Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Czas na nocnikowanie

03 lut 2013 - 16:09:03

Problem tkwi w tym ze córcia wszytsko wie kiedy chce, woła tylko nie nocnik a pampersa:d a co do tego złobka to dziwne ze maja takie wymagania przeciez złobek jest dla malutkich dzieci ktore robią w pampersy.

Czas na nocnikowanie

03 lut 2013 - 16:17:31

No jak jej zawsze podkładasz tego pampersa,to co się dziwisz:)
Musiałabyś być twarda i konsekwentna. A mała nic sobie z tego nocnika nie robi,bo wie,że i tak jej w końcu dasz pieluchę. 2,5 roku to już duża dziewczynka,powinna zrozumieć jak jej zaczniesz tłumaczyć:)

Czas na nocnikowanie

03 lut 2013 - 16:32:21

Wiem wiem ze sama jestem sobie winna ale ona potrafi naprawde kilka godzin trzymac i nie zrobi do nocnika

Czas na nocnikowanie

03 lut 2013 - 17:15:30

Ja tam lubię stanowczo ale uważam że nie powinno się zaskakiwać dziecka nagłą zmianą akcji.Jak każdy człowiek ma prawo wiedzieć co nastąpi i że będzie nieodwołalne. Dlatego zrobiłabym moment odcięcia tzn - jakaś rozmowę, wspólne oglądanie książeczki z tłumaczeniem że od tego momentu siusiamy do nocnika. Polecam książkę o sukcesie na sedesie, jest z efektami dźwiękowymi spuszczanej wody super śmieszne obrazki. Po czy możesz np. spakować pampersy razem z dzieckiem do pudełka z napisem "tylko do spania";-) ozdobić to pudełko razem i pytać czy pamięta co mama na nim napisała. Potem tak jak radzą inne mamy, proponuj nocnik często a jak nie chce niech siusia w majtki. Nie denerwuj się tylko spokojnie powtarzaj Pamiętasz, pampersy są tylko do spania.



Ps. Angelikowo, nagradzaj za samo siadanie na nocnik, w ciągu dnia rób kilka takich sesji. W żłobku też sadzają wszystkie dzieci jednocześnie niezależnie czy im się chce siusiu czy nie -to jak zajęcia "nocnikowanie"



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-02-03 17:22 przez SzufladaPati.

Czas na nocnikowanie

03 lut 2013 - 17:24:28

Racja bede stanowcza od jutra wprowadzam zamiany musi w koncu zrozumiec, a co do pampersa na noc to nie zakładamy bo mała nie sika w nocy trzyma do rana, zdaza sie ze budzi sie w nocy i woła, a co do sikania w majtki to tez nie sika tylko bedzie trzymac az w koncu rozplacze sie boli ja brzuch i tutaj problem co zrobic



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-02-03 17:26 przez asiunia_1989.

Czas na nocnikowanie

03 lut 2013 - 17:42:53

Mój maluch w tamtym roku w pażdzierniku skończył 3 latka. Przez dzień nie chodzi juz w pampersie od wakacji 2011. Na noc owszem nakladałam mu papmers, ale nie raz juz był suchy. Pożegnałam pampersy we wrześniu czy w pażdzierniku 2011. Starszy równiez jakoś szybko zaczął siadać na nocniczek i papmersy tylko na nod gdzieś do 2 latek i na wyjazdach:) Owszem zdażyło mi się kilka razy jak posikał prześcieradło, ale przecież to tylko dziecko:)

Trzymam kciuki za wszzystkie walki z nocnikami:)

Czas na nocnikowanie

03 lut 2013 - 19:20:31

Cytat
asiunia_1989
Racja bede stanowcza od jutra wprowadzam zamiany musi w koncu zrozumiec, a co do pampersa na noc to nie zakładamy bo mała nie sika w nocy trzyma do rana, zdaza sie ze budzi sie w nocy i woła, a co do sikania w majtki to tez nie sika tylko bedzie trzymac az w koncu rozplacze sie boli ja brzuch i tutaj problem co zrobic

musisz jej wtedy mowic ze jak usiadzie na nocniczek i sie wysika to przestanie ja bolec ale na pewno nie dawac pieluchy, jak nie bedzie chciala wysikac sie na nocnik to w koncu popusci w spodnie ale na pewno nie mozesz ulec

Czas na nocnikowanie

04 lut 2013 - 15:41:41

dziewczyny nie chce sie jeszcze chwalic ale jest juz pierwszy sukces tak jak pisałyscie byłam stanowcza nie dałam pampersa i córka sama usiadła i zrobiła siku do nocnika chyba wyczuła ze nie ma wyboru bo nie ulegne :) ale sie ciesze :)

zweryfikowana
Posty: 2.062
Ostrzeżenia: 2/5

Czas na nocnikowanie

04 lut 2013 - 16:07:17

Ja swoją Kornelkę(10miesięcy i dwa tygodnie) od wczoraj zaczęłam sadzać na nocnik.
Jeszcze jest za mała by wiedzieć co i jak ale ja wiem kiedy ona robi kupkę czy czasem siusiu tak więc szybciutko na nocniczek :) już 5 razy nam skę udało :)

Czas na nocnikowanie

04 lut 2013 - 16:09:18

Cytat
CHRUPEK

Każde dziecko rozwija się w innym tempie. Niektóre pociechy uczą się bardzo szybko i chętnie korzystają z nocniczka. Inne protestują i nie chcą zrezygnować z pieluszek.

