Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

niezweryfikowana
Posty: 598
Ostrzeżenia: 3/5

Próchnica

26 cze 2013 - 07:38:23

Nie zwróciłam też uwagi na datę, wpadłam przez Google ;-)
Nie wiadomo, może rozwiązała, może nie - może kiedyś powróci i napisze ;P

Próchnica

26 cze 2013 - 08:13:26

Ja strasznie dbam o ząbki córki ponieważ córka ma wadę serduszka i trzeba dbać o jamę ustną dzieci z wadami serca. Gdy córcia miała roczek poszłam z nią do stomatologa żeby poradziła mi jak dbać o ząbki maluszka żeby zapobiec próchnicy. Kazała kupić mi pastę elmex i tylko tą pastą myć ząbki a od 2 latek kupić żel elmex i raz w tygodniu smarować patyczkiem do uszu na noc ząbki. Tak też robiłam, córka ma 3 latka i piękne zdrowe ząbki. Tak więc drogie mamy używajcie tylko pasty elmex bo jest naprawdę dobra. A żel elmex pomaga nawet w odwapnieniu ząbków(początku powstawania próchnicy).

niezweryfikowana
Posty: 598
Ostrzeżenia: 3/5

Próchnica

27 cze 2013 - 07:57:41

Najważniejsze, że udaje się utrzymać zęby w odpowiedniej kondycji - wiem że to nie jest łatwe, nie każda znajoma mama sobie z tym poradziła. U nas wszystko jest w najlepszym porządku. Szkoda, że nie wszystkie mamy potrafią należycie zadbać o zęby swoich dzieci...

niezweryfikowana
Posty: 419
Ostrzeżenia: 5/5

Próchnica

19 lut 2014 - 07:43:29

Próchnica nie pojawia się bez przyczyny - musicie zadbać o podstawowe kwestie takie jak choćby systematyczne mycie, pasta najlepiej bez fluoru, ajona jest dobra. Starajcie się maksymalnie ograniczać cukier, słodycze - to właśnie głównie niszczy nasze zęby :(

niezweryfikowana
Posty: 229
Ostrzeżenia: 2/5

Próchnica

27 lut 2015 - 12:06:34

czasami niestety tak się zdarza że nawet jak się odpowiednio dba o higienie jamy ustnej to i tak pojawia się próchnica..

Próchnica

27 lut 2015 - 12:16:42

Niestety u nas Elmex nie ma racji bytu ponieważ uczula córkę ;/

Próchnica

27 lut 2015 - 19:44:27

moj synek 5 lat tez ma prochnice ale on mial anemie i bral zelazo w syropie i ten syrop pospsul mu tak ząbki

Próchnica

27 lut 2015 - 22:16:37

Cytat
dominka285
Mam do Was takie pytanko mój najmłodszy synek ma 1,5 roku od początku bardzo dokładnie myłam jego ząbki a mimo to na jego górnych ząbkach pojawiła się próchnica. Moze znacie przyczynę albo jak temu zaradzić ?
Starszym dzieciom też się tak robiło nie pomogło nawet lapisowanie, teraż dół mają śliczny a górę ząbków okropną .
u mojego identycznie....szok 1,5 roku i ząbki zajete próchnicą i to tylko też górne.......:( mój też myje ząbki-jednak ma refluks żołądkowy i jak powiedziała lekarz rodzinna-to jest przyczyną tego stanu...młodsza córka nie ma takiego problemu....

Próchnica

01 mar 2015 - 19:31:26

Cytat
nika79
mó synek ma 3,5 roku od poczatku dbałam mu o zabki pare miesiecy temu pokazała sie pruchnica duze ubytki na górze i dole niektóre w czesci srodkowej zabkó inne tak wygladaja jakby czesc scianki zeba odpadła....przestraszyłam sie pobiegłam do dentysty usłyszałam ze próchnica moze byc efektem brania czesto leków[syn bierze leki na astme i alergie]trpoche krzywego zgryzu nadmiaru twardych słodyczy,niestety mówiła ze dziecko jest za małe zeby cos z tym robic .....zeby mleczne sie leczy boruje zeby jak najdłuzej były robił miejsce na stałe.....powiedziała oby go nie bolały bo wtedy bedziemy musieli działac...a narazie nic z tym nie robic

Gratuluje dentysty... Moja córka ma 2 latka i pojawiła sie próchnica, poszłam do dentysty były 4 wizyty "zapoznawcze" niestety moja córka nie zdecydowała się otworzyć buzi więc dentysta podjął decyzję o leczeniu w znieczuleniu ogólnym. Zdrowie ząbków mlecznych jest bardzo ważne i rzutuje później na stan zębów stałych... Jest to dość spory koszt ale to przecież zdrowie mojego dziecka. Denerwuje mnie podejście lekarzy, stomatologów pod tytułem "nic z tym nie robic" to najgorsze co może być... nie wybaczyłabym sobie później, że nic z tym nie zrobiłam a moje dziecko cierpi... Najgorzej to doprowadzić ząbki dziecka do takiego stanu żeby bolały, następnie wyrywanie co ciągnie za sobą kolejne konsekwencje...

