Obecnie rozmawiamy o:

szkoła nauki jazdy

gorący temat

hurtownia elektryczna

wczoraj o 22:38

Angielski

wczoraj o 19:33

Otwarcie własnego biznesu

wczoraj o 18:57

transport i spedycja

wczoraj o 15:01

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Skomentuj
1 2 ... 6 7 8 -->

Witam kobietki :)
Jako, że mam pojęcie o paznokciach ich pielęgnacji i przedłużaniu chętnie w tym wątku odpowiem na wszelkie pytania. Wyjaśnię wątpliwości, udzielę wyczerpujących informacji. Proszę mnie tylko nie pytać "jak to się robi, bo kupiłam sobie zestaw". Wystarczająco takich wątków jest na szafa.pl :)
Obalę też pewne mity.'

Pzdr



Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2010-02-16 14:26 przez moderator.

zweryfikowana
Moderator
Posty: 4.355

co zrobić żeby paznokcie się nie rozdwajały? ostatnio mam z tym straszny problem

jestem ciekawa,jak to się dzieje,że niektóre dziewczyny jak mają przedłużane paznokcie metodą żelową to trzymają im one około 2 miesiące a moje po 7 dniach nadają się do całkowitej wymiany?nie chodzi o to że się odpadają całkowicie, tylko,że wyglądają jakby "zapowietrzone"?bardzo podają mi się przedłużane paznokcie,moje pazurki nigdy nie były długie,ani tez nazbyt eleganckie:-) i dlatego jest mi niezmiernie przykro,że nie mogę się długo nacieszyć żelami:-(Pozdrawiam serdecznie

Chrupek
Paznokcie rozdwajające się wymagają sporo wysiłku, czasu i cierpliwości przy pielęgnacji. Nie wystarczy regeneracja samej płytki, zadbać trzeba również o skórki i dietę.
Z odżywek do paznokci mogę polecić odżywki Sally Hansen i Nail Tek. Te drugie są dość drogie, ale przynoszą efekty. Nie radzę ich kupować w internecie, ponieważ jest tam mnóstwo podróbek. Wyjątkiem jest sprawdzony sprzedawca/ sklep. Sposób ich używania jest opisany na opakowaniu :) Ważna jest systematyczność. Radziłabym zmienić też zmywacz acetonowy na bezacetonowy z witaminkami.
Jeśli chodzi o doraźną pomoc wyjściem jest lakier utwardzający (chociaż szczerze mówiąc niewiele one dają) lub pokrycie paznokci masą (żel, akryl). Jeśli jednak zdecydujesz się na to drugie wyjście musisz koniecznie udać się do poleconej stylistki, która Twoje paznokcie wzmocni, a nie osłabi poprzez zbyt intensywne matowienie. Musisz się też liczyć z koniecznością uzupełnienia lub zdjęcia masy. Nie można robić tego samemu.
Pielęgnacja skorek jest o wiele prostsza. Po każdej kąpieli skórki musimy delikatnie odsunąć i nałożyć na nie oliwkę, np. taką, która dodatkowo wzmacnia paznokcie ( może być Cm Professional). Po nałożeniu oliwki, musimy ją wmasować w wał. paznokciowy. Decydując się również na "cążkową" pielęgnacje skórek pamiętaj, że nie wolno ich wycinać, a jedynie podcinać.
Ważne jest dbanie o paznokcie od wewnątrz. Czynniki zewnętrzne mają zazwyczaj drugorzędny wpływ na kondycję paznokci. Dieta powinna być bogata przede wszystkim w magnez, witaminy: B1, C, B12, A, cynk, siarkę, żelazo i inne.
Włącz do swojej diety lub zwiększ ilość takich produktów jak: ryby, nabiał, produkty zbożowe, owoce, warzywa i orzechy. Unikaj picia w nadmiarze mocnych herbat, kaw i gazowanych napojów, a także tzw. śmieciowego jedzenia.

Cytat
matkapolka30
jestem ciekawa,jak to się dzieje,że niektóre dziewczyny jak mają przedłużane paznokcie metodą żelową to trzymają im one około 2 miesiące a moje po 7 dniach nadają się do całkowitej wymiany?nie chodzi o to że się odpadają całkowicie, tylko,że wyglądają jakby "zapowietrzone"?bardzo podają mi się przedłużane paznokcie,moje pazurki nigdy nie były długie,ani tez nazbyt eleganckie:-) i dlatego jest mi niezmiernie przykro,że nie mogę się długo nacieszyć żelami:-(Pozdrawiam serdecznie

Powody mogą być dwa:
1.) masz bardzo przetłuszczającą się płytkę,
2.) przedłużasz paznokcie u pseudostylistek.

