponieważ bardzo dobrze sie sprawdził.niestety nie używałam go zbyt długo,bo straciłam pokarm:(jeżeli ktoś reflektuje,to mam go w swojej szafce.sprzedaje za połowe ceny.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2010-06-02 21:35 przez koras44.

Jaki laktator?

14 gru 2010 - 22:40:38

Hej Dziewczyny:)
podłączam się pod już zaczęty wątek.
Chciałabym wiedzieć jaki (laktator ręczny czy elektryczny i jakiej firmy) polecacie i dlaczego.

Chciałam jeszcze odpuścić i na razie nie kupować laktatora, ale trochę się nastraszyłam, jak mojej dwie znajome, które urodziły w zeszłym tygodniu szukały po nocy w aptekach laktatorów.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

KREM PRZECIWSŁONECZNY DLA DZIECI