Dokladnie dlatego ja nie naciskam, bo naciskalam kiedys i córka sie zbuntowala-to samo bylo kiedy zaczynala chodzic, nie zmuszam ani nie zachecam, pokazalam kilka razy i stwierdzilam, ze jesli bedzie chciala to sama mi to powie, no i zaczela, Corka ma 22 miesiace, wola mnie, ze chce usiasc NIE NA NOCNIK a na SEDES- mamy specjalna nakladke, i kilka razy dziennie sadzamy ja, czasami jej sie uda zrobic siusiu czy kupke, poza tym chodzi w domu bez pampersa, coraz czesciej jej go zdejmuje i przyzwyczajam do chodzenia bez, ostatnio zdjela sama pampersa na noc, maz ja polozyl do lozeczka i pol nocy SPALA BEZ dopiero kiedy przyszlam do niej ok 2 w nocybo siedzialam do pozna, zeby ja ukochac i dac calusa na noc to zauwazylam ze bez pampa i o dziwo- posciel SUCHUTKA! Takze krok po kroczku i wierze, ze da rade, ale WLASNYM tempem.. dodam jeszcze ze OKROPNIE denerwuje mnie kiedy kazdy nacioska twierdzac ze dwulatek to juz musi BEZ SMOCZKA i bez PAMPERSA, wcale tak nie uwazam-MOZE ale nie musi. :)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-02-04 16:10 przez XxAtmospherexX.

Czas na nocnikowanie

09 maj 2013 - 19:43:17

Drogie Mamy, Może Tatusiowie :) zwracam się do Was z prośbą o wypełnienie krótkiej 3 minutowej ankiety nt.jakości jogurtów dla Waszych pociech. Piszę pracę magisterską, jestem mamą 2 letniej Karolki i gdzie jak nie na forum dla Rodziców mogłabym szukać pomocy? :) Bardzo Was proszę o wsparcie bo czerwiec zbliża się wielkimi krokami a badania do pracy nie są zrobione :((

http://moje-ankiety.pl/respond-44089.html oto link do ankiety :)

Bardzo dziękuję!
Marta

Czas na nocnikowanie

03 cze 2014 - 23:04:42

Ja próbowałam "zanocnikowac" jak dzieci skończyły 2 lata ale sienie udało, to potem za pół roku już bliżej 3 la i spoko, do przedszkola poszły juz zupełnie bez pieluszek ;-)

Czas na nocnikowanie

04 cze 2014 - 09:20:15

Nam udało się pożegnać pieluszki w majowy długi weekend, została nam jeszcze pieluszka na noc. Poszło w miarę szybko pomogły nam panie ze żłobka, pilnowały żeby mała robiła na nocnik i pytały co chwila czy chce siusiu. Gorzej szło nam z robieniem kupki do nocniczka bo wołała jak była już w majtkach ale teraz jest już ok i takie awarie się raczej nie zdarzają.

Czas na nocnikowanie

13 sie 2014 - 09:08:10

Dziewczyny, które wcześniej pisały w tym poście już nie mają tego problemu.
Teraz u mnie pojawił się ten problem. Lenka ma 21 miesięcy i od jakiegoś miesiąca w dzień chodzi bez pampersa, ale sika gdzie popadnie ;/ już czasami nie mam szmat do wycierania tych podłóg ;/
U nas wygląda tak, że w zasadzie sika tam gdzie stoi bądź nawet siedzi, kiedy zauważam , że sika to szybko z nią lecę na nocnik i tam zawsze dokończy po czym wstaje i klaska sobie i niesie nocnik do wc, żeby tam wylać i spuścić wodę nawet pa pa robi, więc wydaję się, że wie do czego służy nocnik ale czemu sama na ten nocnik nie usiądzie jak chce się jej siusiu, przecież nie jestem w stanie cały dzień chodzić za nią i czekać, aż zacznie sikać. Nie wiem czy może źle ja ją uczę, czy może nie jest jeszcze gotowa na ten nocnik ??
Poradźcie coś, jak Wy sobie z tym radziłyście bo ja czasami mam ochotę odpuścić. Czekam na Wasze podpowiedzi ;]

Dodam, że Lenka jeszcze nie mówi, więc też pojawia się problem z informowaniem mnie o potrzebie.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-08-13 09:11 przez Flandi0089.

Czas na nocnikowanie

26 mar 2015 - 11:17:29

Wszystko przede mną:) Moim zdaniem nie ma co robić na siłę.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Bepanthen- pytanie do mam.