Ponieważ ta pierwsza przyczyna w takim nasileniu występuje niezwykle rzadko to powiem o niej tylko tyle, że w takiej sytuacji powinnaś zdecydować się na akryl.
Natomiast odnosząc się do drugiej, bardziej prawdopodobnej ewentualności, musisz zmienić stylistkę. Popełnia ona jakiś błąd, lub najpewniej szereg błędów, które prowadzą do podchodzenia powietrza pod masę (białe bąbelki). Weź też pod uwagę, że żadna kobieta nie może mieć żelu na paznokciach przez 2 miesiące bez uzupełnienia.
Z jakiego jesteś miasta? Jeśli będę mogła polecę Ci sprawdzoną stylistkę, która rozwieje wątpliwości przyczynowo- skutkowe:)



Zmieniany 3 raz(y). Ostatnia zmiana 2010-02-12 18:55 przez kinius33.

o tak na rozdwajające się paznokcie złota odżywka sally hansen, ja też miałam ten sam problem przez wiele miesięcy. Wypróbowała różności i wszystko do d..., ale ta odżywka to rewelacja po niecałych 2 tyg. już widziałam poprawę,polecam!

Cytat
AGATAi21
o tak na rozdwajające się paznokcie złota odżywka sally hansen, ja też miałam ten sam problem przez wiele miesięcy. Wypróbowała różności i wszystko do d..., ale ta odżywka to rewelacja po niecałych 2 tyg. już widziałam poprawę,polecam!

O i widzisz, masz rekomendacje ;)

Cytat
kinius33
Chrupek
Paznokcie rozdwajające się wymagają sporo wysiłku, czasu i cierpliwości przy pielęgnacji. Nie wystarczy regeneracja samej płytki, zadbać trzeba również o skórki i dietę.
Z odżywek do paznokci mogę polecić odżywki Sally Hansen i Nail Tek. Te drugie są dość drogie, ale przynoszą efekty. Nie radzę ich kupować w internecie, ponieważ jest tam mnóstwo podróbek. Wyjątkiem jest sprawdzony sprzedawca/ sklep. Sposób ich używania jest opisany na opakowaniu :) Ważna jest systematyczność. Radziłabym zmienić też zmywacz acetonowy na bezacetonowy z witaminkami.
Jeśli chodzi o doraźną pomoc wyjściem jest lakier utwardzający (chociaż szczerze mówiąc niewiele one dają) lub pokrycie paznokci masą (żel, akryl). Jeśli jednak zdecydujesz się na to drugie wyjście musisz koniecznie udać się do poleconej stylistki, która Twoje paznokcie wzmocni, a nie osłabi poprzez zbyt intensywne matowienie. Musisz się też liczyć z koniecznością uzupełnienia lub zdjęcia masy. Nie można robić tego samemu.
Pielęgnacja skorek jest o wiele prostsza. Po każdej kąpieli skórki musimy delikatnie odsunąć i nałożyć na nie oliwkę, np. taką, która dodatkowo wzmacnia paznokcie ( może być Cm Professional). Po nałożeniu oliwki, musimy ją wmasować w wał. paznokciowy. Decydując się również na "cążkową" pielęgnacje skórek pamiętaj, że nie wolno ich wycinać, a jedynie podcinać.
Ważne jest dbanie o paznokcie od wewnątrz. Czynniki zewnętrzne mają zazwyczaj drugorzędny wpływ na kondycję paznokci. Dieta powinna być bogata przede wszystkim w magnez, witaminy: B1, C, B12, A, cynk, siarkę, żelazo i inne.
Włącz do swojej diety lub zwiększ ilość takich produktów jak: ryby, nabiał, produkty zbożowe, owoce, warzywa i orzechy. Unikaj picia w nadmiarze mocnych herbat, kaw i gazowanych napojów, a także tzw. śmieciowego jedzenia.
Cytat
matkapolka30
jestem ciekawa,jak to się dzieje,że niektóre dziewczyny jak mają przedłużane paznokcie metodą żelową to trzymają im one około 2 miesiące a moje po 7 dniach nadają się do całkowitej wymiany?nie chodzi o to że się odpadają całkowicie, tylko,że wyglądają jakby "zapowietrzone"?bardzo podają mi się przedłużane paznokcie,moje pazurki nigdy nie były długie,ani tez nazbyt eleganckie:-) i dlatego jest mi niezmiernie przykro,że nie mogę się długo nacieszyć żelami:-(Pozdrawiam serdecznie

Powody mogą być dwa:
1.) masz bardzo przetłuszczającą się płytkę,
2.) przedłużasz paznokcie u pseudostylistek.

Ponieważ ta pierwsza przyczyna w takim nasileniu występuje niezwykle rzadko to powiem o niej tylko tyle, że w takiej sytuacji powinnaś zdecydować się na akryl.
Natomiast odnosząc się do drugiej, bardziej prawdopodobnej ewentualności, musisz zmienić stylistkę. Popełnia ona jakiś błąd, lub najpewniej szereg błędów, które prowadzą do podchodzenia powietrza pod masę (białe bąbelki). Weź też pod uwagę, że żadna kobieta nie może mieć żelu na paznokciach przez 2 miesiące bez uzupełnienia.
Z jakiego jesteś miasta? Jeśli będę mogła polecę Ci sprawdzoną stylistkę, która rozwieje wątpliwości przyczynowo- skutkowe:)
bardzo dziękuję za informację.Być może powinnam spróbować akryl.Jeśli chodzi o płytkę to jedna z tych Pań posiadała nawet taką pilarkę do piłowania płytek(strasznie nieprzyjemne uczucie),wydaje mi się że po to piłowała płytkę,żeby ją odtłuścić ale mogę się mylić:-)proszę mi również napisać czy właściwie różni metoda akrylowa od Żelowej?Czy akryle robi się szybciej(bo na żelowe to kilka godzinek schodzi :-) z góry dziękuję:-)