Próchnica

01 mar 2015 - 21:24:44

W zyciu nie zgodzilabym sie na znieczulenei ogolne by wyleczyc mleczaki.Znieczulenie samo w sobie jest bardziej szkodliwe i nieezpieczne od zepsutych mlecznychh zabkow...
U nas podobnieSynek ma cala gore zjedzoną doslownie przez prochnice.Pojawila sie jak mial poltora roku.Prochnica butelkowa.Tyle ze u nas nie od butli a cycusiowania nocnegoDlatego atakuje gorne zabki bo dziecko w nocy pijac odruchowo dolne zabki slina przeciera>A gornych nie i dlatego tak to wyglada.
Nie wyrywa sie tych zabkow by jak najdluzej trzymaly miejsce dla zebow stalych,by nie byly krzywe itd.
Owszem jak dziecko sobie da mozna zaleczyc.Ale w wiekszosci przypadkow to sie nie udaje

Próchnica

02 mar 2015 - 17:44:44

Pewnie, lepiej nie leczyć próchnicy i w następstwie pozwolić na rozwój chorób ogólnoustrojowych co ma o wiele gorsze konsekwencje niż znieczulenie ogólne. W dzisiejszych czasach to nie jest niebezpieczne, nie wstrzykuje się nic tylko jest to gaz i co najważniejsze nie ciągnie za sobą żadnych konsekwencji (o ile mówimy o zdrowym dziecku). Wszystkie choroby zaczynają się w jamie ustnej. Poczynając od przewlekłego kataru u dzieci, poprzez alergie czy problemy z przewodem pokarmowym. Nie ma szans, by dziecko było zdrowe, jeśli jego zęby są zaatakowane próchnicą!

Próchnica

14 kwi 2015 - 21:30:40

Nikogo nie oceniam ani nie neguje decyzji ale uwierzcie mi niejest dobre pozostawianie zabków nawet mleczaków z próchnica od zebów sie wszystko zaczyna wszelkie zapalenia od infekcji po zapalenia stawów migdałów i choroby nerek wiem to po sobie lecze nerki od 23 lat własnie przez nie wyleczone zęby.Mój synek ma w tej chwili prawie 9 lat nie pełne uzebienie juz stałe w tym roku mimo higienny [ja myje mu zeby elektryczna szczoteczka,pasta dobra,płyny]w nocy pije wode nie słodzone napoje czy cherbate a i tak dwie szóstki sa juz przeleczone wypełniane swiatłoutwardzalnym materiałem-pod znieczuleniem miejscowym-naszczescie dał sobie zrobic,bo bardziej boi sie welfronu w rece i tego ze wyrwa mu zabki.Dbajcie o zeby dzieci jak tylko sie pojawiaja-nawet jesli ma to pociagnac koszty -to inwestycja na całe zycie-a przytym niebedziecie zmuszeni patrzec na cierpienie dziecka.A jesli chodzi o narkoze do zabiegu.To powiem wam tak mi wytłumaczył lekarz do którego mam pełne zaufanie pediatra.To niejest głebokie znieczulenie-działa na zwiotczenie miesni i usypia.Po reakcji na maszynie rejestryujacej cisnienie i ekg serca lekarz widzi ile srodka przeciwbólowego podac.Mój lekarz powiedzial tak jest to minimalna strata dla zdrowia,,a gdyby dziecko upadło złamało reke noge i wymagało zabiegu pod narkoza płytka czy głeboka tezby sie pani zastanawiała,,trzeba dziecku pomagac za wczasu jesli jest taka mozliwosc a na szczescie technika idzie do przodu,medycyna za nia i korzystajmy z tego.Wszystko dookoła szkodzi nam i naszym dzieciom powietrze,niewłasciwe jedzenie,chemia w produktach ...stres nerwy itd wiec mysle ze jesli trzeba nie czekajcie pomózcie dziecku cieszyc sie dziecinstwem ...A leki zwłaszcza na alergie astme na sterdydach plus antybiotyki strasznie rójnuja uzebienie.Sama tez sie poddałam leczeniu pod narkoza ze strachu przed usunieciem 5 zebów i leczeniu 6 .Powiem wam słyszałam co sie dzieje chwilami ,nie bolało nic zastanawiałam sie czy mi sie to sni czy nie ,ale maz potwierdził wszystko co powiedziałam ze słyszałam,a mój lekarz anastazjolog -ginekolog powiedział ze to płytka narkoza i wiekszosci pacjetów ma swiadomosc tylko nie moze sie ruszyc a srodki przeciwbólowe podaja ciagle wiec nie boli teraz drugi raz juz bym nie poszła znalazłam dobrego stomatologa nie boli leczenie wyrywanie to bajka wiadomo potem trzeba sie kilka dni przemeczyc-ale robie reszte cierpliwie

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

soda oczyszczona