Cytat
matkapolka30
bardzo dziękuję za informację.Być może powinnam spróbować akryl.Jeśli chodzi o płytkę to jedna z tych Pań posiadała nawet taką pilarkę do piłowania płytek(strasznie nieprzyjemne uczucie),wydaje mi się że po to piłowała płytkę,żeby ją odtłuścić ale mogę się mylić:-)proszę mi również napisać czy właściwie różni metoda akrylowa od Żelowej?Czy akryle robi się szybciej(bo na żelowe to kilka godzinek schodzi :-) z góry dziękuję:-)

Z informacji przez Ciebie podanych wnioskuję, że raczej powinnaś spróbować sprawdzonej stylistki.
Pilarka, to zapewne frezarka, czyli najprościej mówiąc elektryczny pilnik. Posługiwanie się nią wymaga odpowiednich informacji i przede wszystkim umiejętności. Płytki się nie piłuje, tylko matowi, a jeśli odczuwałaś coś nieprzyjemnego, to znaczy że frezarka została użyta nieprawidłowo. Matowienie służy do pozbycia się można powiedzieć śliskiej powierzchni paznokcia ale nie powoduje to zaprzestania wydzielania substancji natłuszczających.
Metoda żelowa od akrylowej różni się aplikacją i procesem utwardzania. Żel jest gotowym produktem do nałożenia na paznokcie i utwardzany jest za pomocą promieni UV w lampie. Akryl to proszek, którym w połączeniu ze specjalnym płynem- liquidem można formować paznokcie. Utwardza się sam po nałożeniu w ciągu kilku minut. Zdecydowanym minusem dla klientki w metodzie drugiej jest intensywny, nieprzyjemny zapach podczas nakładania masy.
Akryle i żele robi się w tym samym tempie. Jeśli zrobienie frencha zajmuje więcej niż 1,5- 2 h tzn. że stylistka jest początkująca i niedoświadczona. Prace konkursowe, ze zdobieniami 3D wykonuję się w ok. 5 godzin. Tradycyjne zdobienia, nawet te bogate nie powinny zajmować więcej niż 3- 3,5 h.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2010-02-12 19:40 przez kinius33.

zweryfikowana
Posty: 391
Ostrzeżenia: 1/5

A jak sobie poradzić z łamliwością paznokci?

Cytat
AnnaSt-d
A jak sobie poradzić z łamliwością paznokci?

Podobnie jak z paznokciami kruchymi, rozdwajającymi się. Problem ma te same przyczyny i tak samo powinno się z tym walczyć. (patrz wyżej)
Dodam jeszcze, że paznokcie, które nie są mocne należy piłować na króciutko, równiutko najlepiej szklanym pilnikiem lub kryształowym. Zastanów się też czy nie masz do czynienia z jakimiś mocnymi detergentami?
Białe plamki na paznokciach świadczą o dużym niedoborze cynku, który mocno wpływa na stan ogólny paznokci w tym łamliwość. Przypatrz się swoim dłoniom i paznokciom.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2010-02-13 08:01 przez kinius33.

zweryfikowana
Moderator
Posty: 4.355

mi niedawno udało się zapuścić paznokcie ale się rozdwajają i są dość cienkie dlatego na jutro umówiłam się na pokrycie żelem :D może to uchroni je przed połamaniem

zweryfikowana
Posty: 391
Ostrzeżenia: 1/5

Dzięki za odpowiedź, nie mam plam ani niczego innego, są mocne i zdrowe, ale jak maja pewną długość to mi właśnie pękają w miejscu gdzie kończy się złączony paznokieć z palcem i wtedy jak się gdzieś zahaczę to krew leci i boli.

zweryfikowana
Moderator
Posty: 4.355

też tak mam dlatego teraz zapuściłam pazurki i żeby się tak nie łamały pójdę pokryć je żelem

Cytat
AnnaSt-d
Dzięki za odpowiedź, nie mam plam ani niczego innego, są mocne i zdrowe, ale jak maja pewną długość to mi właśnie pękają w miejscu gdzie kończy się złączony paznokieć z palcem i wtedy jak się gdzieś zahaczę to krew leci i boli.

Polecam wzbogacić dietę i pokryć pazurki jakąś masą :)

zweryfikowana
Moderator
Posty: 4.355

obu odżywek o których pisałaś używałam i faktycznie są dobre, z tym że trzeba je nakładać systematycznie a na to trzeba mieć czas i cierpliwość



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2010-02-16 18:58 przez CHRUPEK.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

spadające kilogramy